2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Foruma dünyanın en büyük mutluluğunu tatmış olarak geri döndüm. :) 19.07.2012 saat 4:45 tam sabah ezanının bittiği anda kızımı kucağıma aldım. Yağmur hanım 3.660 gr ve 51 cm olarak doğdu. Hikayemi vakit bulunca yazıp paylaşacağım ama pek cesaret verici olmıycak sanırım. Sur Hastanesi Kadım doğum uzmanı Fatma Nur Beştay'dan Allah milyon kere razı olsun. O ve ekibi olmasaydı sanırım ilk bulduğum pencereden atlardım ya da bi makasla fln kendimi doğrardım doğum sancılarını çekerken. Neyse, uzun bi hikaye olucak :) Dikişlerim olduğu için pc başında oturamıyorum, en kısa zamanda görüşmek üzere kızlar.

ANNE OLMAK; ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK ÇOKKKKKKK KUTSAL BİR ŞEYMİŞ, CENNET NEDEN ANALARIN AYAKLARI ALTINDA ŞİMDİ ANLIYORUM ARTIK.

Gozunaydin gule gule buyut bebegini,dogum hikayenide bekliyoruz insallah:)

kızlarrr dayanamıorum ya çok kötü gerilio karnım bide kızm içerde hareket ettkçe dahada canım yanıo ne oturabliorum doğru düzgün ne yatabşiliorum

Hepimiz aynı durumdayız yatarken bi sorun kalkarken dahada büyük sorun 10 dk anca kalkabiliyorum sıcaklarda tuz biber ekti bu son günlerimize

Dün dr a gittik ve süt savaşlarıni sona erdirme kararı aldık . Dr,,mama verin dedi. bende günde 2 kez veriyordum zaten ama bizimkine yetmiyor artık, dr ver doyana kadar dedi. Şimdiki korkum sutum yavaş da olsa artıyordu, nolcak şimdi iice memeden kesilcek mi yavrum :KK43:

Dün dr a gittik ve süt savaşlarıni sona erdirme kararı aldık . Dr,,mama verin dedi. bende günde 2 kez veriyordum zaten ama bizimkine yetmiyor artık, dr ver doyana kadar dedi. Şimdiki korkum sutum yavaş da olsa artıyordu, nolcak şimdi iice memeden kesilcek mi yavrum :KK43:

öylede yapma cnm en olmadı sağ öyle ver sonradan vermedim diye pişman olma

öylede yapma cnm en olmadı sağ öyle ver sonradan vermedim diye pişman olma

Bende sagmayi düşünüyordum cnm, bakalım sagmakla bebeğin emmesi bir olmuyo diyorlar ama ne kadar gelirse kardır deyip sagcam artık. Mamaylada karnı doyar tabi ama anne sutu daha sağlıklı ve bence anne ile bebek arasındaki bagda da çok önemli, ama napalim olduğu kadar artık, sağlık olsun, bebeğim yoğun bakımdan çıktı yanımda ya buna da şükürler olsun. Rabbim kimsye evlat acısı yaşatmasın

Herkese günaydın, sonunda benim küçük hanım teşrif etti. 19.07.2012 saat 14:00 itibariyle anne olmuş bulunmaktayım :) doğumum epidural normal seklinde gerçekleşti. Kızım 3.310 gr ve 51 cm ölçülerinde ,su an emzirme sıkıntısı ile uğraşıyorum. Henüz adapte olabilmiş değil maalesef emmeye tam olarak. Sağip kaşıkla veriyorum ama doğduğundan beri sadece 6-7 çay kasığı süt icti diyebilirim. Aslında süt gelecek ama bizimki açılışı yapmamıza destek olmuyo. O kadar minik ki,yan yatırdığın zaman arkasından bakınca cok komik görünüyor. Hastane çıkışlari dışındaki hersey büyük geliyo zaten:)
Doğum hikayemle ilgili ayrıntıları vakit bulursam paylaşmak istiyorum ama sunu söylemeliyim ki Denizli Özel Ege hastanesi doktoru Filiz Saylan inanılmaz sabırlı ve ilgiliydi bu süreçte. Ha bı de ebe Emine hanımı unutmamalıyım. Ayrıca dogum sıkıntıya girdiğinde doktor hanım yine aynı hastane kadin dogum doktoru olan eşi Arif Bey'i çağırdı,onun da son desteği cok önemliydi. Hastanedeki tum personel cok ilgili ve güleryüzlu davrandı saolsunlar. Su an dikiş yerlerimin verdigi acı ve bebeğimi emzirme dısında bir sıkıntım yok.
Bekleyen arkadaslar içn cok dua ettim,ediyorum, umarim hersey cok güzel olur herkes icin ...sevgiler ...

