2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

İyi pazarlar herkese..

DÜn doktor kontrolünden sonra eve geç geldik.Ancak şimdi durum bildiriyorum..

Bebeğimizi gördük.Elleri,kolları,burnu artık her uzvu seçiliyor.Eşim heyecandan ve mutluluktan şaşırttı tabir yerindeyse:)İlk görüntüde yatıyordu.Sonra biz gülüşünce falan ayağıyla ittirip oturdu poposunun üzerine.Eller kımıl kımıl yememek için zor tuttuk.Haftalar geçtikçe bu kadar farklılaşması mucizeden başka birşey değil.

10+5 iken gitmiştim.Ölçümlerde 11+2 çıktı..Bu durumu hepimiz için özellikle sordum.Gelişimi ile ilgili dedi.Geri yada ileri olması mutluluk yada mutsuzluk sebebi olarak algılanmasın kısacası..

Cinsiyet konusuna gelince bakmadı bile..Daha çok erken deyip kestirip attı:)

Ymek konusunda şunu yeme dediğiniz birşey varmı dedim.Herşeyi yiyebilirsin ama ölçülü dedi.İleride durumuna göre şunu yeme bunu yeme konusuna karar veririz dedi.

Çatlak konusunu sordum.Ciltten sürülen herhangi bir madde çatlağı önlemez dedi.Çatlak içte meydana gelir.Bunun içinde bol su içmelisin dedi.

2 hafta sonraya tekrar randevum var.Ense kalınlığı için.Ben çok yaptırmak istemiyorum dedim.Bakarız gerekirse yapmayız dedi.

İyi pazarlar herkese..

Bebeğimizi gördük.Elleri,kolları,burnu artık her uzvu seçiliyor.Eşim heyecandan ve mutluluktan şaşırttı tabir yerindeyse:)İlk görüntüde yatıyordu.Sonra biz gülüşünce falan ayağıyla ittirip oturdu poposunun üzerine.Eller kımıl kımıl yememek için zor tuttuk.Haftalar geçtikçe bu kadar farklılaşması mucizeden başka birşey değil.

10+5 iken gitmiştim.Ölçümlerde 11+2 çıktı..Bu durumu hepimiz için özellikle sordum.Gelişimi ile ilgili dedi.Geri yada ileri olması mutluluk yada mutsuzluk sebebi olarak algılanmasın kısacası..

Ymek konusunda şunu yeme dediğiniz birşey varmı dedim.Herşeyi yiyebilirsin ama ölçülü dedi.İleride durumuna göre şunu yeme bunu yeme konusuna karar veririz dedi.

Çatlak konusunu sordum.Ciltten sürülen herhangi bir madde çatlağı önlemez dedi.Çatlak içte meydana gelir.Bunun içinde bol su içmelisin dedi.

2 hafta sonraya tekrar randevum var.Ense kalınlığı için.Ben çok yaptırmak istemiyorum dedim.Bakarız gerekirse yapmayız dedi.

maasallah canim:nazar:

ben de sabirsizlikla görecegimiz günü bekliyorum..fasulye gibiydi en son eminimki büyümüstr minik kuzum...

İyi pazarlar herkese..

cnmmmm cok sevındım bebısını gordugune demekkı gelısımle ılgılı he benım suan 12 haftalık ıkılı teste gıdıcem carsamba gunu bende pek yaptırmak ıstemıyor gıbıyım acayıp kararsızım yaa bende gorucem bebısımı ıns.carsamba gunu

ufff super yaa bende gecen esıme dedım eve alalım bızde dıye :KK1: ama bende olsaydı heralde sureklı bakardım.Duramzdım meraktan valla

aynen ben deee doktor biraz daha uzun süreli göstersin çok istiyorum ama doktorum da popüler baya hastası çok sıra çok olduğundan uzun uzadıya kalamıyorsun içerde:KK53: bir de fetal doppler varmış eve alınabilen 12. haftadan itibaren kalp atışlarını kendiniz dinleyebilmek için

kızlar bende ağustos anneleri topiğindeyim kısmetse. siz bizden biay daha tecrübeli ve önde oldugunuz için keseyi nezman gördünüz die geçmişi okuyodum. ben adetim 5gün geçince,,yani 5haftalıkken doktora gttm hcg 2977 çıktı. ama kese görünmedi. doktor 2hfta sonra gel dedi..... 7.haftada kese 9.haftada bebek görmemiz gerek dedi. sizlerinde arasında keseyi bile geç görenler oldumu

6. haftamda (5+3)keseyi gördüm 8. haftamda da (7+5) kalbini duyduk ve bebeğimi gördüm

İyi pazarlar herkese..

ayy canım çok güzel yaaa ben de hareketlerini görmeyi çok istiyorum senin kadarken gideceğim doktora 30 aralıkta 10+4 filan oluyorum sanırım ultrason görüntüsü verdiyse paylaşır mısın burda?

aynen ben deee doktor biraz daha uzun süreli göstersin çok istiyorum ama doktorum da popüler baya hastası çok sıra çok olduğundan uzun uzadıya kalamıyorsun içerde:KK53: bir de fetal doppler varmış eve alınabilen 12. haftadan itibaren kalp atışlarını kendiniz dinleyebilmek için

6. haftamda (5+3)keseyi gördüm 8. haftamda da (7+5) kalbini duyduk ve bebeğimi gördüm

ayy canım çok güzel yaaa ben de hareketlerini görmeyi çok istiyorum senin kadarken gideceğim doktora 30 aralıkta 10+4 filan oluyorum sanırım ultrason görüntüsü verdiyse paylaşır mısın burda?

tabii canım birazdan yüklüyorum.

