2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

luxxor'cum ben özel mesaj atamıyormuşum canım yaaa daha çok yeniyim ya, önce baya bi mesaj yazmam lazımmış :)

mesajını gördüm canım, teşekkür ederim çok iyiyim... senin nasıl gidiyor ?

ay canım arada kaynamışın valla tesadüfen gördüm olsun dolar yakında burda ben de daha iyiceyim canım sağol

canım geçmiş olsun.. Tez zamanda geçer inlallah mide bulantıların..
Bende çok zorlanıyorum serviste..
Benimde 1 saat sürüyor..
Sıkmasınlar şu ağır parfümleri

Canim cok saol.insallah tez zamanda gecer.ama bu yol virajli. Dogum izninee kdrr gecmez sekerim.sen parfum diyorsun bebisim bizim serviste tasimali ogrencilere yemekte goturuluyor bagajda.ve sabah sabah o yemek kokusu insani ne hale getirdigini anlatamam.resmen okuldan tiksindim yaaaa.okulda bile durmadan agliyorum.bence hamileler evde durmali.deilse mutsuz cocuklarimiz olacak allah korusun.

üfff çok geçmiş olsun ya , Allaha şükür azaldı benim

Saol canim.benim hamilelik bulantim olmadi.okula giderken yol cok virajli o dokunuyor.hamileyken dahada fazla dokunuyor.hayirlisi bakalim.buda azalmaz.daha kac ay sabretcez boyle

Cok tesekkur ederim bitanem. Ama bugunde var bi ugursuzluk.Demekki bugun hepten kotu bigun.doktor esime cumartesi gelsin demis.gitmicem yani.esim aradi.neyse beklicez artik.hem biraz buyumus olur cinsiyette goruruz belki.

ay canım ya çok geçmiş olsun daha önce de var mıydı ilknurcum bulantın ilk kez mi oldu?benim baya azaldı artık ama yine de nolur nolmaz diy bu haftayı doldurana kadar alacağım hapimı

Canim hamilelikle yol birlesince boyle oluyor iste.peki bende kullansam haptan doktor yazayim demisti.ama ben sadece okula gittigim gunler oldugu icin almamistim.en iyisi alayim.bari okula gittigim gunler kullanayim.bisey sorcam cnm.hap uyku yapiyormu yada cocuga zarari yok deilmi canim

kızlar ben sabah markafoni den bebedorun biberon düzenleyicisini birde meyve dilimini emniyetli bir şekilde emmesi için file gibi birşey var ucunda ondan aldım

bizdede var cnm kan uyuşmazlığı benim A rh- eşimin B rh+ İNDİREKT COOMBS TESTİ diye bir test yapılıyor benim doktorum 16haftada yapıcaz dedi

Bak senin dr farklı sölemiş cnm kimisi 28. haftada diyo kimisi doğunca hatırladığım bide her ay yapan vardı aynı testi. Benim merak ettiğim test pozitif çıkarsa nolcak bi tedavimi olcak nedir allah korusun yaa..

Bense senin tam tersin durumdayım (nispet yapar gibi olmayayımda) bi insan bu kadar mı belirtisiz olur kardeşim ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne göğüs acısı bi akıntı bide sık idrar olmasa hiç hamile gibi değilim dr.a bile hep korkuyla gidiyorum ultrasonda görünce inanıyorum hamile olduğuma sonra yine unutuyorum:) Yalnız aç kalmamaya dikkat et derim için almıyodur gerçi ama tuzlu bişeyler yanında hep olsun açlıktan çok bulanıyo hele elevit alıyosan o mide bulandırıyo biraz kahvaltı etmeden sakın çıkma aralarda bile kraker falan bide muz iyi geliyo bastırıyo bildiğim kadarıyla dr bulantı ilacı verebiliyo bi dr.una sor istersen. Ben çok sık acıkıyorum ve yemezsem o zaman biraz bulanıyo kendime eziyet etmektense yiyorum valla 100 kg da olsam bebiş sağolsun Ben ev hanımıyım o bakımdanda avantajlıyım bazen iki adım atmak bile eziyet oluyo bide çalışmak çok zor valla allah yardımcınız olsun.

kızlar ben sabah markafoni den bebedorun biberon düzenleyicisini birde meyve dilimini emniyetli bir şekilde emmesi için file gibi birşey var ucunda ondan aldım

