2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

aa korkutma şimdi bize annecik,normal doğurmaya karar vermişiz baştan beri...
şimdi sen böyle dersen cesaretimiz kırılır deme deme öyle deme

bugün belim daha bi çok ağrıyor bide sızlıyor resmen...

ya ben hasta gibiyim hep,bulantım var,tansiyonum düşüyor hep kafamı bi yerlere koyasım var...

Son düzenleme:
tüm komsular sıradan geçip baktı
beklesin birsey yok birşey yok diyorlar
cahil çuhala herkes konuşuyor sanki benle
bir hamilelikleri

aa korkutma şimdi bize annecik,normal doğurmaya karar vermişiz baştan beri...
şimdi sen böyle dersen cesaretimiz kırılır deme deme öyle deme

ama dünyanın en güzel duygusu
bu dünyada 100 değil 1000 yıl yaşasam o duygunun yerini hiçbişey tutmaz bir bedenin senden ayrılışı aman allahım çok güzelllll
sonrasında zaten o ağrıdan eser yok zıplayıp kalkıyon

Bizde bugun 11 gunluk olduk alla ben kisa kollu citcitli giydiriom sadece hava o kadar sicak ki..... Hem drlarda dio siz nasil giyiniosa iz bebeklerinizide oyle giydirin die

bende sadece kısa kollu badi giydiriyorum. önceleri eldiven taktık. elleri isilk oldu. artık onu da takmıyorum. hava çok sıcak. bunaltmayalım yavrularımızı...

doğuran arkadaşlar rahatlar tabi bencede doğurmayanları etki altında bırakmasınlar lütfen heleki ilk doğumunu yapacaklar üzerinde olumsuz etki bırakıyorlar herksein doğumu farklı bünyesi farklı kimse kimseden etkilenmesin

Ayni seyi bende dusunuyorum cnm, cumaya kontrolum var,sorcam doktora 40 hafta dolduktan sonra gelmezse napariz die. Ama ben suni sancidan yana pek degilim, hicbisey yokken veriyorlar sanciyi sonra dur bekle sonu husranda olabiliyor. O kadar sanciyi cekip sezeryan olmaktansa ben direk sezeryan tercih ederim die dusunuyorum.
O konusanlarida bosver cnm sanki bizim elimizde dogurmak bebeklerin keyfi ne zaman gelmek isterse biz ne yapalim. Hakkimizda hayirlisi olsun ole dua ediorum bende, tabiki oncelikli normal dogum istiyorum ama sartlar nasil uygun olacaksa benim ve bebegim icin oyle dogum yapiyim insallah diyorum.

Allah razı olsun cümlemiz için en hayırlısı olsun inş..işte beni sinir eden diğer kişileri geçtim eşim bile oran yüzde 10 da olsa suni sancıyı çek normal doğur diyo sen ne kdr sezeryan meraklısısın diyo en çok ona üzülüyorum ben zaten sezeryan istesem çoktan doğururdum ben de bekliyorum Allah'a sığınıyorum ama dediğin gibi hiçbir açılma yokken suni sancı genelde hüsran olurken nasıl denerim gerçekten hakkımızda en hayırlısı neyse Rabbim hepimize onu nasip eylesin inş sağlıkla alalım kucağımıza artık başka hiçbirşey istemiyorum.

Benim de bugun son günümdü, hamilelik takvimim bile bitti. Bebeğim hala gelmedi. doktor da perşembe sabah 7.30 da yatış verdi. alttan ilaç verecek rahimi yumuşatan, sonra da suni sancı..

Belim agryo kasıklarimda ağrı var diyorum
3kilo kolay mi taşımak diyo 2gündür çektiğimi bilmiyor kimse
olsem de kurtulsam

slm cnm bende eylull annesı olucam nasıpse... 3 kg tasımak kolaymı zormu o basına gelmeyenler bılmezler cnm .. sen sıkma canınıı allahın ıznıyle kurtulcaksın ınss en yakın zamanda.. hamıle bayanla nasıl konusulması gerektıgını toplum olarak bılmıyoruzz gercektenn... son lafınıı duymamıss olayımm .. pozıtıııff oll 9 aydır bekledıgın yavrunu en kısa zamanda kucagına alıcaksınn allaha sukrettt bolbol duaa et..kımsenın soledıklerınee bakmaaa.. bebegıne odaklann hem sen uzulursenn bebegınde stress olurr bunu unutmaaa..

dogumm sancısı emınımkı cok zordurr hepımız bunu yasıycazz allah kısmet edersede.. bence dogum yapmayan arkadaslarını dahada stresee sokuosunn cnmm.. muttlaka cokzor sancı belkı ama her kısının farklı olabılır sonucta benım cevremde 15 dkk heemn dogurandaa var cok zor doguranda ... tamamnn farklı yanı.. dogum yaklasınca zaten bı telasa kapılıyoruz bole duyuncada gerılıyorum benn..

aynen ole cnmm kesınlıkle katılıyorum

arkadaşlar bebeğine doğunca zemzem suyu içiren ve hurma yediren oldu mu öyle yapanlar varmış ne dersiniz? :)

ben azcık zemzem içircem hurma yedirmek mümkün olmaz sonucta onların sadece emme içgüdüleri var ama hurmayı diline sürcem tadını alsın diye

bende bugün onu düşünüyordum aynen dediin gibi koydum ilk giyeceklerini
yatak odama bugün klima taktırıyorum evimiz çok sıcak bunaltıcı takan çocuklarda hergün temizlerseniz bişe olmaz dediler

Benim de bugun son günümdü, hamilelik takvimim bile bitti. Bebeğim hala gelmedi. doktor da perşembe sabah 7.30 da yatış verdi. alttan ilaç verecek rahimi yumuşatan, sonra da suni sancı..

peki sana da benimki gibi bir oran verdimi normal olur olmaz gibilerinden ne güzel cesaretlisin ben çok korkuyorum o kdr sancıyı çekip normal doğuramazsam diye :S

bi de seninki 40 hafta dolunca hemen 2 gün sonra yatış vermiş benimki 1 hafta 10 gün beklemekten bahsediyo ya çocuk dışkısını yaparsa diye de korkuyorum ama pazartesi gelsin bi bakalım ne diyecek Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun inş...

yok sancıda gitti oturuyoz kızımla o ayakları dayadı göğsüme bende seviyorum
Allahım kimseyi bekletmesin

Bende oyle giydiriyorum zibin+ tulum+ corap giydiriyorum ama ev cok sicak.

benmkide pek rahat 10 gün sonra alırız diyo 10 güne kada benm kız 4e yaklaşır doğur doğurabilirsen ben doğunca okula başlatıcam kızı çok bekledik annem zaman kaybı olmasın diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…