2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

caanim biz esimle 4 yil ciktik evlendik 5 ay bebek denesekmi belki cabuk olmaz dedik denedigimiz ay kizimiz geldi karnima
simdi kizim az buyudu bitakinide yapsakmi beraber buyuturum onlar az buyunce ise baslarim dedim 2 ay bu bebek geldi

cocugunla esinle herseyin tadini cikarirsin canim alah uzun omurler versin hepimize insallah

Amın canım amın :nazar:

caanim biz esimle 4 yil ciktik evlendik 5 ay bebek denesekmi belki cabuk olmaz dedik denedigimiz ay kizimiz geldi karnima
simdi kizim az buyudu bitakinide yapsakmi beraber buyuturum onlar az buyunce ise baslarim dedim 2 ay bu bebek geldi

cocugunla esinle herseyin tadini cikarirsin canim alah uzun omurler versin hepimize insallah

amin canım cumlemize.

Su içip giriyorumda,çikolata olayını iyi dedin canım:)çantama bi tane atayım girmeden yiyeyim..Cinsiyeti öğrendiğin haftan tam neydi.?Bir umut bende beklenti içerisindeyim..

erkek bebek çabuk belli olurmuş. seninde inş belli olur cinsiyeti canım. 11+3'tük.

Arkadaşlar merhaba, benim kafama takılan bişey var bebişlerimizin cinsel organları 12. haftada oluşuyormuş isterseniz hafta hafta bebek gelişimi sitelerinden okuyabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımızın bu kadar erken nasıl belli oluyor anlamadım bence göbek kordonuyla karıştırıyo doktorlar. Birde hareketlerini 18-22. haftalarda hissedebiliyormuşuz bizim hissettiklerimiz gaz hareketleri. Ben biraz şanslıyım evimizde ultrason var bakıyoruz fırıl fırıl dönüyor ama hiç hissetmiyorum bu arada 11+1 im..

doktora giden arkadaslardan ses yok mu anneler:)?

ben flamekissi biliorum ama digerlerinden gelen olmadi sanirim

benden ses geliyor canım şimdi :KK70:
gece sabaha kadar döndüm durdum, nasıl heyecanlandım. doktorda da aynıydı. gider gitmez doktorum 'annecim hadi geç bakalım bebeğine' dedi :) inanılmaz heyecanıma biraz dahaeklendi :KK70:
sonraaaaa, kesemizin içinde bir fıstık gördük :KK70: çok güzeldi. sesi duymaya gerek kalmadan kalbi görünüyordu :KK70: nasıl atıyor. allahım sana çok şükürler olsun yarabbim bana bunları yaşattın, inşallah sağ sağlim alabilirim kucağıma. tabi hepimize dua ediyorum. inşallah hepimiz alırız bebişlerimizi sağ sağlim kucağımıza. en önemlisi bu.
işte böyle. eşimle beraber hala atamadık heyecanı üzerimizden:)

bir de bu arada tahlil yaptırdı doktorum. kan idrar filan hepsine bakıldı. çok şükür bir sorun çıkmadı. folik asite devam:KK43: çatlak kremini birdahaki ay yazacak. çiğ köfte filan yiyebilirmiyim dedi. etsiz olacak, onun dışında sorun yok dedi.
çay içebilirim ama az. faydaları da varmış çünkü.
şimdilik bu kadar, anca bunlar geliyor aklıma :KK70:
ha bu arada sata göre 8. haftamın ilk günü olması gerekirdi. ama ultrasonda 7+5 çıktık. çok güzel dedi doktorumuz :)
merak ettiklerimi de sordum. işte böyle :KK70:
darısı heppimizin başına :KK70: yani bebeğini mutluca ultrasonda görmek isteyenlerin :KK70:

gece sabaha kadar döndüm durdum, nasıl heyecanlandım. doktorda da aynıydı. gider gitmez doktorum 'annecim hadi geç bakalım bebeğine' dedi :) inanılmaz heyecanıma biraz dahaeklendi :KK70:
sonraaaaa, kesemizin içinde bir fıstık gördük :KK70: çok güzeldi. sesi duymaya gerek kalmadan kalbi görünüyordu :KK70: nasıl atıyor. allahım sana çok şükürler olsun yarabbim bana bunları yaşattın, inşallah sağ sağlim alabilirim kucağıma. tabi hepimize dua ediyorum. inşallah hepimiz alırız bebişlerimizi sağ sağlim kucağımıza. en önemlisi bu.

bir de bu arada tahlil yaptırdı doktorum. kan idrar filan hepsine bakıldı. çok şükür bir sorun çıkmadı. folik asite devam:KK43: çatlak kremini birdahaki ay yazacak. çiğ köfte filan yiyebilirmiyim dedi. etsiz olacak, onun dışında sorun yok dedi.
ha bu arada sata göre 8. haftamın ilk günü olması gerekirdi. ama ultrasonda 7+5 çıktık. çok güzel dedi doktorumuz :)
darısı heppimizin başına :KK70: yani bebeğini mutluca ultrasonda görmek isteyenlerin :KK70:
maşallah canım :nazar::emir_bebek::nazar: çok tuhaf dimi o pıt pıt atışlar insanın gözünün önünden gitmiyor ya çok güzel

