2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Hamilelikte ibadetlerde önemli kızlar. Hamilelikteki herşey bebeğe yansıyormuş çünki. Bence en hassas konulardan biri bu. Sizler ne düşünüyorsunuz?

evet cnm, tüm bunlara dikkat edersem benim içim daha da huzurlu oluyor ..
hamilelik süresince en azında bir kez hatim etmek istiyorum..
bir de hamile iken yusuf suresini okumak da çok iyi diye biliyorum..

Son düzenleme:
Arkadaslar bazı ınsanlar cok ıbadet eder namazını kılar hatmını ındırır kuranını okur
bazı ınsanların agzıında dua dılınde allah olur ama hatım ındırmez kuran okumaz herkez farklıdır
bende ınanırım allaha hep dua ederım ozel gunlerde teravıye ggıder namaz kılarım dua ederım ama o kadar yarın komsum mevlute cagırdı hacdan geldı zemzem suyu ıstıcem doguma gıderken ıcmek ıyı dıyolar bebege vermek
allahım herkezın dduasını gorur kabul eder allah hepımızle olsun kızlar bıze masum kucuk yavrularımızı saglıkla kucagımıza versın

çok teşekkür ederim canım darısı sizlerin başına inş:))

saldırıyorum sorma yaa eşim dur daha değişirse ya diyor bende gördüm pipisini kendi gözümle gördüm diyorum :))
:))

Benim kesenin konumu tuttu, bebeğim hep soldaydı. Çin takvimide tutmuş sonradan farkettim. Bulantımda olmadı sayılır. Ama bazen bunların hiç tutmadığı gebelikler oluyor.
aaa benimki de tam ortada görünüyordu ama kafası sola daha yakın oğlan mı oluyor şimdi?
Oğlan olabilir :))

Hamilelikte ibadetlerde önemli kızlar. Hamilelikteki herşey bebeğe yansıyormuş çünki. Bence en hassas konulardan biri bu. Sizler ne düşünüyorsunuz?
kesinlikle bizzat şahit olduğum durumlar var hemde çok fazla. Bir ablamıza Dr. test sonuçlarında bebeğin özürlü olduğunu söylüyor, alınması gerekiyor diyor. Ama abla aldırmıyor hergün yasin okuyor hatim indiriyor. Devamlı kuran-ı kerim okuyor ve netice bebiş sapasağlam doğuyor. Ayrıca yine bizzat şahit olduğum yusuf suresini okuyan annenin bebeği çok güzeldi. Aynı şekilde insan veibrahim sureleri çocuğun ahlakının güzel olmasına vesile ve bunada şahidim. Fikrini beyan ettiğin için ben çok teşekkür ediyorum önemli bir konu. Bazı arkadaşların da dediği gibi inanç meselesi gerçekten inanarak okuduktan sonra herşey çok farklı oluyor. Mesela enaniyet olsun diye söylemiyorum sadece örnek, hamileliğim çok güzel geçiyor hiçbir sıkıntım yok. Ve bunun okumalarımla alakalı olduğunu düşünüyorum okumadığım zamanlarda bazen sancılarım oluyor, inanç meselesi. Ben buna inanırım başkasına belki saçma gelir saygı duymak lazım.

canım eğer hacdan gelenlerden çokça alabiliyorsan zemzem al. Zaten karı koca gittilerse 20 lt getirmişlerdir. kolay kolay bitmiyor. hergün bir yudum içmeye çalış kesende hergün bulunsun iyi olur. Çünkü zemzemin bilimsel araştırma sonuçları;

1-)labaratuarlarda yapılan araştırmaya göre Zemzem suyu
diğer sulara göre çok daha az kükürt taşimaktadir.

2-) Yine ayni araştirmaya göre diger sulara göre çok daha
besleyicidir ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.

3-) Kaynağı henüz bulunamamıştır. Nereden geldiği şuanki
teknolojiye göre bile bilinemiyor. Yakınlarında hiçbir kuyu yok ve
denize de 80 km uzaklıkta. Bu şartlarda suyunu denizden veya baska bir
kuyudan alması imkansız.ve yıllardır suyu bitmiyor

4-) Açlıgını gidermek için içen kisinin açligini, susuzlugunu
gidermek için içenin susuzlugunu giderir.

