2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Canim bende kiloluyum ama göbegim cok erkenden buyudu, gorenler anliyor hamile oldugumu. ïnsaallah bizde yakin zamanda ögreniriz cinsiyetlerini. Canim dr ultrasona koyarken makinayi saginami tuttu solunami.? Ablam diyorki, ikisindede sol tarafa tuttu bir kizi bir oglu var.

Benim göbek zaten 5 aylık gibi halada aynı sadece artık sıkı pantolonlarla bastırmayıp salıyorum:)
3 aya kadar sola tuttu ama artık büyüdüğü için sağa sola üste her yöne tutup bakıyo.

anladım canım. doktorumda aynı şeyi söyledi.. rahim dar olduğu için bebek büyüdükçe baskı yapıyordurr, sancılar bundandır dedi.... dinlen ve bol su tüket diye tavsiyelerde bulundu.... tavsiyelerine uyduğumdan beride olmadı şükür sancılarım...

Benim göbek zaten 5 aylık gibi halada aynı sadece artık sıkı pantolonlarla bastırmayıp salıyorum:)
3 aya kadar sola tuttu ama artık büyüdüğü için sağa sola üste her yöne tutup bakıyo.

Kilolar icin hamilelikte birseyler yapiyormusun fazla kilo almamak icin? Ya ben cok hizli kilo alan bir yapiya sahibim, surrekli kendimi frenliyorum. Ben yuruyorum haftada 3 gun ve bol sicak su iciyorum diyeceksin faydasi varmi kilo almiyormusun aliyorum ama belki daha cok almami engelliyordur diye teselli ediyorum kendimi.

Hiçbişe yapmıyorum canım bende çok hızlı kilo alıyorum 3 ayda 2 kg aldım dahada almışımdır heralde ama pekte umrumda değil çünkü canımın çektiğini yemezsem huzursuz oluyorum çocuğa bişe olur diyede korkuyorum ayrıca açlığa hiç dayanamıyorum hele ilk zamanlar ölüyodum mide kazıntısından şimdide az ama sık yiyorum ama hamurişi ıvır zıvırda yiyorum sebze meyvede yiyorum kısıtlamıyorum zaten 80 kiloydum dahada alsam sorun değil yani:) Doğumdan sonra hem bebişle uğraşmaktan uykusuzluktan emzirmekten veririm hemde bi süre sonra diyete spora başlarım diyorum. Tansiyonum kan değerim şekerim falan iyi durumdaysa sorun yok bence. Bol su ve meyve yemeye dikkat ediyorum sadece yoksa canım hep yararsız şeyler çekiyo azda olsa yemezsem gözüme uyku girmiyo o derece canım istiyo:)

canım hayırlı ugurlu olsun,benım de kontrol gunum yaklastıkca heycanlanıyorum,cinsiyet belli olacak

Hamileligimin basindan beri ne migde bulantisi nede kusmam vardi bugun bana biseyler oldu felaket migdem bulaniyor ve cikariyorum. Bulanti icin guzel bir fikriniz varmi arkadaslar?

geçmiş olsun canım,benım yeni yeni geçmeye başladı.ama mıde bulantılarımın sıddetlı oldugu zamanlarda ayva yiyodum iyi geliyodu.istersen sen de dene,kaç haftalık hamılesın

kızlar bende baya kilolu hamile kaldım malaesef... ve dediğiniz gibi çok kolay kilo alabilen biriyim..doktorum bana 7 kilo limit koydu.. bende çok ama çok dikkat ediyorum.. tabiki canımın çektiğini yiyyorum ama ekmekten çok kıstm.. çok fazla su tüketmeye çalışıyorum.. genelde ızgara yyiyorum... akşamları abartmamaya çalışıyorum.. ve şükürki şimdiye kadar kilo almadım...haa bebeği min geliimi çok iyi hatta önde gidiyor.. ama bundan sonra alırım.. malum bebişlerimiz büyüyor artık....
evt tabiki doğumdan sonra verirlir ama kilolu bir hamilelik şeker ve tansiyon olasılığını yükseltir.. bu yüzden de çok dikkatli olmamız lazım...

