2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydınn kızlarr

ya size bişi sorcam hani bazı arkadaşlar hareketlerini hissediyorum diyo ya ben doktoruma sordum yani mümkün değil dedi 4 4.5 aydan sonra hissedilir dedi.. hissettiğini zannedersin gazdan seyirmeden vs dedi.. daha bebeklerimizin sinir ve kasları çok zayıf olduğu için duyamazmışız ancaa geliştikçe 4 aydan sonra duyulur dedi..

Canım korkma ya ... Ben hiçbişey hissetmiyorum ama sıpa içerde akrobasi yapıyor valla ultrasonda bakınca doktor henüz hissedemezsin 18. haftanda anca hissedersin dedi . ama bazı arkadaşlar hissediyormuş özellikle ikinci çocuğu olanlar falan diye sordum onlar gaz kıpırdanmasıdır falan dedi bende onun yalancısıyım Ams sen erken hissettiysen ne güzel uyuyordur annesi belki takma kafana

Ben zaten 18-20 haftada falan anca inanıcam cinsiyete 13 haftasında ne kadar cinsiyet öğrenen arkadaş varsa hepsinin değişti ve hepsine önce erkek dediler sonra kız kordonu pipi mi sanıyorlar ne

aynen öyle kuzum bana da öyle dedi doktor o yüzden takmıyorum onu kafaya

Umarım etkilenmiyordur, Evet sessizlik ve karanlık biraz hafifletiyor. Ama misafirliyken bunu yapmama olanak olmadı

13+5 haftalik canim

maşallah canım benim bebişten 2 hafta buyuk senin bebiş nerdeyse :)

evet canım duydum bende onu :9 valla ben bır usg gormustum aaa oglan bu demıstım hehe doktor baya gulmustu kordonu pipi sanmıstım :)

canım geçmiş olsun..
ben hamileliğimin en başından beri çekiyorum miğren ağrılarını...
Doktorum ilaç kullanabilirsin dedi amakorkuyorum ilaç içmeyede geçicek inşallah..

Sanada geçmiş olsun canım ya. Çok zor bişey bu migren. Benim bu kadar şiddetli ikinciye tutuyor hamile kaldığımdan beri. Umarım son olur. Ağrı o kadar dayanılmazki mecburen minoset içiyorum ama oda hızını alınca kesmiyor hafif kalıyor

okuduğum yazılarda ilk bebeklerde en erken 16. haftada annenin bebek hareketlerini hissedebileceği yazıyor. bence sen birazcık evham yapıyorsun, kötü şeyler düşünmemeye çalış. ben 6. haftadan beri 24 saat bulantı ve günde 5-6 kez kusma yaşıyordum. sonra bi gün kalktım. midem iyi, güzel bi kahvaltı yaptım. sonra nasıl korktum. çünkü bulantı olan hamileliklerde bulantının birden kesilmesi bebekle alakalı bi sorunun göstergesi olabiliyormuş. ama topladım kendimi. yok dedim. 3. ayım dolduğu için bulantı azaldı.. insan ister istemez duygusal olarak kötü düşüncelerde buluyor kendini ama evhamlanarak da bu dokuz ay geçmez kardeşim.. sen gönlünü ferah tut, bebeciğin uyuyordur bence

ya benim aklıma da başka bişey takılıyor şimdi :44:
şimdi ben 11+1 günlük hamileyim geçen sefer kontrole gittiğimde doktor bana 7-14 ocak arası ikili testini mutlaka yaptır hatta 14 ocakı geçirme demişti ondan bir önceki kontolde de 12. hafta bittiğinde ikili testi isteyeceğini söylemişti ...Şimdiii benim aklıma takılan şu ben bugün itibariyle 12.haftanın içindemiyim yoksa 11.haftamdamıyım hala :44: Bazı siteler 11+0/11+6 günler 12.haftadır yazıyor bazıları da doldurduğun haftayı sayacaksın yazıyor ben ogün heyecandan sormayı unuttum doktora

breshka cok saol cevabin icin ins uyuyordur cok merak ediyorum doktora gidecem ins bu hafta sonu
bir de arkadaslar 11 haftada 80-90% eminlikle erkek dedi doktorum bu hafta sonu baskasina gidecem ins izce baskasindan baska bir cevap almam demi?
2 kizim var bunu da oglan deyince cok sevindim.3 bebek yeter dedim kendimce.Ama ya ayri doktor kiz derse ola bilirmi bolyle bisey.

