2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kizim 27 haftalik 1kilo150 gram mi neydi yanagina bakin nasil tombis
burda kizim 21 hafta galiba 500 gramlarda falan
21 haftaki ultrasonda tipki esimin ayni oldugunu esimle doktora soyledigimde gulduler kizim
dogdu tipki babasi simdi buyudukce hepren kopyasi

bence bu erkeklerın normal halı,allah öyle bi yaratıyor ki,nasıl onlardan doğurmalarını ısteyemeyeceğimiz gibi,bizim kadar heveslı veya heyecanlı olmalarını bekleyemeyız ,ben yalan değil eşim istediği için cocuğa karar verdım,bana cok baskı yaptı,vay benım 3 yasında cocuğum olmalydı diye cok baskı yaptı bende dayanamadım .

ilk hamıle olduğumu öğrenınce amuda kalktı resmen ama şimdi normal hayata geri döndü,sanki hiç heyecanlı değilmiş gibi gelıyor ama onların fıtratı bu,daha hiiiiç sunu alalım dediğinide duymadım :)
o galıba benı hep hamıle kalcam sanıyor :) ama okuldayken midem bulanmıstı,hemen uçtu geldi almaya :))
yani her erkek aynı olmaz muhakkak ama erkekler cok duygusal değiller :)yada benımki değil :))
derlerya annelık içgüdüsel,ama babalık sonradan öğrenilirmiş diye:) öğrencekler paşa paşa öğrencekler

bence bu erkeklerın normal halı,allah öyle bi yaratıyor ki,nasıl onlardan doğurmalarını ısteyemeyeceğimiz gibi,bizim kadar heveslı veya heyecanlı olmalarını bekleyemeyız ,ben yalan değil eşim istediği için cocuğa karar verdım,bana cok baskı yaptı,vay benım 3 yasında cocuğum olmalydı diye cok baskı yaptı bende dayanamadım .

ilk hamıle olduğumu öğrenınce amuda kalktı resmen ama şimdi normal hayata geri döndü,sanki hiç heyecanlı değilmiş gibi gelıyor ama onların fıtratı bu,daha hiiiiç sunu alalım dediğinide duymadım :)
o galıba benı hep hamıle kalcam sanıyor :) ama okuldayken midem bulanmıstı,hemen uçtu geldi almaya :))
yani her erkek aynı olmaz muhakkak ama erkekler cok duygusal değiller :)yada benımki değil :))
derlerya annelık içgüdüsel,ama babalık sonradan öğrenilirmiş diye:) öğrencekler paşa paşa öğrencekler

suna dumankayadan çatlaklar için formül
badem yağı
çilek yağı
limon suyu
bu 3ü aynı gramda karıştırılacak
isteğe görede lavanta bikaç damla

Demekki hepimizin eşlerinde benzer problem var 2. bebekse daha alışık olurlar ama ilkse çok acemi oluyolar. Tabi herşeyi biz hissediyoruz daha göbek falanda olmayınca onlar henüz havaya giremiyolar sanırım. Çocuğumun anası falan diye takılıyo bana göbeğimi inceliyo ama eşyalara falan pek bakmıyo. Bizimki zor olunca inanamadık hele eşim 10 tane test yaptım inanmadı yaa:) ilk ultrasonda bile şüpheliydi girmicekti içeri ben çağırdım oturdu kapının ağzında bi koltuğa ghiç bakmadı dr kalbi atıyo deyince yüzü güldü:) 2.de içeri geldi ama muayene kısmına çağırılınca geldi baktı şaşkın şaşkın, 3.de benden hevesliydi sırıta sırıta izledi benden daha çok gördü:) Yalnız hiç bi muayenemden geri kalmadı ben giderim dediğimde kızdı bende gelcem diye çok yardımcı anlayışlı olmaya başladı bide söylemesi ayıp bebeği öğrendiğinden beri bana yaklaşmıyo bişe olurmuş:)

bende öyle çorabı ve terliği ayagımdan eksik etmeme ragmen ayagım hep buz gibi

Bende ayni sorunu yasiyorum.normalde pek usumem hatta kisin evin cok sicak olmasinida istemem ama artik ayaklarim donuyor.habir sicak su torbasi yapiyorum.lahana gibi kat kat giyiniyorum coraplardan ayagim 40 numara oldu palyaco gibiyim

kizlar elevit hapinizi doktorami yazdiriyosunuz ozel mi aliyosunuz
ben ilk ozel almistim 15 tl vermistim gecen doktora yazdirdim ezcaneye 5 tl odedim vay dedim
doktor bana eleviti icince mide bunaltisi yapiyosa alma dedi ama almadan olurmu
mide bunaltim cikaricak gibi dil bazen ogurucek gibi oluyo geciyo

ben 12. haftaya girdiğimde öğrendim. şimdi 13. hafta bitecek. doktor bacak arasında gelişen birşey yok o yüzden büyük ihtimalle kız dedi.

Bana da 12+2 iken pipiyi gösterdi doktorum da:)) biz sormadan direkt "erkek bebek" dedi hatta. demek ki gayet de öğrenilebiliniyo bu zamanlarda sadece doktorun tecrübesi ve cesareti ile alakalı...

