2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebişler için ciciş alanlar varmı yada kendılerı ıcın

Valla daha cinsiyet belli değil her ne kadar beniç içimede kız doğuyorsada, kız veya erkek bebişlerin giyebilceği renk ve modellerde uygun şeyler bulursam alıyorum. Kendimede bir hamiş tişörtü ve pantalonu aldım. Normal pantolonlarım artık karnımı sıkıyor :KK49:

Nazlı gelınlerden oldum olası nefret ederım kuzenım esı dogum yapmıs aradım sımdı ayy mıymıy konusam mı konusmasam mı dıe dusunuyor nazdan hamıleyken de cok nazlıydı gercı kendısı .erkek cocuk yaptı :KK52: daha bır nazlı olur. görsenız hep hastalıklar onda hep o cekıyor :KK52: bır onun canı kıymetlı cok sacma yaa:KK52: sınırlendım :KK52: bana ne oluyorsa:KK52:

Nazlı gelınlerden oldum olası nefret ederım kuzenım esı dogum yapmıs aradım sımdı ayy mıymıy konusam mı konusmasam mı dıe dusunuyor nazdan hamıleyken de cok nazlıydı gercı kendısı .erkek cocuk yaptı :KK52: daha bır nazlı olur. görsenız hep hastalıklar onda hep o cekıyor :KK52: bır onun canı kıymetlı cok sacma yaa:KK52: sınırlendım :KK52: bana ne oluyorsa:KK52:

beksuuu cok alemsın yaaa yarıldım gulmekten bende sınır oluyorum oyle bı durumla karsılasınca :KK1:öldüm gulmekten alemsın cnm yaa sınır yapma :KK1:

Şimdi ben geçen hafta doktora gittiğimde ultrasonları yüzünden kalp atışlarını duymamıştım ya :KK43: Ama doktoru çok beğendik eşimde bende çok şeker çok açıklayıcı bir kadındı 3 hafta sonra tekrar gel dedi bugün 8+5 teyim muayeneye 2 hafta kaldı Allah kısmet ederse o zamana hareketlerini falan görebilirim dimi doktoru değiştirip kafamı karıştırmasam mı yada yeni bir yer aramaya devammı edeyim :26:

:nazar: deymesın tabıkı de Allahım yardım etsın

inşallahhhh
amin canım :)

kızlar bebişler için ciciş alanlar varmı yada kendılerı ıcın

ben bi arkadaşıma hediye almıştım netten gelince bayıldım bittim kıyamam bende kalır dedim
sonra aynı kampanya gene geldi
ordan 3 tane badi ve ayaklı altlık aldım aynı modelin 4 yaşı içinde yeğenime aldım :)
babamıza geleceğimizi ilk söylerken fbli badi almıştım başkada yok
kendimede bişi almadım ama doğum günümde 3 adet hamile badisi 1 adet pantolunu geldi
bitanede bebişe hediye geldi hani bebek arabaları oluyor ya şeker koymak için ondan beyaz kadife kaplı içinde de beyaz battaniye görmelisiniz çok tatlı bayıldım ona
bizimki şanslı alanı çok olacak galiba
küçük amcası şimdiden odasını ben alacağım diyor
büyük amcası kızı adına arabası ablasından dedi :)
benim annem çeyiz işi yapıyor ablamın bebeği için fln baya süsleme nevresimler battaniyeler yapmıştı bizim içinde yapacak
babanneside demişki kumaşların parasını ben vereyim dikimini sen yap tabi annem bunu kabul edecekmi bilmem anneme göre anneanne yapar bebenin ilk çeyizini :)
anneanne ve teyzesi yönündende şanslı kuzucum
Rabbim ömür boyu açık etsin şansını talihi güzel olsun

hahahahahaha :KK52:

bebeginiz : 8 haftalık
su an sekiz haftalık hamilesiniz, bebeğinizin gelişimi ve büyümesi hızla devam ediyor. işte sekizinci haftada bebeğinizin gelişimi;

Bebeğinizin boyu 1,5 cm′ye ulaştı. Kilosu ise 1,5 gram.
El ve ayak parmakları oluşmaya başladı.
Kolları ve bacakları da uzamaya devam ediyor.
Sekizinci hafta ile birlikte dirsekleri ve bilekleri görünür hale geldi.
Göz kapakları oluşmaya başladı ve kulakları, üst dudağı ve burnu şekillenmeye devam ediyor.

vücudunuz:
Sekiz haftalık hamile iken vücudunuz halen farklı değişimlerin işaretlerini vermeye devam eder. Duygusal olarak, hamile olduğunuzu düşünmek size endişe hatta korku veriyor olabilir. Bu çok normal. Doktorunuzla yapacağınız görüşmelerde endişelerinizden bahsedin ve aklınıza gelen her şeyi sorun.

