2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

meğer kan tahlili yapacakmış oyuzden aç gel demiş:) nstde gene sancı çıkmadı,gene kanala girmemiş.ilk defa çatı muaynesi yaptılar.saniyelik ama iğrenç bişeydi:) 1.5 santim açılmışım ama çatım darmış bebek 3 kilo civarında olduğu için normal yapabilirmişim.senin gibi ablamda 2 doğumu normal yaptı,çatın darsa riske girme diyor bana off çok canım sıkıldı.normal yapıcam diye direnip duran ben korkmaya başladım.pztsi gene kontrol var,bilmiyorum nolacak.sağol çok güzel şeyler yazmışsın,verdiğin tavsiyeler çok işime yarayacak,bundan eminim:)

canım, ben de aynısını yaşadım.
muayeneye oldum. ne açılma, ne sancı, ne kanala girme.. üstelik iri bebek dedi..
dr iki gün sonra bdt'nde hazırlıklı gel, sezaryene alabiliriz dedi.. hazırlıklı :44: o an şoktan soramadım ne demek diye..
ama randevu öncesi akşamdan itibaren bi şey yemedim içmedim. ne olur ne olmaz diye..
hastaneye giderken eşim, çantayı alalım mı dedi. yok, ev yakın bi durum olursa 10 dk'ya gelir alırsın dedim..
neyse gittik. doktor aynı şeyleri tekrarladı. ertesi sabaha sezaryen için randevu verdi.. boşu boşuna aç kalmışım..
hazırlıklı ol lafını, belki açılma başlamış olur da hani suni sancı veririz gibi söylemiş olabilir.. :44:
ama acil sezaryenlik bi durum yoksa sanmam hemen o an alacağını..
[/QUOTE]

aynen dediğin gibi meğer kan tahlili yapacakmış,oyuzden aç gel demiş :)
ilk defa çatı muaynesi oldum,çatım darmış ama bebek 3 kilo olduğu için normal yapabilirmişim.
1.5 santim açılmışım,ama hala kanala inmemiş.bide ablam çatın darsa riske girme diyor.
normal yapmayı çok istiodum ama korkmaya başladım açıkçası.
pztsi gene kontrol var...Allah kerim :)
sen sezeryan oldun yani,hayırlısı olsun,güle güle büyüt bebeğini...

Gozunaydin cnm,Allah anali babali buyutsun:) boooool sutlu gunler:))

forumda ben ve minita kaldik sanırım :44:

Bende yarin kontrole gidiyorum aç karnina gitcem bebegin durumuna gorede sezeryan olabilirim. Ne acilma var ne sanci gelecek gibide degil kendi. Kilosuda biraz yuksek gozum yemiyor artik normali. Yarin kucagima alabilirim yani bebegimi

tatlım yazdıklarının aynısını bende yaşadım..bende sen kadar sancı çektim ve zorlandım..ama sen gibi bu kadar eğlenceli anlatamazdım galiba..eşimle beraber okuduk yazdıklarını oda ben gibi gülerek okudu..senle aynı şeyi yaşamış dedi..bende anlatmıştım yaşadıklarımı ama benimkisini okuyan dehşete kapılırdı..senin yazdıklarına bayıldım ben.
ve en önemlisi bebeğin hayırlı uğurlu olsun..

sonunda.........allah analı babalı büyütsün..bebebğin hayırlı olsun tatlım..biz gibi sanada yeni hayatında başarılar..

23\07 pazartesi günü miniğime kavuştum şükür. anca fırsat bulup yazabiliyorum bugün 4. gün ve inanın bu 4 günün nasıl geçtiğini hiç anlamadım günler saatler dakikalr yetmiyor kızımın hızına. emzirme alt temizleme gaz çıkarma gelenler gidenler derken 4 gün oldu bile. doğumuma gelirsek uzun uzun yazıcam sonra hikayemi özet geçiorum şimdi pztsi sabahı suni sancı ile doğumum başlatıldı 4 saat içindede doğum oldu. kısa bir doğumdu ama fazla acılarla dolu 4 saat geçirdim açılma çok zor oldu dayanamadım epidurel istedim herşey o dakikadan sonra muhteşemdi. ama baya dikişim var oturup kalkmak baya zor su aralar benim için. neyse benim bebiş mıkmıklanıyor tekrar yazıcam.doğuranların gözü aydın bekleyenlerede allah kolaylık versin inş.

dün kızım dünyaya geldi bugün taburcu olduk onu beklemek o sancıları çekmek onun için değer hepsine

tebrik ederim.çok sevindim senin için ...

