2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canım enfeksiyon olsa yanma koku falan olur bnde yok testlerimide yaptırmıştım zati..temiz.. ben çok su içerimm çok çabukda sıkışırım hamilelikten öncede böleydim şimdi biraz daha fazla o kadar

canım niyetim seni korkutmak degildi yanlış anlama bendede yoktu ne kaşıntı nede koku neyse zaten senin senin testlerin temiz çıkmış

Bende ilk zamanlar çok zor kabullendim çok sıkıntı çektim ;
ilk zamanlarda testi yapar yapmaz sonuç pozitif çıktı havalara uçtum hemen hayaller kurmaya başladım oleyyy dedim :))
gögüslerim taş gibi oldu dokununca hem canım yanıyor hem inanılmaz ağrıyordu taş gibiydi yan yatsam bile batıyordu karnım derseniz offf oturup kalkamıyordum sanki 9 aylık hamileyim herşeyden tiksiniyordum duş aldığımda saçıma döktüğüm krem ve şampuan varya ianılmaz iğrenç kokuyodu gerçi hala kokuyo (
Eşim sigar içsin tiksiniyodum evimin kokusundan tiksindim eve girmek istemiyordum evdeki yeni eşya kokusu midemi altüst ediyordu bu şimdi geçti Allahtan artık evim mis gibi kokuyor sürekli halsizlik uyuma ihtiyacı içindeydim başım ağrıyodu başım dönüyordu sürekli karnım ağrıyodu aynı zamanda kabız oluyordum çok canım yanıyordu geceleri bi donuyordum bi yanıyordum
midem hem çok bulanıyodu hem çok acıkıyordum karnım aç bile olsa yanımda biri bi yemek adı söylese o yemekten inanılmaz tiksiniyordum hala kırmızı et yiyemiyorum tiksiniyorum buz dolabının kapısını açamıyordum dolabdaki herşeyin ayrı ayrı kokusunu aloıyordum tiksiniyordum
offff şükür artık bişey kalmadı bende alıştım sanırım hamileliğe bebişimde bana alıştı artık çok iyi anlaşıyoruz oğlumla ama hayırlısı ile bi doğsun sağlıklı bi gelsin bana o poposunu ısıracağım beni çok üzdüğü için (bana yaptıkları için değil tabiii ) beni korkuttuğu için 4 aydır test yüzünden bana çektirdiği için ısıracağım onun poposunu insan evlenmeden önce eşini çok fazla sevmiyormuş evlendikten sonra canından can oluyor bebişimde ilk zamanlar bişey hissettirmedi ama o testin sonucunu söyledikleri gün anladımki meğer bu dünyada evlat dan daha kıymetli bir şey yokmuş

İş yerinde akşama kadar ağlıyorum çünkü evimde eşimin yanında ağlıyamıyorum çok üzüldüğümü bilmesini istemiyorum onunda çok üzülmesini istemiyorum çünkü çok hayaller kuruyor karnımı öpüp duruyor bebişimiz diye seviyor seviniyor onu nasıl üzerimki bazen oluyor dayanamıyorum Allahdan sabır diliyorum yardım bekliyorum ne olur Allahım yardım et bana bebişim sapasağlam sağlıklı doğsun emanetine yemin ederim çok iyi bakacağım diyorum inşallah dualarım kabul olur

Bebeğim sağlıklı olsunda yeterki o başta çektiklerimi 9 ay çekeyim razıyım yeterki kuzuma bişey olmasın o iyi olsun
Hamile olduğumu ilk öğrendiğim zamanlar netden bi video izlemiştim bebğin anne karnında Allahla konuşması diye o videoda bi ağlamıştım bi ağlamıştım şimdi bebeğimde benim için rabbime yalvarıyordur sağlıklı kavuşayım anneme babama diye (

canım ne güzel yazmışsın aynı duyguları yaşıyorum bende aynı düşüncelerdeyim
şuan çok ağlattın beniii
Rabbim hayırlısını nasip etsin tüm bizim gibi bekleyenlerin umarım herşey güzel olur ben
inanıyorum canım