birde 6 adet yumurtalama testi kulanmistim zaten adetime bir kac gun kala hamile kalmistim

peki yumurtan çatlamışmıydı ilişki öncesinde kaç gün önce yumurtlaman oldu yada sonrasında?
buarada kızının ultrasonunu bulsaydın iyi olurdu karşılastırırdık bn oğlumunkını nereye koyduğumu bulamıyoırumm
bende adet sonrası ilişkiyle hamıle kaldım yumurtam 4 5 gün sonra çatladı

Evet önemli olan kilonun zarar vercek derecede olmaması benim eltim 70 ten 90 a çıkmış bi arkadaşımı şimdi görseniz 45 kg kemikleri sayılıyo hamileliğimde 46 beden bile giydim dedi ağzım açık kaldı önemli olan kilonun verilcek nitelikte ve zararsız olması ben kiloları bi rahatsızlığımdan dolayı almıştım sonrasında verdim ama birazda saldım açıkcası sonradan veririm diye umut ediyorum.
Birde köyleri yakın bi ilçede oturmanın avantajını yaşıyorum herşey organik halis köy tereyağı, annemin ve kayınvalidemin yaptığı tarhana yoğurt makarnalar, tarladan bi gün önce toplanmış sebzeler, hangi köyde yetiştirildiğini bildiğim hayvanların eti... Yediğim herşeyin bebeğe ve bana yararı var ama benim sorunum aburcubur onları kessem veririm canımın çekmeleride azaldı bereket yada yerine başka bişe bulmaya çalışıyorum. Birde hareketsizim çalışmıyorum evdede hergün dip köşe temizlik olmuyo işler çabucak bitiyo elimden geldiği kadar çıkıp geziyorum ama hava soğuk hemende hasta oluyorum hareketsizliktende yediğimi yakamıyorum.

Kızlaaar selaaaammmm

Kız bebişlere bir kişi daha eklediiii. KIZIMMMM oluyorrrrr

Tatlı kızım benim parmagını emiyordu bir an önce kavuşsaam koklasamm koklasammm

hayırlı olsun canım ne güzell öğrenmişsin merakında gitti darısı biz öğrenemeyenle inş.
özel olmazsa canım kız bebek için regli sonrasımı hamıle kaldın yoksa yumurtlama günümü kaç gün sonra ?

Canım senin çizelgende kız görünüyo cinsiyeti belli mi yoksa kız istediğin için mi yaptın öyle? Allah gönlüne göre verir inşallah... Ben ne zaman tuttuğunu bilmiyorum sıkı çalışmıştık:) Ama sağda solda olmasına falan takılmayın nerden yumurtladıysanız o tarafa yakın olur hem her soldan gelen yumurtada kız olur gibi bişeyde yok bende kız istiyorum ama kısmet artık.

Yaa bide ben ilk ay tatlı çok yiyodum sonra mayhoş şeyleri sevmeye başladım şimdi ise ekşili ve acılılara bayılıyorum acı biber turşusu çiğköfte falan önceden çok acı gelirdi şimdi tatlı geliyo kavurcam bebişi içerde tövbe tövbe!

ilk hamıle olduğumu öğrendiğimde yaptım bu çizelgeyı çok istediğim için yaptım henüz belli değil malesef canım yaa persembe dra gidcem inş.öğrenırım
amın cümlemızın inş
aynen bende senın gibiyim önceden tatlıydı şimdi acı ekşi nerde ben orda
sormamın nedenı erkek bebebte yumurtlama sonrası denılıyorda tutacakmı onu sordum merak iştee

zayıf olanların daha fazla kilo aldığına şahidi, benimde kız arkadaşım 34 kilo almıştı hamileliğinde ama sonrasında eski haline döndü...
sen şanslısın ki yediklerin organik.. maalesef bizim öyle bir şandımız yok...
abur cubur konusunda keşke biraz frenlesen kendini... sonuçta onların bir faydası yk bebeklerimize...
bende çalışıyorum ama maalesef masabaşı.. bu yüzdende mümkün olduğunca yolumu uzatıyorum işe gidip gelirken... otobüs kapımın önünden geçtiği halde 15 dak yürüyüp biniyorum.. akşamlarıda öyleyim... devam edbildiğim kadar edicem bu şekilde...

