2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar biz bugün 5+2 yiz ama hala sancılarım var devam ediyo korkuyorum yaa sizdede var mı

canım kanama olmadığı sürece sancılar normal.. benimkiler birkç gündür azaldı, çok fazla kasık ağrım vardı, gece uyuyamazdım..seninde zamanla azalıcak, ama kendini çok yormamaya çalış.

merhaba kızlar bende katıldım aranıza benim sat13 ekimdi dün test yaptım silik çizgi çıktı bugun kan testiyle kesinleştirdik :KK49:

canım senin hcg kaç çıktı?

tatlım benim 5 aylık hamile arkadaşım var sancılar hep oluyor diyor. bende de adet olacakmışım gibi ara ara oluyor ama daha az acılı benimkisi benim adet sancım felaket olurdu çünkü dayanamaz ilaç alırdım hep ilk günü.

ben de pzt ya da salı bir kan daha vericem doktoruma ilk muayeneye de eşimin izin günü olan cuma günü birlikte gidebilelim diye randevu alacağım. umarım ikinci kanda değerim katlanmış olur

Canim 2gun gecikmede 501.28 cikti

ahhhhhhh ahhhhhhhhh düşük tehliken var dedi doktor kan pıhtılaşmam varmış.. küçücük bir aspirin içecekmişim her gün. hiç umudum kalmadı :KK43: :KK37:

canım kanama olmadığı sürece sancılar normal.. Benimkiler birkç gündür azaldı, çok fazla kasık ağrım vardı, gece uyuyamazdım..seninde zamanla azalıcak, ama kendini çok yormamaya çalış.

canım benim cevap verdiğin içinteşekkür ederim arkadaşlar söylüyorlar ama ben böyle bi bende öyle oluyomuş anormallik varmış gibi hissediyorum biraz zaman geçince

İnşallah yaaaa. kan testi yaptrıdım ben. APTZ değeri denen bir bölüm var. o değer baya bir yüksek çıktı. doktor da başlı başına düşük sebebidir dedi. ondan tedirginim...

ayyy içimi rahatlattın valla canım, sadece bende olduğunu sanıyordum bu korkuların... çok teşekkür ederim...
inş. sende duyucaksın pıtpıtları...
umarım hepimizi çok güzel bir hamilelik geçiririz....

topraksu, sen genetik testlerini yaptırmışmıydın?

canım kötü düşünme inan ne düşünürsen başına geliyor belki bunu çok duymuşsundur ama ben bunu kaybettiğim 3 gebeliğimin son ikisinde yaşadım. hamileyken hiç aklıma gelmeyecek bilmediğim şeyler aklıma geliyordu ve sonrada başıma geldi. 2. hamileliğimde boş gebeliğin ne olduğunu doğru düzgün bilmezken ona takmıştım ve boş gebelik oldu, 3. hamileliğimde bebeğin kalp atışlarını duyduğum halde hadi kalbi durursa diye takıntı olmuştu sürekli onu araştırıyordum internetten ve son kontrole gittiğimde kalbi durmuştu. şimdi aklıma kötü birşey getirmemeye çalışıyorum. öyle şeyleri okumuyorum. Allah'tan sadece hayırlısını diliyorum.

benim gentik testlerim yapıldı eşimede yapılmıştı, ayrıca kaybettiğim bebeklerin boş gebelik olanı değilde diğer ikisinide genetiğe göndermiştik onlarda da normal çıktı. yapmadığım test kalmadı, bir nedeni vardır ama tıpın açıklayamadığı gruba giriyorum malesef.

Son düzenleme:
slm kızlar biz bugün 5+2 yiz ama hala sancılarım var devam ediyo korkuyorum yaa sizdede var mı

canım doktorlar normal diyor böyle ağrılara sancılara benimde aksine hiçbirşeyim yok hamile değilim gibi diğer ikisinde karnımda ağrı oluyordu, oluncada takıyordum şimdi olmayınca da düşündürüyor. ama korkma bazı gebeliklerde aylarca oluyormuş bu tarz sancılar, o zaman doktor hiç umursamamıştı bile.

canım doktorlar normal diyor böyle ağrılara sancılara benimde aksine hiçbirşeyim yok hamile değilim gibi diğer ikisinde karnımda ağrı oluyordu, oluncada takıyordum şimdi olmayınca da düşündürüyor. ama korkma bazı gebeliklerde aylarca oluyormuş bu tarz sancılar, o zaman doktor hiç umursamamıştı bile.

canım sen kaçıncı haftadasın?

