2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

hadi hayirlisila canim bende cumatresi gidicem doktoraa insallah iyi guzel haberlerle geliriz bir sorun olmadan

benim bas agrim hamile kaldigimdan beri var tatlim bide bunaltisida 2 gundur felaket gibi 11 haftayi doldurduk derken
basladi bizde de hayirlisila gecer insallah sikintilarimiz bebek dogdugu anda hersey deyisiyo cok garip eskisi gibi oluyo insan :KK49:

eskisi olmak kulağa nekadar garip geliyor öyle değilmiii..ah bu hormonlar beni benden aldıı eşim seni tanımasamm bir dakika çekilicek kahrımın olmadığını söylüyoo :KK43: bende anlamıyorumkii kendimi tanıyamıyorumm

hadi hayirlisila canim bende cumatresi gidicem doktoraa insallah iyi guzel haberlerle geliriz bir sorun olmadan

benim bas agrim hamile kaldigimdan beri var tatlim bide bunaltisida 2 gundur felaket gibi 11 haftayi doldurduk derken
basladi bizde de hayirlisila gecer insallah sikintilarimiz bebek dogdugu anda hersey deyisiyo cok garip eskisi gibi oluyo insan :KK49:

aynn cnm hayırlısı olsun hepımz için benımde mıdem agrıyo felakett

eskisi olmak kulağa nekadar garip geliyor öyle değilmiii..ah bu hormonlar beni benden aldıı eşim seni tanımasamm bir dakika çekilicek kahrımın olmadığını söylüyoo :KK43: bende anlamıyorumkii kendimi tanıyamıyorumm

ah canim cok haklisin ama dayanicaz baska caremiz yok kizima eskiden hic kizmasken simdi kucuk bir yaramazligini kaldiramiyorum
hormonlar tav
an yapiyo kizinca bir seye tv de bsi gorsem biri agliyo falan benimde goslerri doluyo kizimi godururken
sancilaar agrilar beni cildirtmisti agla agla dayanicak gucum kalmamisti artiik ooleyim diyyodum kuzenime
bebek bi cikti bir kac sat sonra bu ben miyim ya diyorum hersey eskisi gibi yuz ustu yatiyorum rahatim :KK1:inanamamistim

Herkese iyi akşamlar kızlar...

Ben de 8. haftadan beri görmüyorum fındığımı 11+1 oldu bugün... Haftaya cmt 2li test için gidicem çok sabırsızlanıyorum:)
Kızlar bebeğini hissettiğini söyleyenlere bir sorum olacak ben bugün göbek deliğimin 4-5 parmak altında pıt pıt pıt diye bişeyler hissettim ama çok farklı bi histi yani gaz fln olmadığına eminim bi de çok aşağıda geldi bana siz nerde hisssediyorsunuz bebişlerinizi tam olarak???

canim ilk bebekte gazmi bebekmi insan anlayamiyo ama 2 bebekte deneyimli oldugu icin cabuk anliyo insan
bebegi karninin altinda tuhaf bi hisle hisediyosun kipir kipr bisi oluyo sanku kelebek kanat cirpmis gibi
ben kizimi 13 haftada hisetim bu bebegi 10 haftaya yakin hisetim bugun oglen kipir kipir yapti bida yapmadi mesela

canim ilk bebekte gazmi bebekmi insan anlayamiyo ama 2 bebekte deneyimli oldugu icin cabuk anliyo insan
bebegi karninin altinda tuhaf bi hisle hisediyosun kipir kipr bisi oluyo sanku kelebek kanat cirpmis gibi
ben kizimi 13 haftada hisetim bu bebegi 10 haftaya yakin hisetim bugun oglen kipir kipir yapti bida yapmadi mesela

MELEKLSEN CANIM sen böyle yazınca ben çok heyecanlanıyorum, gelsin artık o günler

iyi akşamlar kızlar nasılsınız baş ağrısı olanlar için yazmak istedim benimde başım çok kötü ağrıyordu
arkadaşım bana
4,5 karanfili bardağa koy üzerine suyu ekle karanfilin kendi öz suyu çıksın dedi öyle iç dedi bende yaptım çok faydasını gördüm sizde deneyin inşallah görürsünüz faydasını

Haklısın cnm insan ancak tecrübeli olunca ayırt edebilir sanırım şimdi sadece acaba diyor insan... ama daha önce de hissettiğim başka şeylere benzemiyordu dediğin gibi tuhaf bi duygu:) inş. bebeğimdir:)):emir_bebek:

bu arada satlarımız aynı sanırım ben de 11+1im:13:

Herkese iyi akşamlar kızlar...

