2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

herkes bebislerle, yeller esiyor topicte...giremedim uzun zamandir oğlumla ugrasiyorum uyku kalmadi zaten doğum hikayemi bile yazamadim.Karakiz gerçekten zor olmus doğumun ama bebekte sende iyisiniz ya..
göğüslerim berbat oldu çatladi yara oldu emzirirken ağlıyorum resmen herşeyi denedim yok gecmiyor ne yapıcagimi şaşırdım

aynı canım benim oğlan 24 günlük oldu ilk günden beridir lansinoh krem kullanıyorum ama halen tamamen iyileşmedi.ilk zamnlar ağlaya ağlaya emzirdim.sanırım acıya alıştım ilk verirken çok acıyo emdikçe acısı geçiyo.yapcak bişi yok acıya acıya emziriyorum.inş. geçer en kısa zamanda....

Ben bebek doğduğu günden beri yıkadığım suyunun içine bir yemek kaşığı tuz atıyorum kızlar. Bu isiliği kesinlikle önlüyor. 40 çıkana kadar at demişti annem. İlk oğlumda da öyle yapmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Bunda da yapıyorum.

Bizde de öyle ama en son durulamayı sade su ile yap yoksa çocuk iyice pişer tuzlu kalırsa.

bu kavurucu sıcakta narin tende isilik kaçınılmaz..:KK25:
benim kızım da 18 günlük. birkaç gün önce önce yüzünde, sonra vücudunun her yerinde çıktı..
her gün yıkıyorum, durulama suyunu küvetin içindeki sudan daha serin yapıyorum.. bugün epey azaldı..
başka ne çaresi vardır bilmiyorum açıkçası..:44:

banyosundan sonra saf zeytinyağını pamuğa sürüp eklem yerlerine gıdısına boynuna katlanan heryerine sürün çok fazla abartmadan pamukla hemen azıcık ben herseferinde sürüyorum allaha şükür bişey olmadı kafasında var birazcık poposunada her alt değişimde sürüyorum

herkes bebislerle, yeller esiyor topicte...giremedim uzun zamandir oğlumla ugrasiyorum uyku kalmadi zaten doğum hikayemi bile yazamadim.Karakiz gerçekten zor olmus doğumun ama bebekte sende iyisiniz ya..
göğüslerim berbat oldu çatladi yara oldu emzirirken ağlıyorum resmen herşeyi denedim yok gecmiyor ne yapıcagimi şaşırdım

aynı canım benim oğlan 24 günlük oldu ilk günden beridir lansinoh krem kullanıyorum ama halen tamamen iyileşmedi.ilk zamnlar ağlaya ağlaya emzirdim.sanırım acıya alıştım ilk verirken çok acıyo emdikçe acısı geçiyo.yapcak bişi yok acıya acıya emziriyorum.inş. geçer en kısa zamanda....

benimde çok yara olmuştu lansinoh geçirmedi. Hemşire bir bayanın tavsiyesiyle garmastan emzirme pomadı kullandım yaralarımı iki günde geçirdi aklınızda bulunsun belki denemek istersiniz.

lonsinoh krem bire bir benim ilk kızımda ucu kopmak üzereydi gögsümün bi arkadaş tavsiyrsiyle aldım hemen geçti bu bebeğimdede kullanıyorum allaha şükür olmadın

benimde çok yara olmuştu lansinoh geçirmedi. Hemşire bir bayanın tavsiyesiyle garmastan emzirme pomadı kullandım yaralarımı iki günde geçirdi aklınızda bulunsun belki denemek istersiniz.

baştan beri lansinoh kulanıyorum, doktor garmastan pomad verdi ama yok kullanmadigim kalmadi zeytinyağı, papatya çayı,bepanthene,oglumun pisik kremide dahil.Geçmiyor emzirirken ağlıyorum resmen bazen dayanıyorum sağıp veriyorum bu seferde biberona alışacak diye korkuyorum kıpkırmızı oldular çatlak değil artık yarık benimki

baştan beri lansinoh kulanıyorum, doktor garmastan pomad verdi ama yok kullanmadigim kalmadi zeytinyağı, papatya çayı,bepanthene,oglumun pisik kremide dahil.Geçmiyor emzirirken ağlıyorum resmen bazen dayanıyorum sağıp veriyorum bu seferde biberona alışacak diye korkuyorum kıpkırmızı oldular çatlak değil artık yarık benimki