İcim rahatladi ya.bitek benim esim oyle saniyodum :) kendi nazarindan korkuyo.elbebekgulbebek muayene kismi haric bizdede hersey ayni.tanisiyo olmasinlar yoksa x kromozomunun yaptigi bi etkimidir:44:

cok saol canim allah hepimizin yavrusunu korusun kucagimiza saglikla kolayca versin
cok heycanlidim tum gece ruyamda doktor bana ultrasnda bak bu pipisi diyodu
sabah heycandan yedimi cikardim esime ruyami anlatimda gulmustu sabah
aksam gelince ayni ruyamda gibi oldugunu anlatinca inanamadi guldu insanin icine
malum oluyo kizimda kiz bebek gormustum ruyamda bunda da hep erkek bebek

teşekkür ederim cnm akşama yaptırıcam zaten her akşam nane-limon içiyom bulantı için ama taze nanem yoktu aldırym onu da koca=uşak durumu oldu bende iice ya :S

Benim doktorumda ondan yaziyor.biraz midemi bulandiriyor yuttuktan sonra.ama bnmki psikolojik sanirim ilac kocaman oldugu icin raatsiz edicegini dusunuyorum galiba

Aile hekimi yazıyo evet. Bendede 2-3 kez öğürme yaptı ama içiyorum çünkü içindeki vitaminlerin hepsini gün içinde alabildiğimi sanmıyorum. Kahvaltıdan hemen sonra alırsan rahatsız etmiyo acıkmana yakın alırsan mide bulandırıyo bende öyle oldu yani sende ona dikkat et bakalım çok rahatsız etmiyosa iç bence.

Bide kontrolde dr. artık kasığına bakmıyo dimi daha yukarı bakıyo sanırım sende nereye baktı ben artık bebeği kasığımda hissetmiyorum göbeğimden 3-4 parmak aşağıda ağırlık hissediyorum acaba yanılıyomuyum dedim.

kızlaaaaar ben çıkıyorum

Dua edin teyzeleri inşallah güzel çıkar sonuçlarımız

ayy bende heyecan yaptım
hadi güzel haberlerle gel
dualarım sizinle şekercik ve yavrusu :)

Benim doktorumda ondan yaziyor.biraz midemi bulandiriyor yuttuktan sonra.ama bnmki psikolojik sanirim ilac kocaman oldugu icin raatsiz edicegini dusunuyorum galiba

ayy büyük bi ilaçmı

aminnn canım... anneler hissedermiş diyolarr. bende 2 kez erkek bebek görmüştüm. hatta hamile olduğumu bilmiyodum yanımda çok güzel bi erkek bebek uyuyodu sonrada hamile olduğumu öğrenmiştim... bu rüyalar bile çok güzel...
sen şimdi yavaş yavaş bişeler biliyosun %70 erkek mesela bir dahaki kontrolünde netleşecek :)) benim daha hiçbişe belli değil, senin ve diğer arkadaşların cinsiyetlerini öğrendiğini görünce, test sonuçları temiz çıkınca ayyy bide ben gitsemde öğrensem diyorum :)))
sen resmini yüklemiştin, karnını gördüğümde direk erkek dedim :)) %70 te aslında iyi bi oran.. ne güzel şimdi bi kızın bi oğluşun olcak..

teşekkür ederim cnm akşama yaptırıcam zaten her akşam nane-limon içiyom bulantı için ama taze nanem yoktu aldırym onu da koca=uşak durumu oldu bende iice ya :S

:))) bizde de öylee herşeyi eşim yapıyo valla.. allahtan anlayışlılar.. ama biz bu kadar zorluğuna katlanırken onlarda azıcık yapsınlar dimi :)))) şimdi ilk çocuk diye yapıyo olabilir benimki 2.cide yaparmı bilmiyorum kaçabilir :)))

kızlar selambu hafta çok yoğundum hiç bakamadım ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen varmı yeni? Benim ikili testimin sonucu iyi çıktı çok şükür ikili düzgün çıkınca 3lü testi yaptırmıcam eğer doktor isterse gerek yok. Bu arada 12. haftada yapılan ikili taramada hcgnin oranına göre cinsiyet yüzde 80 tutuyormuş diyorlar benimki 58lerde çıktı 50nin üstünde ise kız altında ise erkekmiş. Bakalım hakkaten kızım mı olacak dün gece bi prenses gördüm rüyamda bebişimi

darisi yakinda basina canim allah ne gonlunuzde varsa onu verir icten dualar her zaman kabul olur
canim valahi bak cikinti pipis gibi duran seyde gordum ama simdi yuzde 70 ya kendimi cokta kaptirmim diyorum ama pipisini gordum birde 14 hafta 5 gun daha cinsiyet olismaz olurmu diyorum
bida 30 ocak gibi gidicez ozaman biz kocaman adam olmus olucak 18 haftaya yakin olcak ozaman hersey
cok guzel gorunuyo esimle gidersek videoya cektiricem kararliyim bebisi
sizede yuklerim ne guzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…