Gunaydinlarrrr.bir gun daha gecti ve hala belirti yok :KK43:
Bir tanidigim araf suresi 54. Ayeti,ayetelkursini,nas,felak ve ihlas surelerini hergun oku dedi doguma kadar ve dogumda bende sizlerle paylasayim dedim :KK66:

oy oy maaşallah canım gözün aydın darısı bize ınşallah :)

bence ben bugün de doğuramicam ağustos annelerine mi gitsem :/

geçen gittiğim de ışte tekden deydim ahmet acer.e gidiyordum gulcan hanım'in yan odası:) sana şu kadar i soyleyim Allah telden .e düşürmesin hemşireler iğrenç. doktorun çok iyiydi geçen gittigimde 3saat bekledim acilde gördüm Herkes'e muamelelerini.

canım hastaneyı ben de sevmıyorum ama gulcan hanım su ana kadar gıttıklerımın en ıyısıydı.benım daha once 2dusugum oldu ve buyuzden cok doktor hastane gezdım.huma,acıbadem....yok olmadı hıcbırısıyle.gulcan hanımın verdıgı ılaclar sayesınde bebeğim bana tutundu Rabbim sebep gosterdı tabıı.inşallah saglıcakla kucagımıza da alırız tatlım.ayrıca tam bır normal dogum manyagı.kadın normal dogumdan konusurken zevk alıyor.umarım bende normal dogurabılırım

canım hastaneyı ben de sevmıyorum ama gulcan hanım su ana kadar gıttıklerımın en ıyısıydı.benım daha once 2dusugum oldu ve buyuzden cok doktor hastane gezdım.huma,acıbadem....yok olmadı hıcbırısıyle.gulcan hanımın verdıgı ılaclar sayesınde bebeğim bana tutundu Rabbim sebep gosterdı tabıı.inşallah saglıcakla kucagımıza da alırız tatlım.ayrıca tam bır normal dogum manyagı.kadın normal dogumdan konusurken zevk alıyor.umarım bende normal dogurabılırım
ınşallah canım bende tam bir normal doğum manyağıyim :KK9:
ben bayan doktor yanlısı değilim açıkçası çok anlayissiz acimasiz oluyorlar .
herşey gonlumuz ce olur umarım :) gün sayıyorum çok heyecanlıyim gerçi umutdum yok banyo yapıyordum günlük biraktim :KK9:

gunaydın herkese
dun bızım duru hanım aksam 9 dan gece 2 ye kadar uyumadı. agladı durdu. karnı tok altı temı gax yok. neden agladı bılmıyorum.
bu arada benım kızım da memeden doyacak kadar emmıyoır. bende sağıp verıyorum. mama kullanmadık hoıc hastane dısında. hatta bazen sut fazla gelırse buzluğa stok yapıyorum. eylulde ıse baslayınvca olur da yetmezse kullanıız dıye.

arkadaşlar 16 temmuzda bdt 17 temmuzda kontrole gittim 1 cm açıklık vardı eve geldim duş aldım sancılarım 10 dk.da 3 e füştü hasteneye gittim 2 cm olmuş sonra 5 cm açıldı ve bebeğimin kalp atışı birden düştü sezaryene aldılar suyumu açtılar resmen çamur aktı bebeğimin kakasını yemiş resmen her yeri kakaymış kakayla çıkmış bebeğimi kaybettim ciğerleri kaka doğmuş kızım öbür dünyada bizi beklio bize şefaatci olucak verende Allahım Alanda Allahım bi ara uzunca yazarım arkadaşlar bebeğimi Tokata defnettik demek ki Allahım bizi böle imtihan etti...

allah rahmet eylesın cnmm.. allahımm en yakın zamandaa yenı bı yavru nsıp eder ınss.. ck uzuldum dıycek kelıme blamıyorumm ..