o belli olmuyor canım bir sonraki kontrolde önde bile çıkabilirsin ben ilk gittiğimde 1 gün öndeydi sonrakinde 4 gün geri çıktı bende değiştirmedim

zaten şu aralar çok önemli değil sanırım. çünkü 3 gün fazla ya da eksik çıkabiliyomuş.
önemli olan sağlıklı olması , 3e 5e bakmıcaz artık :)

hamişler ne güzelya günün her saati girebiliyorsunuz.ya ben ne zaman kurtulacağım bu misafirlerden bakıyorum ben hep saha dışındayım...bende gündüzleri oturup yazayım diyorum tam oturuyorum ya telefon geliyo yada misafir üfffffffffffffffya eşimin ayağı iyileşsede bende acık rahatlasam...........benimde dün akşamdan beri canım kuş lokumu istedi gözümün önüne gelip durdu bende bu gün alıp yedim umarım kimsenin canı çekmez eskiden olsa ağzıma bile sürmezdim.dün bi dizi vardı atv de izleyen varmı ağlamaktan gözlerim şişti eşimde benimle dalga geçmeye başladı önce diziye sonrada eşim benimle dalga geçiyor diye ağladım durdum zır zır hormonlar ne kadar değişiyor dimi hamileyken...........

Yeşilçay hamilelere zararlıymış ya şimdide bunu öğrendım ben ne guzel severdım bılgısı olan varsa yazabılır mı? doktora gıttıgımde soracagım bunu ! :emir_bebek:

Yeşilçay hamilelere zararlıymış ya şimdide bunu öğrendım ben ne guzel severdım bılgısı olan varsa yazabılır mı? doktora gıttıgımde soracagım bunu ! :emir_bebek:

bende duymuştum böyle bişey daha önceki hamileliğimde karışık meyve çayları bile zararlı demişti doktorum.ama sen yinede doktoruna sor derim canım pişman olacağımız bişey yapmayalım.

bende duymuştum böyle bişey daha önceki hamileliğimde karışık meyve çayları bile zararlı demişti doktorum.ama sen yinede doktoruna sor derim canım pişman olacağımız bişey yapmayalım.

püffff çok da severım çay içme kahve içme onu yeme bunu ye süt iç :S neyse iyi geceler cnm hamılelık zor iş Allahım herkese yardım etsın:emir_nazar:

canim maasallah hersey cok süper.:nazar: bizde ilk kalp atislarini gördügümuzde en az bi hafta konusmustuk heyecandan:)

hamişler ne güzelya günün her saati girebiliyorsunuz.ya ben ne zaman kurtulacağım bu misafirlerden bakıyorum ben hep saha dışındayım...bende gündüzleri oturup yazayım diyorum tam oturuyorum ya telefon geliyo yada misafir üfffffffffffffffya eşimin ayağı iyileşsede bende acık rahatlasam...........benimde dün akşamdan beri canım kuş lokumu istedi gözümün önüne gelip durdu bende bu gün alıp yedim umarım kimsenin canı çekmez eskiden olsa ağzıma bile sürmezdim.dün bi dizi vardı atv de izleyen varmı ağlamaktan gözlerim şişti eşimde benimle dalga geçmeye başladı önce diziye sonrada eşim benimle dalga geçiyor diye ağladım durdum zır zır hormonlar ne kadar değişiyor dimi hamileyken...........

canim ya ayni bende sen gibiyim..boks filmi vardi gecen gun bi agladim esimde dalga gecmeye basladi gülüyordu bu seferde o gülüyor diye basladim aglamya:)kendime gelince ben de güldüm..tuhaf gercekten..

saha disi olur musun canim hic misafrlerin gitsin gelirsin sende hemencene..pek bise kacirmiyorsun merak etme, bizim topik cok yavas ilerliyor

ayyy yalnız olmadığım bilmek ne güzellll,ama siz benım gibi 87 kılo da değilsinizdir :))ben koca bir 87 kıloyum yazık annem napsın.benım dedrdime düştüne olur bu kızın haliii diyeee:)) spor yapalım arkadaslar,yürüyelim ve yiyelım,amaç zayıflamak değil amaç kilo almamak :)) slogan gibi oldu haaaaaa :KK53::KK53: :KK53:n diyene bakın desenize daha hamile olduğummu öğrendiğimden beri 1 km yurumemısımdır toplasam,ama bende lekelenme olmustu,düşük olur felan diye korktum,o tehlıke bitince kesin başlıcam,90 ı geçmemem lazım.bol bol yiyelım bebek büyüsün,cok cok yürüyelım bizde kılo almayalım,

canım doğumdan sonra asıl kılo o zaman alınıyor :))))) gelen giden bide o süt yapar bu süt yapar :))meselesi :KK53: spor yapamayız,sütümüz ısınırmış :)) oda bebeği ishal yapar :)) napcaz yaaaaaaa,:))galibaaa bi 100000000 kilo olacam ben :))
1 o süt yapar bu süt yaparlara inanmıycaz
2 çocuğun her meme emmesisi bize yaklaşık 300 kalori kaybettirecek buda günde 10 defa emse 3000 demek
bazı kadınlar çocugunu 3_5 yaşına kadar emziriyor sırf emzirmek kilo verdiriyor diye

X