2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar herkese merhabaaaaa

Bu gun cok mutluyum, yarin 10:30 ucagiyla Turkiye`ye gidiyorum. Cokk heyecanliyim,
Dun burda Baku`de yine doktora gittim, ultrasona girdim hersey yolunda dedi. Ama bebis erkek dedi, inanamadim yaaa, daha gecen sefer kiz demisti... Endiselendim tabii...
Cinsiyeti tabiki hic onemli degil saglikli olmasi onemli, ama esimin ailesinde genetik olarak erkek cocuklarin alti el parmakli oluyor ve dogumdan sonra hemen kestirmek gerekiyormus :KK43: nasil dayanirim.. O yuzden gonlumden hep kiz bebisim olsun isterdim..
Bazi arkadaslar daha onceki yorumumlarimi okumadigi icin bana bayagi bir tepki gostermislerdi kiz bebis istiyorum dedigimde...
Ama benim icin onemli olan once sagligi...
Kizlar dua edin bana, ankaraya geldigimde tekrar doktora gidecegim, umarim hersey iyidir. Tabiki takdir Allahtan, benim tek uzuldugum nokta bebegimin dogar dogmaz 1 parmaginin kesilecek olmasi. Nasil icim aciyor, nasil korkuyorum anlatamam.
Ne olursa olsun once saglikli sihatli olsun bebislerimiz insallah..
Bu gun cok mutluyum, yarin anneme kavusacagim, kardesime sarilacagim, bunlari dusunerek mutlulugu yasiyoruz bebisimle ve sizlerle :)

kızlar bız geldkkk sonuclar sukur ıyıyms bı sorun yok ddı normalms cok sevndm veeee cınsıyetı soyldı tahmın tabı KıZZ ddı uyuyodu uyandrdı bacakları bı actı doktor cıkıntı yok ddı ay cok heycanlydı PRENSESİM gelıyo ınsallahhh:):emir_bebek:

Hayırlı olsun annesi..sağlıkla,sıhhatle gelsin inş.

Merhabalar,

ben bişeyi merak ediyorum bilen varsa bilgi verirse çok sevinirim. çalışan anneler periyodik doktor kontrolleriniz için ücretli izin alıyorsunuz dimi? kanunda periyodik kontroller ücretli izin grubuna giriyor diyor ama şirketim her gittiğimde doktor raporu istiyor ve ücretimden kesiliyor. sgk'da 1 günlük ücreti ödemiyor. bu konuda siz napıyorsunuz?

ben birkaç saat izin alıp gidiyor. iş yerinden veya sigortadan herhangi bir ücret kesilmiyor.

Bu gun cok mutluyum, yarin 10:30 ucagiyla Turkiye`ye gidiyorum. Cokk heyecanliyim,
Dun burda Baku`de yine doktora gittim, ultrasona girdim hersey yolunda dedi. Ama bebis erkek dedi, inanamadim yaaa, daha gecen sefer kiz demisti... Endiselendim tabii...
Cinsiyeti tabiki hic onemli degil saglikli olmasi onemli, ama esimin ailesinde genetik olarak erkek cocuklarin alti el parmakli oluyor ve dogumdan sonra hemen kestirmek gerekiyormus :KK43: nasil dayanirim.. O yuzden gonlumden hep kiz bebisim olsun isterdim..
Bazi arkadaslar daha onceki yorumumlarimi okumadigi icin bana bayagi bir tepki gostermislerdi kiz bebis istiyorum dedigimde...
Kizlar dua edin bana, ankaraya geldigimde tekrar doktora gidecegim, umarim hersey iyidir. Tabiki takdir Allahtan, benim tek uzuldugum nokta bebegimin dogar dogmaz 1 parmaginin kesilecek olmasi. Nasil icim aciyor, nasil korkuyorum anlatamam.
Bu gun cok mutluyum, yarin anneme kavusacagim, kardesime sarilacagim, bunlari dusunerek mutlulugu yasiyoruz bebisimle ve sizlerle :)

herkeste 6 parmak olacak diye birşey yok ki canım , ultrasonda doktorun görecektir kaç parmağı olduğunu.

