2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ayrıca Allah'ıma çook şükür bulantılarım kesildi kızlar çoook hafif var haftasonundan beri hap almıyorum ve haftasonu 1,5 aydan sonra ilk yemeklerimi pişirdim:KK9:

canim bende tutu 29 tu benimde simdilik kucuk pasa diyoz bizim sipaya
kizimda hic hatirlamiyorum ben kac cikmisti vala ama cogu kiside tutuyo canim

bildigim tek sey var erkek bebekte ayak tuyleriniz
karniniz falan cok tuylenip cabuk uzuyolar ordan anlaya bilirsiniz

Son düzenleme:
:))) bizde de öylee herşeyi eşim yapıyo valla.. allahtan anlayışlılar.. ama biz bu kadar zorluğuna katlanırken onlarda azıcık yapsınlar dimi :)))) şimdi ilk çocuk diye yapıyo olabilir benimki 2.cide yaparmı bilmiyorum kaçabilir :)))

seninki de bizimkinden demek bulantılı hamilenin eşi olmak da zor gerçekten:)) ben 3 aydır mutfağa girmiyorum her şeyi yapıyo kirlileri makineye dolduruyo vs vs (bunu başka yerde söylemem de burda kimse tanımıyo nası olsa gurur yapar da bi daa yapmaz neme lazım:p) bence şu an yapan erkek hasta olduğunda da yapcak demektir ikincide de yapar merak etme:KK66: ama şu var ki bazı arkadaşlar bebekle yeteri kadar ilgilenmiyo diye üzülüyolar ama onlar bizim gibi içinde hissetmedikleri için çok normal, dışarda canlı olarak görmeden gerçek olduğunu tam algılayamıyolar bence... bu da bize verilen bi nimet işte.

canim bende tutu 29 tu benimde simdilik kucuk pasa diyoz bizim sipaya
kizimda hic hatirlamiyorum ben kac cikmisti vala ama cogu kiside tutuyo canim

bakalım zaten hep kız hissediyordum başından beri hoş gerçi erkek olsa ona da sevinirim hiç fark etmiyor benim için

seninki de bizimkinden demek bulantılı hamilenin eşi olmak da zor gerçekten:)) ben 3 aydır mutfağa girmiyorum her şeyi yapıyo kirlileri makineye dolduruyo vs vs (bunu başka yerde söylemem de burda kimse tanımıyo nası olsa gurur yapar da bi daa yapmaz neme lazım:p) bence şu an yapan erkek hasta olduğunda da yapcak demektir ikincide de yapar merak etme:KK66: ama şu var ki bazı arkadaşlar bebekle yeteri kadar ilgilenmiyo diye üzülüyolar ama onlar bizim gibi içinde hissetmedikleri için çok normal, dışarda canlı olarak görmeden gerçek olduğunu tam algılayamıyolar bence... bu da bize verilen bi nimet işte.

hatta çoğu kişi diyor ki bebek şöyle 4-5 aylık olup da sana tepki vermeye başlayınca baba olduklarını idrak etmeye başlıyorlarmış:KK1:

Benimkide 32 çıktı 3 çizgiyi beklerken çıkıntımı görcez nolcak bakalım:) Ayy erkekte olsa süslerim ben onu saçlarını uzatırım biraz yakasına kadar çok hoşuma gidiyo erkeklerde öyle saç:)
meleksen cnm bişe sormuştum sana görmedin heralde dr kasığına bakmıyo artık dimi göbeğe doğru falan bakıyo sanırım ben artık ağırlığı göbeğimin 3-4 parmak aşağısında hissediyorumda yanılıyormuyum?

darisi yakinda basina canim allah ne gonlunuzde varsa onu verir icten dualar her zaman kabul olur
canim valahi bak cikinti pipis gibi duran seyde gordum ama simdi yuzde 70 ya kendimi cokta kaptirmim diyorum ama pipisini gordum birde 14 hafta 5 gun daha cinsiyet olismaz olurmu diyorum
bida 30 ocak gibi gidicez ozaman biz kocaman adam olmus olucak 18 haftaya yakin olcak ozaman hersey
cok guzel gorunuyo esimle gidersek videoya cektiricem kararliyim bebisi:KK55:
sizede yuklerim ne guzel

