2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

:)) benimki telefonu sevmiyor anlaşılan, muayenede çok güzel anatıyor istersen yanında saatlerce kal... 2 li test 11-14. hafta arasında yapılıyor ama 3lü testi bilmiyorum hangi haftada başlıyor

slm kızlar günaydınlarrr,
bildiğim kadarıyla 2 li test 11-14. haftalar arasında yapılıyor,3 lü test ise 16-18. haftalar arası.Ben 2li yi yaptırıp sınucunu aldım nasipse 3 lüyü bekliyorum. Ama 15. haftada 2 liyi yapmazlar tahminim olmazsa 1 hafta sonra 3 lüyü yaptırırsın.

ben de 12 haftalık hamileyim aranıza yeni katılabildim. siteyi yeni keşfettim çok güzel. burada ortak duyguları yaşayabileceğim annelerin olması şahane. benle aynı haftalık varsa cinsiyetini öğrendiniz mi? 2 li tarama yaptırdınız mı? benim kontrolüm 1 ay geçti bu hafta sonu. cinsiyet 13 haftalıkken belli olur mu? hepimiz hayırlısıyla kucağımıza alalım bebişlerimizi inşallah. ÇOK HEYECANLI VE GÜZEL BİR DUYGU:) YUPPİİİİİİ HAMİLEYİZ... :9
BİR DE ELEVİT'İ NE ZAMAN BIRAKICAZ?

1 KAÇ GÜN İÇMEYİNCE BİRŞEY OLUR MU?
DEMİR HAPINA NE ZAMAN BAŞLANIYOR?
BİR DE SİZİN DE KARNINIZ ŞİMDİDEN ÇIKTIMI? :)))

hoşgeldin canım aramıza..ben 112.haftamda yaptırdım ikili testi çok şükür temiz çıktı..erkek gözüküyo dedi ama kesin değil :KK70: doktorum eleviti sonuna kadar içicemi söledi kan ilacını da.. bakalımm değiştircekmi... benim göbüşüm belli oluyo valla :KK70: ama çok değil...

gunaydn kızlar naslsnz ben cok heycnlym doktora gdıcem bugun:KK52:

canım güzel haberlerle gel inşallah :)

canım hadı hayırlısıyla bebeğini gör ve gel bize durumu bildirmeyı unutma bende dün gittim 5,5 cm olduk yaklarını katlamıs uyuyordu tembelim :) persembe gunu de ikili testi yapıcam kısmetse :)

ayyy şekerimm aynı benimkii yaymış popoyu istifini bozmuyo yaaaa:KK52::KK52: doktor baya uğraştı ama yok bizimki totoyu kıpırdatmıyo tembel sıpa :KK52:

ya evet cok tatlı ama bıraz tedırgın oldum hareketsız olunca doktora hıc hareket etmıyor ama dedım guldu merak etme edıyordur suan uyuyo dedı uyandırmaya da calısmadı . neyse persembe gunu ınşallah uyanık olurda bende gorurum hareketlerin :)

bnde bu sefer gitmeden çikolata yicem valla bi kere göremedim hareketini yaaaa :KK52:

günaydın herkeseeee

al canım rahat rahat giy ne gerek var sıkıyosun kendini üstüne ben gömlek falan da aldım ama onlar hamile gömleği değil biraz büyük beden aldım salaş bişey rahat oluyor :21:

bu arada luxxor aklımı çeldi hamburger yapıcam eve gidince ama hazır değil kendim yapıcammm :KK56: çok acıktımmmm

çok doğru en kısa sürede alırım :)
hihihihih kaçamak he :)

selam arkadaşlar nasılsınız ben haziran annesiyim ama bazı problmler yüzünden kapandı topik neden bende bilmiyorum ama aranıza katılmak istiyorum..
hafta olarak sizden önce gidiyorum herşeyin hayırlısı olsun yakında cinsiyetlerde öğrenilir:emir_bebek:

aa neden kapandı acaba
hoşgeldin
senin cinsiyet nedir

Kizlar suan belim kopuo sanki misafirim 2 di simdi 6 oldu eee naparsin aile apt olunca ayakkabi goren dalio iceri suan tek dusuncem misafir giderse giycem pijamalarimi alic battaniye mi gececem tv karsisina orda gozumu dinlendrcem :))):KK49:

ayy allah kolaylık versin şeker

Arkadaslar iyi aksamlar.Benim bebisin cinsiyeti kesinlesti.Ins oglusum geliyor.Tabloya eklersiniz beni de.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

gözün aydın sağlıkla gelsin inş.