Sağol cnm.Yok cnm İstanbul değil.Ben İzmir'de oturuyorum.Kordon Kadın Doğum-Gonca Hn. Servis önünden geçiyor diye tamamen şans eseri gittim. Benim daha önce gittiğim dr.duysa bu ne diye düşünmeden edemedim inan.Üstelik c.tesileri 16:00 ya kadar hasta bakılıyor. Yani zırt pırt şirketten izin almama da gerek kalmayacak.

maşallah ne güzel ben de izmirdeyim medicalparka gidiyorum bu kadar süre bakması ilginç cidden özel muayenehanedikeler ancak o kadar inceler diye düşünüyorum. ben devlet memuruyum kordon kadın doğum sgk anlaşmalı mı cnm bilgin var mı? denesem mi acaba ya bi de egepol var gerçi kafamda, kocam da illa değiştirmeyelim taraftarı...

kızlar bız geldkkk sonuclar sukur ıyıyms bı sorun yok ddı normalms cok sevndm veeee cınsıyetı soyldı tahmın tabı KıZZ ddı uyuyodu uyandrdı bacakları bı actı doktor cıkıntı yok ddı ay cok heycanlydı PRENSESİM gelıyo ınsallahhh:):emir_bebek:

Evet canım çok sinir bir durum
Keşke zorlamasalar kanun bu sonuçta uygulamak zorunda ama cezai yaptırımı yok ya incelemeye gelen müfettişte yok o yüzden rahat davranıyorlar. Yazık insanların hakkını nasıl ödeyecekler acaba

Çalışma Bakanlığı'na şikayet edebilirsin ama sonuç ne olur bilemiyorum.

sağol canım bilgilendirmen için... hakkım sorumlulardan çıksın valla.. hamiş hamiş beni sinir ettiler...

sonuçların iyi çıkmasına sevindim :) ayyy ne güzel cinsiyetini öğrendin gözün aydın..

çok sevindim kontrolünün iyi geçmesine. prensesin de hayırlı olsun. benimki de prenses ve çok mutluyum :KK1:

canım bosu bosuna kendınız üüzüyosun yalnızca esının dnsı yok o bebekte seninde dna n var ılaki 6 parmakla doğacak dıye brısey soz konusu deil. hem kacc haftalıksın parmakları olusmustur belkıde 6 tane olsaydı doktor sana soylerdı sımdıye dıye dusunuyorum. allah onemlı ve tedavısı olmayan bır hastalık vermesınde gerısı onemlı deil iyi dusun iyi olsun

ailene kavuşacak olman çok güzel bi duygudur eminim :) çok az kalmış kavuşmana... bebişin içinde allah hayırlısını versin kız erkek tabiki farketmiyodur senin için ama endişelenmektede haklısın minicik yavrunu öyle görmek istemezsin tabiki.. ama üzülmede genetikten dolayı böyle birşey olursa da buda allahtan gelen bişey doktorlar seni bilgilendirir ne olacağına ne olması gerektiğine sizler karar vereceksiniz. bebişin için en iyisini isticeksin o zaman... ama her zamanda genetik her çocukta olmuyor, şimdiden kendini hiç üzme zamanı geldikçe doğru kararlar verirsin..

Hayırlı olsun annesi..sağlıkla,sıhhatle gelsin inş.

canım temız cıkmasına coook sevindim gözün aydın :) prenses yolda galiba cok guzel valla :)

Gözün aydın canım sonuçlar iyi demek
Kız haberleri de bu aralar artmaya başladı sanki :KK1:

sonuçların iyi çıkmasına sevindim :) ayyy ne güzel cinsiyetini öğrendin gözün aydın..