ben de bunu ntv'deki bi tüp bebek belgeselinde duymuştum. ama bilmiyorum ki; şehirde bu var mı?:44:

canım senin 11. haftan bitmiş.
12. haftanın içerisindesin..
(11- 14 ) haftaları arasında yapılıyor test.
Genelde 12. hafta bittikten sonra yapılıyor.

ben çok iyiyim sen nasılsın :) 12.haftaya girdim mide bulantılarım yavaş yavaş azalıyo gibi... bende o kadar çok merak ediyorum ki bebişimin cinsiyetini... 2 li testim var haftaya 20si gibide test sonuçlarımla birlikte gidicem. o zaman 14 haftalık falan olcak. umarım söyler....

aynen öyle kuzum bana da öyle dedi doktor o yüzden takmıyorum onu kafaya

bnde takmıyorum kuzum takan arkadaşlara da takmasınlar diye yazdıım

canikommm ikili tarama 11-14 haftalarda yapılıyor... senin 11+ olunca sen 11 i doldurmuşş 12 ye sayıyosun demek.. mesela ben 13. haftamı doldurdum aslında 14e sayıyorum.. yani sen önümüzdeki hafta yaptırabilirsin..cuma falan git ama p.tesi gitme biraccık da büyümüş olur hem

maşallah canım benim bebişten 2 hafta buyuk senin bebiş nerdeyse :)

evet canım duydum bende onu :9 valla ben bır usg gormustum aaa oglan bu demıstım hehe doktor baya gulmustu kordonu pipi sanmıstım :)

işte ben o yüzden pek inanmıycam hatta yanımda eşim olursa doktor yahmin yapsa bile söyletmek istemiyorum .
Dün akşam çok sinirlendim zaten eşimin ailesi sürekli senin oğlun olacak diyip duruyo deli oldum ya bi hayırlı sağlıklı kelimesi çıksın ağzınızdan ama yok tutturmuşlar erkek Ben illa kız yada erkek olsun demiyorum ama Allahım üzüntüsünü acısını yaşatmasın sağlığı yerinde olsun yeter diye düşünüyorum sadece akşam bana bi oyun yapmışlar batıl inanç işte .. Ben yemek yerken kafama tuz dökmüşler kafamı kaşırsam kızım burnumu kaşırsam oğlum olacakmış bende burnumu kaşımışım güya (ki hiç öyle bişey hatırlamıyorum ) biz az önce sana oyun yaptık senin oğlun olacak dediler hayırlısı olsun dedim güldüm geçtim ama sinir oldum .

canım geçmiş olsun..
ben hamileliğimin en başından beri çekiyorum miğren ağrılarını...
Doktorum ilaç kullanabilirsin dedi amakorkuyorum ilaç içmeyede geçicek inşallah..

kupaas ve puse; çok geçmiş olsun sizlere... bende de hamileliğim öncesinde adet migreni vardı, sizi çok iyi anlıyorum. hamileliğim süresince de adet günlerime yakın migrenim tutar diye düşünüyodum ama olmadı en çok sevindiğim şeylerden biri oldu. acil şifalar diliyorum sizlere..

Temmuz anneleri
hamile pantolOnU alanınız oldumu:26: benim dün ve bugün pantolonum sıkıyor rahat çalışamıyorum üst düğmemi açmak ihtiyacı duyuyorum. acaba erken mi bilmiyorum ama bebişimin içerde sıkışmasını istemiyorum. Siz ne düşünürsünüz bu konuda:26:

suan 12. haftanın içindeyim doktora 13. haftamda gideceyim :)

slm ben yenı katıldım aranıza bende 12+4 haftalık hamileyım 11+2de ıken kontrolum vardı ve doktorum kızımın olacagını soyledı net olmamakla bırlıkte 11de tahmın yurutebılen 13de muhtemel bısıler soyleyebılır heralde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…