çoğumuz kavuştu sanrım bebeklerine,benim kızım da 1 haftalık oldu bugün. dün yüksek tansiyon nedeniyle hastanede yattım maalesef,kızım da benimle kaldı. nedeni de yorgunluk ve stresmiş,böyle olacağı belliydi zaten , bu kadar stresle maalesef tansiyon hastası oldum üstelik dikişlerimden biri de patlamış, o yüzden şimdi olabildiğince dikkatli hareket ediyorum, odama gidip yatıyorum ,kayınvalidem de yarın gidiyo sanırım, beni hasta etmeden gitmedi kadın ...

Merhaba kızlar çok şükür ben de 24.07.2012 12:10 itibaiyle normal doğumla bir kız annesi oldum.çok mutluyum.

Karakız bak senden önce doğurdum darısı sana inşallah Allah kolay doğumlar versin inşallah...

tecrübeli anneler;
8923 Baby2Go Ana Kucağı - Ürün Kategorileri ben bunu almak istiyorum ama kzım 18 günlük hemen kullanabilirmiyim yatması gerekiyo sanırım içine ayyyy ben çook acemiyim yaaa

bence uygun bi ürün. boyun bölgesindeki destekler çok iyi..
ben de şunun siparişini verdim.. kargoyu bekliyorum..
Pierre Cardin PS 375 PC Ana Kuca (Tama Sepeti) | Pierre Cardin | Bebek Tama Sepeti | Bebek Tama Sepeti
beni cezbeden baktığım çoğu ana kucağı oturur pozisyonda.. yani henüz bir aylık bile olmayan bebekler için uygun değil.
bu biraz daha eğimli.

doktorun normal doğum yapabilirsin diyorsa bence korkma..
çatının dar olması bebeğin çatıyla olan uyumunu anlatıyor. benim bebiş 4 kiloya yakındı
dr çatın müsait dedi. ama dört kiloyu aşarsa zorlanırsın dedi..
korkma derim ben. keşke ben de normal doğum yapabilseydim.. sağlık olsun..

CENA hayırlı olsun canım,bebeğini güle güle büyüt...Forumda normal doğumu en cok isteyenlerden biriydin,sanırım sezeryan oldun.Hayırlısı buymuş.Bende 10.07.2012 sabah 10:10 da sezeryan ile bebeğimi dünyaya getirdim.Yine de normal şansı olanlar normal yapsın derim,benim mecburi oldu,suyum haftama göre azdı,önce suyum geldi,10 saat sancı çektim bunun 2 saati suni sancıydı,açılma 1 cm ancak oldu,bebeğimin kalp atışları düşmeye başlayınca 10 dk içinde kendimi ameliyathanede buldum,bebeğim 39.haftada 3600 dogdu.Sağlığı çok şükür yerinde,benim dikişlerim sızlıyor,dikiş yerimde açılma oldu,yarın kontrole gidicem.Doğuranların bebişlerini Allah analı babalı büyütsün...Doğuramayanlarıda bir nefeste kurtasın,bebişlerini sağlıkla kucağına alsın...

Kızlar benimde bir sorum var.Bende gögüs pompası kullanıyorum,sanırım sütüm az yarım saatte ancak 60 cc sağabiliyorum,onuda gece veriyorum.Siz napıyorsunuz?Ayrıca tek gögüs emziriyordum,diğerinin ucu yeni çıktı,mama verdik mecbur 1 hafta,şimdi mamayıda günde bir kere 30 cc veriyorum onuda 2 gündür vermemek için direniyorum,ama hep içimde acaba doymazsa diye vicdan yapıyorum,su tüketiyorum ama önerilere açığım,humana still tee aldık onuda içiyorum,başka neler yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…