2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ohh ohh ıyıymıs ya bakalım cınsıyetını gosterecek mı ?hıc sanmıyorum gercı de:2:

canim doktorun bakmaya meyilise erkek bebekler hemen popodan bakinca ayaklarini havaya dikmis pipileri gorunuyo ama doktor bakarmi bilmem benim 14 hafta 5 gunde randevu alip denemek icin gitim doktor
daha gorunmez dedi ultrasonu tutmadi bile onun icin bazi doktorlara cok kiziyorum bibaksan ne olcak
elindemi kalcak ultrason aleti :KK19:

canim doktorun bakmaya meyilise erkek bebekler hemen popodan bakinca ayaklarini havaya dikmis pipileri gorunuyo ama doktor bakarmi bilmem benim 14 hafta 5 gunde randevu alip denemek icin gitim doktor
daha gorunmez dedi ultrasonu tutmadi bile onun icin bazi doktorlara cok kiziyorum bibaksan ne olcak
elindemi kalcak ultrason aleti :KK19:

canım buranın halı malum zaten dr zor buluyoruz:18: bakalım saglıklı olsun da onemlı olan o

1 hafta sonra benmde randeum war cinsiyetimisi keisn olarak ögrencess bakalım cok merak ediorum bide üçlü testimiz var onuda yaptrcaz inş her sey normaldir

slm arklar dr geldik bebek ulturasonda gayet iyiydi cinsiyetimizide öğrendik temmuz annelerinin genelini bozmadım benmde oglum olacak inş. yanlız arklar üçlü testi yaptırdım açık spına bıfıda yüksek çıktı belinde problem olabilirmiş 15 gun sonra ayrıntılı ulturason istedi ben çok kötüyüm aglamakdan göz kapaklarım agrıdı. bu tarama hakkında bilgisi olan var mı ?? :KK43:

bnm kuzenimiede aynısını yaptılar bi kulağuı ya da bir dudağı yok galiba dediler amniyosentez yaptılar kızı 3e gidiyor şimdi çok ta güzel maşşallahh..hemen kendini perişan etme bebeğin de etkilenmesin..ayrıca spina bifida yüksek çıktı diyorsun eğer folik asitini aldıysan ben hiç ihtimal vermiyorum kötü bişey olacağınaa..

meleksen canım bı ara bıze epıdural dogumunun da tecrübelerını paylasırsan süper olur..ben de öyle ıstıyorum kısmetse, ama tecrübelı bırınden dınlemek ıyı olacaktır

benm ilk gebeliğim ama beim ablam epidural sezeryan oldu ve ben onla doğuma girdim...herşeyini biliyorumm..burda önemli olan şey iyi bir aneztezi dr.unun olması çünkü belinden iğneyi o yapıyor riskli bir durumu var gibi gözüksede iyi bir dr. bunu hiç önemsemiyor...belinden assası uyusuk olduğu için çok rahatsın ve bebeğini doğdu an görüyorsun muhteşem bir duygu ve doğumdan çıktığında hala uyusukluk devam ettiği için ağrılarını anlamıyorsun o yani çok güzel...bazı kişilere yan etki olarak baş ağrısı ya da ateş yapabiliyormuş ama o da geçici çok önemli bir durum değill. ablamda hiçbişe olmadı ....ben de epidural yaptıracm allah izin verirse..

Doktora sordum hemen amniyosentes dedi kafam çok karıştı 607 kişiden birisi ise risk çok riskli değil o zaman neden korkuttu cumartesinden beri ağlıyorum çok içim acıyor ama ne olursa olsun bebeğine nasıl kıyarki insan çünkü amniyonsentes yaptırsam bile sonuç falan derken bebek 5 aylık oluyor :KK43:( Allahım kimseye yaşatmasın çok zor

evlimutlu arkadasa yazdığım şey senin içinde geçerli cnmm....bi oku sayfamın en üstünü..hiç ağlamaaa..

günaydın hanımlarrrrrrr nasılsınız ?

