2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar:KK3: cinsiyeti belli olan bebişlerin anneleri tebrik ediyorum öncelikle:KK71: ben dün gece rüyamda bebeğim doğmuş emzirirken görüyorum ama sütüm öyle bolmuş ki yazık bebek daha ağzını sürer sürmez adeta fışkırıyor nasıl içiyor ama her yanıma akıyormuş sütüm o derece çok çok mutluydum ama

Hayırlara vesile olsun inşallah..
Daireden hamile bir arkadaşım bebek emzirdiğini görmüş, onada bebeğin cinsişyetinin kız olduğunu müjdeler demişler
ve bebeği kız..
Hayırdır inşallah

Kızlar ilk 3 ayda beslen yada beslenme bebek kendini besliyormuş ,bizim vucudumuzdaki vitaminlerle herşekilde o beslenebiliyormuş,3 aydan sonra bizim beslenmemiz çok önemliymiş. ben videosunu izlemiştim sanırım dr.kağan kocatepenin

canım o dediğin doğru bende izlemiştim .ama zaten biz aşağı yukarı ilk 3 aylık dönemi geçtik mesela benim 14.haftada 2.üç aylık döneme girdi zaten sanırım mavigininkide öyle

Gunaydin Kizlarrr,

simdiden Yeni Yiliniz Kutlu olsun, belki hafta sonu giremem internete..
Umarim 2012 tum annelerin ve sevdiklerinin yili olur, 2012 herkese once saglik, sonra Mutlulukla gelsin insallah...

Bebislerimizi 2012 de sag salim kucagimiza almak nasip etsin Allahim insallah

Yuzumuzden Gulumseme, omrumuzden Mutluk eksik olmasin

Amin cnm inşallah hepimize nasip etsin allahım.

günaydın kızlar:KK3: cinsiyeti belli olan bebişlerin anneleri tebrik ediyorum öncelikle:KK71: ben dün gece rüyamda bebeğim doğmuş emzirirken görüyorum ama sütüm öyle bolmuş ki yazık bebek daha ağzını sürer sürmez adeta fışkırıyor nasıl içiyor ama her yanıma akıyormuş sütüm o derece çok çok mutluydum ama

Ne güzel bir rüya. İnşallah gerçekte de bol olur cnm. Kime benziyordu ufaklık :)

Kızlar ilk 3 ayda beslen yada beslenme bebek kendini besliyormuş ,bizim vucudumuzdaki vitaminlerle herşekilde o beslenebiliyormuş,3 aydan sonra bizim beslenmemiz çok önemliymiş. ben videosunu izlemiştim sanırım dr.kağan kocatepenin

Evet cnm doğru söylüyorsun ben de biliyordum bunu ama insan panikleyince bildiğini de unutuyor :)

Gunaydin Kizlarrr,

simdiden Yeni Yiliniz Kutlu olsun, belki hafta sonu giremem internete..
Umarim 2012 tum annelerin ve sevdiklerinin yili olur, 2012 herkese once saglik, sonra Mutlulukla gelsin insallah...

Bebislerimizi 2012 de sag salim kucagimiza almak nasip etsin Allahim insallah

Yuzumuzden Gulumseme, omrumuzden Mutluk eksik olmasin[/QUOT
ne güzel dilekler bunlar canım amin inşallah cümlemiz için hayırlara vesile olur yeni yılda herkezin gönlündeki kalbindeki neyse o gerçek olur inşallah

kızlar bişey sorcam hani haberlerde konu oldu bu pirinç deki arsenik miktarının yüksek olması anne karnındaki bebeğide etkiliyor deniyor.konuyla ilgili bilgisi olan varmı bizim uzmanlarımız yapılan araştırmalara göre türkiyediki pirinçte arsenik miktarının az oldugunu bildirdiler.zaten satın alırken tarım ve köy işleri bakanlığının izni olan ürünleri satın alıyorum ama yine derettüde düştüm ister istemez mümkün oldugu kadar az tüketmeye özen gösteriyorum