insan çaresiz kalınca her şeyi deniyor bir arkadasım evicap kapsülünü denemiş ondada o işe yaramış, bende sürdüm ama bende etkisiz kaldı.Çok yara olmuştu göğüslerim sağ göğsümden emzirirken kan geliyordu of hatırlamak bile istemiyorum. Benimkiler de yarıktı çok kötüydü.Emzirmek ve sütümü sağmak işkence gibiydi zamanla düzeldi.

19/07/2012 de spinal anestezi ile kızımı kucağıma aldım çokkkkk şükür emme sorunumuz olduğu için daha doğum hikayemi bile sizlerle paylaşamadım meme ucum o kadar küçükki kızımı zor emdiriyordum ama son 1 - 2 gündür daha düzene girdi benim size sormak istediğim konu kızım sürekli uyuyor zaten zor emdiriyordum şimdi daha da zorlaştı uyandıramıyorum :KK43: dr sarılık yok dedi ama ben sağlığı bozulucak diye korkuyorum yeterince beslenemediğini düşünüyorum 3260 gr doğmuştu 23/07/2012 de kontrolümüz vardı 2975 gr olmuş dr 3 öğün mama vermeye başla dedi sadece 1 gün biberonla verdim hemen biberona alıştı kızım zaten dediğim gibi zor emziriyordum bende mamayı vermekten vazgeçtim korktum emmez diye sizce bu kadar uyuması normal mi ???

19/07/2012 de spinal anestezi ile kızımı kucağıma aldım çokkkkk şükür emme sorunumuz olduğu için daha doğum hikayemi bile sizlerle paylaşamadım meme ucum o kadar küçükki kızımı zor emdiriyordum ama son 1 - 2 gündür daha düzene girdi benim size sormak istediğim konu kızım sürekli uyuyor zaten zor emdiriyordum şimdi daha da zorlaştı uyandıramıyorum :KK43: dr sarılık yok dedi ama ben sağlığı bozulucak diye korkuyorum yeterince beslenemediğini düşünüyorum 3260 gr doğmuştu 23/07/2012 de kontrolümüz vardı 2975 gr olmuş dr 3 öğün mama vermeye başla dedi sadece 1 gün biberonla verdim hemen biberona alıştı kızım zaten dediğim gibi zor emziriyordum bende mamayı vermekten vazgeçtim korktum emmez diye sizce bu kadar uyuması normal mi ???

gözün aydın canım meme ucuna iki elinle tut incelt de ver ben öyle yapıyorum kanda akıyor ama napim emziriyorum
sütün yetmezse günde 3 4 bardakhümana stll tea iç çok çok faydası oluyor hele bulgur düğürcük çorbasının
benimkininde sarılığı var acayip uyuyor 13,6 çıktı seninki kaç ??
uyandır uyandır 2 saatte bir emzir
benmde bugun gittim 5.gün 3450 olan kızım 3110 çıktı :KK53: boyu 49 du 51 oldu takma okadar şişi felan inmiştir
yada yanlış ölçüm olmuştur her çocukta sarılık var yeni doğanlarda bol bol emzir

bol sütlü günler hepimizeeeeeeeeeeee :KK49::KK16:

canım oncelıkle moralını bozma. benım kızım da 10 temmuzda doğdu. lk bır hafta 6 saat uyanmıyordu. ayagını kasısak burnunu sıksak vs. ne denesek ıse yaramıyordu. ben de hemen bır sagma makınesı aldım. her gun sağıp vermeye başladım. ıcım de cok rahat edıyordu. cunku ne kadar emdıgını goruyorduum. oh ellılık ıctı dıyordum. ama dun ıtıbarı ıle etraftan gelen emxzır baskılarına dayanamayıp sagıp bıberonla vermeyı bıraktım. dun geceden berı emzırıyorum. bır seferede belkı bıberondakı kadar emmıyor ama sık sık emmek ıstıyor.
cok kuuck oldukları ıcın hemen bıberona alısmaz dıye dusunuyorum.. ben yırmı gun verdım alışmadı. ama mamadan once sağıp vermeyı dene derım. sutun azsa humana nın stıll tea dıye sut arttıran cayı var. onu ıc gunde bol bol su ıç. sulu seyler ye.

