2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar ben geldim yarın doktor kontrolüm var bakalım beni neler bekliyor umarım güzel şeyler duyarım bu arada cinsiyet öğrenme vaktimde geldi ama doktor söyler mi acaba benim doktorum bu cinsiyet konusunda iyice emin olmadan söylemiyormuş :KK37:

hadi bakalım hayırlısıyla git gör gel :)
üf sölese nolurki :KK70:

canım benim b vıtamını eksıklıgım olmustu bır donem. o donem tabı eksıklıkten kaynaklı bulantım oldugundan yemek yemıyordum bana doktorum pirinc lapasını onermıstı hem mıdeyı rahatlattıgı ıcın hemde bolca vıtamın ıcerdıgı ıcın. O nedenle sureklı tuketıgım bır besın. arsenık bulunmasına gelınce pirinc uretiliken haşeretlerden koruma amaclı arsenık kullanılıyorsa tabııkı bu pirincede gecer pirincten de bıze kı bu bizi zehirler. pirinci belli markada alınırsa kı bu marka devlet kontrolunde olur sorun olacagını sanmıyorum tabii buarad devlet ne kadar denetım altında tutuyor oda ayrı bir konu.

anladım canım saol çok güzel açıklamışsın içimi rahatlatın.denetlenme konusundaki düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum.allaha emanet yavrularımız allahın izniyle inşallah bişey olmaz sağlıcakla alırız kucagımıza

kızlar bişey sorcam hani haberlerde konu oldu bu pirinç deki arsenik miktarının yüksek olması anne karnındaki bebeğide etkiliyor deniyor.konuyla ilgili bilgisi olan varmı bizim uzmanlarımız yapılan araştırmalara göre türkiyediki pirinçte arsenik miktarının az oldugunu bildirdiler.zaten satın alırken tarım ve köy işleri bakanlığının izni olan ürünleri satın alıyorum ama yine derettüde düştüm ister istemez mümkün oldugu kadar az tüketmeye özen gösteriyorum

o haberleri ben de duydum pilavı da çok seviyorum. hangi markalar ki senin o dediğin onaylı olanlar cnm?

herkese günaydınlar olsun
mutlu günler sizinle ve bebişinizle olsun :)
dün itibari ile spora başladım
artık haftada 3 gün gideceğim
dün ilk etapta 20dk yürüyüş yaptım çok düşük tempoda
daha sonra aletli pilates yaptım :KK49:
düne randevu aldım diye hocam başka bi hamiş daha çağırmış ikimiz beraber yaptık tabi o 7aylıktı :)
şansa doktorumuz flnda aynıymış

arsima hamile platesine mi gidiyosun yoksa normal insanların:) gittiği spor egzersizi mi? bana dr her gün 20 dk yürüyüş yap dedi ama bulantılarım tam geçmedi ve çok soğuk hasta olmaktan korkuyorum. ben de ya spora yazılıcam bulantılar biter bitmez ya da paraya kıyıp eve alet alıcam.

pnrali bende ilk bebeğimi nisada doğum yaptım mürvet hakyemezde hastaneden bende pek memnun değildim ama dr okadar tecrübeliydiki sezeryan olmasına rağmen hemen ayaklanıverdim çok rahattı doğumum doğru düzgün ağrım ve sancım bilew olmadı...(10 saat ciddi sancı çekmeme rağmen bebek aşşağı inmeyince mecbur sezeryana aldılar)...
canım benım doktorumda muhabbet hanım cok memnunum kendsndn bakalm artk

canım yaa benimde kafam karışık bu konuda bende nisaya gidiyorum hatta bu akşam randevum var renklisi yokmuymuş :26:
ben yok dıye bılıyorum baksana kalp sesını bıle duymadk sen bu aksam sorarmsn ben haftaya gdıcem dogum parasınıda sorucm

bulantılarımın olduğu dönemde bende çok tükettim pirinç sonrasında bu haberi gördüm tv de umarım bi sıkıntı olmaz :KK43:

anladım canım saol çok güzel açıklamışsın içimi rahatlatın.denetlenme konusundaki düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum.allaha emanet yavrularımız allahın izniyle inşallah bişey olmaz sağlıcakla alırız kucagımıza

sıkıntı yaratacak bırsey oldugunu sanmıyorum ama yinede tabikii bebeişlerimizin sağlıklı doğması için dualar edıyorum inşallah hepimiz sağlıklı bir şekilde bebişlerimize kavusuruz..

inş. görürüz arsi senin ki gibi açarsa bacaklarını hemen görürüz :)))

inşallah asum benimki o günde açar inş.

arsima hamile platesine mi gidiyosun yoksa normal insanların:) gittiği spor egzersizi mi? bana dr her gün 20 dk yürüyüş yap dedi ama bulantılarım tam geçmedi ve çok soğuk hasta olmaktan korkuyorum. ben de ya spora yazılıcam bulantılar biter bitmez ya da paraya kıyıp eve alet alıcam.

