2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim bdt göre gelmiş bebisin:) Allah anali babali büyütsün.Oğlumda 10 temmuz doğumlu,inanamıyorum büyüdü.Dun 40 çıkarmaya bebis geldi evimize bizim ki resmen abi modunda inceliyor bebisi,biseyler mirildaniyor.Oğlum 2 haftadır donuyor yuzukoyundan sirt üstüne.Suyunu artik kendi iciyor,kulplu bardak aldık,kaba bir sekilde kavrayip,ucunu ağzına goturebiliyor,zaten suan elini neye temas ettirirse ağız anında açılıyor :)ek gıdaya başladık ama puskurte puskurte ne tattiysa artik.Babası bağlama ya da gitar çalınca çığlık çığlığa konusarak eşlik ediyor bende Cevat kelle modunda kamera ile :) hiç büyüsün istemiyorum.Benide babasinida tanıyor,eve misafir gelince farkedebiliyoruz.Dışarı çıkınca umrunda değiliz,meme isterse ancak.Oyuncaklara dikkatini verebiliyor.Karanlıkta görebiliyor,alacağımı farkedince gülümsüyor :)basını iyi bir sekilde kontrol edip,oturma cabalarında.hiç büyümesin,zaman ikimiz icinde dursun istiyorum :)

Benim oğlumun yaptıklarını ve babayla olan muhabbeti anlatmışsin sanki hemen hemen aynı her şey yanlız bizimki biraz daha geç dondü birde ayağını yakalamaya calisiyor onu da yakalayip ağzına götürme çabasına düşecek bu gidişle resmen oturmak istiyor acaba oturtmaya başlasak sakıncalı olurmu 6 aydan once oturtmayım diyordum ama cok hevesli

Burada uyku egitimi konusunda konusulmus bende bebek bakım onarımı ve de benzer Grupları sosyal paylaşım sitelerinden takip ediyorum yanlız bırakıp bağırana kadar uyuma konusu cok da sağlıklı değil gibi geldi bir makale okumuştum bebekleri cok fazla bagirtirmak ve istediklerini yapmamak ileride farklı sorunlara neden olabiliyormuş bağırıyor ve belki max bir saat sonra susuyor ve susmayı öğreniyor hayata karsı da susmayı öğretiyor bu durum ileride olaylar karşısında sessiz kalmasına ve pasif çekingen olmasına yol açabiliyormus uyku egitimi konusunda cok zorlamayacağım emerek uyumak istiyorsa oyle uyusun ya da sallanarak biz nasıl uyumayı öğrendiysek oglum da bir sekilde öğrenir

hakikaten sanırım en güzel zamanları şu dönem..
eşim bile şu günlerin keyfini sürelim.. bi daha bu kadar tatlı ve masum olmaz diyo..
hem büyüsün hem hiç büyümesin istiyorum.. ben delü müyüm?

uyku eğitimi zor ve çok yönlü bi konu..
yatır kaldır yöntemi her bebeğe uymayabilir..
evet, biz bi şekilde öğrenmişiz kendi kendimize uyumayı..
biz de zamanla kendimize uygun bi sistem geliştireceğiz diye düşünüyorum..

kucagmızda tutarken oturmazsa ağlıyo, napcamı sasrdım mecburen oturtuyorm. he de 1 aydır filan yeni de değil.
ayakları üstüne de basmak istiyo, azck azck bastırıyorm inşalah zararı olmaz

bizimkine babası gıdı gıdıyı öğretmiş, gıdı gıdı deyip gıdıklaynca kahkaha atıyo, ayak parmaklarına dokununca özellikle

size bir sorum olcak sevgili temmuz anneleri;
kızım gündüzleri pek uykuya dalıp uyumaz sadece başında bekleyip sallarsam bir saat belki uyur. buna rağmen gündüz iyi bile uyumuş olsa gece saat en geç oniki olduğunda bir güzel uykuya dalar sabaha kadar birkaç kez uyanıp emer devam ederdi doğduğu günden beri gece uyku sorunu hiç yaşamamıştık. birden bire üçten önce uyumaz oldu ne yaptıysam uykuya dalmıyor uyutuyorum on dakika sonra geri uyanıyor hiç uyukusu yok sabahta onikiden önce uyandıramıyorum. sizce ne yapmalıyım siz de böyle problem yaşadınız mı?