Yorgunluktan bitmiş bir anne adayından herkese merhaba..

İlk iş günü,birikmiş işler..Zor geçti anlayacağınız.Bu hafta işleri düzene koyarsam haftaya rahat etmeyi umuyorum.
Geçmişi şöyle bir okudum.Cinsiyeti öğrenen anneler hayırlı olsun.

Kızlar bugün sizi özledim.Gündüz takip edemedim ya aklım sizde kaldı:)

Hasta anne anneler acil şifalar diliyorum..

Öpüyorum hepinizi..

ay zor olmuş sana inş. kolayca atlatırsın bu haftayı canım

kızlar ben bu gün çok kötüyüm dişimin ağrısından ölüyorum ne konuşmak ne yemek istiyorum sadece sessiz bi odada uzanmak istiyorum ne yapsam acaba diş ağrısı için zaten hamile kalmadan önce diş etlerimden tedavi görüyordum tedavi yarım kaldı offfffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaa her gün bi şey çıkıyo.

geçmiş olsun
tedaviye dvm etsen uyuşturmadan dayanılmazmı ?

hadi gitte gel bakalım :KK52:

hoşgeldin canım aramıza..ben 112.haftamda yaptırdım ikili testi çok şükür temiz çıktı..erkek gözüküyo dedi ama kesin değil :KK70: doktorum eleviti sonuna kadar içicemi söledi kan ilacını da.. bakalımm değiştircekmi... benim göbüşüm belli oluyo valla :KK70: ama çok değil...

canım güzel haberlerle gel inşallah :)

ayyy şekerimm aynı benimkii yaymış popoyu istifini bozmuyo yaaaa:KK52::KK52: doktor baya uğraştı ama yok bizimki totoyu kıpırdatmıyo tembel sıpa :KK52:

bnde bu sefer gitmeden çikolata yicem valla bi kere göremedim hareketini yaaaa :KK52:

bizimkiler tembel cıktı desene canım :) ben cikolata yedım ama işe yaramadı bırde sen dene istersen :)

ne zaman haraketlerini hissedicez kızlar ya ,bir an önce hissetsek ya

canım ya dun doktorumla konustum 5 aylıtan once hıssedılen bagırsak hareketlerı oyle sana ben hıssettım dıyen olursa inanma dedi ben doktor halımle 5. ayımda hıssetım dedi yanı beklemek zorundayız azcık daha

bizimkiler tembel cıktı desene canım :) ben cikolata yedım ama işe yaramadı bırde sen dene istersen :)

sorma canım yaaa tembel sıpalarr :KK1: valla benim kontrole daha tam 20 gün varr günler geçmek bilmiyoo :KK31::KK31: ama gidince bizz 16 haftalık olcazz inşallahh büyümüş olcakk çikolatadan etkilenir artık herhalde :KK1::KK1: ayy benim yazdığım başka topik varr ordaaaa tam 5 arkadaşa 2li taestte erkek dediler 3.lü de hepsi kıza döndü :KK1::KK1: o yüzden ben bizim oğlandan şüpheliyimm inşallah gittiğimizde kesinleşir :KK1::KK1:

sorma canım yaaa tembel sıpalarr :KK1: valla benim kontrole daha tam 20 gün varr günler geçmek bilmiyoo :KK31::KK31: ama gidince bizz 16 haftalık olcazz inşallahh büyümüş olcakk çikolatadan etkilenir artık herhalde :KK1::KK1: ayy benim yazdığım başka topik varr ordaaaa tam 5 arkadaşa 2li taestte erkek dediler 3.lü de hepsi kıza döndü :KK1::KK1: o yüzden ben bizim oğlandan şüpheliyimm inşallah gittiğimizde kesinleşir :KK1::KK1:

evet canım sadece tahmınde bulunabılıyorlar 13 haftada falan bende sordum olusmustur ama suan sana bırsey soylıyemem emin olmadan dedı buyusun bıraz daha kesınlessın o zaman soylerım dedi. hem ne acelen var canım onunde daha cook zaman var tadını cıkart dıyo

