2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ben 11. haftama girmekle 2 kilomu almis bulunmaktayim.hayirlisi olsun bakalim bizi neler bekliyor..kimisine göre hic almayacaksin diyorlar ilk aylarda kimiside her ay 1 1.5 kilo normal diyor..hic bilmiyorum acikcasi cok fazlada takmiyorum..bi ara rahatsizlnmistim ve agzima lokma girmemisti, 6 günde 4 kilo wermistim.o kadar kötüydüki yemek yiyememek kadar kötü bise yok bence..o yüzden simdi halime sükrediyorum ve siki kisitlamalara girmeyi düsünmüyorum kendi adima...saglikla dogsunlar da hallederiz kilo isini, kolay mi dünyaya bi can getiriyoruz...

Arkadaşlar merhaba, benim kafama takılan bişey var bebişlerimizin cinsel organları 12. haftada oluşuyormuş isterseniz hafta hafta bebek gelişimi sitelerinden okuyabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımızın bu kadar erken nasıl belli oluyor anlamadım bence göbek kordonuyla karıştırıyo doktorlar. Birde hareketlerini 18-22. haftalarda hissedebiliyormuşuz bizim hissettiklerimiz gaz hareketleri. Ben biraz şanslıyım evimizde ultrason var bakıyoruz fırıl fırıl dönüyor ama hiç hissetmiyorum bu arada 11+1 im..

evde ultrason mu var:)) aman ne hoş ne kadar şanslısın:)

ben 11. haftama girmekle 2 kilomu almis bulunmaktayim.hayirlisi olsun bakalim bizi neler bekliyor..kimisine göre hic almayacaksin diyorlar ilk aylarda kimiside her ay 1 1.5 kilo normal diyor..hic bilmiyorum acikcasi cok fazlada takmiyorum..bi ara rahatsizlnmistim ve agzima lokma girmemisti, 6 günde 4 kilo wermistim.o kadar kötüydüki yemek yiyememek kadar kötü bise yok bence..o yüzden simdi halime sükrediyorum ve siki kisitlamalara girmeyi düsünmüyorum kendi adima...saglikla dogsunlar da hallederiz kilo isini, kolay mi dünyaya bi can getiriyoruz...

canım ben de 11+4 um ama temizinden 4 kılom var:KK1:

günaydın en güzel anneler:KK3: bugün çok şükür yine iyi günüm artık bir kötü bir iyi diye gidiyorum:KK9: dün kafayı emzirriken ilk günlerde memelerin yara olmasına acımasına takmıştım nette konuyla ilgili ne bulduysam okudum gece gece. Tabi sonuç rüyamda sabaha kadar bebeğimi emzirdim:KK9: ikinci bebeğine sahip olacak annelerden de bu konuyla ilgili yorum alabilir miyim? İlk dönemdeki göğüs acımalarını nasıl engelleyebilriz? Genelde lansinoh krem kullanıyorlarmış ama çok da faydalı oldu diyeni okumadım??

kızlar aşerilen şey yenilmediğinde ne olur? bana bişey olmaz gibi geliyor ama sizce?

canım yiyene kadar canın ister. Baksana salamı pişirerek ekmek arası yapabilirsin bence?

aaaaaaaa ıns cnm yaa ıns ALLAH gonlumuze gore versın.Bu arada kızlar bıse dıcem sıze.Kocam dun dıo artık sexı camasırlar gıymıosun dıo ama usuyorum napayım gıyesımde gelmıyo acıkcası.Hamıle ıcın varmı acaba sexı iç gıyımler

ah tatlım ben yaklaşık 1 aydır yapmıom zati o işi inanırmısın kocamdan hevesliydim ama şimdi soğudum:KK37:sanırım bulantı dönemimde olduğu için. hiiiç canım istemiyor

ay luxxor anacığım ben de hayal edıyom ama,ağzıma tukurdu son ıkı gundur velet:) anneciğine hıc acımıyor hop hop hopluyor ıcerde:)

ah canım yaaa geçecek inşallah benim azalmaya başladı çok şükür her gün her gün zorlamıyor şimdi bazı günler ara veriyor bulantı inşallah senin de kısa zamanda azalır

Arkadaşlar merhaba, benim kafama takılan bişey var bebişlerimizin cinsel organları 12. haftada oluşuyormuş isterseniz hafta hafta bebek gelişimi sitelerinden okuyabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımızın bu kadar erken nasıl belli oluyor anlamadım bence göbek kordonuyla karıştırıyo doktorlar. Birde hareketlerini 18-22. haftalarda hissedebiliyormuşuz bizim hissettiklerimiz gaz hareketleri. Ben biraz şanslıyım evimizde ultrason var bakıyoruz fırıl fırıl dönüyor ama hiç hissetmiyorum bu arada 11+1 im..

