2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

rabbim hepimizin yardımcısı olsun canım bende 7+3 üm ama 2 gündür bulantı başladı bulantı olmaması için sabah yataktan kalkmadan çubuk kraker alınca iyi geliyor aklınızda bulunsun arkadaşlar çok faydası oluyor:KK49:

Canım bende bulantılarımla ilgili birşey keşfettim.Aç kalınca daha çok midem bulanıyor.Yemek yedikten sonra yarım saat-1 saat sonra hemen yeme ihtiyacım oluyor.Anlayacağın ağzımı ve midemi hiç boş tutmamaya çalışıyorum:)

kızlar hadi bebeişlerin cinsiyetlerini öğrenelim çin takvimine hehe %90 doğru cıkıyormus Çin Cinsiyet Takvimi bakalım kimlerin ki doğru cıkacak :)

ben daha ilk öğrendiğimde bakmıştımm bana erkek demiştii ama işin tuhafıı bnde erkek hissediyorummm :KK1: hayırlısı olsun inşallahhhhhh:KK76::KK76:

kızzlllaarrr günaydııınnnnnnnnnn.....gerçi öğlen oldu amaaa...bulantısı olan arkadaslar allah yardımcınız olsun bugun 6+0ım hergün yarın artık bulantım baslarsa az yemek zorunda kalacam diye bebek beslensin diye iyice yemeğe çalışıyorumm...

bana dr.daha sunu ye bunu ye demedi haftaya konusacaz ama ben 2 güne bir yumurta yiyorum sabahları mutlaka peynir domates ve bal yiyorumm.. ara öğünde kuru kayısı,fındık,badem,ceviz,kaju yiyorum azar azarrr..hergün mutlaka yoğurt ya da ayran tüketiyorum ve şu an meyve kıtlığından dolayı elma ve mandalina yiyorummm..işte sütle aram yok toplamda 3-5 kere içmişimdir..akşamlarıda kayınvalidem ne yaparsa onu yiyorumm..başka ne yemek gerekir bilmiyorum siz yazdıkça öğreniyorum işteee....inşallah bulantım olmazz

carmennnn canım benimm tekrar hayırlı olsun bebeğini büyütmüşsünn maşallah :nazar: kendini çok zorlama şunu yiyeyim bunu yiyeyim diye çünkü ilk 3 ay bebek annenin depodan kullanıyo..sonrasında yediklerinden alıyo canım.. ye ama kendini zorlama sonra tiksinirsin falan ilerleyen zamanlarda yiyemezsin mazalllah:KK19:

kizlar ben hic süt icemiyorum ya..yogurt vs yiyorum ama süt nafile..dün esimle su cikolatali misir gevreklerinden aldik belki ise yarar diye iki gündür fena gitmiyo..bu gevreklerin bi zarari olur muki?gerci daha cok cocuklar icin yapiliyor ama napiim hic icmemekten iyidir diye düsünüyorum...:KK43:((

Canım o mısır gevreklerininden ziyade müsli tarzı lif ağırlıklı karışımlar daha iyi olur gibi..Ama doktorada sormak lazım.

Canım o mısır gevreklerininden ziyade müsli tarzı lif ağırlıklı karışımlar daha iyi olur gibi..Ama doktorada sormak lazım.

sagol canim cevabin icin..cok asiri tüketmiyorum en azindan günde kücük bi kase, hic yoktan iyidir mantigiyla ama dedigin gibi doktora sormak en iyisi...hersey icin Türkiye yi beklemek zorundayim poff

göbiş ekleyen annişler, maşallah. ama nasıl oluyor ben de anlamıyorum. bebeklerimiz daha 2-3 cm bişey. acaba normal hayatta kilonuzu merak ettim, yazar mısınız?bi liste vardı kilo yazılan. ama ben resim ekleyen annişleri merak ettim. önce kaç kiloydunuz, hamilelikten sonra ne kadar aldınız. ben yarım kilo civarı bişey aldım. ilk 3 ayda kilo almayı önermiyo uzmanlar. hee bazı insanlar yapı olarak göbekli olur, acaba sizin öyle mi?yanlış anlamayın merakımdan soruyorum sadece. tabi kişiden kişiye farklılık da olabilir. ama ben 4-5 aydan önce göbek belli olamz diye duyuyuyorum çevremden. benim de ilk bebeğim olacak inşalah.

göbiş ekleyen annişler, maşallah. ama nasıl oluyor ben de anlamıyorum. bebeklerimiz daha 2-3 cm bişey. acaba normal hayatta kilonuzu merak ettim, yazar mısınız?bi liste vardı kilo yazılan. ama ben resim ekleyen annişleri merak ettim. önce kaç kiloydunuz, hamilelikten sonra ne kadar aldınız. ben yarım kilo civarı bişey aldım. ilk 3 ayda kilo almayı önermiyo uzmanlar. hee bazı insanlar yapı olarak göbekli olur, acaba sizin öyle mi?yanlış anlamayın merakımdan soruyorum sadece. tabi kişiden kişiye farklılık da olabilir. ama ben 4-5 aydan önce göbek belli olamz diye duyuyuyorum çevremden. benim de ilk bebeğim olacak inşalah.

canım benimmm ben hamile kalmadan önce 59-60 arası gidip geliyordum.. boyum 1.67 yani orantılı öyle çıkan bi göbeğim yoktu hiç.. 60 kiloyla hamile kaldımm halaa 59-60 oluyorum ara ara ama benim göbeğim yemekten sonra o kadar çıkıyorr size yemekten önceki halimi yükleyeyimm de aradaki farkı görünce sizde şaşıracaksınız... yani bnde kilo almadımm henüz sadece göbeğim çıkıyoo oda gaz yemek su falandan kaynaklı...

