2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba bende uzun zamandır üyeyim ama pek yazdığım ve tanıştığım kimse olmadı ,9 haftalık hamileyim

sacma degıl mı ya 6 haftalıkken aradan 19 gun gecmesıne ragmen bebegım 7 haftalık olmus :S acaba gelısmesınde mı sorun var hıc buyumemıs dedım doktora nasıl buyumemıs dedı kalp atısını gorduk buyumemıs dıyorsun dedı :S offf offf

cıhazın sesı yoktu ıste gosterdı sadece kalp atısını gordum sesını duymadım:S

benimkide özel hastane ilkide öyleydi ve sadece göüntü vardı kalp sesi yoktu görüntüden göstermişti kalbi pıt pıttı

oğlum içinde kafası büyük diyordu doktor vücudundan önde gidiyormuş haftası o yüzden normal demediler bana ama sadece lmacık kemikli yankalrı abarttıkları gibi olmadı boşyere stres yaptırdı bana

Zor canım..Bol bol dua et..Erkekler biraz genç olgunlaşıyor.Hepimiz farklıda olsa bu gibi durumları yaşıyoruz emin ol.Burda senin yapman tüm sorumluluğu kendine yüklemektense,ona da birşeyler bırakmak..Senin tek başına altından kalkamayacağını ve ona ihtiyacın oladuğunu hissettiğinde tüm erkekler harekte geçer.Bebek yavaş yavaş büyüdükçe ve doğduktan sonra hızla değişim yaşandığını duyuyoruzda, görüyoruzda..Biz canımızı sıkıp üzmeyelimki bebeişlerde üzülmesin..

haklısın cnm, kafama takarak elime geçen tek şey bebişimi üzmek :KK25: onu üzmemek için daha metiin olmalıyım :KK15:

bakalım beğenecekmisiniz :) forumda başka bir konudan aalıntı yapıyorum ama bayıldım :KK70:
bir bebeğin ilk 20 günü

.....

10. gün sütten başka birşeyler verdiler var ya yeter artık be tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey hayret bişi ya vitaminmiyiş neymiş. bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece hadi bakalım hayırlısı.

19. gun nihayet o adamin neden eve sadece ak$amlari geldigini anladim megerse bana ve anneme bakmak icin gunduz cali$iyomu$.. aferin gozume girdi $imdi bak!..

20. gün tabii ya annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık. ona da ilgi alaka gösterdim bağırdığımda bazen o alıyor beni kucağına meme vardır diye saldırdım ama vermedi.

bayıldıııım , özellikle lavukla ilgili kısma :KK1: yazık bebişlerle alakaları bu kadar işte, onları gerçekten hissedebilmeleri için yapabilecekleri tek şey sorumlulukları alıp annenin yükünü hafifletmek ve bebişe ortam sağlamak.baksanıza meme vardır diye saldırdım vermedi diyo yaaaaaa:KK52:

cıhazın sesı yoktu ıste gosterdı sadece kalp atısını gordum sesını duymadım:S

Canım benim doktorumun cihazları gayet iyi.Ama bende sesini duymadım sadece gördüm.Gönlünü o konuda ferah tut.Çok şükür ki kalbinin attığını görebildik diyebiliyoruz..
Haftasına gelince bebekler geri yada ileri olabiliyormuş sata göre..İmkanın varsa doktorunun değiştir gönlün ferahlayacaksa..Onun dışında üzme kendinide bebğinide..

Canım benim doktorumun cihazları gayet iyi.Ama bende sesini duymadım sadece gördüm.Gönlünü o konuda ferah tut.Çok şükür ki kalbinin attığını görebildik diyebiliyoruz..
Haftasına gelince bebekler geri yada ileri olabiliyormuş sata göre..İmkanın varsa doktorunun değiştir gönlün ferahlayacaksa..Onun dışında üzme kendinide bebğinide..

doktoru degıstırmek ne demek şırnak'ın ılcesındeyım doktoru zor buluyorum ıznımızın hepsını dugunde kullandk subatda gıdecegız memlekete o zamana kdr bekleyecegım mecbur daraldım burda ıyıce :S

merhaba bende uzun zamandır üyeyim ama pek yazdığım ve tanıştığım kimse olmadı ,9 haftalık hamileyim

Merhaba canım..Hoşgeldin..
Burada durumlarımızı paylaştıkça,bildiklerimizi aktardıkça,bilmediklerimizi öğrendikçe birbirimize daha çok bağlanıyoruz.Senide aktif olarak görmek isteriz..

