2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar
dr dan geldim bebişimi gördüm yine ayaklarını dikmiş havaya yatıyordu :)) çok tatlı ya ...ense ölçümümüzde sıkıntı yok çok şükür gayet iyi dedi dr. ikili tarama için kan verdim sonucuda yarın öğreneceğim inşallah ondada bir sıkıntı çıkmaz....allahım hep güzel haberler almamızı nasip eder inşallah...

Gözün aydın cnm daha şimdiden çok keyifçi minikler. İnşallah Allahımın izniyle hayırlı haberlerini alırsın cnm.

kızlar herkese iyi hafta sonları kendinize ve bebişlerinize iyi bakın,bol bol dinlenin.2012 yılı hepimize mutluluk,şans,sağlık ve güzellikler getirsin inşallah.hasta olan arkadaşlar,mide bulantısı olan arkadaşlar allah acil şifalar versin en kısa sürede iyileşin hamileliğinizin tadını cıkartın.doktora gidecek olan arkadaşlar inşallah iyi haberlerle dönerler.allah herkeze gönlünde olanı kalbinde olanı versin inşallah

Hayırlara vesile olsun inşallah..
Daireden hamile bir arkadaşım bebek emzirdiğini görmüş, onada bebeğin cinsişyetinin kız olduğunu müjdeler demişler
ve bebeği kız..
Hayırdır inşallah

Ne güzel bir rüya. İnşallah gerçekte de bol olur cnm. Kime benziyordu ufaklık :)

çok sağolun kızlar amin hepimiz için inşallah:KK71:

Bu arada ben de doktordan yeni geldim 11. haftasında çıktı miniğim kalbini birr daha dinletti hep uyuyordu tipsiz doktorum biraz dürtelim uyandıralım dedi az bastırdı etti anaaa bi baktık hopluyo bizimki:KK9: ayy nasıl güzeldi anlatamam bir de elini salladığını gördük 4.17 cm olmuş baş-popo uzunluğu. Bu arada burnumun kanamasını sordum normalmiş krem sürüp nemli tutabilirsin dedi. Cinsiyeti için daha çok erken ama pipi göremiyorum kız olabilir ama dediğim gibi çokerken dedi 2li testi haftaya yaptıracağım. Allah'ım sağlık versin cümlemizin evladına bakın yavrumun son fotosu
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: :nazar::nazar::nazar:

Merhaba kızlar bizde bugün tam 13. haftayı bitirdik. Geçen hafta ikili test yaptırmıştık bugün sonuçları aldık çok şükür iyi çıktı ense kalınlığıda iyiydi geçen hafta girdiğim için bu hafta ultrasona girmedim inşallah iyidir bebişim. Dr.umun ultrasonu 2 boyutlu olduğu için cinsiyeti biraz geç söylüyor bugün 4. ayini doldurmuş biri vardı inş. bugün belli olur dedi ben bekleyemem o kadar ya:) 15. haftasının içinde kısmetse 3 boyutlu usgsi olan bi dr.a gitmeyi düşünüyorum hem daha ayrıntılı incelemiş olur:) 2'li testteki free beta hcg'den anlaşılıyo diyolar ama yanılma payıda çokmuş kız olmasını çok istiyorum ama son zamanlarda içime erkek gibi doğuyo bakalım ne çıkarsa bahtımıza:)

Bu arada ben de doktordan yeni geldim 11. haftasında çıktı miniğim kalbini birr daha dinletti hep uyuyordu tipsiz doktorum biraz dürtelim uyandıralım dedi az bastırdı etti anaaa bi baktık hopluyo bizimki:KK9: ayy nasıl güzeldi anlatamam bir de elini salladığını gördük 4.17 cm olmuş baş-popo uzunluğu. Bu arada burnumun kanamasını sordum normalmiş krem sürüp nemli tutabilirsin dedi. Cinsiyeti için daha çok erken ama pipi göremiyorum kız olabilir ama dediğim gibi çokerken dedi 2li testi haftaya yaptıracağım. Allah'ım sağlık versin cümlemizin evladına bakın yavrumun son fotosu

Maaşallah canım..Doktorun yine cinsiyet hakkında erken bile konuşmuş.Böyle doktorları duyunca pek imreniyorum:)
Bende nasip olursa yarın göremeye gidicem yavrusunu..Cinsiyet hakkında konuşurmu bilmiyorum ama çoğu arkadaşın erkenden öğrendiğini görünce biraz baskı yapıcam söylemezse..

