2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canım bebeğe zararı var mıdır ki ? ben o kadar çok geçtim ki
bundan sonra geçmem artık

Benim bildiğim araştırdığım kadarıyla bir zararı yok bebişlerimize. Kapı dedektörleri x-ray ışınlarıyla çalışmıyormuş. Sadece metale ayarlı hafif zararsız ışınlar, hiçbir zararı yok. Ama çantaları torbaları aradıkları x-ray cihazları işte onlar tehlikeli. Çalışır konumdayken çok yakınından geçmemek lazım. Radyasyon saçıyorlar

tebrikler canım gecen sene 4 temmuzda kızım oldu harika bi duygu busenede sen tadacaksın çok güzel umarım bi sorun olmaz bu senede agustosta bi tane daha kucamama alaıcam çok heyecanlıyım:):)

Kizlar su dogumda en nefret ettigim sey ne o catalmi ne diyorlarya ona yatip bacakla eri acmak.tabi normal dogum icin diyorum eskiden evde o alettenmmi vardi :26: valla ben bu stressle naparim bilmiyorum.normal dogumda istiyorum. Allah sabrini verir ins.

Gözün aydın canımmm Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin listede 2 kız 2 erkek oldu hadi bakalım kız mı çok çıkacak erkek mi

Günaydın fıstığımmm Güzel haberlerle geleceksin inşallah valla senin yerine ben heyecanlanıyorum inşallah cinsiyet de belli olur
Geçmiş olsun canım bende kendimi zorluyorum 2-2,5 lt su içiyorumdur heralde ama bu kezde wc ye gitmekten anam ağlıyor kış günü üşütücez valla :26: Anammmmmm elini ayağını yerim ben onun oluşmuş demek maşallahh

Ben geçmiyorum canım salına salına yandan yürüyorum valla

Son düzenleme:
Gebelik ve güvenlik kontrol cihazları
hamile kadınların özellikle erken dönemde sık sordukları sorulardan birisi de güvenlik kontrollerindeki kapılardan geçmelerinin bir sakıncası olup olmadığıdır.

Bu özel kapılar, içinden geçen kişinin üzerinde silah gibi yoğun bir metal bulunması durumunda sesli alarm vererek görevlileri uyarırlar. Eskiden sadece havaalanları ve özel koruma uygulanan binaların girişlerinde bulunan bu metal detektörleri günümüzde tüm dünyada terör eylemlerindeki artış nedeniyle hastaneler, alışveriş merkezleri gibi çok sayıda kişinin kullandığı binaların girişlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu kapıların çalışma mekanizması aslında son derece basittir. Hafif bir elektrik akımıyla zayıf bir manyetik alan oluşturulur ve bu alanda herhangi bir nedenle kesilme oluştuğunda devre alarm verir. Yani bu cihazlar x-ışınları (röntgen) ile çalışmazlar.

Güvenlik kontrollerindeki metal detektörlerinde oluşan manyetik alan Manyetik rezonans (MR) uygulamalarındakinden kat kat daha azdır. Yapılan bilimsel çalışmalar hamile kadınlarda gerek bebeği değerlendirmek gerekse anne adayındaki bazı patolojileri saptamak amacıyla yapılan MR incelemelerinin bebek üzerinde herhangi bir zararlı etkisinin olmadığını ortaya koymaktadır. Üstelik özel kapıdan geçiş sırasında manyetik alana maruz kalma süresi MR ile kıyaslanamayacak kadar kısadır.

Anlaşılabileceği gibi binaların girişlerindeki kontrollerin bebeğiniz üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Ancak özellikle ülkemizde uygulayıcılar da dahil olmak üzere pek çok kişinin yeterli bilgiye sahip olmaması nedeniyle ve hamile kadınlara karşı olan hassas yaklaşımın bir sonucu olarak hastane girişlerinde dahi görevliler bu kapılardan geçmek istemeyen hamile kadınlara kolaylık göstermektedirler. Bu gereksiz ve anlamsız bir yaklaşım olmakla birlikte farklı olduğunuzu hissetmek için biraz oyun oynamanın zararı yoktur. Bu tür bir kapıdan geçmek zorunda olduğunuzda hamile olduğunuzu söyleyerek ayrıcalık talep edebilir ve bunun tadını çıkarabilirsiniz.