bende bulantı falan yok ama göğüslerimin ağrısından uyuyamıyorum ya kocaman oldular şimdiden bazen uyurken yüz üstü dönsem ağrısına uyanıyorum:KK31:

canım zaten bebeğin dışarıdan belli olması için en az dört ay geçmesi gerekiyor. göbeği çıkan arkadaşların göbeği bebişlerle alakalı değil, bağırsakların şişmesi ile alakalıymış, ben de ki kitapta öyle diyor, ben de öyle olduğunu düşünüyorum çünkü 2. ayın sonunda rahim portakal büyüklüğünde oluyormuş ama bizim göbişler karpuza benziyor :KK9:

Canım biz 11. haftanın içersindeyiz. Bu haftalarda bebek 5 cm olurmuş daha ultrasona gitmedim. Bir kaç gün sonra ense kalınlığı için gidicem dr. çağırdı o zaman kaç cm belli olur. Benim boyumda 168 kilom 53, hamile kaldığımda 53'tüm sonra iştahım arttı 55 oldum. Birkaç gündürde hastayım tekrar 53'e düşmüşüm. Ben zaten normal sınırın altındayım en az 58 olmam gerektiğini söylemişti dr. göbeğimde yoktu. Şişlik desem sabah akşam böyle. Ama şu var, iç karnım dar olabilir. Anneminde göbeği hemen çıkarmış genetikte olabilir. :))

merhaba kizlar nasilsiniz
sabah kahvaltidan sonra bir mide bunaltisi geldi 2 defa cikardim ara araa da yine geliyo bunalti nazar oldum:nazar:

basimin agrsini yazmim hic bisi yapasim yok basimin agrisina kizimin yaramazliklarinida eklersek bayilasim var :KK53:

canim benim gobegim zaten az vardi gecenki hamileligimden ama 9 hafta 4 gunluk hali oyle cikmisti resimde
buyudu gobegim bazi insan 6 aylik hhamile olur ama hic gorunmez bazi insan 3 aylik hamile olur 6 ay gibi gorunur
her kadinin rahim ici ayni dildir bazinin genistir bazinin gorunmez hamileligi bazinin dardir disari vurur kizimdada gobegim cok cikmisti

$71037.jpg

bakin kizlar burda ilk hamileligim kizima 5 aylik falan hamileyim karnima bakin

kizlar sizce tüy sarartici kremin bi zarari olur mu?kollarima uygulamak istiyorum ama bi zarari var midir diye de düsünmedim degil..hani sac boyatmayin vs diyolar ya..siz ne dusunuyorsunuz uygulayan var mi?

ayy canım msjını göremeden çıkmmışım, ben akademi hastanesinde şükran doğruya gittim. memnun kaldım sanırım onda devam edicem. aslında farabide mehmet beye gitmek istemiştim ama eşimin erkek doktor takıntısı var. :) o yüzden bayan doktor bulduk. şimdilik memnunum. diğer randevumdan sonra da söylerim yorumumu sen hangi hast. ve doktora gidiyosun :?

benim eşimde de erkek doktor takıntısı var :KK37:
ben farabi hastanesinde suna hanıma gidiyorum

Arkadaşlar ben geldim aslında çoktan geldim de işlerden ancak girebiliyorum
çok şükür muayenemiz güzel geçti, benim ufaklık kırık pirinçten kuru fasulye ye terfi etmiş ...
drum kalp atışlarını 12.haftaya kadar dinletmiyorum dedi yine duyamadım...12.haftada geldiğinde 2li taramanı yaparız dedi ama bu taramalar için ne düşünüyorsunuz kafam çok karışık bu konuda...

Arkadaşlar ben geldim aslında çoktan geldim de işlerden ancak girebiliyorum
çok şükür muayenemiz güzel geçti, benim ufaklık kırık pirinçten kuru fasulye ye terfi etmiş ...
drum kalp atışlarını 12.haftaya kadar dinletmiyorum dedi yine duyamadım...12.haftada geldiğinde 2li taramanı yaparız dedi ama bu taramalar için ne düşünüyorsunuz kafam çok karışık bu konuda...

canım bu ikili üçlü taramalarla ilgili pek bi bilgim yok ama ikili tarama illa ki yapılıyor diye biliyorum üçlüde doktor sana soruyor sanırım bebeğin suyundan alıyolarmış sanırım öyle yapılıyormuş bebek içinde tehlikeli olabiliyormuş :26:

kizlar 2 li testi aslinda cok basit korkucak cekincek bisi yok
ultrasonla bebegi 10 dakika falan heryerini olcup bakiyo doktor kan aliyolar kolundan ve o kadar
2 li testi tehlikeli cikanlara 3 lu testi yaptiriyolar ayrica su falan aliyolar karindan ne zaman cok risk tasiyosa bebek
kizimda yaptirdigimizda cok basit ti hem iciniz rahat oluyo bebegi doktor heryerini tariyo olcuyo korkucak bisi yok

benim de ilk bebeğimde hem ikili hem üçlü testi yaptırmayı önermişti dr.um, amniyosentez yani bebekten sıvı alınması riskli test sonuçlarında yapılıyor diye biliyorum ben..
ikinci bebeğimde hiçbir testi yaptırmam diyordum ama en azından bir tanesini yine yaptıracağım sanırım :KK49:

X