malesef bikaç gündür postlarıma cevap verilmiyor üzüldümm :KK50:

hlyyyyy naberr?? nasıl gidiyorr bebiş nasıll

3 lü taramayı bilmem ama ben hiç yaptırmadan direk 4 lü yaptıracağım taramamı ve iki farklı yerde aynı anda yaptırmayı düşünüyorum çünkü 2 li tarama %80 3 lü % 60 4 lüde % 80 miş bişey daha ben şu özel labaratuarlarada pek güvenmiyorum açıkcası 2 lim sorunlu çıktı 4 lüden korkuyorum amniyodan korkuyorum ama bişeyden vazgeçmiyorum çünkü onu bu dünyadaki herşeyden çok seviyorum

ben cıkıyorum uzanacagım üstün dökmen i izlim bıraz görüsürüz tekrar iyi bakın kendınıze:2:

Kızlar Slm. Nasılsınız? Aranızda 3 lü Tarama Testini yaptıran var mı? Benim dr.um 19 unda gel demişti ama ondan sonra gittiğim diğer dr.da 28 inde gel dedi. Gitsem mi gitmesem mi bilemedim :)

Ben onu bana veren rabbime kurban olurum inşallah sağlıklıda gönderecek bana bu muhteşem hediyeyi heyecandan ölüyorum karnıma her dokunduğumda içim eriyo sanki kucağıma almış gibi oluyorum nasıl muhteşem güzel bir duygu bu ya Allahım herkeze nasip etsin

Kızlar Slm. Nasılsınız? Aranızda 3 lü Tarama Testini yaptıran var mı? Benim dr.um 19 unda gel demişti ama ondan sonra gittiğim diğer dr.da 28 inde gel dedi. Gitsem mi gitmesem mi bilemedim :)

canim ben dun gitim ya doktora banada 2 hafta sonra gel 3 lu test omurlik kemigine bakarak yapicaz dedi

Hamilelik dönemi zor bir dönem..Kimimiz daha zor geçiriyor.Ama ne kadar şükretsek az..
Ben ilk bebeğimi düşürdüğümde günlerce kendime gelemedim.Sonra aylarca olması için tekrar denedik.Çok şükür yine benimle yavrum..
Çevremde benim yerimde olmak isteyen birçok kişi var.Ne denedilerse bebekleri olmuyor.Sıkıntılı anımızda anne olmak isteyipte olamayan kadınları düşünelim

Dün gece rüyamda bebeğimi doğurduğumu,emzirdiğimi gördüm.O emzirme duygusu bambaşka..Rüyada böyle ise yavrunun sıcaklığı ile kim bilir nasıl hal alır.
Umarım hepimiz sağlıkla,sıhhatle,bol moralle,hayırlısı ile bebişlerimizi dünyaya getirebiliriz.

canım bu sekılde mutsuz olma . moralın bozuk oldugunda bebeğinin ult resımlerını elıne al ve bak ılk gunden bu gune ne kadar degıstıgıne ve ıcındekı mucizene odaklan bırazdaha hissetmeye başlayacagız dusun ıcımızdeki hareketlerini okadar guzel bır duygu ki. olumsuzlukları dusunme hıc.
canım benim çok sağol. ya moralimin bozuk olmasının sebebi sürekli midemin bulanması artık kabak tadı verdi iş arkadaşlarım ekşiyen, asık suratımı görmekten bıktıklarını söylüyolar halime üzülüyolar. tek istediğim sağlıklı bi hamile olmak çok mu şey istiyorum bilmiyorum; karnımı sevmek eşime sevdirmek filan ama adamı yanıma yaklaştırmıyorum bile. eve gidince fotosuna bakıcam:nazar: yarın dr randevumuz var büyük ihtimalle 3lü test de yapılcak. o atan kalbi görmek sağlıklı olduğunu duymak inşallah iyi gelir.

Hamilelik dönemi zor bir dönem..Kimimiz daha zor geçiriyor.Ama ne kadar şükretsek az..
Ben ilk bebeğimi düşürdüğümde günlerce kendime gelemedim.Sonra aylarca olması için tekrar denedik.Çok şükür yine benimle yavrum..
Çevremde benim yerimde olmak isteyen birçok kişi var.Ne denedilerse bebekleri olmuyor.Sıkıntılı anımızda anne olmak isteyipte olamayan kadınları düşünelim

Dün gece rüyamda bebeğimi doğurduğumu,emzirdiğimi gördüm.O emzirme duygusu bambaşka..Rüyada böyle ise yavrunun sıcaklığı ile kim bilir nasıl hal alır.
Umarım hepimiz sağlıkla,sıhhatle,bol moralle,hayırlısı ile bebişlerimizi dünyaya getirebiliriz.