Doktora gıttım en sonunda kalp atışları ıcın ultaronu ıyı degıl anladıgım kadarıyla sesını duymadık sadece gosterdı evet gordum ama ondan sonra tum heyecanımı aldı doktor neymıs 7haftalıkmıs... 1 aralıkda gıttıgımız ultrason kagıdının uzerınde 6 haftalık yazarken bugun ayın 19u nasıl yedı haftalık olur sızce ultrasonda mı sorun var moralım bozuldu kafam karıstı sızce neden oyle oldu :S

canım tebrikler sonunda bebişin kalp atıslarını görmussun. canım fazla takılma haftalara bebegın boyuna gore soyluyor bu gıdısınde yıne tutmayacak hesap :) benimde oyle oluyor cunku .

Merhaba canım..Hoşgeldin..
Burada durumlarımızı paylaştıkça,bildiklerimizi aktardıkça,bilmediklerimizi öğrendikçe birbirimize daha çok bağlanıyoruz.Senide aktif olarak görmek isteriz..

oğlumda da böyle bi sitemiz vardı çok güzel dostluklarımız oldu insan kendini yalnız hissetmiyor çevremizdekiler özellikle aile eşlerimiz bizi yeterince anlamıyor ozamanda forum devreye giriyor:) oğlumdan fırsat buldukça girmeye çalışırım :)

doktoru degıstırmek ne demek şırnak'ın ılcesındeyım doktoru zor buluyorum ıznımızın hepsını dugunde kullandk subatda gıdecegız memlekete o zamana kdr bekleyecegım mecbur daraldım burda ıyıce :S

bence boşuna stres yapıyorsun usg denen alet herşeyi tam net belli etmiyoki yanılma payı var geç döllenme olmuştur yumurtlama günün geçtir ,az öncede yazmıştım benim oğluma hem koca kafalı hemde 4 kilonun üstünde dediler ama 3.600 doğdu ve kafasıda 3 hafta vücuda göre büyüktü normal hiç sorun yok.şuan da yaptığın stres beğe daha zararlı kalp atışını görmüşsün ne güzel gerisi boş

bence boşuna stres yapıyorsun usg denen alet herşeyi tam net belli etmiyoki yanılma payı var geç döllenme olmuştur yumurtlama günün geçtir ,az öncede yazmıştım benim oğluma hem koca kafalı hemde 4 kilonun üstünde dediler ama 3.600 doğdu ve kafasıda 3 hafta vücuda göre büyüktü normal hiç sorun yok.şuan da yaptığın stres beğe daha zararlı kalp atışını görmüşsün ne güzel gerisi boş

ay canım benım kızımada kılolu dedı ultrasondakı doktor kzıım 3.750 dogdu ınanmamak lazım bazen ultrasona

canım tebrikler sonunda bebişin kalp atıslarını görmussun. canım fazla takılma haftalara bebegın boyuna gore soyluyor bu gıdısınde yıne tutmayacak hesap :) benimde oyle oluyor cunku .

benım hesabım yok zaten en son adet tarıhımı hatırlamıyorum kı canım dr verdıgı ultrason kagıdındakılerı soyluyorum sızlere kaygılıyım :KK70:

Doktora gıttım en sonunda kalp atışları ıcın ultaronu ıyı degıl anladıgım kadarıyla sesını duymadık sadece gosterdı evet gordum ama ondan sonra tum heyecanımı aldı doktor neymıs 7haftalıkmıs... 1 aralıkda gıttıgımız ultrason kagıdının uzerınde 6 haftalık yazarken bugun ayın 19u nasıl yedı haftalık olur sızce ultrasonda mı sorun var moralım bozuldu kafam karıstı sızce neden oyle oldu :S
Canım takma kafana bende gittiğimde ultrasonları eskiymiş sanırım hem kalp atışını duyamadım hemde 4 gün geri demişti sata göre bu bebeğin boyuna göre değişiyor bakalım bu gittiğimde ne diyecekler bende merak ediyorum başka bir topicten arkadaşımda ilk gittiğinde 1 hafta geriydi sonraki kontrolünde 1 hafta önde çıkmıştı bu değişken bişey yani yeterki kalp atışı ve gelişimi düzenli olsun önemli olan o :KK34:

bakalım beğenecekmisiniz :) forumda başka bir konudan aalıntı yapıyorum ama bayıldım :KK70:
bir bebeğin ilk 20 günü

1. gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. oha hortumumu bile kesmişler! meme diye süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.

2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyoremiyorum allah emiyorum tık yok süt başka yerde mi? neyse biraz daha emdim geldi fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı ne bağrıyosun açım ben! çok yalnızım be sözlük. hayır bişi değil içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından bak yine aklıma geldi hortumu bile kestiler yaa! uykum geldi yine. zzzzz!