Günaydınn kızlar.
Dr. un ilgilisi hakikaten bir başka oluyor. Geçen hafta sonu başım ağrıyor dr.umu arıyorum ulaşamıyorum. İş çıkışı attım kendimi başka bir dr.a. Ya bir insan bu kadar mı ilgili olur.Bu kadar mı güler yüzlü olur. 40 dk. yakın ultrasonda bizim minik şehzadeyi inceledik. Her yerini gösterdi bana. Midesini, kalbini, ellerini, ayak tabanlarını, omuriliğini, ne hallerini gördüm sıpanın. Üç boyutlu olması da başka bir güzellik. Sohpet ede ede ilaçlarımı yazdırdım. Tam çıkacağım kartını uzattı bana. Bak cnm en ufak bir soru gelirse aklına yada sıkıntın olursa hatta sohpet etmek için bile ara bundan sonra senin takibini yapacaksam arkadaş olmalıyız demi ama dedi. Çıktığımdı ağzım kulaklarımdaydı.Elimde sıpanın birbirinden değişik resimleri.Başka dr.a gider miyim hiç artık.
Hareket meselesine gelince de ben ilk oğlumda 12.haftadan itibaren aleni hissediyordum yani öyle ki ultrasona girdiğimde bile hissediyordum hareketlerini. Ama minik tembel olacak biraz herhalde.

Kızlar mrb bende 13+3 üm aranıza katılmak çok güze, sanırım duygularımızı ve heyacanımızı en doğru şekilde yaşayabildiğimiz yer burası:)

Hoşgeldin aramıza cnm. Tam isabet, tam yerindesin :KK49:

Günaydın... Hadi cnm hayırlı haberlerle gel inşallah...

evet canım sadece tahmınde bulunabılıyorlar 13 haftada falan bende sordum olusmustur ama suan sana bırsey soylıyemem emin olmadan dedı buyusun bıraz daha kesınlessın o zaman soylerım dedi. hem ne acelen var canım onunde daha cook zaman var tadını cıkart dıyo

yaa insan bişiler almak istiyor falann ondan merak ediyo en çok :) amann sağlıklı olsunlar da napalım beklicezz artık :)

Günaydınn kızlar.
Dr. un ilgilisi hakikaten bir başka oluyor. Geçen hafta sonu başım ağrıyor dr.umu arıyorum ulaşamıyorum. İş çıkışı attım kendimi başka bir dr.a. Ya bir insan bu kadar mı ilgili olur.Bu kadar mı güler yüzlü olur. 40 dk. yakın ultrasonda bizim minik şehzadeyi inceledik. Her yerini gösterdi bana. Midesini, kalbini, ellerini, ayak tabanlarını, omuriliğini, ne hallerini gördüm sıpanın. Üç boyutlu olması da başka bir güzellik. Sohpet ede ede ilaçlarımı yazdırdım. Tam çıkacağım kartını uzattı bana. Bak cnm en ufak bir soru gelirse aklına yada sıkıntın olursa hatta sohpet etmek için bile ara bundan sonra senin takibini yapacaksam arkadaş olmalıyız demi ama dedi. Çıktığımdı ağzım kulaklarımdaydı.Elimde sıpanın birbirinden değişik resimleri.Başka dr.a gider miyim hiç artık.
Hareket meselesine gelince de ben ilk oğlumda 12.haftadan itibaren aleni hissediyordum yani öyle ki ultrasona girdiğimde bile hissediyordum hareketlerini. Ama minik tembel olacak biraz herhalde.