Selam kizlar,
Ben de kismet olursa 2012 Nisan ya da Mayis annesi olacagim. Su an 14+3um. Aslinda Mayis anneleriyle devam ediyorum ama bebegim biraz onden gidiyor, o yuzden ben buyuk ihtimalle Nisan'da dogar diye dusunuyorum :)

Sizin topic'i okuyunca bizim ilk donemlerimizi hatirladim. Sizlere selam vermek istedim.
Ayni donemi yakinlarda yasamis biri olarak onerim, mumkun oldugunca rahat olun, endiselenmek sadece bu donemi daha xor gecirmenize neden oluyor :KK43:

Bulantilar genelde bebegin kalp atisinin baslamasiyla basliyor. 6. Ya da bazilarinda 8. Hafta olabiliyor. Gercekten dedikleri gibi 12-13. Haftalarda geciyor. Biz de hic gecmeyecek zannetmistik, ama geciyor merak etmeyin :)

Sorunuz olursa bizim topike de ugrayin, bize ozelden yazin.
Birbirimize destek olalim :)

ahhhhhhh ahhhhhhhhh düşük tehliken var dedi doktor kan pıhtılaşmam varmış.. küçücük bir aspirin içecekmişim her gün. hiç umudum kalmadı :KK43: :KK37:

canım topraksunun dediklerine katılıyorum bence de olumlu düşünelim biz moralimizi bozmayalım umarım mucizen gerçekleşir:KK71:

canım kötü düşünme inan ne düşünürsen başına geliyor belki bunu çok duymuşsundur ama ben bunu kaybettiğim 3 gebeliğimin son ikisinde yaşadım. hamileyken hiç aklıma gelmeyecek bilmediğim şeyler aklıma geliyordu ve sonrada başıma geldi. 2. hamileliğimde boş gebeliğin ne olduğunu doğru düzgün bilmezken ona takmıştım ve boş gebelik oldu, 3. hamileliğimde bebeğin kalp atışlarını duyduğum halde hadi kalbi durursa diye takıntı olmuştu sürekli onu araştırıyordum internetten ve son kontrole gittiğimde kalbi durmuştu. şimdi aklıma kötü birşey getirmemeye çalışıyorum. öyle şeyleri okumuyorum. Allah'tan sadece hayırlısını diliyorum.

benim gentik testlerim yapıldı eşimede yapılmıştı, ayrıca kaybettiğim bebeklerin boş gebelik olanı değilde diğer ikisinide genetiğe göndermiştik onlarda da normal çıktı. yapmadığım test kalmadı, bir nedeni vardır ama tıpın açıklayamadığı gruba giriyorum malesef.

Allah hepimizin bebiklerine sağlık sıhhat versin aynı şekilde bizlere de sağlıklı mutlu hamilelikler inşallah:nazar:

Selam kizlar,
Ben de kismet olursa 2012 Nisan ya da Mayis annesi olacagim. Su an 14+3um. Aslinda Mayis anneleriyle devam ediyorum ama bebegim biraz onden gidiyor, o yuzden ben buyuk ihtimalle Nisan'da dogar diye dusunuyorum :)

Sizin topic'i okuyunca bizim ilk donemlerimizi hatirladim. Sizlere selam vermek istedim.
Ayni donemi yakinlarda yasamis biri olarak onerim, mumkun oldugunca rahat olun, endiselenmek sadece bu donemi daha xor gecirmenize neden oluyor :KK43:

Bulantilar genelde bebegin kalp atisinin baslamasiyla basliyor. 6. Ya da bazilarinda 8. Hafta olabiliyor. Gercekten dedikleri gibi 12-13. Haftalarda geciyor. Biz de hic gecmeyecek zannetmistik, ama geciyor merak etmeyin :)

Sorunuz olursa bizim topike de ugrayin, bize ozelden yazin.
Birbirimize destek olalim :)

çok teşekkürler psikoterapi desteğin için kesinlikle içinden çıkamadığımız durumlarda danışırız ne de olsa kıdemlisiniz bizden:KK9:

ya benim inanılmaz gazım var bu ne böyleee:KK37: benden başka çeken var mı bu illeti bata 10-12 kala başladı halen devamm

niye öyle umutsuzsun anlamadım. bende de var hergün aspirinin yanısıra birde iğne vuruluyorum göbekten.

arkadaşlar kendinizi kasmayın.ne olursa olsun sonucta allahın dediği oluyor.ben kardeşimden biliyorum.o da öyle aspirin içti bütün hamıleliği boyunca.başlarda düşük tehlikesi vardı vajinadaan içeri bir ilaç sıkıyodu mesela.3 ay boyunca öyle kullandı.hamılelıgın son zamanlarında ıdrar yolu enfeksıyonu oldu,doktor kan pıhtılaşmasına karsı bır de ıgne verdı aspirinin yanında.yanı bir sürü sıkıntı yasadı hamılelıgınde.bir de aşılama ıle hamıle kalmıstı kardeşim.sonuç olarak bebişi doğdu.15 gun de yogun bakımda kaldı bebek.şimdi 9 aylık tatlı mı tatlı bir kızı var.lütfen cok ince ince düşünmeyin,dua edin sığının allaha.inşallah kucağınıza alırsınız bebeklerınızı.psikolojilerinizi mahvetmeyin,bebeklerinize yansıyor stresiniz.

bu sözlerim ayrıca secret sana da canım

5 haftalık hamıleyım ve dün ilk kez ultrasyonda gördüm çok heyecanlandım doktor banada folbiol verdi.... 10 gün sonra yine doktordayız:)

X