aa nasıl ya evde ultrason?:KK53:neden aldınız?

benden ses geliyor canım şimdi :KK70:
gece sabaha kadar döndüm durdum, nasıl heyecanlandım. doktorda da aynıydı. gider gitmez doktorum 'annecim hadi geç bakalım bebeğine' dedi :) inanılmaz heyecanıma biraz dahaeklendi :KK70:
sonraaaaa, kesemizin içinde bir fıstık gördük :KK70: çok güzeldi. sesi duymaya gerek kalmadan kalbi görünüyordu :KK70: nasıl atıyor. allahım sana çok şükürler olsun yarabbim bana bunları yaşattın, inşallah sağ sağlim alabilirim kucağıma. tabi hepimize dua ediyorum. inşallah hepimiz alırız bebişlerimizi sağ sağlim kucağımıza. en önemlisi bu.
işte böyle. eşimle beraber hala atamadık heyecanı üzerimizden:)

bir de bu arada tahlil yaptırdı doktorum. kan idrar filan hepsine bakıldı. çok şükür bir sorun çıkmadı. folik asite devam:KK43: çatlak kremini birdahaki ay yazacak. çiğ köfte filan yiyebilirmiyim dedi. etsiz olacak, onun dışında sorun yok dedi.
çay içebilirim ama az. faydaları da varmış çünkü.
şimdilik bu kadar, anca bunlar geliyor aklıma :KK70:
ha bu arada sata göre 8. haftamın ilk günü olması gerekirdi. ama ultrasonda 7+5 çıktık. çok güzel dedi doktorumuz :)
merak ettiklerimi de sordum. işte böyle :KK70:
darısı heppimizin başına :KK70: yani bebeğini mutluca ultrasonda görmek isteyenlerin :KK70:

flamekisscim hayırlı olsun fıstığınız:KK54:çok güzel bir duygu kesinliklee benim de bir sonraki randevum 30 aralıkta o zaman 12.haftamda olacağım bakalım ne göreceğiz

günaydın en güzel anneler:KK3: bugün çok şükür yine iyi günüm artık bir kötü bir iyi diye gidiyorum:KK9: dün kafayı emzirriken ilk günlerde memelerin yara olmasına acımasına takmıştım nette konuyla ilgili ne bulduysam okudum gece gece. Tabi sonuç rüyamda sabaha kadar bebeğimi emzirdim:KK9: ikinci bebeğine sahip olacak annelerden de bu konuyla ilgili yorum alabilir miyim? İlk dönemdeki göğüs acımalarını nasıl engelleyebilriz? Genelde lansinoh krem kullanıyorlarmış ama çok da faydalı oldu diyeni okumadım??

canım yiyene kadar canın ister. Baksana salamı pişirerek ekmek arası yapabilirsin bence?

ah tatlım ben yaklaşık 1 aydır yapmıom zati o işi inanırmısın kocamdan hevesliydim ama şimdi soğudum:KK37:sanırım bulantı dönemimde olduğu için. hiiiç canım istemiyor

ah canım yaaa geçecek inşallah benim azalmaya başladı çok şükür her gün her gün zorlamıyor şimdi bazı günler ara veriyor bulantı inşallah senin de kısa zamanda azalır

aa nasıl ya evde ultrason?:KK53:neden aldınız?

flamekisscim hayırlı olsun fıstığınız:KK54:çok güzel bir duygu kesinliklee benim de bir sonraki randevum 30 aralıkta o zaman 12.haftamda olacağım bakalım ne göreceğiz

evet canım.benım de oyle,bugun iyiyim allahtan,kalkıp kendıme kahvaltı hazırladım,buyuk basarı.

merhaba bende 10 haftalık hamileyim temmuz 19 da doğum görünüyor ama ben daha hiç kilo almadım hatta iştahsızlığım olduğundan kilo verdim ama alsamda hiç sorun değildi önemli olan bebişlerimizin sağlığı kiloları nasıl olsa sonra veririz o kadarda kafaya takılacak bir mevzu deği bence. Dilerim Allahım hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder.

olsun canim dedigim gibi saglik problemimiz yoksa hiiiiiiiiiic mühim degil.:nazar:.yememenin ne kadar zor ve kötü bisey oldugunu cok iyi biliyorum ve bu bize Allah in bi lütfu...