5-) Sadece 1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkan su,
hac mevsimi boyunca milyonlarca hacının tüm su ihtiyacını
karşılamaktadır ve hiçbir zaman ne azalma ne de kuruma
göstermemektedir.

6-) Dünya Sağlık örgütü (WHO)`nun raporlarına göre Dünya`daki en
içilebilir ve sağlıklı sulardan biri.

7-)Yapılan test sonuçlarına göre Dünya`da içinde
mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan TEK su zemzem suyu.

Vala canım zemzem sununun tadına bayılıyorum patronlarım her yıl haca gıder hep getırırdı
yarın komsuya bana az ver dıcem hamıleyım doguma da saklıcam dıcem ara sıra bır yudum alırım
aslında hacı mazemesı satılan yerlerde yuzde yuz zemzem suyu satıyolar canım mınıcık bı kucuk sısesı 2 tl sanırsam

canım oglusunun 7 veya 8 haftalık ultrasonunda ne zarafta duruyo bebıs ve bası hangı tarafta sol ıse erkek dıyolarya
benım kızım tutu kızım sagda duruyo basıda kendıde 7 haftada sımdı bebıse solda duruyo kendıde basıda

bu aradaa bende senden cesaret aldım 25 aralık gıbı 2 lı teste gıdıcem ozaman doktoruma bı bak derım kızımı 18 haftada soylemıstı aslında erken hıc bısı demıyo bızım doktorkadın doktorlar cok ozen gostermıyo dıyolar dogru vala

canım ilk ultrason kağıdına baktım sonra sırayla hepsine baktım hep yönü solda. Birde bende hissediyordum en başından sol kasığımın altında sızlama oluyordu oda sanırım oğluşuma besinlerin geçtiği zaman ki sızlamalar. ilk baştan anlamıştım çünkü erkek belirtileri çoktu. Senin göbüşünüde gördüm sivri ve benimkide çok çabuk sivrildi. ki ben zayıf yapılıyım ilk gebeliğim. Keza bulantımda olmadı. kız bebekte bulantı ilk dönemlerde çok olurmuş. Birde epilasyon tarihlerimin arası kısaldı. Niye bu kadar çabuk uzuyorlar diye hayıflanıyordum :)) kız bebek annenin güzelliğini alır erkek bebekte güzelleştirir derler. Hakikaten krem kullanmakta tereddütlü olsamda yüzüm pürüzsüzleşti, güzelleşti benim haricimde farkedenlerde oldu. benim dr. bayan çok hoş bir hanım.

Son düzenleme:
canim benimde mide bunaltim yok sadece mide yanmam oluyo bazen bas agrim hergun var gece yatana kadar
bende guzelestim gibi geliyo bana ama nedense kizimda hic sivilcem olmamisti bu bebiste ara sira 1 tane sivilcem oluyo
allah ggonlumuze gore versin hepimizin 10 gun sonra bende doktora gidicem hayirlisis olsun sag saglim olsunlarda
haziran annesinin bitanesinin 2 li testi cok yuksek cikmis unuversite hastanesine sevk etmisler allah yardimcisi olsun o bebege
dua edelim saglikla annesine kavusun kizlar

teşekkür ederim canım eklediğin için.

iyi geceler hamişler inanın bütün gün aklım sizde ama eşim motor kazası geçirip bacağını kırdığı için her gün misafirim var onlar kapıdan çıkıyo ben anca öyle girebiliyorum.geçmiş olsuna geliyorlar merak etmeyin önemli birşeyi yok.15 gündür her gün misafir dua ediyorum artık bu gün kimse gelmesinde bende biraz uzana bileyim diye tabiki insan sevdiği yere gider ama çok yoruluyorum gece gündüz misafir umarım en kısa zamanda düzelirde bende biraz sizlere ve kendime vakit ayırırım kendinize ve meleklerinize çok iyi bakın.

2011 temmuz anneleri hayırlı olsun darısı başımıza. allah analı babalı büyütsünn.21 temmuz doğum yapacagım tarih allah izin verirse .herkese allah kolaylık versin ilk bebegim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…