cevabına bittiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
süpersinn
bana da bağışıklığı kuvvetlenir diyorlar
surat yapıyorlar
ben birşey diyemedim o sahneyi görünce,kötü olmak istemiyorum çünkü ben laf söyledim mi fena oluyor karşımdaki.film kopuyor. son safhaya kadar tutuyorum kendimi o yüzden.
susmak mı lazım,söylemek mi,bilemedim
"biz nasıl büyüdük" diyorlar
hay Allahımmmmmmmmmmmm sabırrrr
bugun eşim evdeyken markete çıktım 10 gün üstüne.. çünkü oğlum hastaydı çıkamadık hava soğuk
arabalar sanki üzerime geliyordu karşıdan karşıya zor geçtim dağdan inmiş gibiydim
ben bu bebek için ev hapsinde yaşamaya sabrediyorum ,canımdan can veriyorum ona
başka kimsenin söz hakkı yokkkkkkkkk
dediklerinde çok haklısın

benim kızım da saat 10.30 dedin mi uyurdu.. 11e bile kalmazdı..
bir gün saat 01.00de uyudu.
o günden beri saati bu, en iyi ihtimalle 12.30da uyuyor. bundan önce mümkün değil..
uykusunu öteleyeyim; akşamdan sonra uyutmayayım, gece uykusuna erken dalsın dedim ama ııh, olmadı.. :100:
gece 1 de yatıp sabah 9a, 10na kadar uyuyor..
napcam ben bu kızı bilmem..
gece yatmaz, sabah kalkmaz.. evde kalcak bu zilli

bizim kız tembel ayaklarını bastırıyorum basamıyor yaw

2 kez gördüm döndüğünü ondan başka yok
bir kere dönmüş ya,, yine döner.. önemli olan bu..
ayaklarının üzerine basması nörolojik açıdan illa bu ayda olması gereken fiziksel bi gelişme değil bildiğim kadarıyla..

ya söyleme söyleme sus sabret biryere kadar en başlarda çok susuyordum ama işte içime atmaktan kurdeşen mi döktüm uyuz mu oldum ne olduğum belli değil ve kimse bnmle ilgilenmiyor bi başımayım ailem zaten başka bir şehirde ben iyi olmazsam oğlum da olamaz o yüzden içime atmıyorum artık pat diye söylüyorum beğenmeyen küçük oğluna almasın umrum değil. özellikle bayramda herkesi uyardım şimdi hala yüzsüzlük yapanlar var onlar içinde önünde kocaman ÖPME BENİ yazan önlük aldım artık arif olan anlar. Kimsenin nasıl büyüdüğü beni hiç ilgilendirmiyo gerçekten bu çocuğu 9 ay ben karnımda taşıdım Rabbimin yardımıyla tabi ben doğurdum bi de bizim burda şöyle de bişey var yapma dediğini gözünün içine baka baka alttan yapma huyu böyle sanıyoki eşimin yanında falan yapınca ben bişey diyemicem ama derim gerçekten artık sabrımı çok taşırdılar dediğin gibi sokağa çıktımmı boyut değiştirmiş gibi oluyorum resmen ya sana da tavsiyem tabi saygısızlık yapmadan ama içine de atma gerçekten hala toparlanamadım ve kimse de gelip derdimi sormuyo böyle zamanlarda bi başımayım sevmeye ağza parmak sokmaya gelince herkes toplanır yok öyle

bi benim basımda var sanıyordum cok bilmişleri.insan uykusuzlukla,aclıkla,vücudundaki değişiklerle basetmeye calısırken bide etraftakilerin civi gibi lafları yokmu?

