2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Benim de bugun son günümdü, hamilelik takvimim bile bitti. Bebeğim hala gelmedi. doktor da perşembe sabah 7.30 da yatış verdi. alttan ilaç verecek rahimi yumuşatan, sonra da suni sancı..

Seninle durumlarimiz aynı o zaman, ben de yarına kadar küçük hanım teşrif etmezse,aksam 6 da hastaneye yaticam.gece 11 gibi rahim yumuşatıci ilac,sabaha kadar beklemece, sabah da gerekirse suni sancı. Perşembe yavrular kucakta inşallah dü bakalım belki o zamana kadar kendiliklerinden gelirler :)

Neyse sen yine de telas yapma da. Benim nisan geldikten 4-5 saat sonra banada azcik suyum geldi gb olmustu. Doktor gelmemis dedi. Bazen bize de oyle gelebiliyor. Herkes farkli anlatiyor insanin kafasi karisiyor. Bi arkadasimda da sizinti gb olmus doktor doguma almis mesela. Kisiden kisiye degisiyor. Bizde ne zaman gelcek diye bekledigimiz icin ona yorumluyoruz herseyi

benim dr 40+4 te müdahale edelim diyo suni sancı yada sezaryan..bana kalsa ben pzaratesiye kadar beklerim... bide bebğin kaksını yapması durumunu sordum ..bebekler strese girdiklerinden kak yaparlarmış. buda kalp atışları düzensiz olunca anlıyolarmış..yani kalp atışları normalse kafaya takmaya gerek yok sanırım

ya arkadaşlar özellikle doğum yapanlar..ben birşeyi merak ediyorum..içinizden nişanı gelmeden doğum sancısı olan yokmu hiç..yani normal doğuran? illa nişan gelmek zorundamı?

ya arkadaşlar özellikle doğum yapanlar..ben birşeyi merak ediyorum..içinizden nişanı gelmeden doğum sancısı olan yokmu hiç..yani normal doğuran? illa nişan gelmek zorundamı?
nişan gelmeden başlayan doğumlar da var canım şart değil nişan

peki sana da benimki gibi bir oran verdimi normal olur olmaz gibilerinden ne güzel cesaretlisin ben çok korkuyorum o kdr sancıyı çekip normal doğuramazsam diye :S
belli olmuyormuş canım Allah bilir nasıl sonuçlanacak.ben de korkuyorum,en çok da sezaryene girme ihtimalinden.ama en azından normali de denedik deriz.

merak etme canım 1 hafta 10 gün beklemek normal zaten ,ben de benim doktor beklemiyor diye kızıyorum.genelde 10günden sonra dışkı yapıyorlar,yapmayan da var.ama yapsa da çok önemli birşey değil korkma. benim kardeşim doktor o söyledi ,sadece üstü başı pislik içinde doğuyormuş:)öyle çok zehirli bir dışkıları yok.

evet canım aynı durumdaymışız:) 11de vercekse ilacı niye 6da yatıyorsun? bana tok karnına gelmemi söyledi. ama rahim yumuşatıcı ilaçla rahimde bir değişiklik olmazsa eve gönderip ertesi gün suni sancıyı başlatabilirmiş. yani perşembe başliycaz ama cumaya da sarkabilir. rahimden verilen ilaç çok sancı yapıyor dediler bana oy oyyy ne gelcek acep başımıza.inşallah sağ salim kucağımıza alırız:)