evet hıc muhim değil,hıc kafama takmıyorum,alırsam alayım.sağlık problemı olmadıktan sonra..haklısın canım

merhaba bende 10 haftalık hamileyim temmuz 19 da doğum görünüyor ama ben daha hiç kilo almadım hatta iştahsızlığım olduğundan kilo verdim ama alsamda hiç sorun değildi önemli olan bebişlerimizin sağlığı kiloları nasıl olsa sonra veririz o kadarda kafaya takılacak bir mevzu deği bence. Dilerim Allahım hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder.

insallah bulantilar gectiktn sonra istahin acilacak ve sende bi güzel bizlere katilacaksin:nazar:

amiiiiin

hayırlı olsun canım,kilolar muhim değil verilir,allahtan başka bir keder olmasın

evet canım.benım de oyle,bugun iyiyim allahtan,kalkıp kendıme kahvaltı hazırladım,buyuk basarı.

oh aman nazar değmesin:nazar: canım senin tickerdakiyle aynı mı bebişin? 13 haftalık mı? ultrason görüntüsü varsa ekler misin? ben 12. haftamda göreceğim bir dahakine ve nasıl görüneceğini çok merak ediyorum son gördğüğmde ufak bi fasülyeydi miniğim

aynen senin gibiyim ben de canım kilo alısrsam da umrumda değil valla

oh aman nazar değmesin:nazar: canım senin tickerdakiyle aynı mı bebişin? 13 haftalık mı? ultrason görüntüsü varsa ekler misin? ben 12. haftamda göreceğim bir dahakine ve nasıl görüneceğini çok merak ediyorum son gördğüğmde ufak bi fasülyeydi miniğim

aynen senin gibiyim ben de canım kilo alısrsam da umrumda değil valla

hayır canım tıcker da onde gıdıyor.suan 11+4 üm.ultrason goruntulerımı bır kıtabın arasında saklıyorum.o kıtabı da cuma okula goturmustum arkadaşlara gostermek ıcın.sonra eve gelırken okulda unutmusum:KK43:( yarın eklesem olur mu canım:KK43:

Kizlar sizin gögüs uclarinizda asiri kasiniyor mu ben bazen duramiyorum kasintisindan???

sadece göğüs uçları olsa gene iyi,benım karnım göğüslerim uçları her tarafım acayip kaşınıyor.resmen tırnak izi yaptım kaşımaktan.doktor bile sordu karnımı açınca burana noldu dıye.ama ben nıveanın bebek yağını kullanıyorum sabah akşam.eğer ki aksatırsam kaşınıyor bayağı.kuru kalıyor zannedersem

Kizlar sizin gögüs uclarinizda asiri kasiniyor mu ben bazen duramiyorum kasintisindan???

evet benim de kaşınıyor bazen ve acılı bir kaşınma oluyor ama sürekli değil şimdiden 75ten 80 bedene geçtim ben baya büyüdü

hayır canım tıcker da onde gıdıyor.suan 11+4 üm.ultrason goruntulerımı bır kıtabın arasında saklıyorum.o kıtabı da cuma okula goturmustum arkadaşlara gostermek ıcın.sonra eve gelırken okulda unutmusum:KK43:( yarın eklesem olur mu canım:KK43:

anladım canım sağlık olsun ama yarın ekle unutma:KK49:albüme mi koyarsın?

canim isterseniz internette 11 haftalik bebek göruntüleri var, bakabilirsiniz . ultrasound görüntüleri yani...

kasinmak ne kelime yirtasim geliyor aynen benimde demekki kuru kaliyor ben de bi nemlendiriciye baslayayim en iyisi...

canim isterseniz internette 11 haftalik bebek göruntüleri var, bakabilirsiniz . ultrasound görüntüleri yani...

kasinmak ne kelime yirtasim geliyor aynen benimde demekki kuru kaliyor ben de bi nemlendiriciye baslayayim en iyisi...

baktım onlara bubacım ama kimisi 12. hafta diyor daha büyük bebekk görüntüsü var sanki güvenemdim hazır arkadaşlar o haftadayken daha güvenilir olur diye düşündüm. Bu arada kızlar okuduğum önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşayım hamileliğin hiçbir döneminde göğüs uçlarına fazlaca masaj yapmak fazla dokunmak filan iyi değilmiş erken doğuma sebep oluyormuş özellikle 12. haftadan itibaren göğüs uçlarından ara ara süt gelmeye başlayabilirmiş böyle bir durumda sıkmak uğraşmak filan tehlikeli imiş vücut bebek emiyor diye algılayıp hamileliği sonlandırmaya çalışırmış aman diyim dikkat edin bu konuya.

X