2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar özür dileyerek bebeğimin bezini paylaşıyorum.bebeğim daha 2 aylık
Eki Görüntüle 532838 Eki Görüntüle 532839
bebeğinin kakası bu şekilde mukusumsu olan var mı?amip kisti olan var mı?lütfen cevap yazın.1. Tahlilde amip kisti dendi.devlette yaptırdık 3 tahlil yok dendi.dün başka özelde yaptırdık yok ama 3-4 lökosit var dendi.sümüksü resmen kaka bile denemez.kusma-ateş yok.dün gece 12 den şimdiye kadar 5 kez kaka yaptı.fazla değil mi?

Sağdaki kaka benim kızımınkiyle aynı.doktor inek sütü alerjisi var dedi.AMa benimkinden bir kere kanda gördük tahlil yaptırdık.

bebeğinin kakası bu şekilde mukusumsu olan var mı?amip kisti olan var mı?lütfen cevap yazın.1. Tahlilde amip kisti dendi.devlette yaptırdık 3 tahlil yok dendi.dün başka özelde yaptırdık yok ama 3-4 lökosit var dendi.sümüksü resmen kaka bile denemez.kusma-ateş yok.dün gece 12 den şimdiye kadar 5 kez kaka yaptı.fazla değil mi?

Canim gecen gun bizimkide sumuk gb uzayan beyazimsi kaka yapti.bizim akraba var cocuk dr u atesini huysuz olup olmadığıni gunde 5 den fazla kaka yapip yapmadigini sordu.bende yok dedim ozaman dr.a gitmene gerek yok dedi.ben yinede ertesi gun kontrol amacli gitttlim.o dr da yedigin biseyden olmustur..amip olmasi icin kanda olur bezde dedi.bağırsaga yapisir boyle kil gb gorunur bezde.zaten sadece anne sutu alan bebeklerde ilk 6 ay olmazmis.içinizi rahat tutun ama 5 kes yaptiysa kaka ishal olmustur doktorlar ona gore onlem alir

Bu kaka konusu cok kafama takiliyor bizim oglanda dogdugundan beri ayni tempoda yapiyor kakasini. Kakasi genelde sapsari ve puturlu, bazen hafif yesilimside olabiliyor. Doktor benim yediklerimlealakali oldugunu solemisti. Resimdeki kakaya benzer bizimkiside ama sumuksu bir yapida degil. İshal olsa benim oglan heralde bu kadar uzun surmezdi vede Allah korusun bir hastalik olsz baska belirtileride olurdu heralde. Doktorada soyledim bu kadar cok yaptigini ama herhangi bir problem olmadgini soledi

özür dılenecek bısey yok canım .. benım oğlumun kakası daha sümüklü bezi aldım dr a kostum gayet normal dedı içerısınde beyaz partiküller varsa ve sarıysa harika demekmiş..
falan filan hatta benım oğlumun kakası afedersin iğrenc ötesi kokuyor gunde 1 defa yapsa zil takıp oynamassam adam değilim :KK9:

benim kızımın kakasıda böyleydi bazen de pütürlü oluyo şu sıralar çok pütürlü ..
ya bana bebeğinin kakası çok normal geldi açıkçası hatta yorumlalrı okumadan bende panik yaptım bizimkiside böyle diye ama arkadaşlarda normal deyince tamam dedim :)

canim gecen gun bizimkide sumuk gb uzayan beyazimsi kaka yapti.bizim akraba var cocuk dr u atesini huysuz olup olmadığıni gunde 5 den fazla kaka yapip yapmadigini sordu.bende yok dedim ozaman dr.a gitmene gerek yok dedi.ben yinede ertesi gun kontrol amacli gitttlim.o dr da yedigin biseyden olmustur..amip olmasi icin kanda olur bezde dedi.bağırsaga yapisir boyle kil gb gorunur bezde.zaten sadece anne sutu alan bebeklerde ilk 6 ay olmazmis.içinizi rahat tutun ama 5 kes yaptiysa kaka ishal olmustur doktorlar ona gore onlem alir

canım dün gece 12 den şu ana kadar yani saat 20 ye kadar 7. Kakası.sümüksü hepsi de .1 tanesinin içinde beyaz pütürler var diğerleri sadece sümüksü.maflor verdik yapmadı 4 saattir.

sağdaki kaka benim kızımınkiyle aynı.doktor inek sütü alerjisi var dedi.ama benimkinden bir kere kanda gördük tahlil yaptırdık.