Sekizinci haftada vücudunuzdaki değişiklikler;

Süt salgılayacak olan bezler gelişmeye başladığından göğüsleriniz büyüyor.
Bebeğiniz büyüdükçe rahminiz de genişlemeye devam ediyor. Ancak halen dışardan fark edilemeyecek kadar küçük.
Serviksiniz yumuşamaya devam ediyor. Doğum anı için kendini hazırlıyor.
sağlıgınız:
Vücudunuz hamilelik boyunca ilginç değişimlere maruz kalırken düzenli beslenme ve egzersiz çok önemlidir. Doktorunuzla yapacağınız görüşmelerde büyüyen bebeğiniz ve değişen vücudunuz için ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiğini öğrenin.

İşte sekizinci haftada yaşayacağınız gelişmeler;

Sekizinci haftadan itibaren, vücudunuzdaki değişiklikler ağırlık noktanızın değişmesine sebep olacak ve dengeniz bozulmaya başlayacak. İlerleyen günlerde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.
Eklemleriniz daha esnek ve lifleriniz uzamaya başladı. Ama bu iyi haber, doğum anında çok işinize yarayacak.
Kendinizi çok enerjik hissetmemeniz normal. Hatta bir miktar nefes darlığı bile yaşayabilirsiniz. Hafif egzersizler, yürüyüş, yüzme ve yoga gibi aktiviteler sizi yormayacaktır.
Sağlığınıza odaklanın

Daha sağlıklı bir hamilelik dönemi için uzak durmanız gereken bazı şeyleri aşağıda sizin için sıraladık. Tüm doktorlar bunlar üzerinde hemfikir;

Bazı hareketler dengenizi bozabilir, belinize ve sırtınıza zarar verebilir. Ağır kaldırmayın, çok hızlı hareket etmemeye çalışın, ağır egzersizlerden kaçının.
Alkol, sigara ve kafein.
Sakarin ve bitkisel tatlandırıcılar.
Bazı reçetesiz ilaçlar. Doktorunuzla görüşerek hangilerinin zararsız olduğunu öğrenebilirsiniz.
Kimyasal temizleyiciler, boyaları solumayın. Su bazlı boyalar genelde güvenlidir.
Sauna, buhar odası ve sıcak banyo.
Perma ve diğer kimyasal saç bakımları. :nazar:

arsima cım ıns cnm benımkınınde alanı cok olucak ondan cok sımarık buyucek heralde korkuyorum :KK1:

o benide korkutuyor
bide iki tarafada bakıyorum şuan iki tarafında tek torunu var
bizim tarafta çocuğun annesi yok dedimi bizim için o olay kapanmıştır ama babam kıyamıyor :) dededen yüz buluyor

diğer tarafa bakıyorum çocuğun istekleri ne olursa olsun annenin arkasından gizlice yapılıyor çokta kızıyorum yapmayın böle annesi bişi bilio die
sonucta bu hep küçük çocuk kalmıcak büyücek ona göre kişiliği gelişcek
bakalm nelerle karşılaşcaz bide ben birazcıcık disiplinliyim :)

bankem yaş 25 istanbul sat 26 eylül muhtemel doğum tarihi 3 temmuz mümkünse normal doğum kilo 74 ilk heyecanım:) teşeküürler.....

destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
Herseyim bebegimilk24 Eylul01 Temmuz56Baku31
persailk25 Eylul01 Temmuz80Londra29
Bankem26 eylül03 Temmuz74İstanbul25
Mehmetsym
27 Eyül
03 Temmuz
22
İzmir
LaMeilk16 Eylul04 Temmuzistanbul30
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
lost81ilk29 Eylul11 Temmuz62Istanbul30
TDS2. bebek29 eylül05 Temmuz52
DilaNaz2.bebek29 Eylul05 TemmuzSezaryanTokat31
sinayilk29 Eylul05 Temmuz58Konya
sehrinaz2. BEBEK29 eylül05 Temmuz68istanbul29
guldiyariilk01 Ekim06 Temmuz56Kocaeli26
avukatnurilk30 Eylul07 Temmuz75
meleksen2.bebek01 Ekim07 Temmuz66kocaeli24
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
eskistilk24 Eylul07 TemmuzErkek55Istanbul26
Puse1 Ekim07 Temmuz
kardelen3510ilk03 Ekim10 Temmuz54Izmir27
asya60ilk03 ekim09 Temmuz62İzmir26
butterfly33ilk03 ekim09 Temmuz5533
habisshilk03 ekim09 Temmuz53Ankara24
aysun55382. Bebek09 TemmuzSezeryan
kelebeketkileriilk04 Ekim10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
topraksu_ilk07 Ekim13 Temmuz
melocan52ilk07 Ekim13 Temmuz60Ordu30
meltem8782.bebek07 Ekim13 Temmuz78Ankara26
hayatagülilk07 ekim13 Temmuz83Kocaeli25
ERKUSHilk09 Ekim14 Temmuz57Istanbul
Candasilk08 ekim14 temmuz
lonelinessilk07 Ekim14 Temmuz61Bursa27
mavigibi2.bebek09 Ekim15 Temmuz58Izmir28
bubailk09 Ekim14 TemmuzTanzanya23
hapsuu(Bahar)ilk11 Ekim18 Temmuz42Kibris28
Yenibahar2710 Ekim16 temmuz6127
Yskilk10 ekim16 Temmuz
luxxorilk10 Ekim23 Temmuz52Ankara28
son_eceilk10 Ekim16 Temmuz55Ankara30
Laura1lk10 Ekim16 Temmuz56İstanbul32
İlknurilk11 Ekim17 Temmuz86
pnraliilk12 Ekim17 Temmuz60istanbu27
nisaaaa2.bebis12 Ekim18 Temmuz
yadenur2. bebek12 Ekim17 temmuz58
bilgiliilgiliilk13 Ekim19 Temmuz66Istanbul28
Parpalmilk14 Ekim21 Temmuzİzmir29
şeker_portakaliilk14 Ekim20 Temmuz75İstanbul28
Balik14 Ekim20 Temmuz
glmtilk15 ekim22 temmuz58
orjinalmorjinalilk16 Ekim22 Temmuz53Izmir28
ferzancailk17 Ekim23 Temmuz61Konya28
Ckork17 Ekim23 temmuz
breshka18 ekim24 temmuz
Gelincik2.bebek18 Ekim24 Temmuz4529
pembekelebekilk18 ekim24 temmuz23
Derenilk19 Ekim25 temmuz
arsimailk19 ekim25 Temmuzsezeryan56istanbul26
Lazanya2. bebek19 ekim25 Temmuzsezeryantrabzon
huli_bilk20 Ekim27 Temmuz56Sakarya27
msg38İlk23 Ekim30 Temmuz
Ayshınce2. Bebek25 Ekim31 Temmuz

Son düzenleme:
bankem hosgeldın cnm aramıza.hayırlı olsun bebısın :nazar: ahh cnm kıyamam yaa ben kocam dıbımdeyken ozluyorum valla ama o pek takmıyo :KK1: :KK76: bende kactım kızlar film keyfi yapıcam bebişimle hadı kaynatın sız bakalım :KK54:

beksucum sakin sakin hamilesin unutma..
keşke annemler burda olsada bende azıcık nazlansam...
Ayyy bu gün çok duygusalım...

yaa ben neden yokum yaaaa:KK53: benıde ekleyınnnnnnnnn :KK76: sat 27 eylul muhtemel dogum 3 temmuz ılk cocuk yas 22 yer izmir sezeryan hemn benıde ekleyın kızlar kızlarrrrrrrrr

Son düzenleme:
Saglık ocagına gıtım geldım kızlar 6 haftada 1 kılo almısım ıyı bence
tansıyonum dusuk cıktı 6.9 dedı dusuk dedı ılk defa oluyo kızımda hıc olmamıstı :26:

Bırısı ruyada mome gormek kız demıs bende ruyamda bebegımın dogdugunu emzıırıcem ama momeden sut gelmıyodu
hayırlısı olsun 1 hafta kaldı ınsallah dogtor bızı uzmer bır tahmın atar cınsıyet soyler bızde meraktan kurtuluruz:KK9: Gercı esım dıyokı dıye bu kadar dusunuyosun kız veya erkek aynı dıyo bense meraktayım:KK35:

tansıyonum dusuk cıktı 6.9 dedı dusuk dedı ılk defa oluyo kızımda hıc olmamıstı :26:

Bırısı ruyada mome gormek kız demıs bende ruyamda bebegımın dogdugunu emzıırıcem ama momeden sut gelmıyodu
hayırlısı olsun 1 hafta kaldı ınsallah dogtor bızı uzmer bır tahmın atar cınsıyet soyler bızde meraktan kurtuluruz:KK9: Gercı esım dıyokı dıye bu kadar dusunuyosun kız veya erkek aynı dıyo bense meraktayım:KK35:

memeden süt gelmemesi baska sekılde yorumlanıyo cnm tansıyonun dusuk cıkmıs ona yor ruyanı :KK66:

ya bende merak ediyorum artık
aslında rahattım vakti gelince öğrencez die
şidmi etaminlere başlıcam ama kız olursa odamız belli erkek olursa belirsiz ee ebatlarda değişcek ona göre :)
bakalım napcaz

X