Merhaba kızlar bizde bugün tam 13. haftayı bitirdik. Geçen hafta ikili test yaptırmıştık bugün sonuçları aldık çok şükür iyi çıktı ense kalınlığıda iyiydi geçen hafta girdiğim için bu hafta ultrasona girmedim inşallah iyidir bebişim. Dr.umun ultrasonu 2 boyutlu olduğu için cinsiyeti biraz geç söylüyor bugün 4. ayini doldurmuş biri vardı inş. bugün belli olur dedi ben bekleyemem o kadar ya:) 15. haftasının içinde kısmetse 3 boyutlu usgsi olan bi dr.a gitmeyi düşünüyorum hem daha ayrıntılı incelemiş olur:) 2'li testteki free beta hcg'den anlaşılıyo diyolar ama yanılma payıda çokmuş kız olmasını çok istiyorum ama son zamanlarda içime erkek gibi doğuyo bakalım ne çıkarsa bahtımıza:)

Gözün aydın cnm allah sağ salim kucağına da almayı nasip etsin inşallah. Bende beklemek istemiyorum artık. Yarın için randevu aldım deli gibi ama unuttum yarın yıl sonu devir işlemlerimiz var. Dua ediyorum erken bitsin diye ama zor görünüyor. Çokta umutlanmıştım öğreneceğim diye. Bu arada ne olması gerekiyormuş değerlerin cnm merak ettim. Bende bir yerde ense kalınlığından da belli olduğunu okumuştum ama benim ufaklığın ne onu bilmiyorum...

LUXOR cnm maşallah bebişine
Arkadaşlar herkese şimdiden sevdikleriyle sağlıklı huzurlu bereketli ve çoluğuyla çocuğuyla mutlu şekilde geçireceği bir yıl diliyorum...

canım ben nısaya gdıyorum 35 tl muayene parası verıyorum renklı ult yok kalp sesını duymadm ult yokmus doktorum ıyı ama hatta cok ıyı ama hersey eskı dun aksam netten ıst hospıtalı arastrdm hersey var aradm muayene parası 20tlyms renklıde varms hastane goruntusude cok guzel napıcm blmyorum

Canım bence dr. çok önemli tecrübeli olması yani. dr.tecrübeli olmaz istediği kadar renkli ultrason vs. olsun hiç önemli değil. Bende değiştirecektim hastaneyi ama dr. iyi olunca bırakamadım. en basitinden 11+3 te cinsiyet söylemek her dr. harcı değil. renkli ultrason istiyorsan başka hastanede baktırabilirsin mesela ist.hospt. orada varmış fiyatıda çok pahalı değil. ama sen bilirsin. 3 doğumunuda nisada yapan bir abla yenidoğan servisinin çok iyi olduğunu her hastanede bulunmayan alet, gereçler olduğunu söyledi.

günaydın kızlar:KK3: cinsiyeti belli olan bebişlerin anneleri tebrik ediyorum öncelikle:KK71: ben dün gece rüyamda bebeğim doğmuş emzirirken görüyorum ama sütüm öyle bolmuş ki yazık bebek daha ağzını sürer sürmez adeta fışkırıyor nasıl içiyor ama her yanıma akıyormuş sütüm o derece çok çok mutluydum ama

hayır olsun rüyan canım ama anlamının çok güzel olduğunu düşünüyorum.:)

kızlar bişey sorcam hani haberlerde konu oldu bu pirinç deki arsenik miktarının yüksek olması anne karnındaki bebeğide etkiliyor deniyor.konuyla ilgili bilgisi olan varmı bizim uzmanlarımız yapılan araştırmalara göre türkiyediki pirinçte arsenik miktarının az oldugunu bildirdiler.zaten satın alırken tarım ve köy işleri bakanlığının izni olan ürünleri satın alıyorum ama yine derettüde düştüm ister istemez mümkün oldugu kadar az tüketmeye özen gösteriyorum

pirinç hakkındaki haberlere pek inanasım gelmedi daha öncelerden pirinçteki vitaminleri araştırmıştım özellikle bebek için çok önemli vitaminler var araştırın göreceksiniz.

MaşaALLAH barekALLAH canım bebişine nazarlar değmesin inşaALLAH:)) bişi söyleyimmi bu bebek kız :)) sağ tarafında benim bebişim soldaydı erkek çıktı ve daha önceden solda olması gibi tahminlerim hissettiklerim vardı erkek olacağına binaen. bu bir varsayım bakarsın erkek olur hayırlısı canım:)

Bizimkinin boyun ölçüsü yanlış anlamadıysam 0.7 mm çıktı aslında bana çok ince geldi herkesin 1 küsür çıkmış ama dr iyi dedi birde yukarda yazan arkadaş (ismini unuttum kusura bakmayın) maşallah 11 haftasında 4 küsür boy yazmış bizimki 12 yi doldurduğunda 5 küsürdü küçükmü gidiyodur nedir anlamadım:KK43: Sağlıklı olsunda napalım büyür zamanla. 2'li testte hcg 50 altı ise erkek üstü ise kız olma ihtimali yüksekmiş diye okumuştum ama tersi çıkanda çok var benim 32 çıktı.