Beni tek rahatsız eden şikayetlerim akıntı, bel ağrısı ve baş ağrısı oldu ama hepsinin çözümünü buldum akıntı içingünlük ped kullanıyodum onlarda sanırım cildin hava almasını engelliyolar bu sefer mantar gibi oluyodum dar bi çamaşır bile giysem olur bende çok meyilliyim mantara onun çözümünü kağıt havluda buldum şiddetle tavsiye ederim ihtiyaç duyanlara hem dayanıklı olduğu için dağılmıyo hemde naylonumsu olmadığı için sıkıntı yapmıyo, bel ağrım genelde yan yatınca geçiyo ultrasonda bebişin belime doğru gittiğini öğrendim ya o baskı yapıyo yada regl ve ovulasyon günlerime denk geldiğini farkettim o dönemlerde yapıyo olabilir zaten aynı acı oluyo benim ovulasyon ve regl zamanım belimin sağına doğru bıçak batması gibi bişe olurdu yine aynısı yan yatınca ve biraz hareket edince geçtiğini farkettim fazla yatmaya ve oturmaya gelmiyo, baş ağrımda benim gibi hergün 1 bardak çay 1 fincanda nescafesi olan birinin birden herşeyi bırakması tahmin edersiniz nasıl işkence olur ilk 3 ay ikram edilmedikçe evde yapıp içmedik ama baş ağrım öyle şiddetli oluyodu ki baltayla vursalar öyle bi acı çekemem 1-2 kez hap içtim duramıyodum sonra dedim hap içerek daha çok zarar vereceğime 1 bardak fincan daha zararsız ve beni mutlu eder sabahları haftasonu hariç ıhlamur falan içiyoruz hatta genelde ben uyanamıyorum eşimde kıyamıyo yolda poğça falan alıyo kendine bende hususi çay yapmıyorum meyvesuyu falan içiyorum ama 1 bardak nescafe içmeye başladım öyle bişeyki saati geldimi başlıyo başım içince geçiyo yerine çikolata falan dednedim olmuyo illa kahve olcak araştırdım o kadardan zarar gelmezmiş çikolatayla aynı kapıya çıkıyo o yüzden içiyorum napim. Benim kankamda türk kahvesi içerdi bol bol şimdi oğlu biz kahve içerken hiç rahat vermiyo illa tatcak bizimkiylede karşılıklı nescafe içeriz artık o biberondan ben fincandan

Bildiğiniz gibi ben öyle beklemiştimki bu bebeği sabah akşam kussamda razıydım hatta bel ağrım falan dayanılmaz olunca oflayıp pufluyorum sonra hemen olsun çocuğuma değer diyorum... Hamile kaldığımdan beri eşimle 1 kez kavga etmedik öncesinde resmen psikolojim bozuktu herşeye kızıyodum boşanmayı bile düşünmüştüm yok yere o derece allah razı olsun böyle bi eşe denk geldim yoksa az eziyet etmedim allah herkese çekeceği derdi versin eşimde bu sabır olmasa çoktan biterdi biz bu acıya dayanabilcek güçteymişiz ki bize verdi inşallah daha fazla acı yaşatmaz çünkü sınırlarını yaşadım valla kimseye dermansız dert vermesin kaldıramayacağı yükü vermesin güç kuvvet versin rabbim... Testte benim 2-3 gün sonra çıkmıştı hatta evdeki tüm testler aynı diye başka bi test almıştım ve o şansıma bozuk çıkmıştı negatif çıktı test ama kontrol çizgiside çok açık pembeydi eşim senin testler bozuk heralde demişti hiç inanmamıştık zaten çok üzülmüştüm gittim başka bi marka daha aldım hastanede kan testi yaptırıp negatifi görüp kös kös dönmemek için idrar testlerine baya para verdim o ay Sonra yakındaki eczaneden bi tane daha aldım 10 dklık idrarla yaptım hemen çıkmadı bekledim biraz 1 dkda falan çıkmıştır ikinci çizgi ama o çıkana kadar benim gözlerim ağlamaktan şişmişti bile o kadar istiyodum yani yalnız bunca zaman ben hala alışamadım gebeliğe o ayrı mesele istememek değil tabikide hamile gibi hissetmiyorum o yüzden büyüyüp hareketlerini hissedeceğim günleri dörtgözle bekliyorum...

slm kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıllll gittik üçlü test sonuclarımıızı aldık cok şükür gayet saglıklı cıktı bebegim ama doktora sinir oldum dewlet hastanelerindeki doktorları hiç ama hiç sewmiorum adama diorm ailemin yanndayken doktor bna büyük ihtimalle kız demişti sizde erkek olarak gördüm ben diosunuz dedim sizde kesin bişe demiosunuz dedim bana dioki o zaman bebegin daha küçüktü onlarn yanılma payı olabilir ben erkek olarak gördüm cok merak ediosan özel bi hastaneye git orda ayrıntılı bi ultrasona git dio salak adam bende dedimki zaten özel hastaneye gidiorum sadece mecburiyetten size geliorum sizden baska doktor olmadıgı için testlerimi yaptırıporm ve kendi doktoruma gönderiorm dedm cıktım odasndan

cnm gözünüzaydın prensesin sağlıkla gelsin.

TUĞÇEM ben hem çalışmıyorum hemde evdede pek iş yemek yapmıyorum annemler sağolsun aynı apartmandayız kendi ailemle kadıncağız paralıyo kendini ona reğmen yeni hamileyken burda şikayet etmiştim pek dikkat ettirmiyolar bana diye hormonlarımın bana oyunu sanırım en alıngan olduğum zamanlardı Boş kalıncada bol bol araştırma yapma vaktim oluyo öncesindede çocuk için araştırıp dururdum kendi tedavimi kendim yaptım resmen... Bu testlere hiç güven olmadığını biliyorum.