Herkese günaydın, sonunda benim küçük hanım teşrif etti. 19.07.2012 saat 14:00 itibariyle anne olmuş bulunmaktayım :) doğumum epidural normal seklinde gerçekleşti. Kızım 3.310 gr ve 51 cm ölçülerinde ,su an emzirme sıkıntısı ile uğraşıyorum. Henüz adapte olabilmiş değil maalesef emmeye tam olarak. Sağip kaşıkla veriyorum ama doğduğundan beri sadece 6-7 çay kasığı süt icti diyebilirim. Aslında süt gelecek ama bizimki açılışı yapmamıza destek olmuyo. O kadar minik ki,yan yatırdığın zaman arkasından bakınca cok komik görünüyor. Hastane çıkışlari dışındaki hersey büyük geliyo zaten:)
Doğum hikayemle ilgili ayrıntıları vakit bulursam paylaşmak istiyorum ama sunu söylemeliyim ki Denizli Özel Ege hastanesi doktoru Filiz Saylan inanılmaz sabırlı ve ilgiliydi bu süreçte. Ha bı de ebe Emine hanımı unutmamalıyım. Ayrıca dogum sıkıntıya girdiğinde doktor hanım yine aynı hastane kadin dogum doktoru olan eşi Arif Bey'i çağırdı,onun da son desteği cok önemliydi. Hastanedeki tum personel cok ilgili ve güleryüzlu davrandı saolsunlar. Su an dikiş yerlerimin verdigi acı ve bebeğimi emzirme dısında bir sıkıntım yok.
Bekleyen arkadaslar içn cok dua ettim,ediyorum, umarim hersey cok güzel olur herkes icin ...sevgiler ...

gözünaydın canım Allah miniğine uzun ömürler versin miss gibi kokuodur şimdi o ne güzel bişey yaa :KK31:

Doğumdan 3 hafta sonra ilk kez tv yi açtım müzik dinliyorum, ama kendime geldiğim den değil kafa iyice bi milyon oldu stres, uykusuzluk ne yapacağını bilmeme vs. Zaten ağzı olan konusuyo evde, galiba lohusa depresyonu kapıda :KK37:

arkadaşlar 16 temmuzda bdt 17 temmuzda kontrole gittim 1 cm açıklık vardı eve geldim duş aldım sancılarım 10 dk.da 3 e füştü hasteneye gittim 2 cm olmuş sonra 5 cm açıldı ve bebeğimin kalp atışı birden düştü sezaryene aldılar suyumu açtılar resmen çamur aktı bebeğimin kakasını yemiş resmen her yeri kakaymış kakayla çıkmış bebeğimi kaybettim ciğerleri kaka doğmuş kızım öbür dünyada bizi beklio bize şefaatci olucak verende Allahım Alanda Allahım bi ara uzunca yazarım arkadaşlar bebeğimi Tokata defnettik demek ki Allahım bizi böle imtihan etti...

Çok zor bir durum boğazım düğümlendi canım benim Allah (c.c) rahmet eylesin Allah (c.c) sabır versin.

Sut sorunu yasayan arkadaslar sagip biberonla verin korkmayin mamaya baslamaktan iyidir sagip memeyi bosalttikca sut artacak ve gunde 4 13:02:18 su icin oldugunu goreceksiniz

gunaydın herkese
dun bızım duru hanım aksam 9 dan gece 2 ye kadar uyumadı. agladı durdu. karnı tok altı temı gax yok. neden agladı bılmıyorum.
bu arada benım kızım da memeden doyacak kadar emmıyoır. bende sağıp verıyorum. mama kullanmadık hoıc hastane dısında. hatta bazen sut fazla gelırse buzluğa stok yapıyorum. eylulde ıse baslayınvca olur da yetmezse kullanıız dıye.

Aynı dertten bizde muzdaribiz.benim kızım yine akşam 6dan gece 2 buçuğa kadar uyumadı ne yaptıysak.yıkadık, doyurduk,salladık ama şu lanet gaz sancısı bizi bile ağlatacaktı artık :KK50:
birde 1.katta oturuyorum davulcu gece camın dibinde çalıp duruyor hemen pencereleri kapatmaya kalkıyorum birdeeee :KK25:

X