amin... çok dua ediyorum sağlıklı olsun-hayırlı şanslı bebişim olsun diyorum.. herkese aynı dileği diliyorum... 12 haftalıkken cinsiyeti belirleyen organ gelişimi tamamlanıyormuş.. hani diyolar ya doktor tecrübeliyse anlıyo.. benim doktorumda bana 12 haftan dolunca gel söylicem demişti ama ben hasta olunca gidemedim işte.. sen bide pipis görmüşsün doktorda %70 onaylamış daha ne olsun :))) 30 ocakta %90 der artık doktor.. bebişin hareketli halini bekliyoruz hemencik gelsin 30 ocak :))

hatta çoğu kişi diyor ki bebek şöyle 4-5 aylık olup da sana tepki vermeye başlayınca baba olduklarını idrak etmeye başlıyorlarmış:KK1:

canim babalar kucagina alinca da deyisiyolar esim isten gelince da kizima kosardi
ise gidesim yok birakip minicik kizimi derdi simdi hafta sonu ben uyurum onlar kizimla kalkar
kizimin altini deyisir bisiler yemesi icin verir 3 kisi olunca eviin nesesi herseyi geliyo
esime diyorum yazin 4 kisi olucaz insallah oda buyuk ayle oluyoruz biri benim kucagimda biri senin diyo
eslerinize kusup kizmayin dogunca bebek cok deyisiyolar inaninki

yuh:)) sünnetine ya da düğününe kalmasa bari bu idrak olayı:p en iyisi çıkınca vercen kucağına "ben çok çektim al biraz da sen bak BABASI" kucaanda taşıya taşıya algılasın

Bana buyuk geliyo :/ parmagimin bir bogumu kadar:44:

ohaaaa ben yutamam onu

kızlar selam:KK3:bu hafta çok yoğundum hiç bakamadım ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen varmı yeni? Benim ikili testimin sonucu iyi çıktı çok şükür:nazar: ikili düzgün çıkınca 3lü testi yaptırmıcam eğer doktor isterse gerek yok. Bu arada 12. haftada yapılan ikili taramada hcgnin oranına göre cinsiyet yüzde 80 tutuyormuş diyorlar benimki 58lerde çıktı 50nin üstünde ise kız altında ise erkekmiş. Bakalım hakkaten kızım mı olacak dün gece bi prenses gördüm rüyamda bebişimi:KK49:

özledik seni
oh çok şükür ii çıkmış sonuclar

ayrıca Allah'ıma çook şükür bulantılarım kesildi kızlar çoook hafif var haftasonundan beri hap almıyorum ve haftasonu 1,5 aydan sonra ilk yemeklerimi pişirdim:KK9:

benimde geçen hafta salıdan beri yok çok şükür
geç geldi erken gitti çok şükür :)

kızlarrr bugün ikili test için gidicem acaba cinsiyet de gösterir mi yaa :18::KK52::KK52::KK52: Şuara tatlı şeylerden acayip midem bulanıyo ama yinede akşama giderken yerim diye çikolata aldım sıpa kıpırdansın da belki gösterir diye :KK1:

bu arada çikolata yemenin bebeğin hareketine 6. aydan itibaren etki ettiğini öğrendim doktorumdan şimdi daha onu almaz senin yediğinden dedi güldü bana bilginiz olsun:KK9:

ya ben çok bilmiş insanlara uyuz oluom hamişlik döneminde
her çocuğu olan prof kesildi başıma
geçen ceviz yiodum biri geldi yeme o kadar dedi kolestrolün çok çıkacak dedim doktor ye dio ondan iimi bilcen
he dedi bilirim ben
herkesde doktor kesildi başıma dedim üzüldüm sonra laf dedim die ama napim
çünkü öncesinde de gelip gidip ne zaman görsem yion diodu bana
yediğimde atıyorum 1 mandalina 1 bisküvi 3 ceviz fln

:))) aynen öyle yaklaşık 2 aydır herşeyi yapıyo valla.. yemek-çamaşır katlama yerleştirme-yıkama kurutma bulaşıkları makineye diziyo benim kıyafetlerimi ütülüyo say say bitmez :))) aman şeytan kulağına kurşun burda görmez duysa muysa mazallah bırakır mırakır herşeyi :)))
kesinlikle katılıyorum erkek biraz daha görsel-somut şeylerle duygularını anlıyo.. kadınlar daha farklı bi yapıya sahip. e bide bebiş bizim içimizde biz yaşıyoruz herşeyi ve bizler daha duygusalız. hep şöyle derler büyükler genelde bebekler anne karnında yüzü falan belirmeye başladığında mutlaka birine benzetilir ve genelde de baba olur hatta doğduğunda hep babası kılıklı olurlar :) bu allahın babalar için verdiği birşeymiş kendine benzediğini görünce daha çabuk ısınırmış...

