2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

cevap yazan arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alıcam :)))))) sizde de başlarda çok bulantı oluyormuydu ben neredeyse tüm günümü bulantı halinde geçiriyorum ve yemek de yiyemiyorum herkes şunu da ye bunu da ye diyorlar bebeğim için biliyorum ama inanın yiyemiyorum ne yapmalıyım...?

cevap yazan arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alıcam :)))))) sizde de başlarda çok bulantı oluyormuydu ben neredeyse tüm günümü bulantı halinde geçiriyorum ve yemek de yiyemiyorum herkes şunu da ye bunu da ye diyorlar bebeğim için biliyorum ama inanın yiyemiyorum ne yapmalıyım...?

ben de ilk zamanlar kokulara karşı çok hassastım ve bulantım vardır yiyemeyince yiyemiyo insan yapacak birşey yok zaten şu anda bebiş deponu kullanıyor sen ilerki zamanlarda bolca yiyerek ve bolca kilo alarak telafi edeceksin merak etme :) sağlıklı olsun da..ayrıca ilk aylarda çekilcek tesbihleri ve okuncak ayetleri ihmal etme derim netten de bakabilirsin...

evet bulantı, sanırım hamileliğin en kötü tarafı:KK25:

benim de 6. haftada başladı bulantılarım..
öyle böyle değil.. herşeye midem bulanıyordu.. yemek yiyemiyordum..
başta tuzlu çubuk kraker iyi gelmişti, ama sonra ı ıııh.. :100:
sadece peynir ekmek çok iyi geliyordu.. tek yiyeceğim buydu..

hergün 7-8 kez kusuyordum, öğürmekten boğazlarım tahriş oldu..
ve basınçtan burnum sürekli kanıyordu..
kilo da vermeye başlamıştım. ama 6. haftada başlayan bulantı ve kusmalar 12. haftada bıçak gibi kesildi..
çoğu öyle oluyormuş zaten, 9 ay süren bulantılar nadir..
inş senin de öyle olur..

Merhabalar temmuz anneleri, sizler malum süreci bizden önce yaşadığınız için s fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gecen Yazın tatile çıkabildiniz mi?Bebişle program yapmak çok zor. Kararsız ve bilgisizim suanda öncesinde mi cıkmalı sonrasındaysa ne kadar sonrasında? sizler tatil programınızı nasıl yapmıştınız?

malum bebiş inşallah sağlıkla yaz başlarında dünyaya gelmiş olacak.
Ben değil de eşim şimdiden bu yıl tatil de yapamayacağız diye hayıflanmaya başladı. Bebek doğduktan hemen sonrası olmaz tabi, doğumdan öncesinde de biz çok ağırlaşmış olacağız hem uçağa binme hem yurt dışına çıkma engeli vs. vs.de olacak..
Ama bebişler 3 aylık gibi olduğunda uçağa binebilir mi eylül,ekim tarihleri hava şartları ve bebişle seyehat riskli mi olur sakıncaları nasıl olur ?

Bu konularda fikriniz, gözlemleriniz ve tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Merhabalar temmuz anneleri, sizler malum süreci bizden önce yaşadığınız için s fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gecen Yazın tatile çıkabildiniz mi?Bebişle program yapmak çok zor. Kararsız ve bilgisizim suanda öncesinde mi cıkmalı sonrasındaysa ne kadar sonrasında? sizler tatil programınızı nasıl yapmıştınız?

Ben değil de eşim şimdiden bu yıl tatil de yapamayacağız diye hayıflanmaya başladı. Bebek doğduktan hemen sonrası olmaz tabi, doğumdan öncesinde de biz çok ağırlaşmış olacağız hem uçağa binme hem yurt dışına çıkma engeli vs. vs.de olacak..
Ama bebişler 3 aylık gibi olduğunda uçağa binebilir mi eylül,ekim tarihleri hava şartları ve bebişle seyehat riskli mi olur sakıncaları nasıl olur ?