canımm gözünaydın içine sinen bi doktor bulmana sevindim... peki kim bu doktor nerdde istanbuldamı anadolu mu avrupa mı ? valla anadoludaysa yakınlardaysa bnde gitmek isterim :KK1:

ye gitsin yaaa benimde canım istiyor bugünlerde ama tutuyorum kendimi :KK9: Biz doktora gittiğimizde eşim benden meraklı hemen yasaklar getirmek istiyor bana :KK1: doktora sordu neler yemeli yada yememeli diye doktorda ilk 4 ay hiç bir önemi yok sadece karbonhidratlardan uzak durmaya çalış çiğ et yeme sebze ağırlıklı beslenirsen iyi olur ama canın bişey çekerse de ye araştımalara bakarsan afrikalı kadınlar açlıktan ölüyor ve ne yedikleri belli değil ama çocuklar doğarken sapasağlam doğuyor onun için rahatsız edecek şeylerden kaçın canın çekerse de abartmadan ye dedi :KK34: sende kırk yılın başında ye canım ne olacak hatta bende giderken alsamda evde mi yapsam ne :KK56:

breshkacım ben yemedim dün akşam babam sağolsun onun yerine geçebilcek başka bişi almıştı şimdi yazmim canı çeken olursa diye onu yedim isteğim geçti:KK9:Sen na yaptın yaptın mı evde?:KK56:

ben de 12 haftalık hamileyim aranıza yeni katılabildim. siteyi yeni keşfettim çok güzel. burada ortak duyguları yaşayabileceğim annelerin olması şahane. benle aynı haftalık varsa cinsiyetini öğrendiniz mi? 2 li tarama yaptırdınız mı? benim kontrolüm 1 ay geçti bu hafta sonu. cinsiyet 13 haftalıkken belli olur mu? hepimiz hayırlısıyla kucağımıza alalım bebişlerimizi inşallah. ÇOK HEYECANLI VE GÜZEL BİR DUYGU:) YUPPİİİİİİ HAMİLEYİZ... :9
BİR DE ELEVİT'İ NE ZAMAN BIRAKICAZ?

1 KAÇ GÜN İÇMEYİNCE BİRŞEY OLUR MU?
DEMİR HAPINA NE ZAMAN BAŞLANIYOR?
BİR DE SİZİN DE KARNINIZ ŞİMDİDEN ÇIKTIMI? :)))

hoş geldin canım ben de 12+5im şu anda benim doktorum bana elevit filan da vermemişti:26:16. haftada demir hapı yazacağını söylemişti sadece. Bu arada demir hapını akşam yatarken alsak olur mu? Benim bulantılarım yeni geçti ve o da bulantı yapabiliyormuş korkuyorum yine bulandırır diye hapa başlayınca

kızlar ben bu gün çok kötüyüm dişimin ağrısından ölüyorum ne konuşmak ne yemek istiyorum sadece sessiz bi odada uzanmak istiyorum ne yapsam acaba diş ağrısı için zaten hamile kalmadan önce diş etlerimden tedavi görüyordum tedavi yarım kaldı offfffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaa her gün bi şey çıkıyo.

canım çok geçmiş olsun ben de hamilelikten önce bütün 20likleri aldırdım 2 tanesi çok zor oldu biri gömülü ve yandı çok şükür kurtuldum diş ağrısı çok kötü geçmiş olsun:KK71:

Günaydınn kızlar.

G.

ay ne kadar güzel yazdıklarına çok özendim canım istanbulda mısın? Ben ankarada özel hastaneye gidiyorum aa doktora öyle ayrı bi telden ulaşma imkanım yok sanırım hiç sormadım bi keresinde acil bişi olursa hastanenin aciline gel onlar bize ulaşır demişti. Hastaneyi arıyorsun onlar ulaşıyor ilerde nasıl olacak bilmiyorum doktor da çok iyi ama bu konu kafamı kurcalıyor

kızlar son iki gündür dışkım koyu yeşil,siyah gibi. elevitten oluyo olabilir mi? ekstra demir hapı falan kullanmıyorum. böyle bişi yaşayan var mı? bi kaç internetten baktım ama, insanın ödünü koparıyo o sayfalar, bağırsak kanseri falan diye tövbe tövbe...
Aynısı bendede oluyor cnm.elevitten

ben doktoruma sorduğumda bana dediği hamileler ameliyat bile oluyor demişti diş için sadece sana verdiği ilaçları bilmem lazım dedi beni konuşturursun demişti.