Arsima canım maşallah çok süper bir hamilelik geçirip çok cici bir hamile olacaksın inşallah, spora başlamana çok sevindim ve sana özendim açıkçası listeden kilona baktım, zaten kilon iyiymiş ben de cumartesi pilatese başlayacağım ama ben kilolu hamile kaldığım için hayalimdeki gibi bir hamiş olamayacağım sanırım. kendimmiş gibi sevindim canım senin adına gerçekten öyle işte :KK17:

amin inş. bilgilicim
valla başlamam şarttı çünkü bünyem çok müsait kilo almaya
ben evlendiğimde 50 kiloydum sonra bigün bi tartıldım 60 kiloyum sonra spora başladım 61 62 oldum
dedim böyle olmıcak diyetisyene gittim bi güzel zayıfladım 54 kilo oldum
sonra 5 6 ay kadar o kiloyu korudum güzelce ramazanda oruc tut sonrasında dikkat edememe (dikkat edememe çok yedim sanma benim yememe problemim var bundan kilo alıyordum diyette normalden çok fazla yedim yeri geldi yiyemedim die doktor kızdı fln)
58 oldum :KK43: hamileliğimi ilk öğrenincede 57 kiloydum ama sata göre hesaba bakarsak o zaman 58 idim
şimdi 57,8 58,4 arası gidip gidip geliom :)
çok kilo almak istemiyorum tansiyonumu etkilemesin die çünkü bu anneyide bebeğide etkiliomuş
annemnde hamileliğinde tansiyon oldğ için korkum var
yoksa kilom çokmuş kalmış bilmem ne önemli deil
çocuğum sağlıklı olsun ben emzirmede bittikten sonra gene diyet yapar veririm :)
allah sağlık versin yeterki

kızlar bişey sorcam hani haberlerde konu oldu bu pirinç deki arsenik miktarının yüksek olması anne karnındaki bebeğide etkiliyor deniyor.konuyla ilgili bilgisi olan varmı bizim uzmanlarımız yapılan araştırmalara göre türkiyediki pirinçte arsenik miktarının az oldugunu bildirdiler.zaten satın alırken tarım ve köy işleri bakanlığının izni olan ürünleri satın alıyorum ama yine derettüde düştüm ister istemez mümkün oldugu kadar az tüketmeye özen gösteriyorum

normalde de çok yemezdim şimdi dahada az
ama yerken hep aklıma gelio korkuom :KK43:

canım ben nısaya gdıyorum 35 tl muayene parası verıyorum renklı ult yok kalp sesını duymadm ult yokmus doktorum ıyı ama hatta cok ıyı ama hersey eskı dun aksam netten ıst hospıtalı arastrdm hersey var aradm muayene parası 20tlyms renklıde varms hastane goruntusude cok guzel napıcm blmyorum

pnrali bende ilk bebeğimi nisada doğum yaptım mürvet hakyemezde hastaneden bende pek memnun değildim ama dr okadar tecrübeliydiki sezeryan olmasına rağmen hemen ayaklanıverdim çok rahattı doğumum doğru düzgün ağrım ve sancım bilew olmadı...(10 saat ciddi sancı çekmeme rağmen bebek aşşağı inmeyince mecbur sezeryana aldılar)...

Selam kızlar ben geldim yarın doktor kontrolüm var bakalım beni neler bekliyor umarım güzel şeyler duyarım bu arada cinsiyet öğrenme vaktimde geldi ama doktor söyler mi acaba benim doktorum bu cinsiyet konusunda iyice emin olmadan söylemiyormuş :KK37:

Canim baya ultrasonda kaliyormusun.doktorum bana sabah erken gel dedi.eger pozisyonu tersse beklemek zorundayiz dedi.bide keske cd sini alsaydin bebisinin.doktor cd getir bebegin goruntulerini vereyim dedi bana.

banaa 7 tane ultrason kağıdı verdi canımm herşeyini çekmiş.. cd yi ben daha büyüdüğünde belli olunca isticem ...