1 yaş aştı bebeklerde yanıltıcı olabiliyormuş alerji çıkmayabiliyormuş olsa da diye duydum biz de kan vereceğiz ankarada.hacetttepe çocuk hast. Na gideceğiz.önerebileceğiniz bir yer var mı kızlar?
özür dılenecek bısey yok canım .. Benım oğlumun kakası daha sümüklü bezi aldım dr a kostum gayet normal dedı içerısınde beyaz partiküller varsa ve sarıysa harika demekmiş..
Falan filan hatta benım oğlumun kakası afedersin iğrenc ötesi kokuyor gunde 1 defa yapsa zil takıp oynamassam adam değilim :KK9:

canım resmen sümüktü bizimki görmen lazım şeffaf sarı sümük.ay inşallah dediğiniz gibi bişey çıkmaz.içinde 3-4 lökosit olması normal mi

benim kızımın kakasıda böyleydi bazen de pütürlü oluyo şu sıralar çok pütürlü ..
Ya bana bebeğinin kakası çok normal geldi açıkçası hatta yorumlalrı okumadan bende panik yaptım bizimkiside böyle diye ama arkadaşlarda normal deyince tamam dedim :)
canım bugün 1 tanesinde pütürler vardı diğerleri sadece şeffaf mukustu

canım dün gece 12 den şu ana kadar yani saat 20 ye kadar 7. Kakası.sümüksü hepsi de .1 tanesinin içinde beyaz pütürler var diğerleri sadece sümüksü.maflor verdik yapmadı 4 saattir.

1 yaş aştı bebeklerde yanıltıcı olabiliyormuş alerji çıkmayabiliyormuş olsa da diye duydum biz de kan vereceğiz ankarada.hacetttepe çocuk hast. Na gideceğiz.önerebileceğiniz bir yer var mı kızlar?

canım resmen sümüktü bizimki görmen lazım şeffaf sarı sümük.ay inşallah dediğiniz gibi bişey çıkmaz.içinde 3-4 lökosit olması normal mi
hyatım dün doktorumuz söyledi bebeklere 4 ayından önce yapılan bütün tahlillerde sonuçlar biraz garip çıkarmış yani değerler tam olarak doğruyu göstermezmiş.
onun için ömürün cok uzun süre kaka yapmamasına ragmen doktorumuz bize ne rontgen nede tahlil yapmadı . kan aldırıp da cocugun canını yakmaya gerek yok dedi​

kızımı 29/09/2012 de kontrolü için doktora götürdüm kilosu 5300 boyu 57 cm di burada kızım 19/07/2012 doğumlu 3. ayımız bitecek yakında , neyse ben geçen hafta nezle olmuştum sanırım benden kızıma geçti burnu akmaya başladı hapşurmalar falan 3 gün sürdü sonra burnu eskisi gibi akmamaya başladı ama bu defa da öksürük başladı dr götürdüm tekrar muayene etti iki tane şurup verdi ateşi ve göğüs hırıltısı olursa tekrar gel aksi halde 1 hafta sonra kontrole getir dedi , kuru kuru ökrüsüyor yavrum çokkk korkuyor ve üzülüyorum :KK43:( kilosuna ve boyuna baktı tekrar 15 gün içinde hiç kilo almamış kızım sadece boyu 3 cm uzamış tekrar geldiğinde sütün yetiyormu yetmiyor mu bakarız dedi kilosu aslında şuan için umrumda değil yeterki şu öksürüğü geçsin kızımın çok öksürmüyor ama öksürünce de sanki ciğerlerinden geliyor ses :KK43:( şurupların dışında yapabileceğim neler var bana yardımcı olabilir misiniz ??

kızımı 29/09/2012 de kontrolü için doktora götürdüm kilosu 5300 boyu 57 cm di burada kızım 19/07/2012 doğumlu 3. ayımız bitecek yakında , neyse ben geçen hafta nezle olmuştum sanırım benden kızıma geçti burnu akmaya başladı hapşurmalar falan 3 gün sürdü sonra burnu eskisi gibi akmamaya başladı ama bu defa da öksürük başladı dr götürdüm tekrar muayene etti iki tane şurup verdi ateşi ve göğüs hırıltısı olursa tekrar gel aksi halde 1 hafta sonra kontrole getir dedi , kuru kuru ökrüsüyor yavrum çokkk korkuyor ve üzülüyorum :KK43:( kilosuna ve boyuna baktı tekrar 15 gün içinde hiç kilo almamış kızım sadece boyu 3 cm uzamış tekrar geldiğinde sütün yetiyormu yetmiyor mu bakarız dedi kilosu aslında şuan için umrumda değil yeterki şu öksürüğü geçsin kızımın çok öksürmüyor ama öksürünce de sanki ciğerlerinden geliyor ses :KK43:( şurupların dışında yapabileceğim neler var bana yardımcı olabilir misiniz ??
hangi surupları verdı cok merak ettim kuzum:KK53:

hangi surupları verdı cok merak ettim kuzum:KK53:

çok geçmiş olsun eminim çok zordur bi anne olarak buna dayanmak inşallah en kısa zamanda iyileşir kuzun..
vıcks i göğüse sürmek öksürüğe iyi geliyo ben hamileyken öksürük olmuştum ilaç kullanamadığım için vıcksle tedavi oldum resmen ama bebklerde kullanılabiliyormu bilmiyorum dra danışarak kullanabilirsin gerçekten faydasını görürsün eğer kullanırsan ..
acil şifalar:KK50:

Benim bebeğimde hasta oldu 1 hafta boyunca 4 adet şurup kullandık. Gribal durumu için : enfluvir - hırıltısı için: ventolin - burun tıkanıklığı için: rhinfant burun spreyi - bronşit başlangıcı için: macrol - balgam sökücü olarak da : mukotik

Benim bebeğimde hasta oldu 1 hafta boyunca 4 adet şurup kullandık. Gribal durumu için : enfluvir - hırıltısı için: ventolin - burun tıkanıklığı için: rhinfant burun spreyi - bronşit başlangıcı için: macrol - balgam sökücü olarak da : mukotik
sana bu ilaçları sağlık ocagı mı verdi ?? cok merak ettım 4 aydan küçük bir bebeğe ne öksürük surubu ne de burun spreyı verılemez
kendiliğinden geçmesini bekleseydin mevsimsel birsey !sana tavsiyem ilaç sektöründe çalışmış bır arkadasın olarak rhinfant yerıne serum fızyolojık al onunda cocugunun burnunu aç

sana bu ilaçları sağlık ocagı mı verdi ?? cok merak ettım 4 aydan küçük bir bebeğe ne öksürük surubu ne de burun spreyı verılemez
kendiliğinden geçmesini bekleseydin mevsimsel birsey !sana tavsiyem ilaç sektöründe çalışmış bır arkadasın olarak rhinfant yerıne serum fızyolojık al onunda cocugunun burnunu aç

canım bronşite dönmek üzere oldugundan dr ilaç vermiştir tahminm. yanı bazen ilaç vermeden beklemek bebek için cok daha riskli olabiliyor

geçmiş olsun.. doktor ilaç vermiş, mutlaka iyileşmeye başlamıştır bebeğin.
haricen takviye olsu diye 10-20 cc ıhlamur verebilirsin.
öksürüğünü yumuşatır, rahatlatır. sen de iç tabi..

ben de nezleyim 2 gündür, hapşırıyorum, arada bi öksürüyorum, halsizim, burnum akıyor ve başım ağırıyor:KK14:
ellerimi sürekli yıkıyorum, maske ile geziyorum kıza bulaşmasın diye.. şimdilik bi şey yok, ama an meselesi:KK25:
yarın sağlık ocağında kontrolumuz var, dr 'a soralım, yapabileceğimiz bi şey var mı?

Tatlım çocuk doktorumuz verdi ayrıca benim eşim de doktor.. Neden verilmesinki öksürük şurubu ? Bazen burda yazılanları okudukça o kadar üzülüyorum ki. Yok işte salak doktor- bişey bilmiyor- o ilaç verilirmi vs. Madem doktorlara güvenmiyosunuz gitmeyin kardeşim..Benim eşim bir sürü seminere eğitime gidiyor sırf daha bilgili olmak için daha sırf daha fazla insan hayatı kurarmak için,bebeği o görmeden büyüyor. Geceleri nöbette arabadan indimi eve koşarak geliyor bebeğini bir an önce görmek için komşular bile hergün neden koşuyo bu adam evde bişey mi oluyo diyolarmış. Tamam tabii ki içinde bazı çürük elmalar var ama nolur bu kadar önyargılı davranmayın !! Onlarda insan ve insan hayatı için yaşıyorlar çalışıyorlar..

Tatlım çocuk doktorumuz verdi ayrıca benim eşim de doktor.. Neden verilmesinki öksürük şurubu ? Bazen burda yazılanları okudukça o kadar üzülüyorum ki. Yok işte salak doktor- bişey bilmiyor- o ilaç verilirmi vs. Madem doktorlara güvenmiyosunuz gitmeyin kardeşim..Benim eşim bir sürü seminere eğitime gidiyor sırf daha bilgili olmak için daha sırf daha fazla insan hayatı kurarmak için,bebeği o görmeden büyüyor. Geceleri nöbette arabadan indimi eve koşarak geliyor bebeğini bir an önce görmek için komşular bile hergün neden koşuyo bu adam evde bişey mi oluyo diyolarmış. Tamam tabii ki içinde bazı çürük elmalar var ama nolur bu kadar önyargılı davranmayın !! Onlarda insan ve insan hayatı için yaşıyorlar çalışıyorlar..
canım eşin doktormuş alakasız olucak ama rota aşısını siz yaptırıyomusunuz veya yaptırdınız mı benim drun biri yaptır diyo diğeri yaptırma diyo ben kesin yaptırma taraftarıyım ama yan etkilerinden korkuyorum ..
benim kızım daha 1 aylıkken antibiyotik aldı öksürük şurubu onun yanında masum kalır daha da kötüye gitmesinden iyidir bence çünkü öksürük felaket bişi kendiliğinden çok zor geçiyo

X