Canım bence dr. çok önemli tecrübeli olması yani. dr.tecrübeli olmaz istediği kadar renkli ultrason vs. olsun hiç önemli değil. Bende değiştirecektim hastaneyi ama dr. iyi olunca bırakamadım. en basitinden 11+3 te cinsiyet söylemek her dr. harcı değil. renkli ultrason istiyorsan başka hastanede baktırabilirsin mesela ist.hospt. orada varmış fiyatıda çok pahalı değil. ama sen bilirsin. 3 doğumunuda nisada yapan bir abla yenidoğan servisinin çok iyi olduğunu her hastanede bulunmayan alet, gereçler olduğunu söyledi.

hayır olsun rüyan canım ama anlamının çok güzel olduğunu düşünüyorum.:)

pirinç hakkındaki haberlere pek inanasım gelmedi daha öncelerden pirinçteki vitaminleri araştırmıştım özellikle bebek için çok önemli vitaminler var araştırın göreceksiniz.

MaşaALLAH barekALLAH canım bebişine nazarlar değmesin inşaALLAH:)) bişi söyleyimmi bu bebek kız :)) sağ tarafında benim bebişim soldaydı erkek çıktı ve daha önceden solda olması gibi tahminlerim hissettiklerim vardı erkek olacağına binaen. bu bir varsayım bakarsın erkek olur hayırlısı canım:)

Betül benim içinde bir tahmin?:)

luxxor tatlım cok güzel bebişin maşallah.iyi haberlerını almak cok güzel,haftayada benım var bakalım umarım bende iyi haberlerle gelırım.ama benım doktorunda hiiiiç cınsıyet soylemeye niyetı yok,gecen pazartesi ben dedim bakın cok arkadasımın bellı oldu diye( forumdakiler hepiniz arkadasımsınız yaniii) oda bana 4. aydan önce mümkün değil dedi :)) hiç niyeti yok anlaşılan,napalım beklerız bizde,ama biran önce öğrensekte ciciş alsak :)) :KK9: :KK52: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76:

luxxor tatlım cok güzel bebişin maşallah.iyi haberlerını almak cok güzel,haftayada benım var bakalım umarım bende iyi haberlerle gelırım.ama benım doktorunda hiiiiç cınsıyet soylemeye niyetı yok,gecen pazartesi ben dedim bakın cok arkadasımın bellı oldu diye( forumdakiler hepiniz arkadasımsınız yaniii) oda bana 4. aydan önce mümkün değil dedi :)) hiç niyeti yok anlaşılan,napalım beklerız bizde,ama biran önce öğrensekte ciciş alsak :)) :KK9: :KK52: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76:

Aynı benim doktorum:)Dün görümcemle konuşuyorduk.Belki cumartesi cinsiyeti öğreniriz dedim.Oda daha çok erken öğrenemezsiniz dedi.Bende arkadaşlarımın çoğu öğrendi dedim.Hımmmm yaptı.Sanki biraz cahil gibi bir muamele yaptı.O yüzden daha da öğrenme isteğim tavan yaptı:)

canim masallah kuzuna allah nazardan korusun:nazar: kocaman olmuslar
saglikla dogsalarda totolarini isirsak yaamazlarin:emir_bebek:

elbebekgulbebek tatlim benimde ikili teste 12 haftada 51 mm cikti boy kiziminda oyleyydi kzim 51 cm dogdu
takma hic bir zamanda bir bebekle kiyaslama kuzunu bazi kilolu bazi uzun doguyo senin kuzunda cok iyidir

benim yuzde 60 lik oglum bugun tamamen kipir kipir oldu sabah hisetim oglen hisetim
demin komsuda otorurkende hisetim artik yavas yavas anne diyo benim sipam

Betül benim içinde bir tahmin?:)

:))

1-Bulantın az mı? çok mu? bizde yok denecek kadar azdı. Hormonlarla alakalı bir durum bulantı kızda ve erkekte hormonlar farklı olabiliyor. mesela testosteron hormonu erkek bebeğe gebelikte daha yüksek oluyor. buda kıllanmaya sebep oluyor çok sinir bozucu bir şekilde göbeğimde kıllanma başladı :KK43: normalde yok denecek kadardır tüydür resmen bacaklarımı hiç almam bile yok çünkü onlar tüy :) yani demeye çalıştığım kızda bulantı çok olurmuş.