3. gün memeyi sevdim bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki varsınız.

4. gün bugün bir sürü olaylar oldu gürültü yaptılar başka biryerlere gittik galiba. memeden ayrılınca bağrıyorum geri geliyor sonra uyuyorum uyanıyorum bir bakıyorum meme yok neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa.

5. gün bugün 15 kez kaka yaptım rekorumu geliştirmeliyim. dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar bunu sevdim. dikkatimi çeken bir noktada şu ki amma koca kafalıyım be arkadaş ağır mı ağır tutamıyorum VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsim pat o yana pat bu yanadikkat etseler bari de çatlatmasak daha ilk günden.

6. gün avucuma ne verseler hemen tutuyorum tik gibi birşey maalesef farkettilerherkes parmağını veriyor avucuma mecburen tutuyorum alemin maymunu oldum iyi mi? bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş atamadım şu yorgunluğu daha çok süt içeyim en iyisi. hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı nerde o eski günler hortumdan geliyordu ne güzel şimdi em allah em bak yine aklıma geldi VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsler kesti hortumu yaa.

7. gün bugün solaryuma girdim sarılık mı ne ondanmış. yine uykum geldi.

8. gün biraz daha iyi hissetim kendimi daha çok süt içiyorum artık. kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin eziyet olsun. naapayım ama alt açıkken daha rahat roketleyebiliyorum. kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum galiba anlamaya çalışacağım bakalım.

9. gün çok fena hıçkırık tutuyor geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da beceremedim neyse ki süt içince geçiyor. bu süt her derde devaymış bugün bunu gördüm.

10. gün sütten başka birşeyler verdiler var ya yeter artık be tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey hayret bişi ya vitaminmiyiş neymiş. bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece hadi bakalım hayırlısı.

11. gün al işte başladı yine bir arıza. sütten sonra çok feci karnım ağrıyor böyle gaz gibi bişi eğilip bükülüyorum binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. sırtımı falan sıvazlayın bari be kardeşim.

12. gün bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya bela oldu başıma yaygarayı bastım ben de. uyutmadım diktim bunları da hazır asker. sonra bir saldım ki evlere şenlik akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum

13. gün annemin suratına kaçırdım. tamam utandım biraz da insan bebeği poposundan öper mi yaa. ayıp oldu di mi? naapıyım abi neyse fazla kızmadı herhalde.

14. gün anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar o zaman süt daha bi randımanlı oluyor sanki böyle tadı da hoşuma gidiyor şu memelere bir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimi söyleyebilsem.

15. gün topuktan kan alıp duruyorlar metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş hayır ondan sonra da hemen süt verince sakinliyorum kızgınlığım geçiyor ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.

16. gün şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım çok seviyorum onları onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor en iyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben. bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma sevme amaçlı olsa gerek bir geçirdi başım dönüyo hala. sonradan öğrendim kuzenmiş neyse yazdım kenara intikam alınacak.

17. gün etrafı daha net seçer oldum ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf memeyi kavrayabiliyorum ancak. bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilimsallıyorum öyle zevkli birşey. yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama tırnaklar tehlikeli. diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı ama huysuzluk ettimetmeseydim daha iyi olacaktı galiba bak çizdik tam gözün altını yine.

18. gün elime torbalar taktılar kafaya çarpınca artık acıtmıyor yara bere de yapmıyor. sanırım onlar da beni seviyor iyiliğimi düşünüyorlar. aslında hala çıktığım yeri özlüyorumgeri girme imkanım olmaz mı acaba?

19. gun nihayet o adamin neden eve sadece ak$amlari geldigini anladim megerse bana ve anneme bakmak icin gunduz cali$iyomu$.. aferin gozume girdi $imdi bak!..

20. gün tabii ya annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık. ona da ilgi alaka gösterdim bağırdığımda bazen o alıyor beni kucağına meme vardır diye saldırdım ama vermedi.

ben bunu okumuştum daha önce çok hoş yapmışlar yaa son 20.gün çok hoş babadan meme bekliyorya :KK9:

ıkılı test kacıncı haftada oluyor? yaptıran var mı aramızda

11-14 haftalarda yapılıyor beni 11 de çağırdı ama ben 12 de gidecem birazdaha büyüsün ense ölçüsü tam belli olsun şimdiden kafamı kurcalıyor çok zor sonucu beklemek ayrıca bi sorun çıksa nolcak ben elletirmem büyük konuşmayım ama

X