2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Ya başağrısıda çok kötü tabi ama doğum anında bişey hissetmemek bence daha iyi kimi hayır hissediyorsun diyor kimide senin gibi söylüyor en iyisi deneyip görmek:):)

Benim kuzenim öle oldu hiç birşey anlamıyorsun ama yani diş çekimi gibi düşün acı hissetmiyorsun ama baskı hissediyorsun nasıl kafan oynuyor diş çekilirken bundada vucudun gidip geliyormuş bebeği alırken ama kötü değil dedi kuzen bilakis o anda bebeğini görüp öpüp kokluyorsun o çok güzel bişey iste sakın tamamen bayılarak yapma onu yaşa yani.Normal doğumdada ıkınman gerektiği için epiduralin dozunu az veriyorlarmış o yüzden biraz hissediyormuşsun acı diye duydum ama nekadar doğru bilemem tabi canım.

çatımda dar cesaret edemem gibi gelio bana
çatı darsa normal yaparlarmı bilmiyorum ama bir arakaşım italyada yaşıyor orda sezeryanı yalvarsan yapmıyorlar kızın açılması 7 cm di epidural yaptılar bildiin kestiler kız sadece boş boş ıkındım ama çocuğun çıkış anını hafif tatlı bir sızıyla hissettim çok güzeldi diyor ve abimin eşi de ikinci doğumunu epidural yaptı o da çok memnun bende düşünüyorum yani
Epidural normalde hiç acı çekiyormuyuz acaba ya çok merak ediyorum yani hiç mi hissetmiyoruz yapan varsa anlatsın aslında ben normal istiyorum ama doğum anını düşündükçe vazgeçiveriyorum:)
Canım hiç ağrı hissetmiyormuşsun ama bu konuda anestezist çok önemli vereceği anesteziyi çok iyi uygulaması gerek o yüzden işin ehli birini bulman lazım epiduralinde kötü etkileri olabiliyor tabi mesela işini bilmeyen biriyse dayıyor anestesiyi ıkınamıyorsun bile o zaman mecbur karnına bastırıyorlar iterek alıyorlar ve sonrasında bacaklarda hissizlik de kalabiliyormuş ama benim çevremdeki kimsede hiçbir etki bırakmadı ne baş ağrısı ne uyuşukluk dediğim gibi iyi araştırmak lazım

En güzeli normal olması tabiki hem vucudumuz yenileniyor hem bebiş içinde çok faydalı birde sezeryan olduğunda bebeği önce alıyorlar anne karnında 1 gün bile durması nekadar faydalı siz onu bırakın ben bide epidural dende korkuyorum:):) düşündükçe fena oluyorum yani bide aptal gibi int.ten izledim nasıl yapıldığını eşim çok kızdı izleme böle şeyler diye keşke izlemeseydim :) Allah hepimize kolay kolay vaktinde sağlıklı doğumlar versin.

Benim ilk gebeliğimde dr.um epidural yapalım dedi. Hayır dedim herşeyi hissetmek istiyorum ben. Kızlar bu dünyanın en güzell duygusu diyebilirim size. Şimdi yine normal yöntemle yapacağım doğumumu Allah nasip ederse tabi. Bebek dünyaya geldiği anda ne ağrı kalıyor ne sızı. Benim ablam epidural oldu ve hala sızladığını söyler epiduralin vurulduğu yerin. Bu arada geçenlerde nette okuduğum bir habere göre insan hayatında en çok 45 desibel acıya dayanabilirmiş. Normal doğumda kadınlar 57 desibel sancı hissedermiş. Bu aynı anda 20 kemiğimizin kırılmasıyla aynı acıymış. Ha diyeceksiniz sen bu kadar acı hissettin mi diye o kadar güzel bir acıydı ki o off bile demedim ben.

Canım korkuyorsan izleme öyle şeyleri bebişi de korkutacaksın ay size bişey anlatayım da gülün benim arkadaşım 7,5 aylık hamile ve iğneden feci tırsar 6.ayında kontrole gittiğinde doktor kan iğnesi vermiş buna daha etkili olsun diye ama muayene sırasında anlatıyormuş bunu ultrasonda bebeğe bakıyorlarmış kalp atışı falan da açıkmış kız iğneyi duyunca korkmuş ya bebeğin kalp atışları daha da hızlanmış doktor tamam iğne yok hap vericem demiş kız rahatlayınca bebek de sakinleşmiş kalp atışları normale dönmüş eşi de bunu kameraya almış izleyip izleyip gülüyorlar şimdi Sende korkup bebişi strese sokma o ufacık yerde

