2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Çook çook geçmiş olsun bi sıkıntısı varsa rabbim şifalar versin, inşallah bişeyi yoktur

cnm inşallah önemli bir şeyi yoktur. allah yardımcın olsun dualarımız seninle. üzülme sen güçlü ol .

korkunu anlıyorum.
doktora bi gidin bakalım, neymiş..
inş ciddi bi şey değildir..
bizi de haberdar et. Rabbim bebeğini korusun..

Öncelikle geçmiş olsun canım.Bence telaş yapma, öncelikle sakin ol.Geçen yıl kardeşim de seninkine benzer bir durum yaşadı.Onun kızı da 5-6 aylık gibiydi.Çocuk nörolojisine sevk ettiler.Doktor epilepsi teşhisi koyup ilaç vermiş.Eeg mi ne onun gibi bir şey çekmişler.Tabii kardeşim ağlamaktan bir hal olmuş.Bize de haber vermemiş.Ama kardeşimin aklında soru işaretleri kalınca birkaç gün sonra İsatnbul'a bir prof.a götürmüşler.O da diğer doktorun yanlış teśhis koyduğunu ama ilaca başlandığı için devam etmesi gerektiğini söylemiş.Kuzum o ilacı 2 yıl kullanacak eğer keserlerse beyne zarar verebilirmiş.Demem o ki bir doktorun dediğine sakın güvenme.Sakin kafa ile iyice düşün.Kardeşim hemen ilaca başladığına bin pişman.Kardeşim bu bir yıl da resmen eridi, harap oldu.Onun için doktor seçimi çok önemli.Her şeyden önce sakin olup sağlıklı düşün.Ben bir şey olduğunu zannetmiyorum.için rahat olsun...

kızlar bebeğinde laktoz intoleransı ya da alerji olan var mı?lütfen ağustos annelerine msj atsın.benim kızım laktoz intoleransı teşhisiyle damla kullanıyor.ama şikayetlerimiz tamamen geçmedi.kakası yine köpüklü ve mukuslu.içinde sütün yaradığını gösteren beyaz parçalar yok.bir de emerken 5 dk sonra karnı davul gibi şişiyor emmede sorun oluyor.kıvrana kıvrana emiyor.içim parçalanıyor kızlar.

Jasmin çok geçmiş olsun canım.. İnşaallah ciddi bir sorun yoktur.. Dr.a gittikten sonra bize de haber ver olurmu?
:26: Şu bebeklerin hayırlısıyla büyüdüklerini bir görsek çok rahatliycam.. kızıma birşey olcak biye çok korkuyorum bazen

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-sagligi-hastaliklari/363213-laktoz-intoleransi-bebegim.html canım bu sayfayı incele istersen..

Bebeğinizin ağzında pamukçuk oluşmaması için:

Ağzında pamukçuk olmayan bebeğin günlük ağız bakımı şöyle yapılabilir;
Anne emzirdikten sonra küçük bir gazlı bezi küçük parmağına dolayıp, kaynamış soğumuş suya batırdıktan sonra, bebeğin ağız içini bir yanaktan öbür yanağa en son da dilin üzerini geçerek silmek şeklinde temizleyebilir.
Bunu rutin her emzirme sonrası yapabileceği gibi birkaç emzirmede bir de yapabilir. Önemli olan ağız içinin temiz olması ve pamukçuk oluşumunun engellenmesidir.
Bazen bebekler fazla emdikleri anne sütünü ağız kenarından sızdırır tarzda kusmak suretiyle dışarı atarlar. Bu tür durumlarda ağız içinde kusmuğun kalıntıları kalabilir ve zamanla bunlar pamukçuk oluşumuna neden olabilir.
Özellikle kusma durumlarından sonra mutlaka ağız bakımı yapılmalıdır. Emzirmeden sonra da ağız içini temizlemek yararlıdır. Bu uygulamayı nazik, yumuşak hareketlerle yapmak yerinde olur.

şuan 3 aylık ve 7kilo

benimki de öyle ama bundan sonra yavaş kilo alırlar heralde:44: diye düşünüyorum
sen de en pahalılarına bakmışsın yaa daha ucuzları var
biliyor musun benim annem anakucağımı saklamış hala duruyor çok sade üstünde oyuncak yok titreşimi yok ama anneme gidince oğlumu ona yatırıyorum gayet rahat oluyor kendini sallıyor zaten zıpladıkça
bir de çok rengarenk olması çok oyuncaklı ve müzikli olması bebeğin zihnini yorarmış hem de oyuncaklardan kolay sıkılmaya alışır ,sade birşey alabilirsin daha ucuza

slm kızlar bebeğim 3,5 aylık ve bir kaç günden beri sl mememi emmiyor. sıra sol memeye gelince ciyak ciyak bağırıyor ve kendini geri atıyor( bu neden olabilir acaba bileniniz var mı??? bende sol taraıma bir yastık koyuyorum ve sağı emer gibi hiç istifini bozmadan emziriyorum ama çok zor oluyor( gece uykusunda memeyi emiyor ama uyanıkken yok mümkün değil... sağı emiyor soldan şakır şakır süt akıyor çünkü çok doluyor. pompayla çeksem de bebeğin emdiği gibi olmaz biliyorum... bir müddet sonra sütüm azalıp kesileceğinden ve bebeğimi besleyemeyeceğimden çok korkuyorum(( lütfen yardımcı olun kızlar, neden???

canım bizde ilk zamanlar bu sorunu yaşamıştık.. kızım sağ göğsümü emmek istemiyordu. sadece solu rahat emiyordu. ben emzirmeye çalıştıkça inatlaşıyordu.. bu sebepten dolayı sağ göğsüm sola göre biraz daha büyük kaldı.. ben emmediği için sağıp vermeye çalışıyordum.. ama pek olmuyordu.. zamanlar düzeldi ama seninde düzelir İnşaallah.. Neden böyle yaptıklarını bilmiyorum ama..:26:

Bendede ara ara oluyor ama uzun sürmüyor zorluyorum eğer almazssa ısrarcı olmuyorum çünkü benim kızım çok inatçı inada bindi mi hiç almıyor.

canım benim oğlumda ara sıra öyle yapıyo ama uzun süreli kalmıyo bu davranış ben tutuş pozisyonundan olduğunu düşündüm bir tarafta rahat hissederken diğer kolumda rahat olmuyo diye dşünüyorum

koldan kola fark ediyor benmki ne kadar aç olsada sağı emmiyor kitliyor ağzını ama geçiyor 1 kaç günlü bişey her ay yaşıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…