Bu konularda fikriniz, gözlemleriniz ve tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

İlk önce hayırlı uğurlu olsun hamileliğiniz
Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin meleğinizi
Benim kızım 18.07.12 doğumlu
Hamileyken biz de eşimle hayal kurardık tatile gidebiliriz diye
Kızının bikinisi bile hazırdı:KK17:
Ama çocuk doğunca her şeyin ona endeksli oluyor
Biz otelde kızımıza evimizdeki düzeni kuramıyacağımızdan
Seneye erteledik bütün planlarımızı
Belki yazlık, devre mülk bebekle daha rahat olur
Kızım 17 günlükken ve 45 günlükken uçak seyahati yaptık
Çok şükür bir sıkıntımız olmadı
Annesi ve babası gibi gezenti bir kızımız var
Her gün günün 2-3 saatini dışarıda geçiriyoruz
Demem o ki bebek hiç bir şeye engel değil
Ama ilk zamanlar belli bir düzeni olmadığından tatili erteledik biz
Her şey gönlünüzce olsun inşallah

Bende bir temmuz annesiyim. Ali İhsan adında bir oğlum var. Oğlumun kahkahası ile 2012 en güzel gülen bebek yarışmasına katıldık. Linke tıklayıp beğenirseniz sevinirim. İsterseniz sizler de katılın.

En Güzel Gülen Bebek[]http://www.hurriyetaile.com/2012enguzelbebek/detay/9541/ali-ihsan-altuntas/?fb_action_ids=10151275411348514&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%2210151275411348514%22%3A170484789742571%7D&action_type_map=%7B%2210151275411348514%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=[]

Öncelikle bebişini hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah. Biz karı koca tatili çok seven bir çiftiz:) hamileyken en son 6,5-7 aylıktım uçağa bindim, denizime girdim, tatilimi yaptım geldim. Bebeğim 27 temmuz doğumlu o 2 aylıkkende uçaklı bir seyahate çıktık. Annemlerde vardı bizimle o açıdan rahat ettim, biraz annem ilgilendi ben denize falan girdim. Bir sıkıntımız olmadı, oğluşuöda tüm gün sahilde minderlerin üstünde yattı uslu uslu:))

selam kızlar...yeni sayılmam ama eskide sayılmam hamilelğmden beri takip ediyorum sizleri ve yazışmalrınızı çok bilgileniyorum vala.eskiden okumakla yetiniyordum şimdi sorcaklrımda var:) siteye yeni kayıt oldum benim oğlandan fırsat buldkça bakıyorum.21temmuzda dogum yaptım bnde.bizim sıpa büyüyor.şimdiye kadar anne sütüyle beslendk 8kilo 65cm oldk vala ek besnlere gecsemmi diyorum bnde sütüm yetiyor fakt tadlarada alışsn diyorum.doktorlar gerek görmyor kilosu iyi diye su bile verme diyor kararsızm sizce başlamalımıyım..gördgm üzere çoğnz ek besnlere gecmş.

selam kızlar...yeni sayılmam ama eskide sayılmam hamilelğmden beri takip ediyorum sizleri ve yazışmalrınızı çok bilgileniyorum vala.eskiden okumakla yetiniyordum şimdi sorcaklrımda var:) siteye yeni kayıt oldum benim oğlandan fırsat buldkça bakıyorum.21temmuzda dogum yaptım bnde.bizim sıpa büyüyor.şimdiye kadar anne sütüyle beslendk 8kilo 65cm oldk vala ek besnlere gecsemmi diyorum bnde sütüm yetiyor fakt tadlarada alışsn diyorum.doktorlar gerek görmyor kilosu iyi diye su bile verme diyor kararsızm sizce başlamalımıyım..gördgm üzere çoğnz ek besnlere gecmş.

canım anladığım kadarıyla sütün yetiyor.. maşaallah tosuna..
:KK16: benim kızımında kilosu senin oğlana yakın bnde kararsızım ama tatlara alışmaları lazım:26: o yüzden ara ara tattırmak en iyisi bence.. hiç olmazsa ileride yemek ayrımı yapmazlar.

slm güzel annişler. uzun zamandır giremiorum özledim sizleri ama başlıktanda anlaşılacağı gibi yaknda sıyırıcam:KK43: kızım 3 gün sonra 5 aylık olucak. uykuları çok düzenliydi şimdi ise gündüz bütün günüm uyutmakla geçiyor. kucağımdan yerine koyuyorum uyanıo. cin gibi bakıo ama biliorum ki uykusu var. sabah 7 de uyandı taa 12:30'da uyudu fakat bu arada 10 kere uyutmaya çalıştım kendisini:KK43: her 2 saatte bir yarım saat uyuyan kızım şimdi ne zaman ve ne kadar uyuyacağını bilmez bir hal aldı. ee akşam desen yine öyle. 8-8:30'da uyuyan çocuk 9:30-10 belli olmuo. halbuki gece uykusu çok iyiyidi. 8'de uyutuodum en geç o da taş çatlasa 9'da yatağında oluyor arada emziriyorum ve taa sabah 7'de uyanıodu. son 3 gündür çok düzensiz. gelişiminde bir problem yok, anne sütü alıyor, bir yeri ağrımıo ama neden böyle anlamıorum:KK43: sizinde böyle oldu mu??inanın yorgunluktan ölücem :KK43:( kaç saat uyumalı acaba normali nedir? acaba büyüdükçe daha mı az gündüz uykusu uyuyacak? gece kaçta yatırıosunuz? lütfen yardım:KK43:

slm güzel annişler. uzun zamandır giremiorum özledim sizleri ama başlıktanda anlaşılacağı gibi yaknda sıyırıcam:KK43: kızım 3 gün sonra 5 aylık olucak. uykuları çok düzenliydi şimdi ise gündüz bütün günüm uyutmakla geçiyor. kucağımdan yerine koyuyorum uyanıo. cin gibi bakıo ama biliorum ki uykusu var. sabah 7 de uyandı taa 12:30'da uyudu fakat bu arada 10 kere uyutmaya çalıştım kendisini:KK43: her 2 saatte bir yarım saat uyuyan kızım şimdi ne zaman ve ne kadar uyuyacağını bilmez bir hal aldı. ee akşam desen yine öyle. 8-8:30'da uyuyan çocuk 9:30-10 belli olmuo. halbuki gece uykusu çok iyiyidi. 8'de uyutuodum en geç o da taş çatlasa 9'da yatağında oluyor arada emziriyorum ve taa sabah 7'de uyanıodu. son 3 gündür çok düzensiz. gelişiminde bir problem yok, anne sütü alıyor, bir yeri ağrımıo ama neden böyle anlamıorum:KK43: sizinde böyle oldu mu??inanın yorgunluktan ölücem :KK43:( kaç saat uyumalı acaba normali nedir? acaba büyüdükçe daha mı az gündüz uykusu uyuyacak? gece kaçta yatırıosunuz? lütfen yardım:KK43:

Canım bizim düzenimizde hemen aynı,gece uykusu sorunu yoktu,21:00-07:00 arası uyurdu ama 3-4 gündür 5 te kalkıyor,karanlıkta gözler açık beni seyrediyor,sesler cabası,öğlene dogru ancak uyuyor.Ama ağlaya sızlaya,yırtılıyor resmen.Ya buyume atagi ya da dis huzursuzluğu.Daha yeni uyuttum,ama ben enkaz gibiyim :KK43:

merhaba anneler
benim kızımda 27 temmuzda doğdu. emiyor ama günde 2 öğünde mama veriyorum. malesef sütüm yetmiyor. 4. ay sonu kontrolümüzde doktorumuz ek gıdaya meyve suyu ve sebze püresiyle başlayalım dedi. fakat kızım meyve suyunu sevmedi sanırım. elma armut birde havuç suyu verdim. her vermemdem 1 saat sonra kusması oldu. normalde kusan bir bebek değil. bende ara verdim. sizler sebzeyle mi başladınız meveyle mi? sebze konusunda kararsızım. birde kaşık mamaları hakkında düşünceleriniz neler?

uyku konusunda bizimde düzenimiz yok malesef. bir hafta öncesine kadar 9-10 arası uyuyup 7 da kalkardı kızım. şimdi ise 11 i buluyor sabah 5 buçuk 6 da uyanıyor. uyutmaya çalışsamda nafile. gün içinde 2 saat arayla 1 er saatlik uykularımıza devam ediyoruz. değişikliğin nedeni büyüme atağı dedikleri şeymi bilemiyorum.

Son düzenleme:
merhaba anneler
benim kızımda 27 temmuzda doğdu. emiyor ama günde 2 öğünde mama veriyorum. malesef sütüm yetmiyor. 4. ay sonu kontrolümüzde doktorumuz ek gıdaya meyve suyu ve sebze püresiyle başlayalım dedi. fakat kızım meyve suyunu sevmedi sanırım. elma armut birde havuç suyu verdim. her vermemdem 1 saat sonra kusması oldu. normalde kusan bir bebek değil. bende ara verdim. sizler sebzeyle mi başladınız meveyle mi? sebze konusunda kararsızım. birde kaşık mamaları hakkında düşünceleriniz neler?

uyku konusunda bizimde düzenimiz yok malesef. bir hafta öncesine kadar 9-10 arası uyuyup 7 da kalkardı kızım. şimdi ise 11 i buluyor sabah 5 buçuk 6 da uyanıyor. uyutmaya çalışsamda nafile. gün içinde 2 saat arayla 1 er saatlik uykularımıza devam ediyoruz. değişikliğin nedeni büyüme atağı dedikleri şeymi bilemiyorum.