evet hamile pilatesi
aslında ikisinin ayrı birşeyi yok sadece hareketler bize göre hafifletiliyor
eve alet alma çok sıkıcı oluo 1 hafta kullanıp sonra sallıon :)
ben şuan aletli pilates yapmaya başladım en hafif yayda tabi öncesinde 20dk düşük tempoda yürüme var
bide nefes ayarlama işi önemliymiş

evet hamile pilatesi
ben şuan aletli pilates yapmaya başladım en hafif yayda tabi öncesinde 20dk düşük tempoda yürüme var

canım bire bir yaptırdıyolar deil mi bende baslıycam ocakta doktorum 3 ayı doldur ona gore basla demıstı bana. benım gıdecegım yerde fızyoterapıstler yaptırdıyor bıre bır.

Kızlar günde ne kadar süt içiyorsunuz , ben bir büyük bardaktan fazlasını içemiyorum,

eşimin kuzeninin eşi hamileliğinde ben bir oturuşta tv karşısında yarım kutu içerdim bebeğin kemikleri çok sağlam çıktı calsium takviyesine gerek duymadı doktorum dedi

merhaba arkadaslar nasilsiniz calisan annelere kolay gelsin

bitane kucuk prenses gelicekmis galiba allah saglikla kucagina almayi nasip etsin canim

kizlar ya soyle lohusa geceligi pijamasi bakmak lazim indirimde falan gorunce almak lazim
bitane gordum 84 tl sac bandila falan biraz pahali bakalim soyle sik bisi bula bilicem mi:26:
gece ruyamda doktor bana bebek hasta almamiz lazim diyodu ay uyandim canim sikin bi sekilde
canim bugun bisi istemiyo ne is anlamadim :KK53:

Kızlar günde ne kadar süt içiyorsunuz , ben bir büyük bardaktan fazlasını içemiyorum,

eşimin kuzeninin eşi hamileliğinde ben bir oturuşta tv karşısında yarım kutu içerdim bebeğin kemikleri çok sağlam çıktı calsium takviyesine gerek duymadı doktorum dedi

canım hamıle olmadan once sutu cokn tuketen bırıydım sımdı ıcemıyorum malesef. yoğurt hellım ve peynırle gıdermeye calısıyorum eksıgımı buyuk ıhtımal ılacta verırı doktor mıdem duzelsın hemen baslıycam sut ıcmeye gecrı yenıden ama kısmet bakalım.

bilmem ki hastane yazıyoz ama özel msj atabiliyosan ordan yazar mısın cnm ben de bu konuyu merak ediyodum güvenilir mi acaba yediimiz pirinçler diye...

sanırım bi sorun olmaz canım olursada acemiliğime versinler.benim kullandığım tek marka var oda resi bütün baklıyatlardada onu kullanıyorum.zaten her türlü çeşidi bulunuyor heryerde bakanlık onayı var paketlerin üstlerinde yazıyor zaten eger bakanlık onayı varsa gerçi onun bile taklıtını yapar oldular ya .

sanırım bi sorun olmaz canım olursada acemiliğime versinler.benim kullandığım tek marka var oda resi bütün baklıyatlardada onu kullanıyorum.zaten her türlü çeşidi bulunuyor heryerde bakanlık onayı var paketlerin üstlerinde yazıyor zaten eger bakanlık onayı varsa gerçi onun bile taklıtını yapar oldular ya .

yanlış yazmışım canım reis adı zaten bilinen bi marka

bitane kucuk prenses gelicekmis galiba allah saglikla kucagina almayi nasip etsin canim

kizlar ya soyle lohusa geceligi pijamasi bakmak lazim indirimde falan gorunce almak lazim
bitane gordum 84 tl sac bandila falan biraz pahali bakalim soyle sik bisi bula bilicem mi:26:
gece ruyamda doktor bana bebek hasta almamiz lazim diyodu ay uyandim canim sikin bi sekilde

canım ya bırseyler etkılemıstırde oyle gormusundur ruyanda kafana takmamaya calıs . emınım sağlıklı bir bebeğin olacak tabii bizlerinde.:nazar::nazar:

saol canım çok şükür iyiyiz sıkma canını rüyalar tersine çıkar derler.ben kötü rüya gördüğümde hep tersi olucağını düşünürüm.hem adı üstünde rüya bu eger düşünceli yattıysanda görmüş olabilirsin iyiye yorki iyi olsunhiç merak etme allahın izniyle bişeycikler olmaz meleklerimize

evet hamile pilatesi

arsimacımm nerde gidiyosun sen pilatesee ? bnde ocak ortasında balamak istiyorum araştırmaya başladım şimdiden.. ben koşuyolunda oturuyorum..

X