doğumdan sonra kaynanam basta olmak üzere ve etrafımdaki herkes söylediği için hayatım boyunca duymak istemediğim laflar:
*bişey olmaz!!!(top 10 listemizde 1 numara)
*ben 5 tane büyütmüşüm
*o uyuyunca sende uyu
*ac bu cocuk ac
*sütün yetmiyo
*zayıflamışmı ne
*niye ağlatıyon o cocuğu(keyfimden ağlatıyom caniyim ya)
*sen cocuk bakmayı ne bilecen(doğrudur siz doğurdunuz)
*nerden cıkarıyon o icatları(sac kurutma makinası koliğe birebir geldiği için acıodum)
*hep uyutuyon bu cocuğu(neymiş azcık dünyayı görecekmiş,1 saat kucaklarında tutsalar mızmızlanmaya baslıolar)
*cok üstüne düşüyon cingeneler doğar doğmaz buzlu suya koyuyorlarmış(yok deve)
*sen git yat hazır o uyurken ben bakarım.oldu güzelim doğumdan sonra verem oldum millete onu yapma bunu yapma demekten.bide diolarki yakınımızda ev tut yardımcı oluruz.aman kalsın siz daha cok yoruyorsunuz beni.cocuğu tutmayı bilmezler,sevmeyi bilmezler.kucağa alıp hoppidi hoppidi yaptırınca cocuk iyi bakıldı sanıolar.el yıkamadan o cocuğun suratına dokunmalar,öpmeler,uykusundan uyandırmalar....valla doğumdan sonra 10 yıl yaslandım yapmayın etmeyin demekten.ee insaf kazık kadar insanlarsınız yeni doğmus cocuk nasıl tutulur benmi öğreteyim yuh
*bide kaynanam güya oğlumun adına konusyo benle'' anne ben daha küçücüğüm yav ütü istemez benim kıyafetlerim,ben ütüyü napım ''diyo.sanıoki kıyafetleri düzgün dursun diye ütülüyorum.işte aklı o kadar calısıo napım.sadece kayınvalidede değil kendi akrabalarımda bilmiş kesildi basıma.bakmaya gelincede aklıdan baska kimse bişey vermiyo neymiş cocuk işte öyle öyle büyüyomuş!!!

bi benim basımda var sanıyordum cok bilmişleri.insan uykusuzlukla,aclıkla,vücudundaki değişiklerle basetmeye calısırken bide etraftakilerin civi gibi lafları yokmu?

doğumdan sonra kaynanam basta olmak üzere ve etrafımdaki herkes söylediği için hayatım boyunca duymak istemediğim laflar:
*bişey olmaz!!!(top 10 listemizde 1 numara)
*ben 5 tane büyütmüşüm
*o uyuyunca sende uyu
*ac bu cocuk ac
*sütün yetmiyo
*zayıflamışmı ne
*niye ağlatıyon o cocuğu(keyfimden ağlatıyom caniyim ya)
*sen cocuk bakmayı ne bilecen(doğrudur siz doğurdunuz)
*nerden cıkarıyon o icatları(sac kurutma makinası koliğe birebir geldiği için acıodum)
*hep uyutuyon bu cocuğu(neymiş azcık dünyayı görecekmiş,1 saat kucaklarında tutsalar mızmızlanmaya baslıolar)
*cok üstüne düşüyon cingeneler doğar doğmaz buzlu suya koyuyorlarmış(yok deve)
*sen git yat hazır o uyurken ben bakarım.oldu güzelim doğumdan sonra verem oldum millete onu yapma bunu yapma demekten.bide diolarki yakınımızda ev tut yardımcı oluruz.aman kalsın siz daha cok yoruyorsunuz beni.cocuğu tutmayı bilmezler,sevmeyi bilmezler.kucağa alıp hoppidi hoppidi yaptırınca cocuk iyi bakıldı sanıolar.el yıkamadan o cocuğun suratına dokunmalar,öpmeler,uykusundan uyandırmalar....valla doğumdan sonra 10 yıl yaslandım yapmayın etmeyin demekten.ee insaf kazık kadar insanlarsınız yeni doğmus cocuk nasıl tutulur benmi öğreteyim yuh
*bide kaynanam güya oğlumun adına konusyo benle'' anne ben daha küçücüğüm yav ütü istemez benim kıyafetlerim,ben ütüyü napım ''diyo.sanıoki kıyafetleri düzgün dursun diye ütülüyorum.işte aklı o kadar calısıo napım.sadece kayınvalidede değil kendi akrabalarımda bilmiş kesildi basıma.bakmaya gelincede aklıdan baska kimse bişey vermiyo neymiş cocuk işte öyle öyle büyüyomuş!!!