Ben 2'li testimide 3 'lü testimide çok rahat yaptırdım sadece sonuç alcağım zaman bi heycan yaptım o da şüphem olduğundan değilde bi hata yapıp yanlış sonuç çıkarmış olmalarından. 3'lüde haftaya çıkcak kötüde çıksa hiç niyetim yok arkasını aramaya sadece detaylı ultrason düşünüyorum allah korusun herhangi bi damar organ rahatsızlığı varsa tedbirimizi alalım diye. Nickinde yazdığına göre 79'lusun sanırım testinin öyle çıkmasıda buna bağlı 30 yaş üstü oldumu tamam tehlike var diyolar ne alaka? Her 30'unu aşanın genleri bozuluyo yumurtaları kötüleşiyomu? Çocuğu bi başınada yapmadın ya eşinden bi genetik bozukluk gelmediği ne malum sadece sana yapılan bi testle ne kadar bilebilirler? Verdiğin kanda herhangi bi basit değer farklılığı da neden olmuş olabilir yediğin bişey bile etkiler bunu çok normal. Her hastanenin hesaplaması bile farklı bana 1/1000'lerde bi sonuç çıktı dr.um çok iyi dedi başkalarınında hep 1000'li rakamlardı burda arkadaşlara 10.000'li rakamlar çıkmış o zaman onlara asla olmaz benim olabilir mi yoo hesaplama farkı var işte. Zaten kağıtta kocaman yazıyo yanılma payı yüksek diye. Sen içini ferah tut amniyosentezi dahi temiz çıkıp çocukları hasta olanlar var testlere pek güvenme hele ben öyle şeyler yaşadımki bu testlerde hiiiççç güvenmiyorum...

oh gözün aydın seninde belli oldu
sağlıkla gelsin inş. yerim ben o zilliyi :d
sana bvenzerse çok güzel çok tatlı çok gıcık bi kız olacak ahhahahaah

Benim karnımda bir gaz var anlatamam size bomba gibiyim bazen nefes bile alamıyorum şişkinlikten sizlerede oluyormu

ayaklarını sıcak tut

iNŞALLLAAAHHHH HERKEZİN BEBİŞLERİ SAĞLIKLI GELİR İNŞALLAH

amin inşallah

Katılıyorum canım sana ama insan üzülmüyorda değil sonra alışıyorsun herşeye kendine göre
yorumlar yapıyorsun ben inanıyorum herşey güzel olacak benimde kötü biliyosun sonuçum ben sade ce ikili yaptırdım
direk aminosentez dediler,
aam düşünmüyorum yaptırmayı hayırlısı hepimiz için
herkezin herşey gönlünce olsun

Tabiki çeken bilir Allah yardımcınız olsun ama çokta üzemeyin kendinizi. 3'lü temiz çıkacaktır inşallah.

Şu suda eriyen kalsiyum ilacından iğ-re-ni-yo-rummm!!!

PARPALM bacım nedir bu nickin anlamı ya hep dikkatimi çekiyo bide fotunun yanında yazan kişisel rütbe yeri var ya seni her gördüğümde onu okuyup anlamaya çalışıyorum özeldir belkide söyliyim içimde kalmasın dedim

merhabalar kızlar

kalsiyum ilacı demişsiniz. ben doktoruma süt tüketemiyorum falan dediğim halde bana kalsiyum ilacı vermedi. size doktor hamilelik için mi verdi?

Üzülmeyim takmayım diyorum ama yapmıyorum bebişim dediğim zaman içim sızlıyor hadi diyorlar ya hep bebğinde öyle bir problem olacaksa dünyaya getirip hergün üzüntüden ölmektense bir gün ölürsün aldırırsın onuda kurtarırsın diye ama bunu söyleyenler şunu anlamıyor algılayamıyor bir insanın bebeğinden vaz geçmesi ne kadar zor ve ben şimdide kıyamıyorumki şimdide hergün biraz daha ölüyorum ona bişey olacak diye ...
peki ne farkı var hergün ölmenin şimdiki ile bu çektiğimde acı değilmi onu kucağıma alıp tenini koklayamayacakmıyım bebeğim diyemeyecekmiyim öpemeyecekmiyim

Tabiki iananıyorum 3 lü testim çok iyi çıkacak çıkmasada bebeğim sağlıklı doğacak buna bütün kalbimle inanıyorum ama içine düşen kurt seni hergün kemiriyo işte düşünmeden kurmadan yapamıyorsun hepiniz elbise ciciler alıyosunuz içim gidiyor bende almak istiyorum çok hoşuma gidiyor ama cesaret edemiyorum plan yapamıyorum hiç bişey alamıyorum

Halbuki bütün ultrason görüntülerini sakladım hamilelik test sonucunu bile albüm yapacak bebişim büyüdüğünde verecektim eline her anının resmini çekecektim şimdi bunlar hep soru işareti içimdemi kalacak hayallerim gerçekmi olacak düşüncesindeyim bilmiyorumki bilemiyorum ne yapacağımı nasıl hareket edeceğimi
Ne çatlak kremi aldım ne kakao yağı karnım çatlamış buruşmuş umurumda bile değilki inanın hamile pantolonunu bile çok zor aldım içimden gelmiyor bir tane daha almak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…