Canım bende alıcam..Eşimle karar veriyoruz biz onu bekliyorum:)Güzel,faydalı bebek eşyaları var.

lema bende bülent bey e gidiyorum çok memnunum doğumu central hospital da yaptırıyor sen doğuma ona mı gideceksin fiyatlar hakkında bilgin var mı?

canım seni çok iyi anlıyorum.
ben hamileliği öğüenince 15 gün falan çalıştım. aslında mide bulantısı dışında başka bi sorunum yoktu. bir akşam yoğun kanamam oldu ve 2 gün hastanede yattım. %50 düşük tehdidi dedi doktorum. eve çıkınca bile annem baktı. doktorum heyet raporu verdi kendisi. geçen hafta tekrar gittik. çok şükür şu anlık bi sıkıntım yok. ama bu seferde ben kendim istedim raporu. dönemin kapanmasına az kaldı dedim. sonra da tatil var. 4.5 aylık falan oluruz inşallah şubatta. bir de ben daha önce de bebeğimi kaybetmiştim. bu ikinci hamileliğim. ben de yol gidiyorum. doktoruma bu endişelerimi anlattım ve tekrar rapor verdi canım.
ikinci dönem çalışçam inşallah. ama o zaman da nöbetlerden muaf olmak için alcam.
branş olduğum içinyerime ücretli öğretmen de geldi, heyet raporu olduğu için. öğrenciler de mağdur olmadı. ama sınıfsan biraz daha zor olabilir. ama hiç bişey kendi sağlığımızdan daha önemli değil. özel hastaneye gidiyosan doktorunla konuş derim canım. bi laf var ağlamayan çocuğa meme vermezler diye.

Canım bende alıcam..Eşimle karar veriyoruz biz onu bekliyorum:)Güzel,faydalı bebek eşyaları var.

bende alışverişe başlamak istiyorum ama daha erken diye tutuyorum kendimi, gerçi çarşıya pazara pek çıkamıyorum bu aralar, belki mağazaların önünden geçsem tutamam kendimi içinizde alış veriş listesi tutmaya başlayan varmı?

Son düzenleme:
arkadaşlar görüyorum ki burda bulantı-kusma hat safhada olan çok az insan var maşallah. ben 4.aya girdim hala yiyemiyorum ve kusuyorum. bebeğim için faydalı yemek istediğim ne varsa hepsi hayal şu anda! artık hem çok sıkıldım hem de bebeğim için o kadar üzülüyorum ki.... onun şanssızlığı neden kendime kızıyorum niye kendimi zorlayamıyorum diye hem morale hem de duaya gerçekten çok ihtiyacım var. denemediğim hiç bir yol kalmadı diyebilirim hamile olduğumun mutluluğuna hala tam erebilmiş değilim eşimi de mutlu edemiyorum. benimle uğraşmaktan bi hal oldu herkes.................

Bi sıkıntınız yoksa çalışmak en güzeli tabiki hem maddi hem manevi evde aylak kalıncada sürekli bebişi düşünüp sabırsızlancaksınız örn: ben Ama tabiki aşırı bulantı kanama vs gibi bişeyler olursa kimseyi değil önce kendinizi ve bebişi düşünün.

Ne güzel kullanışlı şeyler alıyosunuz bizimki daha erken diyo sadece ciciler alıyorum basit şeyleri.

Canım ben daha hiç kıyafet almadım.Daha çok rengi ve büyüklüğü farketmeyen ağız bezi,sıacak su torbası,biberon fırçası vs. gibi ayrıntıları alıyorum.

Allah yardımcın olsun cnm, içini ferah tutmaya çalış, olumsuz düşündükçe sürekli öyleymiş gibi hissetmeye başlarsın. Biliyorum hassas bi dönem bazı şeyler elimizde diil ama Allah'ım sabırlar ve dayanma gücü versin inşallah hepimize. Bende kimi zaman aynı şeyleri düşünüyorum, grip oldum acaba bebeğime zarar mı veriyorum, eşim bıktı nazımdan napsa yaranamıyo vs vs ama çok şükür bi mucize yeşeriyo içimizde, umarım sağlık ve mutlulukla atlatırız bu dönemi

Son düzenleme:

Canım ben 2,5 ay kadar mükemmel beslendim kahve çay vs yok, abur cubur yok, sebze et balık vs cevizler bademler acayip dikkat ettim hep 10 gün gerideydi sonunda sıkıldım ve canım ne isterse onu yemeye başladım sonuç 3 gün ileri gitti 1 hafta geride şimdi boyu kilosuda normal daha ne olsun hiç takılma bunlara ne yiyebiliyosan onu ye. Vitamin balık yağı demir gibi takviyeleri dr gerek duyarsa verir zaten az bi süre sonra düzelirsin o zaman başlarsın yemeye. İki kuzenimin hamileliğini anlatayım biri 8 ay kustu ilk 3 ayda 10 kg vermişti ona rağmen kilosu çok iyi olmasada 2,5 kg civarı bi bebeği oldu gayette sağlıklı, diğer kuzenim yedi yedi şişti gören ikiz zannederdi göbeğini ama bebek 2,2 kg civarı doğdu yemekle pek alakası olduğunu sanmıyorum bünye ve yapı meselesi bide sigara falan içme yeter hiç aç kalmıyosun ya yersin yinede bişeyler bebiş sende önceden depolanmış şeylerle besleniyo zaten.

bende 3 hafta öncesine kadar çok çektim mide bulantıları, günde 6-8 defa çıkarmalar... doktorum bana mide bulantısına iyi gelen bi ilaç verdi onunla çok rahatım ama hala tiksindiğim şeyler var tabi yiyemediğim, ilacın etkisiyle bulantılarım azaldı ama midemde hep bi taş oturmuş eritemiyomuş hissi var, bu aralar yani son 1 haftadır,bi gün iyiyim bi gün kötüyüm öyle gidiyor... bende senin gibi iyi beslenemediğimi düşünüyorum. hiçbişeyden zevk almıyorum... bazen bebişim varmı yokmu anlayamıyorum onun sevincini mutluluğunu yaşayamıyorum, yaşatamıyorum... hamile olmadan önceki hayallerimle şimdi yaşadıklarım arasında dağlar kadar fark var böyle mi olacaktı diyorum....
ailem 3 ayın bitince geçicek diyo bugün 12.haftama girdim inşallah diyorum...
umarım seninde bi anda kesilir, bi sabah kalktığında herşeyin normale döndüğünü hissedersin..

Araştırmalar, hamilelikte bulantı ve kusmayla karakteristik aşerme sendromunu yaşayan kadınların düşük yapma ihtimalinin çok düşük; aşerme sendromu yaşamayan hamilelerin ise, düşük yapma ve sakat bebek doğurma risklerinin oldukça yüksek olduğu da ortaya çıkarmıştır.

Yazının devamı için aşağıdaki linki tıklayın
xxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:

canım dramamine verdi bana günde 2 tane alabilirsin dedi sabah akşam ama ben sabah kalkar kalkmaz içiyorum aç karna içilecek evet inanılmaz uyku yapıyor ama o da 1-2 saat bilemedin 3 saat sürüyor yani midemin bulanmasından iyi ben krakerle beslenirken ilaç sayesinde yemek filan yiyebiliyorum ben de servisle gidiyorum işe ve sabahları kötü olurdum baya dene bence bebeğe zararlı olsa doktor vermez. Şu anki stresinden daha az zarar verirsin bence

bence bu tamamen yapı meselesi benim mide bulantılarım olmadı, yakınlarımında olmamış hepsinin çok sağlıklı bebekleri var direk olarak bu şeklilde yorumlamak yanlış midesi bulanmayan dünya kadar hamile var

bilmiyorum ya! çok güzel anlatmışsın tarif etmişsin benim de yaşadıklarımı. hiç bir şeyden zevk almamak beni tanımlayan deyim ve doğru hayallerimiz böyle değildi. ben çok çocuk seven biriydim üstelik. artık cesaretim öyle bi kırıldı ki... senin erken geçmeye başlamış maşallah, ben de 3 ayı şafak saydım şu an 13. haftadayım bi değişiklik evet var çok daha kötü zamanlarım oldu karantinaya çekildiğim ağladığım... bulantıları 4-5 ay sürenler de oluyomuş ben onlardan mıyım diye kafa yormaya başladım bugün de:S ben de sağlıklı, mutlu, neşeli bi hamilelik geçirmek istiyorum. çıkıp bebeğime bi şiler bakcak kendime hamile kıyafeti alcak şevkim-gücüm yok. Allah'ım korusun en büyük duam her şeye rağmen çok sağlıklı olması... ve o bahsettiğin sabahı görmek.!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…