Canım tebrik ediyorum seni en son bir akrabamız normal doğum yaptı ve beni çok korkuttu o yüzden çok da taraftar olmasamda epidurali düşünüyorum açıkçası:26: ama en güzeli herşeyin doğalı tabi o zamana bi gelelimde inşallah bizde senin gibi normal yapabiliriz

peki sonrası ?
oradaki yırtılma yada kesik pansuman fln nasıl oluyor

ay süpermiş
nasılda hissediyorlar işte anneyi apacık örnek
o akrabanada aferin korkutanlara uyuz oluom
bide herkesin bir olmazki neden herkes bi kez doğurunca kadın doğumcu kesilip ahkam keserler

inşallah hepimiz normal doğum yaparız ,daha sağlıklı

Rabbim o gücü versin hepimize

Amin canım amin. Su içmekten ve tuvalete gitmekten halsiz düştüm yaaaa ama bebeğim için değer tabikii:) Doktorum çok su içmem gerektiğini söyledi birde benim gibi su içmeyi hiç sevmeyen birine:)

Bende dün annemlerdeydim.Bi deneyim dedim steteskopla cidden pıt pıt atışlar duyuluyor:)
ay meraktan çatlıycam yaa akşam eve giderken dayı beye uğrayımda alayım bare bende dinleyim

ay süpermiş
nasılda hissediyorlar işte anneyi apacık örnek
o akrabanada aferin korkutanlara uyuz oluom
bide herkesin bir olmazki neden herkes bi kez doğurunca kadın doğumcu kesilip ahkam keserler
yaa çok tuhaf bişey gerçekten annesi bana anlattı gülmekten öldüm o sırada elimi arkadaşın karnına koydum minik şey seniii anan gibi tısak mı olacaksın sende dedim bi tekme attı çocuk doğmadan bana kinlemesin diye sustum

ya sorma kuzum ama kız çok çekmiş yaa neyse konuyu irdelemeyin aklıma geliyor başkalarını da korkutmayım yapan nasıl yapıyor dimi ama bizim neyimiz eksik annelik kolaymı bizde yaparız kendime güveniyorum ben

Arsimacımmm herşeyi mükemmel rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah çok duygulandım ya kocaman olmuş maşşalhhh

ben kaçıyorum kızlar bugün hiç iş yapmadım yaa birazdan da eve gidicem kocam da yok zaten şirketlerinin yılbaşı eğlencesi var oraya gidecek ben dayanamıyorum diye gitmek istemedim çok kalabalık oluyor konserler falan ezilirim mazallah
hadi öptüm hepinizi

ben hiç su içemiyorum desem yalan olmaz.. günde bir iki bardak zorla. bazen bi hararet basıyor, yanıyorum kavruluyorum susuzluktan içemiyorum. gözümü karartırsam da birkaç dakika sonra başlıyorum kıvranmaya ve doğru klozete..

aaaa bakın o bende olmadı işte birde mide bulantımda yaklaşık 2 gündr hiç kalmadı
birde kızlar kaç kilo aldınız 13 haftada ben 2 kilo aldım yeterli dedi dr

maşallah diyim saç dökülmem hamile kaldıktan sonra durdu benim de iyi mi:) inşallah devamlı olur! bi de bulantılar dolayısıyla 4 kilo verdim istediğim kiloda hamile kalmış oldum

maşallah diyim saç dökülmem hamile kaldıktan sonra durdu benim de iyi mi:) inşallah devamlı olur! bi de bulantılar dolayısıyla 4 kilo verdim istediğim kiloda hamile kalmış oldum

Ayy süper yani kilo vermen süper benim hiç bulantım koku duyarlılığım oladı o yüzden veremedim birazda kilolu hamile kaldım 13 haftada 2 kilo aldım her ay 1 kilo alsam bebişimde 3.5 falan doğsa 12,5 ile kapatırım ben bu hamileliği:):) inşallah yaniiiii sağlıklı olsunda bebeğim önemli değil:)

Arkadaşlar be çıkıyorum artık mesai bitti sonunda.Hepinize iyi akşamlar bebişlerinizle birlikte rahat uykular.Yarın görüşmek üzere..

valla tek avantajım bu ikisi oldu:)) gebelik hormonları beni tam anlamıyla alt üst etti enteresan şeyler oldu her konuda vücudumda ya, hayatımda hiç bu kadar hızlı epilasyon yapmak zorunda kalmamıştım en çok da buna şaşırdım bilmiyorum bi tek bende mi oldu? inşallah 11-12 kiloda en fazla hallederiz cnm ben de kilo konusunda hassasım inş sonuna kadar abartmamaya kararlıyım bunun doğum sonrası da var sonuçta:)

arkadaşlar bu kilo olayını o kadar kafaya takmayın.birkere son aylarda daha hızla kilo alıyorsunuz

ama doğumdan sonra birde emzirirseniz hepsi gidiyor.ben de çok fazla ödem olmuştu.her tarafım şişti 25 kilo almıştım.

ilk altı ayda yavaş yavaş vermeye başladım.bir sene sonrada eski kıyafetlerim oluyordu.hamileliğin keyfini çıkarın.

Son düzenleme:

ben obez biçimdeyken hamileliğin tadını çıkaramam:S herkesin yapısı işte... siz tecrübelilerden dinlediklerimizden dolayı dikkat edicez biz de, sonraları alacağımız kesin zaten sen vermişsin ne güzel inşallah doğumdan sonra önceki hallerimize döneriz hepimiz (en azından ben ve öyle dileyenler...)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…