canım bızde yenı basladık dokroeum ılk hafta meyve suyu vermemı onerdı mıktarıda kucuk cay kasıgı kadar. olmalıymıs 2. hafta ms ve kahvaltı dedı kahvaltıda 2-3 eti cicibebe yada tuzsuz etimek içine bir kıbrit kutusu kadar tuzsuz nor ve ıyıce un halıne getırılmıs ceviz. ılık suda ezıp vermelıymısım 3. hafta meyve suyu kahvaktı ve yoğurt . bu hafta bırde kayısıyı kaynatıp suzum mıkserden marmelat kıvamına gtırmemı kahvltısının ıcıne yada yogurduna bır kucuk kasık koymamı soyledı. 4. haftada bunların yanına sebze corbasına baslıycaz onuda dana etını kaynatıp suyuna sebzelerı koymamı ve pişirmemi pişmeye yakınca bır ıkı damla saf zeytın yağı koyayım dedi.
buarada portakal muz ve çilek bal kesınlıkle yasak sana yardımcı olabılmısımdır azda olsa umarım

Ben de temmuz annesi olmak için çalışıyorum :)

ek gıdalar hakkında konuşuyorsunuz. meyve suyu vermek önerilmiyor.

Ek gıdaya geçiş meselesi / Beslenme / Milliyet Blog

doktorum bebegıme zararı olacagını dusunseydı meyve suyu ıle başlatmazdı bu noktada her okuduguma deıl doktorumla konustuklarıma ınanıyorum o yuzden meyve suyunun zararlı oldugunu dusunmuyorum kaldı kı zaten bır kucuk kasık kadar verıyorum ve 5 ayımız da basladık.

canım bende 30 temmuzda doğum yaptım.kızım hem anne sütü hem mama ile besleniyor o yüzden ben uzun zamandır su içiriyorum tabi azar azar.dün de ilk defa elmayı rendeleyip suyundan içirdim.çok beğendi valla yalana yalana içti hatta devamı var mı anne? der gibi baktı suratıma :)) bence artık yavaş yavaş bazı şeylerin tadını alması lazım
zaten kaşık kaşık yedirmiyoruz en fazla 1 çay kaşığı.

kızlar benim profilimin altında hala hamilelik takvimi yazıyor:)) kızım 5 aylık oldu maşallah:) acaba kızımın yaş çizelgesini nasıl yapabilirim? bana yardımcı olabilecek var mı??

canım bızde yenı basladık dokroeum ılk hafta meyve suyu vermemı onerdı mıktarıda kucuk cay kasıgı kadar. olmalıymıs 2. hafta ms ve kahvaltı dedı kahvaltıda 2-3 eti cicibebe yada tuzsuz etimek içine bir kıbrit kutusu kadar tuzsuz nor ve ıyıce un halıne getırılmıs ceviz. ılık suda ezıp vermelıymısım 3. hafta meyve suyu kahvaktı ve yoğurt . bu hafta bırde kayısıyı kaynatıp suzum mıkserden marmelat kıvamına gtırmemı kahvltısının ıcıne yada yogurduna bır kucuk kasık koymamı soyledı. 4. haftada bunların yanına sebze corbasına baslıycaz onuda dana etını kaynatıp suyuna sebzelerı koymamı ve pişirmemi pişmeye yakınca bır ıkı damla saf zeytın yağı koyayım dedi.
buarada portakal muz ve çilek bal kesınlıkle yasak sana yardımcı olabılmısımdır azda olsa umarım

teşekkür ederim cevabın için. senin iliste baya yoğun. ancak 6. ayda bu kadar yoğun vermeyi düşünüyorum bende. cicibebe yerine kendin bisküvi yapabilirsin. daha sağlıklı olur bence.
bu tarifi bi dene istersen.
Kullanılan Malzemeler:1.100 gr tereyağı
2.1 yumurta sarısı
3.2 kaşık dolusu yoğurt
4.6 kaşık dolusu dolusu pekmez
5.4 kaşık pirinş unu
6.4 kaşık irmik
7.15-20 kaşık un

Hazırlık1.tere yağı oda sıcaklığında olacak

Tarifin Hazırlanışı1.tereyağ,yogurt,yumurta sarısı ve pekmez karıştırılır.
2.sonrasında pirinç unu,irmik ilave edelir yoğurulur sonra kaşık kaşık un ilave edilir kıvamı ayarlanır…kulak memesi yumusaklığında bir hamur elde edilir, hamur 1 parmak kalınlığında acılır çay bardağı ile yada pasta kalıplarıyla şekil verilir.
3.165 derece önceden ısıtılmış fırında 15 -20 dk kontrol edilerek pişirilir.

X