İnşallah Allah hepimize kucağımıza almayıda evlendirip torun sahibi olmayıda nasip etsin insanın kendinden bir parça olması tabi çok farklı eşi benzeri olmayan bir duyguymuş

canim 16 hafta 2 gunum 18 haftadan sonra omurligi cok iyi gorunucek dedi
dunde bakti hersey iyi dedi omurligi kemikleri falan 18 haftada yine gidicem

5 aydada aytintili yapicaz dedi herseyine bakicaz dedi
insallah hepimizin herseyyi hep iyi ciksin yavrularimiz dsaglikla gelsin

canım ne güzel yazmışsınnn inşallah Allah kimsenin kucağını boş bırakmaz isteyen herkese verir bizlerede hayırlısıyla yavrularımıza kavuşmayı nasip eder...

canim 16 hafta 2 gunum 18 haftadan sonra omurligi cok iyi gorunucek dedidunde bakti hersey iyi dedi omurligi kemikleri falan 18 haftada yine gidicem 5 aydada aytintili yapicaz dedi herseyine bakicaz dedi insallah hepimizin herseyyi hep iyi ciksin yavrularimiz dsaglikla gelsin
Anladım cnm. Benim sata göre 14+3 ama ultrason ölçümlerimde 15+3 çıkıyor. Yarın da 15+4 olacak yani. Desene bizim ki erken çağırmış beni. Diğerine giderim olmazsa. Zaten o dr. daha çok sevdim aslında. Benimkisi biraz da özledim sıpamı görmek için bahane arayışı :)) Allahım nazarlardan saklasın cnm.İnşallah hep mutlu gelişmelerin paylaşıldığı bir topic olalım cnm...

Amin. Benim en yakınımın olmadı çocuğu burda da paylaşmıştım. bu sıkıntıları çekmek için neler vermez biliyorum. ama artık çok sıkıldım ben de.Rabbim sabır ve şifa versin.

5.ayda ayrıntılı bakacağı işlemin adı ne ki meleksen? benim bildiğim o ayda amniyosentez var sadece o da herkese yapılmıyo zaten.

Anladım cnm. Benim sata göre 14+3 ama ultrason ölçümlerimde 15+3 çıkıyor. Yarın da 15+4 olacak yani. Desene bizim ki erken çağırmış beni. Diğerine giderim olmazsa. Zaten o dr. daha çok sevdim aslında. Benimkisi biraz da özledim sıpamı görmek için bahane arayışı :)) Allahım nazarlardan saklasın cnm.İnşallah hep mutlu gelişmelerin paylaşıldığı bir topic olalım cnm...
senin ultrason ölçümün baz alınıyosa 19u normal bi tarih 3lü test için. ben 15+1im yarın (19) gidicem 16.-18.haftalarda yapılıyoya... sen kordon kliniğe mi gitmiştin karıştırmıyosam

Amin. Benim en yakınımın olmadı çocuğu burda da paylaşmıştım. bu sıkıntıları çekmek için neler vermez biliyorum. ama artık çok sıkıldım ben de.Rabbim sabır ve şifa versin.

5.ayda ayrıntılı bakacağı işlemin adı ne ki meleksen? benim bildiğim o ayda amniyosentez var sadece o da herkese yapılmıyo zaten.

benim doktorum 16-18 haftalarda afp testi(sırt açıklığı varmı diye dedi yanlış hatırlamıyosam)
20-22 haftalarda renkli ultrason dedi
ikilisi iyi çıkanlar 3 lü test yaptırmıyolar galiba

Hem çalışıp hem hamile olmak akşamları çamaşır yıkamak yemek yapmk bulaşık yıkamak ütü yapmak nasıl yoruluyorum nasıl zaten şu işe git gel yol bitiriyor beni şimdi evde olaydım güzel güzel yemekler yapsaydımmm oh ohhh eşimide özledim çokda uykum geldi aman :KK43:(

X