Ben de 8. haftadan beri görmüyorum fındığımı 11+1 oldu bugün... Haftaya cmt 2li test için gidicem çok sabırsızlanıyorum:)
Kızlar bebeğini hissettiğini söyleyenlere bir sorum olacak ben bugün göbek deliğimin 4-5 parmak altında pıt pıt pıt diye bişeyler hissettim ama çok farklı bi histi yani gaz fln olmadığına eminim bi de çok aşağıda geldi bana siz nerde hisssediyorsunuz bebişlerinizi tam olarak???

Haklısın cnm insan ancak tecrübeli olunca ayırt edebilir sanırım şimdi sadece acaba diyor insan... ama daha önce de hissettiğim başka şeylere benzemiyordu dediğin gibi tuhaf bi duygu:) inş. bebeğimdir:)):emir_bebek:

bu arada satlarımız aynı sanırım ben de 11+1im:13:

canım ben 9+5 teyım ve ılk bebeğim.ama hissediorum bebişimi,kesınlıkle bebiş,gaz değil emınım.kıpır kıpır yapıyor kuzumcum.2 hafta sonra ıkılı test ıçin gitcem ozaman kocaman olmus olacak yavrucuğum

evet canim ayni hafta ayni ggunuz ben cumartesi doktora gidicem sende cumartesimi gidiceksin
insallah cinsiyetleri ogrenip geliriz allah nasip ederrse gonlumuzdekini saglikla hepimize versin rabim

hisetigin bebisinde ola bilir canim iyi gelisiyosa hisetmisin dir bende gunde bir veya 2 hisediyorumya
hergun her sat hisetmek istiyorum ama inan ki son aylar tekmeler iteklemelerden korkucaksin gece uyurken uyandiricak seni:KK9:

iyi akşamlar kızlar:KK3:

dün de ben doktora gittim. benimki 15 günde bir çağırıyor. biraz masraflı oluyor ama olsun zaten 1 ay sabredemem:) bebeğimizi gördük eşimle, kalp atışlarını duyduk. eli ayağı, göbek kordonu herşeyi netti bu kez. çok değişmişti. tam hareketsiz, uyurken denk geldik derken dr bişiler yaptı, bizimki uyandı, gerindi. hızlı hızlı bacaklarını sallamaya başladı. insan inanamıyo, ben hüngür foşurt tabiiki. çok farklıydı ilk seferden. luxor inanamayacaksın arkadaşım:)

.

ay canım yaa siz yazdıkça ben şimdiden heyecanlanıyorum zaten nasıl bir mucize değil mi:KK49:

daha önce iki hamilelik geçirdim ikisindede 9 ay boyunca 3kilo aldım umarım bu öyle olmaz hııııııııııı bu arada listeye 2.bebek diye yazdım ben birtane 9 yaşında oğlum var birini ise geçen yıl 36.haftamda ölü doğum yaptım oda kızdı cinsiyete hiç önem vermiyorum sağlıklı olarak kucağıma alayım diye dua ediyorum.

canım en kilolu anne bile en az 9 kilo almak zorunda her yerde öyle yazıyor normal kiloda isen 13-15 kilo arasında almak durumundasın zaten rahmin ağırlığı tek başına 1 kg oluyor nasıl totalde 3 kilo alabildin çok az? bebeğin kaç kg doğmuştu? beslenmene dikkat etmelisin bence doktor kontrolünde acaba tiroidlerin mi fazla çalışıyor?