Merhaba kızlarr.3,5 aylık bir bebeğim var emziği nasıl verebilirim?anne sütü alıyor uykusu geldiğinde zor uyuyor,uzun uzun sallamalardan sonra uykuya dalıyor.emzikle daha kolay uyuyabilir,bazen beni emzik yerine kullanıyor ve ben çok yoruluyorum bir kaç emzik çeşidi denedim (silikonlu,kauçuk)hatta bakkal emziği bile.şu an sürekli elleri ağzında.elleri nasır olacak diye korkuyorum.Uyanık olduğunda,iki emme arasında sürekli huysuzlaşıyor sanki birşeylerle oyalanmak istiyor emziğin onu oyalayıp sakinleştirebileceğini düşünüyorum."

bebekle konuşmaları da bir alem resmen bize laf sokuyorlar
evet bayramın ilk günü gidemedik kaynanamlara eşim gitii zaten orda kurban kesti beni alıp goturemedi tekrar.hem eşim kurban vesilesiyle yorgundu hem benim akrabalarım vardı onlarla olmak istedim.
2.gun goturdum oğlumu.
"seni dovecem niye 2.gun geliyosun babaannene"
3 yıllık evliyim hep once onlara sonra kendi aileme gittim, bir kez önce kendi aileme gittim olay oldu
"evet anne bu sefer oyle oldu" dedim geçtim

hele harfleri yutarak konusmuyolarmı niye geymion,yapıon???? harfleri biz yutalım siz değiloğlumu severken deliriyorum cünkü.bize yakısıo
bide heceleyerek An-ne-siiii ner-de-sinnnnn???
artık bende onlar gibi ağzımı eğip büküp kosuom cocuk gibi.dünyayı takmamak gibisi yokmus.

Bizimkisi de ben o gülsün diye 2 hafta önce bi ses çıkardım bi baktım ertesi gün onu yapıyo ve bekliyo bu seferde ben güleyim diye :90:, kontrolde ayakları üstüne dr bastırdı duruyo zilli bırakmasa öle kalacak, dönebiliyor ve kalkmak çok istiyo ama kendi kalkamayıca da ağlıyor,bi gün baktım 3 aylık civarıydı battaniyesini üstüne çekiştiriyo bekledim napcak diye gözünü kapatıp kendi uyucakmış zaten sallanmayı hiç sevmedi ama gaz ağrısı çok oluyodu ancak öle uyuyodu, o zamandan beri kendi uyuyo, beni bir ortamda gözü ile sürekli takip ediyor o yüzden tanıdığını düşünüyorum, yalnız kaşlarımız hep çatık her an neye kızsam diye bakıyoruz ve bu yüzden bin takla atıyom o gülsün diye sonunda ya sadece yandan bi gülüş ya da tebessüm

ayyy çok güldüm yaa bu kdr olur demekki tek burda değilmiş gözümden yaş geldi gülmekten gerçekten milletle uğraşmak zor ben de terslesem de içten içe susmak zorunda kalıp çatladığım zmaan da çok oluyo ben bi de kvlerle altlı üstlü oturuyorum

selam.. bende temmuz annesiyim.:) oğlum var toputopu nurtopu... valla bu bölümü yeni gördüm iyi oldu.
oğlumun akranları hakkında bilgim olur.

:) korkma nasır filan olmaz. salysıda varsa diş sürücek olabiliir. benimkide öle 4 aylık. kundakla hayatım hareket ettiremesin ellerini ver emziği ağzına koy ağaına salla. ama yüzünü örtmeyi unutma. kundağı kare şeklinde değilde baklava şeklinde ser bebeği yatır sar özellikle ellerini oynatamasın.bacaklar sorun değil. sora koy yastığa salla ayağında. emzik vermeyi unutma.o sakinleyene kadar sen emziği tut elinle ama. o atar sen ver o atar sen bidaha ver öle alışır.uyur:)
bide yukusu yokkende huysuzlanıyosa, tvyi aç müzikle dans edin beraber çok seviyo benim oğlum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…