$Görüntü029.jpg

Gülme efektini doktorum kalemiyle verdi:)neyin nerde olduğunu rahat anlamamız için.Kalem olduğu çok belli olmuyor bu çocuk resmen gülüyor demeyin yani..:KK70:

Arkadaşlar merhaba, benim kafama takılan bişey var bebişlerimizin cinsel organları 12. haftada oluşuyormuş isterseniz hafta hafta bebek gelişimi sitelerinden okuyabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımızın bu kadar erken nasıl belli oluyor anlamadım bence göbek kordonuyla karıştırıyo doktorlar. Birde hareketlerini 18-22. haftalarda hissedebiliyormuşuz bizim hissettiklerimiz gaz hareketleri. Ben biraz şanslıyım evimizde ultrason var bakıyoruz fırıl fırıl dönüyor ama hiç hissetmiyorum bu arada 11+1 im..

arkadaşım bazı arkadaşlar diyorsun ama benden başka cinsiyet öğrenen olmadığına göre bunu üzerime alıyorum. ben kendi gözlerimle aynı anda kordonuda gördüm bebeğimin testislerinide gördüm. gözümle gördüğüme mi inanayım yoksa internette her önüne gelen bir bilgi ekliyor her kaynak sahih değil ona mı inanayım? he anne her bebek aynı değil bunu hiçbir zaman unutmayalım.

dün de ben doktora gittim. benimki 15 günde bir çağırıyor. biraz masraflı oluyor ama olsun zaten 1 ay sabredemem:) bebeğimizi gördük eşimle, kalp atışlarını duyduk. eli ayağı, göbek kordonu herşeyi netti bu kez. çok değişmişti. tam hareketsiz, uyurken denk geldik derken dr bişiler yaptı, bizimki uyandı, gerindi. hızlı hızlı bacaklarını sallamaya başladı. insan inanamıyo, ben hüngür foşurt tabiiki. çok farklıydı ilk seferden. luxor inanamayacaksın arkadaşım:)
ben 11. haftama girmekle 2 kilomu almis bulunmaktayim.hayirlisi olsun bakalim bizi neler bekliyor..kimisine göre hic almayacaksin diyorlar ilk aylarda kimiside her ay 1 1.5 kilo normal diyor..hic bilmiyorum acikcasi cok fazlada takmiyorum..bi ara rahatsizlnmistim ve agzima lokma girmemisti, 6 günde 4 kilo wermistim.o kadar kötüydüki yemek yiyememek kadar kötü bise yok bence..o yüzden simdi halime sükrediyorum ve siki kisitlamalara girmeyi düsünmüyorum kendi adima...saglikla dogsunlar da hallederiz kilo isini, kolay mi dünyaya bi can getiriyoruz...

canım ben de 11+4 um ama temizinden 4 kılom var:KK1:

ben de 3 kilo aldım. zaten sınırdaydım, bayağı şişko oldum:KK43: doktora söyledim. sana 3. aydan sonra 2000 kalorilik gebelik diyeti hazırlatırız dedi.sigarayı bıraktım, ondan oluyo, bi de hareketsizlikten, bebekle alakası yok.
bi de kramp girmişti bacağıma iki kez uyurken, dr magnezyum eksikliği dedi. magnezyum takviyesi yazdı bana.

arkadaşım bazı arkadaşlar diyorsun ama benden başka cinsiyet öğrenen olmadığına göre bunu üzerime alıyorum. ben kendi gözlerimle aynı anda kordonuda gördüm bebeğimin testislerinide gördüm. gözümle gördüğüme mi inanayım yoksa internette her önüne gelen bir bilgi ekliyor her kaynak sahih değil ona mı inanayım? he anne her bebek aynı değil bunu hiçbir zaman unutmayalım.

cnm benım consıyet organları zaten 11. haftada belırgınlesıyor ve bebek gosterırse kendını 12. haftada bellı oluyor.16 haftaya falan gerek yok kımı annelerde malesef dogana kadar goremıyor.Hayırlısı olsun cnm cok guzel.Bende bu haftayı sabırsızlıkla beklıyorum.bakalım ne cıkıcak:KK76:

arkadaşlar çok kötü grip oldum burnum tıkalı gözümden yaş geliyo ne önerirsiniz meyve dışında nane limon kaynatip içebilirmiyim mesela?

arkadaşlar çok kötü grip oldum burnum tıkalı gözümden yaş geliyo ne önerirsiniz meyve dışında nane limon kaynatip içebilirmiyim mesela?

içersin tabii ki canım, ben de griptim. kaynamış 2 bardak suya doğranmış 1 elma, 1 çubuk tarçın, 2 3 tane karanfil, 2çay kaşığı zencefil koyup 5 dk. demledim, içerken içine bardak başına 1 tatlı kaşığı bal koymuştum. çok iyi gelmişti canım. bunu 2 gün yapmıştım geçmişti gerçekten.

bir de muhakkak bol su içmeye çalış canım

cnm benım consıyet organları zaten 11. haftada belırgınlesıyor ve bebek gosterırse kendını 12. haftada bellı oluyor.16 haftaya falan gerek yok kımı annelerde malesef dogana kadar goremıyor.Hayırlısı olsun cnm cok guzel.Bende bu haftayı sabırsızlıkla beklıyorum.bakalım ne cıkıcak:KK76:
çok teşekkür ederim canım hepiniz dualarımdasınız inş. çarçabuk gösterir bebişleriniz cinsiyetlerini. artık çok başka sizde cinsiyet belli olduktan sonra anlayacaksınız. oğluşum, paşam diye seviyorum:)

X