2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar giremedim kaç gündür nasılsınız yeni haberler var mı topiğimizde?

Son düzenleme:
bende dusuk tansıyonluyum normalde tansıyonum 9 dur ay dun bır dususe gectı ılk olctum 8 sonra oldu 7 esıme dedım tansıyonum dususe gectı fırladı ayran yaptı ay olanca tuzu bocalamıs ıkı yudum zar zor ıcım hen yukselsın dıye cok koymus :) benım tansıyonumun 3 e kadar dustugu olmustur hayatımda bayılmadan ustelık ayran ıcmıs halım 3 degınce doktora ınanılmaz karmasa yasanmıstı acil sevriset bende guluyorum megerse kalbım duruyomus haberım yokmus :)
Allah korusun canım yaa çok şükür bişey olmamış benimde genelde düşüktür hep9-8 arasıdır ama bendede bu ara değişiklik oluyor.

canım bencede korkma rahım buyudugu ıcınde oluyo benımde olmustu bu arada nısaya gden senmydn canım

Sağol canım biran endişelendim işte :26: daha ne korkular yaşayacağız kim bilir :KK31: Evet ben nisaya gidiyorum canım

Allah korusun canım yaa çok şükür bişey olmamış benimde genelde düşüktür hep9-8 arasıdır ama bendede bu ara değişiklik oluyor.

Sağol canım biran endişelendim işte :26: daha ne korkular yaşayacağız kim bilir :KK31: Evet ben nisaya gidiyorum canım

tabii canım allah korsusun hepimiz. ama yasadıgım traji komik bir olaydı işte benim için alısıgım tansıyonumun dusmesine de bayılmaya da o nedenle su sıra tedırgınım bazı geceler yalnızım esım muzısyen gec saate kadar calısıyor ay ınanamzsın banyoya evde bırı olmadan gırmıyorum annemı arıyorum gel yıkanacayım evde olun diye ama ıste vesveselı oldum hamılelıkten ondan hep bu kadar panik yapacak birşey yok aslında ama ıste bebegım ıcın tum endısem

Tesekkur ederim kizlar, yorumlariniz icin.
Ya ben hic agir kaldirmam ama belki ters bir hareket yaptigim icin gobek dusmustur,, Ama bu onemli degil,

Bebegimin boynuna dolanan kordon beni endiselendirdi.
Takmayacam kafaya, aglaya aglaya helak oldum...
Her sey Allahtan, demekki bizim prenses biraz fazla hareketli, kordonla oynamayi seviyor,,

Burdaki doktorlar abartiyor olmali, ne oyle kirmizi kalemle kordon dolanmis boynuna diye...

kizlar kadiköy sifaya ya da acibadem e giden var mi aranizda?

birde ikili test icin önce ultrason kagidi gerekiyor dedi bi iki hastane bana..sizler nasil yaptirdiniz?önce kendi doktorunuzda muayene mi oldunuz?yoksa ikili test yapilan yerde hepsi mi yapildi?iyice kafam karisti benim...

Ya ben hic agir kaldirmam ama belki ters bir hareket yaptigim icin gobek dusmustur,, Ama bu onemli degil,

Her sey Allahtan, demekki bizim prenses biraz fazla hareketli, kordonla oynamayi seviyor,,

Burdaki doktorlar abartiyor olmali, ne oyle kirmizi kalemle kordon dolanmis boynuna diye...

canım gcemiş olsun oncelikle sana. bebeğin içinse birşey olmaz inşallah bakalım biler bilmeden kac kez doluyo bızım ufaklıklar boyunlarına doladıgı gıbı cıkartırda inşallah kısa zamanda sende bır rahat nefes alırsın ama aglayıp yıpratma kendini.

canimmmmmm senin bebisin prenses mi:)ayyy maasallah cok sevindim senin haberini okumamistim hayirli olsun annesi

tabii canım allah korsusun hepimiz. ama yasadıgım traji komik bir olaydı işte benim için alısıgım tansıyonumun dusmesine de bayılmaya da o nedenle su sıra tedırgınım bazı geceler yalnızım esım muzısyen gec saate kadar calısıyor ay ınanamzsın banyoya evde bırı olmadan gırmıyorum annemı arıyorum gel yıkanacayım evde olun diye ama ıste vesveselı oldum hamılelıkten ondan hep bu kadar panik yapacak birşey yok aslında ama ıste bebegım ıcın tum endısem

Allah yardımcın olsun canım en iyisini yapıyorsun . şimdiden bizi böyle endişelendiriyo ufaklıklar doğunca napıcaz acaba :KK31:

Allah yardımcın olsun canım en iyisini yapıyorsun . şimdiden bizi böyle endişelendiriyo ufaklıklar doğunca napıcaz acaba :KK31:

ya bende bilmiyorum acayıp korkuyorum da dogrusu cok vesveseli olmak da iyi deil. ama dogmadan ya yan aytırdıgımda sırt ustu donerse kendısı ben farketmeden de bogulur dıye endıselere basladım bile ilk bebek ya ondan herhalde.

kizlar kadiköy sifaya ya da acibadem e giden var mi aranizda?

birde ikili test icin önce ultrason kagidi gerekiyor dedi bi iki hastane bana..sizler nasil yaptirdiniz?önce kendi doktorunuzda muayene mi oldunuz?yoksa ikili test yapilan yerde hepsi mi yapildi?iyice kafam karisti benim...