çok sevindim kontrolünün iyi geçmesine. prensesin de hayırlı olsun. benimki de prenses ve çok mutluyum :KK1:

kızlar cok saokun kız erkek farketmez testlerı merak edıyodm sukur ıyı cıktı kız olmasna cok sevndm ama kendmı kız dıye ınandrmak ıstemyorum:KK66:))

ne güzel... benim çalıştığım yer evime ve gittiğim hastaneye çok uzak... birkaç saatliğine izin almam imkansız oluyor...

anladım. o zaman tam gün izin alman gerekiyor. ben sabah ilk randevuyu alıyorum geri 9:30 en geç 10:00da işe dönüyorum o yüzden çok göze batmıyor.
seninki gibi olsaydı ben ya çocuk sahibi olamazdım ya da işten ayrılırdım çünkü benim bebeğim tedaviyle oldu. ben iğne tedavisi gördüm ve bazen günlük kontrolüm oluyordu.
şimdi bile doktorum aylık kontrole geçmek istemiyor sık görüyor beni.

anladım. o zaman tam gün izin alman gerekiyor. ben sabah ilk randevuyu alıyorum geri 9:30 en geç 10:00da işe dönüyorum o yüzden çok göze batmıyor.
seninki gibi olsaydı ben ya çocuk sahibi olamazdım ya da işten ayrılırdım çünkü benim bebeğim tedaviyle oldu. ben iğne tedavisi gördüm ve bazen günlük kontrolüm oluyordu.
şimdi bile doktorum aylık kontrole geçmek istemiyor sık görüyor beni.

bende ilk ayımda düşük tehlikesi geçirdim her hafta gidiyordum 2 ay boyunca her hafta gittim daha yeni aylık periyoda döndü... yakın olsaydı saatlik izin alırdım ama şirket kavacıkta evim b.evlerde hastane güngörende.. 3 araç değiştirerek buraya gelmem lazım :KK43: 2,5 saat falan sürüyor...
şimdi sinirlerim yatıştı :)) kendileri bilir valla çıkarsalar benide bende rahatlasam :))

kızlar... ne kadar sıkıntısını da çeksek biz "anne" oluyoruz... her gün farklı bi ağrı, sancı, endişe, merak yaşıyoruz bunlar halk arasındaki deyimiyle tatlı sıkıntılar tatlı telaşlar. Allah, kimimize istediğimiz zamanda kimimize sabrımızın sonunda kimimize ise hiç beklemediği belki de umutsuz bi anda meleklerimizi düşürdü rahmimize. ama etrafta ne kadar çok çocuk sahibi olmak için çıldıran ama olamayan insan var. bunlardan biri de benim en yakınım canım kız kardeşim. sperm sayısı-kalitesi sebebiyle 3 kez denedikleri tüp bebek girişimi de olumsuz sonuçlandı. Bursa'da ünlü bi özel hastanede denemişlerdi, biraz ara verdiler ama yılmak söz konusu olmuyo bu işte bi dahakini farklı bi yerde deneyecekler. aramızda bilgisi olan özellikle İstanbul'da yaşayan arkadaşlardan varsa belki de deneyen önerisini alabilirim. Sonuna kadar fire vermeden her birimizin sağlıklı bebeklerimize kavuşmamız duasıyla...

Nabersiniz kızlar? Benim bugün çok başım ağrıyo ilaç içmemekte direniyorum aslında minoset falan zararsız biliyorum ama dayabildiğim kadar dayanayım diyorum.

Bebişleri görüp cinsiyet tahmini alanları tebrik ederim allah hepimizin bebeklerini bizlere bağışlasın benim randevuma daha 2 hafta kadar var:KK43:

HerseyimBebegim arkadaşım allah gönlüne göre versin hepimizin içinde bi kız yada erkek isteği var bu ayıplancak bişe değil benimde kızda hevesim var ama erkekleri sevende var yada 2. çocuğuna hamile olup farklı isteyenler var doğal olarak kim seni eleştirdiyse ayıp etmiş bende kızıyorum ama sırf erkek veya kız için birsürü doğurmalarına kızıyorum.
Eğer bebeğin erkekse bu illaki diğerleriyle aynı olcağı anlamına gelmez sonuçta sadece eşinin ailesinin genlerini taşımıyor belkide sizin tarafa çeker en kötü ihtimal parmağının kesilmesi gerekirsede takdiri ilahi canım yapabileceğin birşey olmaz allah daha büyük dert vermesin yeterki tabiki üzülürsün ama yeterki sağlığı yerinde olsun artık teknolojide estetikte çok gelişti hayırlısıyla atlatır inşallah hiç üzülme emi? Bir sürü bebek küçük sorunlarla dünyaya gelip hemen atlatıyor mesela doğduğu gibi sünnet olmak zorunda oluyolar küvezde kalmak zorunda oluyolar en basiti sarılık için ışın almak zorunda kalıyolar anneler için kolayıda zoruda bir hepsi canımızı yakıyor ama önemli olan canına zarar gelmesin aklı ve bedeni sağlıklı olsun.

bende ilk ayımda düşük tehlikesi geçirdim her hafta gidiyordum 2 ay boyunca her hafta gittim daha yeni aylık periyoda döndü... yakın olsaydı saatlik izin alırdım ama şirket kavacıkta evim b.evlerde hastane güngörende.. 3 araç değiştirerek buraya gelmem lazım :KK43: 2,5 saat falan sürüyor...
şimdi sinirlerim yatıştı :)) kendileri bilir valla çıkarsalar benide bende rahatlasam :))

valla açıkçası çalışmak çok zor geliyor artık ama mecburum çalışmaya. yeni ev aldık banka kredisiyle. ben işten çıkarsam eşim tek başına yetişemez.
o yüzden canımı dişime takıp çalışmak mecburiyetindeyim. üstelik evi de başının etini yiyip ben aldırdım :KK1:

kızlar... ne kadar sıkıntısını da çeksek biz "anne" oluyoruz... her gün farklı bi ağrı, sancı, endişe, merak yaşıyoruz bunlar halk arasındaki deyimiyle tatlı sıkıntılar tatlı telaşlar. Allah, kimimize istediğimiz zamanda kimimize sabrımızın sonunda kimimize ise hiç beklemediği belki de umutsuz bi anda meleklerimizi düşürdü rahmimize. ama etrafta ne kadar çok çocuk sahibi olmak için çıldıran ama olamayan insan var. bunlardan biri de benim en yakınım canım kız kardeşim. sperm sayısı-kalitesi sebebiyle 3 kez denedikleri tüp bebek girişimi de olumsuz sonuçlandı. Bursa'da ünlü bi özel hastanede denemişlerdi, biraz ara verdiler ama yılmak söz konusu olmuyo bu işte bi dahakini farklı bi yerde deneyecekler. aramızda bilgisi olan özellikle İstanbul'da yaşayan arkadaşlardan varsa belki de deneyen önerisini alabilirim. Sonuna kadar fire vermeden her birimizin sağlıklı bebeklerimize kavuşmamız duasıyla...

evet çok haklısın çok uzun süredir çocuk sahibi olamayan, bu uğurda varını yoğunu harcayan insanlar var. ben de çok uzun değil belki ama 1,5 yıl uğraştım.
gerçekten çok zor birşey insan zaman zaman tüm umutlarını kaybediyor. ben artık benim çocuğum olmaz diyordum. arada heveslenip aldığım bebek eşyalarını bile
kız kardeşimin çeyizine kaldırmıştım. Rabbime binlerce şükürler olsun bana bu hediyeyi verdi ve öğrendiğim anda Allah'ım hiçbir kadını bununla sınama dedim.

Gözün aydın canım sonuçlar iyi demek
Kız haberleri de bu aralar artmaya başladı sanki :KK1:

kızımaa arkadaşlar geliyor ne güzel sağlıkla sıhhatle gelsinler inşallahhh,birsür kıyafetler aldım kızlar

hm de içi krovezeli çok güzel badyler var 5 tl ,10 tl,15 tl harika şeyler var .gidip bir bakın derim

grip oldum bu arada çok fenayım burnumu silmekten yara oldu :KK14:

hapsurmaktan canım acımaya başladı korkmaya başladım bronşite dönerse diye:18:

X