2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ooo benım mınnak da dıs cıkarıyor o zaman. sureklı ağzından salyaları akıyor. salyalar ustunu bıle ıslatıyor. bir de eller sureklı agzında. ellerını emıyor. hemde nasıl emıyor. cuk cuk dıye ... dersın seker verdım elıme...

Maşaallah kızına.. İnşaallah bir sıkıntı olmadan büyürler..
aşılar neyse de diş meselesi beni çok korkutuyor..:18:

Bir yere gidelim veya birileri gelsin benim de sürekli gözüm kızımın üstünde.Her seferinde bu kez rahat olacağım diyorum ama olmuyor.Bir de bu kontrol işini kendi ailemde yapmadığımı fark ettim.Ama babaanne, dede, hala vb olunca kızımın yanından ayrılıp mutfağa bile gitmek istemiyorum.Aslında biliyorum ki onlar da çok seviyor, gel de bunu uygulamaya geçir.Ben nasıl çalışmaya başlayacağım bilmiyorum.Offffff offfffff

Benim kızım da nasıl salyalı nasıl salyalı anlatamam.El desen sürekli ağızda.Bu ayda bebeklerin ortak özelliği sanırım.Daha diş için çok erken.Lütfen diş falan çıkmasın.Hatta 8 aydan önce çıkmasın...

Bir de kızlar, 3 aydan sonra bebeklerin günde 6-7 kez emeceğini okudum.Acaba onun için mi bebeklerimizde emmeye karşı isteksizlik başladı diyorum.Önceleri 2-3 saatte emmek isteyen kızım şimdi bu saat aralığında emzirmek istediğimde kendini kasıyor, ağlıyor...

bende öyleyim canım yaa:26: ananesine bırakıp kısa süreli bi yerlere gidiyorum hatta dayısına bile bırakıp markete gidiyorum ama babaannesine hala vs yani eşimin ailesine bu güveni yaşayamıyorum oysa onlarda el üstünde tutuyolar ama elimde değil

bizimki de bi emme sevdasıdır gidiyor.. emzik almayan kız, cok cok emzik emiyor şimdi

güvenerek üç kişiye bırakırım kızımı. anneme, kız kardeşime ve kayınvalideme..
ilk zamanlar çok zorlanıyordum on dakika bile bırakacak olsam. gözüm hep arkada kalıyordu.
şimdi daha iyi, ama yine de içimde bi yerlerde bi his tedirgin..:26:
ama anne olmak böyle bi şey..
en fazla iki saat bıraktım şimdiye kadar..

siz de biraz düşününce aynı fikirde sabit olacaksınız ki, eşinizin ailesinde bebeğinize en iyi bakacak kişi, babaannedir.
benim annem, abimin bebeğine ne kadar hassas, sevgi dolu, merhametli..
ben kayınvalidemde de aynı hissi görüyorum.. aksi mümkün olamaz gibi geliyor bana.. :100:

Son düzenleme:
Bebişlerimizle nice 29 Ekim lere cumhuriyet bayramımız kutlu olsun cumhuriyet kadınları bugünün değerini bilip yavrularımıza aktaralım

öff hiç sormaaaaa
benim anneannem sulu sulu öpüyordu hem de dudağının kenarlarını.."dudağını öpme" dedim kaç gündür konuşmuyor benle.oraya gittiğimizde bebeği kucağına almıyor artık,elini öpüyor sadece resmen bana tavır yaptı. bebeğim için evham yapıyorsam suç mu bu yani?

bu sorun sadece bende var sanıyordum

kızlar önce hamileydim şimdi anneyim konusu kapanmamış msj falan yazıla biliyo ama ben anlamadım bu işi ...

hepinize iyi akşamlar benim için bugün cehennem azabı geçirdiğim bi gün gibi oldu....
kızım bundan 1 ay önce emzirmeye çalışırken yere koyduğumda kasıldı kaldı gözkapakları titriyo gibiaçılıp kapanıyodu 5 -6 sn sürdü ilk kez oludğu için tam anşayamadım çok kısa sürdü ben çocuğa bişey oldu diye ağladım eşim anında kucağına aldı ve kızım gayet normal elini emiyodu genzine filan süt kaçmıştır diye önemsemedik ..
bugün yüzüstü çevirdim oynasın çabalasın diye düz çevirdğimde yine aynısı oldu okadar korktumki çok kısa sürdü yine hemen eşimi aradım geldi acile gittik ve bizi çocuk nörolojisine sevk etti ..
ağlamaktan ne takatim kaldı nede gücüm ..
sanırım kızımda bi sorun bi rahatszılık var...
okadar üzgünüm okadar çaresizimki ...
bikaç güne dr gidicez umarım sorun yoktur ama korkuyorum hemde çok

Canim cok cok gecmis olsun insallah onemli bir sorun cikmaz. O anki korkunu ve endiseni tahmin edebiliyorum, Allah yavrularimizi hastaliklardan korusun saglik sihhat versin insallah. İhmal etmeyin doktora gidin en azindan nedir ne degildir ogrenirsiniz.

canım üzülme ciddi bişey olduğunu sanmıyorum inşallah yokturda daha bebeklerimizin sinir sistemi tam gelişmedi istem dışı kasılmalar olabilir

geçmiş olsun bebeğim artık çaresiz dert kalmadı çok şükür yeterki iyibir tedavi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…