canım benim doktorum hastane doktoru olduğu için yani muaynanesi yok hastanede çalışıyo yani bende hastaneye gidiyorum ıkısıde aynı yerde yapıldı.teste gelince ilk önce doktor bebeğin esne kalınlıgı sıvısının miktarı boyu gibi ölçümler yapıyo bende tam 4 tane ultrason kagıdı vardı hepside farklı şeyler ölçülmüştü onu bir kağıda yazdı test kagıdına orda çıkan degerleri kagıtla birlikte labaratuvara kan verdim bir hafta sonra cıkacar dediler.yani ölçüm sonuçları ve kan sonuçları pc de yapılan özel bir proğrama yükleniyor ve orda cıkan sonuç degerlendiriliyor diye biliyorum.

kordon içinde hiç endişelenme canım onun içerdeki yegane arkadaşı o kordon :KK1: bacağına dolanacak boynuna dolanacak sonra geri çıkacak :KK34: ağlama hiç bebeğini de üzme :KK34:

canım benim doktorum hastane doktoru olduğu için yani muaynanesi yok hastanede çalışıyo yani bende hastaneye gidiyorum ıkısıde aynı yerde yapıldı.teste gelince ilk önce doktor bebeğin esne kalınlıgı sıvısının miktarı boyu gibi ölçümler yapıyo bende tam 4 tane ultrason kagıdı vardı hepside farklı şeyler ölçülmüştü onu bir kağıda yazdı test kagıdına orda çıkan degerleri kagıtla birlikte labaratuvara kan verdim bir hafta sonra cıkacar dediler.yani ölçüm sonuçları ve kan sonuçları pc de yapılan özel bir proğrama yükleniyor ve orda cıkan sonuç degerlendiriliyor diye biliyorum.

diğer bi değişle test yaptıracagın hastanenin kadın doğum uzmanından randevu alıp ikisinide aynı yerde yaptırabilirsin.ultrasonuda kan testinide

ya bende bilmiyorum acayıp korkuyorum da dogrusu cok vesveseli olmak da iyi deil. ama dogmadan ya yan aytırdıgımda sırt ustu donerse kendısı ben farketmeden de bogulur dıye endıselere basladım bile ilk bebek ya ondan herhalde.

benim eşimde aynı senin gibi şimdiden o kadar çok endişeli ki doğduğunda hangisiyle uğraşacağım diye düşünüyorum bende :KK1: en son doktora gittiğimizde benden çok eşim soru sordu düşün kadıncağız da aaa siz bu kızı da strese sokacaksınız gebelikte psikolojik olarak rahat olması daha da önemli biraz rahat olun yaaa dedi o günden beri beni daraltacak diye pek üstüme gelmiyor :KK9: yoksa oturuşuma kalkışıma herşeye karışıyordu rahatladım biraz :KK31: Sende kendini rahat bırak tatlım senin rahat ve mutlu olman bebeğin için daha faydalı :KK34:

benim eşimde aynı senin gibi şimdiden o kadar çok endişeli ki doğduğunda hangisiyle uğraşacağım diye düşünüyorum bende :KK1: en son doktora gittiğimizde benden çok eşim soru sordu düşün kadıncağız da aaa siz bu kızı da strese sokacaksınız gebelikte psikolojik olarak rahat olması daha da önemli biraz rahat olun yaaa dedi o günden beri beni daraltacak diye pek üstüme gelmiyor :KK9: yoksa oturuşuma kalkışıma herşeye karışıyordu rahatladım biraz :KK31: Sende kendini rahat bırak tatlım senin rahat ve mutlu olman bebeğin için daha faydalı :KK34:

evet canım ya rahat olmak lazım ama işte ben pimpirikliyim elımdne geldiğince kendimi durduruyorum işte :)

canim cok tesekkür ederim sorularimin cevabi tamamen de bu sekildeydi..tahmin etmistim az cok ama tam oturmamisti, tamamen emin olup anladim simdi o söylenenleride..önce doktoruma gidecegim anlasilan sonra o beni yönlendirsin

dayanamadim yarn 4:30 a aldim randevumu valla, heyecandan bayilacam:KK19::KK19:

bi aydan sonra görücem fasulyemi koccaman olmustur eminimki..belkim cinsiyetini de gösterir:)

anladim canim..ne düsünüyorsam aynisini yaziyorsun valla:KK19:

rica ederim canım yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana seni çok iyi anlıyorum bazen hastane tam detaylı bilgi vermiyor insan merak ediyor.bu arada ben 12+3 yani 13 haftalıktı gittiğimde doktorum özellikle o haftada çağırmıştı .sana tavsiyem önce kendi doktoruna gitmen hem tam olarak kaç haftalık onu öğrenirsin çünkü sürekli bi kaç gün değişebiliyor.sonrasında da kendi labaratuarı varsa kendi yapar yoksada bildiği bir yere yönlendirir muhakkak.

dayanamadim yarn 4:30 a aldim randevumu valla, heyecandan bayilacam:KK19::KK19:

bi aydan sonra görücem fasulyemi koccaman olmustur eminimki..belkim cinsiyetini de gösterir:)

canım 11 cı haftadasın cınsıyetı yenı olusuyor 13 haftada gıtsen belli olma sansı vardı moralını bozma ama :) nede olsa elınde sonunda ogrenıcez saglıklı olsunlarda:nazar:

X