hoş geldiniz gözün aydın allah hep böyle güzel haberler almak nasip etsin inşallah

amin canım saolasınnn :)

canımm hayırlı olsun şükür iyiymiş atlattın bunuda darısı bize inş:) bi şehzade daha he :)

çok şükür canımm valla dün akşam karnım ağrıdı çok görebilmek için bayaa bastırdı dr. popoyu yaymış keyfine düşkün bizimki :KK70:

günaydın hanımlar:))

akşam mucizemi görmeye gittim, kocaman olmuş maşallah, parmakları bile tek tek seçiliyor... ama ya poposu dönük oldu yada yüzüstü uzandı... göremedik maalesef.. doktorum sağolsun asistanıyla baya zorladı kendisini ama yok... göstermediği için %51 kız diyorum dedi.. bir sonrakinde inşallah netleştiririz dedi.. ikili taramamda iyimiş, kilomda da değişme yokmuş:KK23:

ayy canım hadi gözünaydın seninde :) bnde kilo almadım halaaa :KK23::KK23:

Vallahi bilmiyorum ki cnm çok tuhaf yani. Kilom aynı hala ama önümdeki o kocaman göbekten eser yok :26:

ay benimde öle oldu yaa ilk resmimi koyduğumda şaşırmıştınız kocaman diye şimdi yokk.. ne kilo aldım ne verdim aynı.. sadece küçük bi ayva göbeğem var artık :26:

canımm ben o rüyadan çokk gördümmm onun tabiri de birisi senden menfaat sağlayacak diyodu bnde çıktı da.. ama şöyle de oldu en son bu rüyayı gösrdüğüm ay hamile kaldım... hayırlara vesile olsun inşallah :KK19:

canım benim b vıtamını eksıklıgım olmustu bır donem. o donem tabı eksıklıkten kaynaklı bulantım oldugundan yemek yemıyordum bana doktorum pirinc lapasını onermıstı hem mıdeyı rahatlattıgı ıcın hemde bolca vıtamın ıcerdıgı ıcın. O nedenle sureklı tuketıgım bır besın. arsenık bulunmasına gelınce pirinc uretiliken haşeretlerden koruma amaclı arsenık kullanılıyorsa tabııkı bu pirincede gecer pirincten de bıze kı bu bizi zehirler. pirinci belli markada alınırsa kı bu marka devlet kontrolunde olur sorun olacagını sanmıyorum tabii buarad devlet ne kadar denetım altında tutuyor oda ayrı bir konu.

canım ben nısaya gdıyorum 35 tl muayene parası verıyorum renklı ult yok kalp sesını duymadm ult yokmus doktorum ıyı ama hatta cok ıyı ama hersey eskı dun aksam netten ıst hospıtalı arastrdm hersey var aradm muayene parası 20tlyms renklıde varms hastane goruntusude cok guzel napıcm blmyorum

canım yaa benimde kafam karışık bu konuda bende nisaya gidiyorum hatta bu akşam randevum var renklisi yokmuymuş :26:

canım benim b vıtamını eksıklıgım olmustu bır donem. o donem tabı eksıklıkten kaynaklı bulantım oldugundan yemek yemıyordum bana doktorum pirinc lapasını onermıstı hem mıdeyı rahatlattıgı ıcın hemde bolca vıtamın ıcerdıgı ıcın. O nedenle sureklı tuketıgım bır besın. arsenık bulunmasına gelınce pirinc uretiliken haşeretlerden koruma amaclı arsenık kullanılıyorsa tabııkı bu pirincede gecer pirincten de bıze kı bu bizi zehirler. pirinci belli markada alınırsa kı bu marka devlet kontrolunde olur sorun olacagını sanmıyorum tabii buarad devlet ne kadar denetım altında tutuyor oda ayrı bir konu.

bulantılarımın olduğu dönemde bende çok tükettim pirinç sonrasında bu haberi gördüm tv de umarım bi sıkıntı olmaz :KK43:

X