gözün aydın canım meme ucuna iki elinle tut incelt de ver ben öyle yapıyorum kanda akıyor ama napim emziriyorum
sütün yetmezse günde 3 4 bardakhümana stll tea iç çok çok faydası oluyor hele bulgur düğürcük çorbasının
benimkininde sarılığı var acayip uyuyor 13,6 çıktı seninki kaç ??
uyandır uyandır 2 saatte bir emzir
benmde bugun gittim 5.gün 3450 olan kızım 3110 çıktı :KK53: boyu 49 du 51 oldu takma okadar şişi felan inmiştir
yada yanlış ölçüm olmuştur her çocukta sarılık var yeni doğanlarda bol bol emzir

bol sütlü günler hepimizeeeeeeeeeeee :KK49::KK16:

sarılık ölçümü yapmadı sadece sarılık yok dedi dediğin gibi sanırım sınırda olmadığı için sarılık yok demiştir ama yeterince besleyemiyorum diye çokkk korkuyorum :KK43::KK43:

sarılık ölçümü yapmadı sadece sarılık yok dedi dediğin gibi sanırım sınırda olmadığı için sarılık yok demiştir ama yeterince besleyemiyorum diye çokkk korkuyorum :KK43::KK43:

canım düğürcük çorbası cappy ramazan şerbeti ve hümana stll tea kesinlikle sütün 1 saat de artıyor :KK56:

canım oncelıkle moralını bozma. benım kızım da 10 temmuzda doğdu. lk bır hafta 6 saat uyanmıyordu. ayagını kasısak burnunu sıksak vs. ne denesek ıse yaramıyordu. ben de hemen bır sagma makınesı aldım. her gun sağıp vermeye başladım. ıcım de cok rahat edıyordu. cunku ne kadar emdıgını goruyorduum. oh ellılık ıctı dıyordum. ama dun ıtıbarı ıle etraftan gelen emxzır baskılarına dayanamayıp sagıp bıberonla vermeyı bıraktım. dun geceden berı emzırıyorum. bır seferede belkı bıberondakı kadar emmıyor ama sık sık emmek ıstıyor.
cok kuuck oldukları ıcın hemen bıberona alısmaz dıye dusunuyorum.. ben yırmı gun verdım alışmadı. ama mamadan once sağıp vermeyı dene derım. sutun azsa humana nın stıll tea dıye sut arttıran cayı var. onu ıc gunde bol bol su ıç. sulu seyler ye.

canım ilk hafta bende sağdım biberonla verdim meme ucu olmayınca biberonla emmek daha kolay geldi benim nazlı kızıma artık sağmıyorum uyanık olduğu sürece emzirmeye çalışıyorum ama içimde sürekli bir huzursuzluk var karnı doymuyor diye :KK43:(
bazıları aç olsa uyumaz ağlar diyo bazıları da aç olduğu için bu kadar çok uyuyor diyo :KK43:
c.tesi tekrar kontrolümüz var bakalım dr ne diyecek ?????

Bende 10 gun mama verdim,ara ara sagdigimi verdim gogus ucum yoktu çünkü.Doktora söyledim kontrolde,sagdigim süt 40 dk ancak 50 cc çıkıyor en fazla 60.Meme ucun çıkınca mamayida,biberonuda kes dedi.Bebekler pompanın iki katını çekiyormuş,doymuyor diye üzülme dedi.Mama verdiğimizden ilk 4.gun kontrolünde kilosu değişmemişti 3600 dü,sislikler indiği halde.Bugün 22.gunümüz dun yine kontrole gittik,4300 olmus.10 günden bu yana mamayı kestik,gercekten emdikce sutum arttı.Sütümün bebeğime yaradığına cok mutlu oldum.Az yetmiyor,bebeğime yetemiyorum diye düşünmemek elde degil biliyorum ama emzirmeye ve mamayı azaltmaya çalışın mümkünse.