canımm gözünaydın içine sinen bi doktor bulmana sevindim... peki kim bu doktor nerdde istanbuldamı anadolu mu avrupa mı ? valla anadoludaysa yakınlardaysa bnde gitmek isterim :KK1:

Sağol cnm.Yok cnm İstanbul değil.Ben İzmir'de oturuyorum.Kordon Kadın Doğum-Gonca Hn. Servis önünden geçiyor diye tamamen şans eseri gittim. Benim daha önce gittiğim dr.duysa bu ne diye düşünmeden edemedim inan.Üstelik c.tesileri 16:00 ya kadar hasta bakılıyor. Yani zırt pırt şirketten izin almama da gerek kalmayacak.

breshkacım ben yemedim dün akşam babam sağolsun onun yerine geçebilcek başka bişi almıştı şimdi yazmim canı çeken olursa diye onu yedim isteğim geçti:KK9:Sen na yaptın yaptın mı evde?:KK56:

hoş geldin canım ben de 12+5im şu anda benim doktorum bana elevit filan da vermemişti:26:16. haftada demir hapı yazacağını söylemişti sadece. Bu arada demir hapını akşam yatarken alsak olur mu? Benim bulantılarım yeni geçti ve o da bulantı yapabiliyormuş korkuyorum yine bulandırır diye hapa başlayınca

canım çok geçmiş olsun ben de hamilelikten önce bütün 20likleri aldırdım 2 tanesi çok zor oldu biri gömülü ve yandı çok şükür kurtuldum diş ağrısı çok kötü geçmiş olsun:KK71:

ay ne kadar güzel yazdıklarına çok özendim canım istanbulda mısın? Ben ankarada özel hastaneye gidiyorum aa doktora öyle ayrı bi telden ulaşma imkanım yok sanırım hiç sormadım bi keresinde acil bişi olursa hastanenin aciline gel onlar bize ulaşır demişti. Hastaneyi arıyorsun onlar ulaşıyor ilerde nasıl olacak bilmiyorum doktor da çok iyi ama bu konu kafamı kurcalıyor

Canım ben hem elevit hemde demir hapını mide bulantısı yaptığı için gece yatarken alıyorum.Doktoruma sordum hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi.
Bu arada 29 Mayıs'a gidiyordun yanlış hatırlmıyorsam,doğum için fiyat falan araştırabildinmi Ankara'da canım?

Canım ben hem elevit hemde demir hapını mide bulantısı yaptığı için gece yatarken alıyorum.Doktoruma sordum hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi.
Bu arada 29 Mayıs'a gidiyordun yanlış hatırlmıyorsam,doğum için fiyat falan araştırabildinmi Ankara'da canım?

canım normal doğum gittiğim hastanede 1400 olmuş onu öğrendim. ama epidurali sormadım epiduralle olunca bi 400-500 daha alıyorlardır herhal ya da 600 olabilir bilmiyorum. Sezeryan de en fazla 2000dir

Yok cnm İzmir'deyim ben. Benim ki de SGK anlaşması olan bir Dal Merkezi. Sadece 20.- TL muayene ücreti alıyorlar. Üstelik dr.um benim sende ara ara isteyeceğim testler olacak peşinen söyleyeyim bunları burada yaptırmak zorunda değilsin. Devlette yaptırıp getirebilirsin. Mesela 3.Tarama 70.-TL uygun bulursan dışarıda yaptır sonucu getir dedi. Ay dedim ne uygunu siz bana 500.-TL deseniz gıkım çıkmayacak benim. Yani paracı bir dr.da değil anlayacağın. İzmir'de oturan tüm hamiş arkadaşlara tavsiye ediyorum.Düşünsene daha ilk kontrolde üstelik hamileliğimi ortalamışken baş ağrısı şikayetiyle gittim ben. Gebelik takibi bile demedim ama ilgisini görünce direk benim gebelik takibimi yapar mısınız dedim :)

X