2-Aynaya baktığında güzel hissediyormusun kendini? Mesela eşime diyorum hep bu oğlan beni çok güzelleştirdi yaa kahretsin deyip gülüyorum :) cildimde pürüzsüzleşme oldu. kız bebek bekleyen arkadaşımda cildi bozuldu gerçi ten rengi ile alakalı da olabilir o esmer tenli. ama şöyle de derler kız bebek annenin güzelliğini alır erkekte güzelleştirir. Etrafımda çok örnek var.

3-Karnım gaz harici ilk zamanlardan beri sivrilik var. o gaz diyenler oldu ama sabah akşam gaz mı olacak elbet çıkacak bu gaz:)) kız bebektede karın yaygınlaşırmış. yani ilk aylarda çok belli olmazmış.

4-ultrason kağıdına bak bebeğin baş kısmı sağında mı? solunda mı? Sağ taraf kız sol taraf erkek derler. hep sancılarımı ağrılarımı sol kasığımın bölgesinde hissettim. sağ tarafımda hiç ağrı sızı olmamıştı ki bu haftaya kadar bebek iyice büyüyor artık sağ tarafımdada kendine yer açmaya başladı şehzadem :))

5-cinsiyet belli olmadan önce kızmı istiyorsun erkekmi diyene cevabım şu oluyordu. gönlümden geçen kız ama içime erkek doğuyor öyle hissediyorum demiştim :)) ablamda bende hissetmiştim demişti.

bunlar sadece olasılık ama tutan tutuyor işte :)

Luxxor, maşallah diyorum bebişine.... allah sağlık,bol şans, kısmet versin bebeğine...

luxxor maşallah bebişin iyice seçiliyor totosunuda dikmiş havaya oh :)

bende dr dan geldim enfeksiyonum bitmiş çok şükür haftaya ikili testini yaptr dedi kendisi yapmıyormuş hastaneden başka doktorun ismini verdi ya ikili test için başka hastane bakayım medipol gibi yada benmkine devm

:))

1-Bulantın az mı? çok mu? bizde yok denecek kadar azdı. Hormonlarla alakalı bir durum bulantı kızda ve erkekte hormonlar farklı olabiliyor. mesela testosteron hormonu erkek bebeğe gebelikte daha yüksek oluyor. buda kıllanmaya sebep oluyor çok sinir bozucu bir şekilde göbeğimde kıllanma başladı :KK43: normalde yok denecek kadardır tüydür resmen bacaklarımı hiç almam bile yok çünkü onlar tüy :) yani demeye çalıştığım kızda bulantı çok olurmuş.

2-Aynaya baktığında güzel hissediyormusun kendini? Mesela eşime diyorum hep bu oğlan beni çok güzelleştirdi yaa kahretsin deyip gülüyorum :) cildimde pürüzsüzleşme oldu. kız bebek bekleyen arkadaşımda cildi bozuldu gerçi ten rengi ile alakalı da olabilir o esmer tenli. ama şöyle de derler kız bebek annenin güzelliğini alır erkekte güzelleştirir. Etrafımda çok örnek var.

3-Karnım gaz harici ilk zamanlardan beri sivrilik var. o gaz diyenler oldu ama sabah akşam gaz mı olacak elbet çıkacak bu gaz:)) kız bebektede karın yaygınlaşırmış. yani ilk aylarda çok belli olmazmış.

4-ultrason kağıdına bak bebeğin baş kısmı sağında mı? solunda mı? Sağ taraf kız sol taraf erkek derler. hep sancılarımı ağrılarımı sol kasığımın bölgesinde hissettim. sağ tarafımda hiç ağrı sızı olmamıştı ki bu haftaya kadar bebek iyice büyüyor artık sağ tarafımdada kendine yer açmaya başladı şehzadem :))

5-cinsiyet belli olmadan önce kızmı istiyorsun erkekmi diyene cevabım şu oluyordu. gönlümden geçen kız ama içime erkek doğuyor öyle hissediyorum demiştim :)) ablamda bende hissetmiştim demişti.

bunlar sadece olasılık ama tutan tutuyor işte :)

1-Bulantım oldu.Ama ilaçlarımı gece içmeye başladığımdan beri bulantım bitti.Tüylerim çok hızlı uzuyor(özellikle bacak)göbeğimde ince çizgi halinde ayva tüyleri çıktı.
2-Hamile kaldığımdan beri aynaya baktığımda kendimi daha iyi hissediyorum.
3-karnımda büyüme başından beri oldu..
4-Bebbeğin baş kısmı solda ama ağrılarımı hep sağda hissediyorum.
5-Bazen farkında olmadan ağzımdan oğlan çıkıveriyor üzülüyorum:KK43:

Hayırlısı her belirti var bende anlaşılan:)Dua et de canım yarın doktorumun söyeleyeceği tutsun..

X