Bende 10 gun mama verdim,ara ara sagdigimi verdim gogus ucum yoktu çünkü.Doktora söyledim kontrolde,sagdigim süt 40 dk ancak 50 cc çıkıyor en fazla 60.Meme ucun çıkınca mamayida,biberonuda kes dedi.Bebekler pompanın iki katını çekiyormuş,doymuyor diye üzülme dedi.Mama verdiğimizden ilk 4.gun kontrolünde kilosu değişmemişti 3600 dü,sislikler indiği halde.Bugün 22.gunümüz dun yine kontrole gittik,4300 olmus.10 günden bu yana mamayı kestik,gercekten emdikce sutum arttı.Sütümün bebeğime yaradığına cok mutlu oldum.Az yetmiyor,bebeğime yetemiyorum diye düşünmemek elde degil biliyorum ama emzirmeye ve mamayı azaltmaya çalışın mümkünse.

bunları söyledıgın ıyı oldu canım.ben de dusunup duruyodum acaba pompadan daha mı gucsuz emıyor.eger oyleyse doymuyordur falan dıye bı suru teorı gelıstırıyodum kafamda

benim de ilk hafta 2 saat uyandırmaya çalışmakla geçiyordu doktor 3 saatte bir emzir demişti. kafayı yiyecektim. şimdi uğraşmıyorum, başka doktora gittim. "bırak uyusun" dedi. "acıkınca uyanır". ben de rahatladım. ama göğsümü sürekli ağzında tutuyor emzik gibi. sütüm az aslında. ağzında meme uyuyor,uyanıyor bir sürü vaktimi alıyor yoruluyorum herkes böyle mi?

bdt 30 temmuzdu ve tam vaktinde sabah baya bir kanamam olark acil hastaneye gittim..normal doğumu cok istiyordum acılmam hiç yoktu 8 saat suni sancı yedikten sonra acılmam 1,5 cm bile olmamıştı.doktorun tavsiyesi hiç istememe ve kendimi hiç hazırlamama rağmen spinal sezeryan oldum..3485gr ve 51cm boyunda olan güzel kızım BEREN'i kucağıma aldım:)iki gün hastaneden sonra eve geldim ama sezerayanın su dikiş sancıları yok mu mahvetti beni ne zman normale döneriz acaba tecrübeli anneler...kızım meme alıyor MAŞALLAH ama sol göğsüm içine kaçtığında homurdanarak kavga ederek bir meme arayışı var ki...lansinohu dogum öncesinden kullanmama ramen meme uçlarım berbat sağıyorum şimdilik ve bazen günde bir kere de mama verecegim en azından şu dikiş sancıları gecene kadar..bebeklerimize her emzirişte ne kadar süt vermelyiz bilgisi olan var mı???ALLAH tüm bebişlerimizi ve annelerimizi korusun sağlık sıhhhat versin inşallah..

benim oğlum bugün itibariyle 44 günlük oldu. Epey tecrübelendik yani :) bizim doktorumuz pişik için hametan vermişti ama 2 günden fazla süren pişiklere mantar denirmiş. o yüzden geçmezse Trosyd kullan demişti biz çareyi onda bulduk. Erkek çocuklarında pişikten pipisinin ucu kapanabiliyormuş ve çişini yapmasını engelleyeceği için tehlikeliymiş. Daha öncede yazmıştım göğüs ucu çatlakları için ben kantaron yağı kullandım ev yapımı çok iyi geldi. Birde bebeklerde yüksek sarılık yoksa bence bebekleri 4-5 saatten önce uyandırmayın. zaten uyudukları için kan şekerleri çok da düşmüyor. Zaten ilk haftalar naparsanız yapın uyanmıyorlar da... Sonra o her halükarda uyuyan hallerini özleyeceksiniz...

ben arastırdım, 10 dk bi meme 10 dk bi meme sonucuna ulaştım.

Canım ben doktora sormuştum bu 10 dk bir gogus 10 dk digerini,zaman kısıtlaması yok dedi.istersen yarım saat tek gogus ver dedi.Sen degil bebeğin karar verecek emme süresine dedi.Ben bebeğimi daha hiç uyandırmadım emzirmek icin,kendisi kalkıyor bazen 2 saat bazen 3 saatte bir.

X