geçmiş olsun canım,benım yeni yeni geçmeye başladı.ama mıde bulantılarımın sıddetlı oldugu zamanlarda ayva yiyodum iyi geliyodu.istersen sen de dene,kaç haftalık hamılesın

Canim 14 haftanin icindeyim. Simdiye kadar hic olmadi denecek kadar az oldu, bugun ilk kez bu kadar kotu oldum. Ayva burda zor bulurum hatta belkide hic bulamam. tavsiyen icin cok tesekkurler.

Erkek olmasını sağlayan spermler daha kısa süre yaşadıkları için yumurtlamaya yakın ilişki olması lazım deniyo ama kısmet ya Allahın dediği olur. O zaman benim kesin kız olur biz yumurtlama zamanım geçtikten sonra ilişki yaşamadık ama 1 hafta geç yumurtlamışım yani 1 hafta yaşamış içimde bilimsel bakarsan zor ama takdiri ilahi.
Bende perşembe gitmeyi düşünüyorum hadi inşallah aynı gün ikimizde kızımızın olacağını öğrenip burdan paylaşırız:)

Yediklerimize dikkat etmeye ve bol hareket etmeye çalışcaz gerisi bünyemize kalmış biz elimizden geleni yapalımda.

Bende seninle ayni fikirdeyim fazla kilo dugumda risk tasiyor o yuzden dikkat etmek zorundayiz. canimin istedigini yiyorum yemesem zaten bu kadar kilolu olmazdim ama doyasiya yemiyorum . Inan bana o kadar istiyrorum ki tatlilari hamurislerini doyasiya yemek ama frenliyorum. Bu benim ikinci hamileligim ilkinde 22 kilo almistim bunda ayni hataya dusmeyeyeim zor veriliyor cunki. benim kizim cok rahat bir bebekti maasallah beni hic uzmedi aksam yatardi sabah uyanirdi geceleri uyandirmaya calisirdim zorla emzirmek icin. o yuzden kilo fazla veremedim ilkinden kaldi bana 7 kilo, o kadar dikkat etmeme ragmen.

aynen benımde 4 5 gün yasamış oluyor içimde hadi bakalım gelir gelmez burdan paylasalım inş canım az kaldı

Şimdi tartıldım yine 82 kiloyum kızlar 80'le kalmıştım 12 haftalıkken 82 olmuştum yine 82'yim buna şükür:)
Aslına bakarsanız hamile kaldığımdan beri daha güzel besleniyorum öncesinde bebek olmuyo diye bunalımdaydım üzüldükçe yiyodum rahim filminden sonra hamile kaldım çok şükür. Kilo kilo kola içerdim tatlı çok yerdim cips falan hamile kaldığımı öğrenince kolayı bıraktım yani 3 ayda 3 bardak içmişimdir ikram edildiğinde meyve suyunu bile taze sıkıp içiyorum. Tatlı ilk zamanlar yedim şimdi sadece bitter çikolata istiyo canım o da arada bir cips gibi yağlı ve tuzlu şeyler yemiyorum suya ve meyveye çok yöneldim canım böyle şeyler istiyo bereket tek sorun acılı ve hamur işi hazır gıdalara aşermem ama kilo yapmamış bereket isteğimde azalıyo.

Benimde canim ne olsa istiyor asermem yok ama surekli canim patates kizartmasi istiyor(( sismanlatiyor ya sanirim ondan. Cok sukur kola tarzi seyleri sevmiyorum ama hamileligimide asitli fanta falan istiyor. ay ben patates kizartmaya gidiyorum:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…