Günaydın fıstığımmm Güzel haberlerle geleceksin inşallah valla senin yerine ben heyecanlanıyorum inşallah cinsiyet de belli olur

inşallah canımm yavrum ii olsunda cinsiyeti sonrada öğrensek olur

bu arada valla su içmekten yoruluyorummm bnde en az 2.5-3 içiyorumdur ha..sonra ha babam wc ye koş uykumdan bile kaldırıyor o kadar sıkışıyomki

ama buna rağmen idrarda epitel görülmüş bolca anlamadım gitti valla:44:

Teşekkür ederim canım daha detaylı açıklama için. Benimde anlatmaya çalıştığım buydu. Tabiki geçip geçmemek kişiye kalmış. Ama son derece zararsız ve güvenilirler

canım memorialın fiyatını özel bir sigortaya göre farkını mı yazdın? benim bildiğim bu fiyatın bayaüstünde bir rakam

benim bildiğim-4 tane de dr.a sordumkanıtlanmış herhangi bir zararı yok, bizim geçtiğimiz aletlerde x-ray ışığı yok zaten çantamızı koyduğumuz alette var x-ray ışını, öyle olmasa çantamızı bırakıp geçmezdik. ama dr.lar yine de hamileliliğiniz bir ayrıcalığı olur geçmeyin isterseniz diyorlar.

benim de sorduğum hastaneler oldu. bu fiyatlar normal fiyatlar, özel sağlık sigortanıza göre ücret değişiyor.

Memorial:
normal doğum:7100 TL.
epiduralli normal doğum:8370 TL.

acıbadem
normal:9276 TL.
epiduralli normal doğum:11193 TL.

gayrettepe floranse nightingale
epiduralli normal doğum:6575

bunların dışında kendisi veya eşi avukat veya baro çalışanı olan varsa Universal Hastaneler Grubu ile İst. barosunun tam emin değilim ama bazı birkaç baronun daha anlaşması oldu yeni, %80.ini baro ödeyecek yatarak tedavilerde. hastaneleri arayıp bilgi almadım henüz. Alman Hast. İtalyan Hast. bu grubun hastaneleri arasında. ben Alman hastanesini arayıp konuyla ilgili bilgi alacağım o zaman işine yaracak olan oursa daha ayrıntılı bilgi veririrm.

gunaydn kızlar naslsnz canım hayırlı olsun paşan darısı bize :)

gözün aydın canım hep böyle güzel haberlerini almak nasip etsin allah cümlemize

çok teşekkür ederim kızlaar inşallah bir daha fire vermeden burda hepimiz hep istediğimiz haberleri alır hep birbirimizi mutlu ederiz:) Allah sağlıklı bebeklerimize bir çırpıda kavuşturur bizleri o günleri de görürüz...

Teşekkür ederim canım daha detaylı açıklama için. Benimde anlatmaya çalıştığım buydu. Tabiki geçip geçmemek kişiye kalmış. Ama son derece zararsız ve güvenilirler

rica ederim canım
bende çok zararı olmadıgını soylemek ıstedım sonucta 1 sn suruyor gecmemız onun dısında radrasyon yayan cep telefonunu hep yanımızda taşıyoruz

aynen katılıyorum

canım ben yanlış yazmışım hastanenin adını memorial değil benim aldığım fiyat medipol pardon

banada öyle dedi doktorum, özellikle ilk haftalarda bebişin hücre sayısı az olduğu için bölünmelerde düzensizliğe sebep olduğunu duymuştum. Tabi doktor diyene kadar bi miktar geçmişliğim var o cihazlardan. Özellikle alışveriş merkezlerinin girişindekilerden geçmiyorum, ama iç mağazalarda kapının iki yanına ayrı ayrı dayadıkları için cihazı geçmemek gibi bi şans yok, artık rabbim korusun bebişlerimizi inşallah.

Çıkacağı varsa çıkıyor yaa bende o kadar su içiyorum geçen aile hekimi kreatinin biraz düşük suyu arttır dedi en 2 lt falan içmem gerek diyor zaten içiyorum dedim ama suyu içmemle tuvalete gitmem bir oluyor Gece hele en az 3 kez falan kalkıyorum geçenlerde eşimde gülüyor ne o şimdiden provamı yapıyorsun gece kalkmaları için diyor

bende sırf oradaki doktor için yaptırdım sigortayı

Valla herkesin kesesi bütçesi kendine göre farklıdır. Ama ben bu fiyatlarla doğuramam

normal şartlarda bende doğuramam
ama sigorta olunca baya hafife indi çok şükür

Eskiden ne güzelmiş evde doğururlarmış =)

masrafsız

zararı yok deniliyor ama ben geçmyorum
o elindekiyle arayacaksa ha ondan geçmişsin ha o farketmez
beni genelde aramıolar bitek palladıum var ona gidersem bayan arıo çok gıdıklanıom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…