canim babalar kucagina alinca da deyisiyolar esim isten gelince da kizima kosardi
ise gidesim yok birakip minicik kizimi derdi simdi hafta sonu ben uyurum onlar kizimla kalkar
kizimin altini deyisir bisiler yemesi icin verir 3 kisi olunca eviin nesesi herseyi geliyo
esime diyorum yazin 4 kisi olucaz insallah oda buyuk ayle oluyoruz biri benim kucagimda biri senin diyo
eslerinize kusup kizmayin dogunca bebek cok deyisiyolar inaninki

ay inşallah öyle olur yaa ben bir de ota b.ka ağlar oldum eşim de sanki normal tepkilerimmiş gibi bana kızıyor ne var bunda ağlayacak nooldu şimdi diyip duruyor:KK37:
yuh:)) sünnetine ya da düğününe kalmasa bari bu idrak olayı:p en iyisi çıkınca vercen kucağına "ben çok çektim al biraz da sen bak BABASI" kucaanda taşıya taşıya algılasın
ahahah ay evet yaa:KK9:
ohaaaa ben yutamam onu

özledik seni
oh çok şükür ii çıkmış sonuclar

benimde geçen hafta salıdan beri yok çok şükür
geç geldi erken gitti çok şükür :)

ay canım benim ben de özledim sizleri çok şükür senin de geçmesine çok sevindim bana dedikleri gibi 7. haftamda başladı 12 doldurunca bitti:KK19:

yuppiii benimde öyle benimde :))) 3 gündür ilaç kullanmıyorum ve midem bulanmıyooo ayy hep dua ediyorum böyle devam etsin nolaaarrr :))

bide geçen ofis yemeğimiz vardı eşimle katıldık işte
ofisimisin 21. senesi 20den beri kutluoz bu sene 10. yıl şerefine hediye aldım ben
neyse seneyede kutlıcaz sen gelirsin baba evde çocuk bakar dedi patronum
bi arkadaş var oda dio mecbur sen bakcan babayla durmaz
zati bırakmam öylede eşim dediki nie durmazmış bakarım ben dio
emen çocuksa bakamazsın dio süt nolcak dio
sağmak die bi terim var hiç duymadınmı dedim her çocuk biberon almaz dedi
o çocuğun annesinin çalışacağını düşünürsek biberon kadar kaşıkla mecbur alacak dedim
halen daha yok o bakamaz dio
insanlar bi çocuk yaptımı hepsini ve herkesinkini kendininki ile kıyaslıo nie böleler

ay canım benim ben de özledim sizleri çok şükür senin de geçmesine çok sevindim bana dedikleri gibi 7. haftamda başladı 12 doldurunca bitti:KK19:

ben 6 da başlar biliodum benim 8de başladı
ama sağolsun ofisteki prof. doktor arkadaşlarım her an başlar die uyardı benide algılayabildim
işte 12ye ramak kala bitti :)

ay benim bebiş de hep uyuyor yaa ama meleksen mi söylemişti yanlış hatırlamıyorsam uslu bebek olacak diye doğunca

bende babasına benzedi diom oda öyle bırak 2 gün uyanmaz hiç ki bekarken yaparmışta öyle :)
ben bebekken usluymuşum oda öyleymiş
inş. bizimkide öle olur ama sağlıklı olsunda annesi kurban olur ona

Son düzenleme:
ya ben çok bilmiş insanlara uyuz oluom hamişlik döneminde
her çocuğu olan prof kesildi başıma
geçen ceviz yiodum biri geldi yeme o kadar dedi kolestrolün çok çıkacak dedim doktor ye dio ondan iimi bilcen
he dedi bilirim ben
herkesde doktor kesildi başıma dedim üzüldüm sonra laf dedim die ama napim
çünkü öncesinde de gelip gidip ne zaman görsem yion diodu bana
yediğimde atıyorum 1 mandalina 1 bisküvi 3 ceviz fln

iyi yapmışsınn valla bende sinir oluyorum çok gıcıklarrr :)

X