selam arkadaslar nasilsiniz bebislerini goren anneler ne guzel iyi haberlerle gelmis
bugun mide bunaltim vardi hep oguresim geliyodu herseye simdi gecti
doktora cumartesi gididnce su bas agrisini sorucam sanaki basimin icinde bisi kirmislaarda oyle agriyo

bazi anneler 12 haftada ogrenir cinsiyeti bazi anneler 20 haftadaa genelde cinsiyet 16 haftalara kadar ogrenilmese yuzde 80 kiz diyoar bizde kizimi 17 haftada cinsiyetini goremeyince doktor buyuk ihtimal kiz demisti 21 haftada gorduk cinsel oranini
us kataki komsum 3 ayina girince oglu olucagini ogrendi 12 haftada cinsiyet olusmuyo 11 haftada cinsiyet tamamlanmis oluyo

cumartesi olmuyo bana kizlar hayirlisila bir bebegimizi sag saglim gorseek rahatlicam
inşallah canım az kalmış senin de kontrolüne:KK19:bu arada meleksen tecrübeli anne olarak sana sorayım bugün topicte yazdım aama cevap veren olmamış doğurduktan sonraki ilk haftalarda emzirirken göğüs acımasına ne diyorsun? pompa kullandın nmı ?

listeye yazılmak için birine özel mesaj mı yazmam gerekiyor buraya da yazmam yeterli mi

Canım "hapsuu" diye bir arkdaşımız listeyi düzenliyor.Ben yardımcı olacaktım ama tekrar denedim liste konusunda yeterli mesaja ulaşamadığım için sanırım onay vermiyor.Sen bilgilrini yazarsan topiğe uğradığında senide eklemiş olur.

Bende bazen çekilmez olduğumu düşünüyorum.Bunu da eşime söylüyorum.Ama diyorum eski halimi biliyorsun bunu geçici olduğunu düşün diyorum.Onuda kendimi de bu şekilde rahatlatıyorum..

canım ben 9+5 teyım ve ılk bebeğim.ama hissediorum bebişimi,kesınlıkle bebiş,gaz değil emınım.kıpır kıpır yapıyor kuzumcum.2 hafta sonra ıkılı test ıçin gitcem ozaman kocaman olmus olacak yavrucuğum

maşallah çok erken hissetmişsin cnm:nazar: ben bugün ilk kez hissettim böyle bişey yine olursa kesin bebiş dicem:)

evet canim ayni hafta ayni ggunuz ben cumartesi doktora gidicem sende cumartesimi gidiceksin
insallah cinsiyetleri ogrenip geliriz allah nasip ederrse gonlumuzdekini saglikla hepimize versin rabim

hisetigin bebisinde ola bilir canim iyi gelisiyosa hisetmisin dir bende gunde bir veya 2 hisediyorumya
hergun her sat hisetmek istiyorum ama inan ki son aylar tekmeler iteklemelerden korkucaksin gece uyurken uyandiricak seni:KK9:

inşallah o günleri görürüz hepimiz... evet ben de cumartesi gidicem çok zor sabrediyorum aslında daha önce kontrole gelebilirsin demişti doktor ama ben gitmedim iyice büyüsün diye bekledim.. ben de çok istiyorum cinsiyet öğrenmeyi en azından bi ihtimal söylesin:KK1:

sen ikili test yaptıracak mısın peki?

iyi akşamlar kızlar:KK3:

ay canım yaa siz yazdıkça ben şimdiden heyecanlanıyorum zaten nasıl bir mucize değil mi:KK49:

canım en kilolu anne bile en az 9 kilo almak zorunda her yerde öyle yazıyor normal kiloda isen 13-15 kilo arasında almak durumundasın zaten rahmin ağırlığı tek başına 1 kg oluyor nasıl totalde 3 kilo alabildin çok az? bebeğin kaç kg doğmuştu? beslenmene dikkat etmelisin bence doktor kontrolünde acaba tiroidlerin mi fazla çalışıyor?

inşallah canım az kalmış senin de kontrolüne:KK19:bu arada meleksen tecrübeli anne olarak sana sorayım bugün topicte yazdım aama cevap veren olmamış doğurduktan sonraki ilk haftalarda emzirirken göğüs acımasına ne diyorsun? pompa kullandın nmı ?

Canım göğüs acıması derken,göğüs yaralarını kastediyorsan hafta içi ayva çekirdeklerini yaz için saklayın demiştim.Suna Dumankaya ayva çekirdeklerini kaynatıp jöle haline gelince göğüs ucuna sürün dedi.Acıdan ve yara vs. eser kalmıyormuş.Hemde doğal olduğu için bebişide zararı yok.Sadece silmek yetiyormuş.Ben şimdiden başladım ayva yedikçe çekirdeklerini saklamaya..

$Fotoğraf1683.jpg

Maşallah deyin teyzeleri:)

X