Eşlerimizinde biraz anlayisli olmasi lazim su durumlarda,sonucta bende istiyorum hersey normal yoldan olsun die ama hakkimizda hayirlisi neyse oyle olacak. Doktorunla iyice konus cnm sende suni sanci da kesin normal dogum yontemi degil sonucta. Bu arada benim doktorum en fazla 40+3 u beklerim ben dedi. Seninki biraz daha uzun bekliyor sanirim
bende bugün onu düşünüyordum aynen dediin gibi koydum ilk giyeceklerini
yatak odama bugün klima taktırıyorum evimiz çok sıcak bunaltıcı takan çocuklarda hergün temizlerseniz bişe olmaz dediler
Evet temizligine dikkat ettikten sonra birde klima direk bebegin ustune gelmedikten snra sorun olacagini sanmiyorum.
Bende oyle giydiriyorum zibin+ tulum+ corap giydiriyorum ama ev cok sicak.
Banada kalin gibi gelmisti ama hemsire ole soleyince dogrudur dedim,soyle 1 ay falan gecince heralde daha inceltebilirz kiyafetlerini

Valla benimde bebegimin yuzu isilik olup duruyo sicaktan. Henuz 10 gunluguz ama kisa kollulara gecsemmi diye dusunuyorum valla. ( bana kalsa geccem de benim fikrime kalmiyo malesef)

Canim napiyon sen cocuk sicaktan patliyordur ben ilk gunden beri sadece kolsuz badi giydiriyorum dr en iyisini yapiyorsun dedi cok sukur hic bisey olmadi sicaga alistirma cok zorlanirsin sonra

Valla doktorum baya bı ilgili saolsun, 6 da yatışın kontrol amaçlı olduğunu söyledi,gözlemde tutulursun dedi. Benim de isime geldigi için cok sorgulamadım, ev cok kalabalık çünkü :) zaten bana rahimde yumuşama var biraz demişti Cumartesi kontrole gittiğimde.ilac da iyice tetikler umarım. Sen denilenleri bosverya stres yapma, rahat ol, sonuçta. Dogum yapcaz,azıcık da acı olur herhalde ama zannetmiyorum ben rahimden verilen ilacın cok sancı yapıcani, o sancı dogum sancısına yapsın hatta :) suni sancıya gerek kalmadan doğursak ne güzel olur :)

sevgili kader arkadaşım, her şey olacağına varır. kendini en olumsuza hazırlama derim. suni sancı çekip sezeryan olursa diye düşünmek yerine ben normal doğurmak için elimden geleni yaptım diye düşün. bana suni sancı verdiklerinde benim de aklımdan geçen "sezeryan mı olsaydı" düşüncesiydi.. sonuçta canın yanıyor. yanmıyor diyemem ama doğum sonrası çok rahat oluyorsun. çabuk toparlanıyorsun. karnın da 7 kat kesilmemiş oluyor. şu anda çok şükür normal doğum yaptım diyorum. bence bu iş biraz da beyinde bitiyor. kafanda kendini pozitif hazırla. inşallah her şeyin yolunda gideceğini düşün.. inşallah her şey gönlünce ve hayırlısıyla olur. bir de bir adres ekliyorum bak, hangi şartlarda normal doğum mümkün olabilmiş:

Pozitif Doğum Hikâyeleri

kasılmalarım azar azar başladı yine bu gecede yürüyüş duş ve yatış yaparım heralde sizden naber ?

suyun boşuna gelmiyormuş tatlım YARIN GELECEK GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUZ

sevinsem mi uzulsem mi bilemedim :)
annem hep 2cm açıklıkla gitmiş doktora ve doğurmuş bana diyor alt tarafı 1cm çok normal :26:
diyorum ya kafasını görmeden götürmeyecek hastaneye :)

neden evliliği güzel olanlara "kumrular gibi" benzetmesi yapılır bilir misiniz
*çünkü kumru; asla eş değiştirmez.
*çünkü kumru;içinde bulunduğu şartlara her zaman uyum gösterir, şikayet etmez.
*çünkü kumru;hiçbir zaman başka bir kuşun yuvasına girmez.

o maksatla demedim ben kimsenin gözü korkmasın sonuçta çekilemeyecek bişey değil öyle olsa insanlar ikinciyi beşinciyi doğurmazlardı.
benim hamileliğimde hep sorunlu geçtiğinden benim için çok zordu bunu dile getirmek istemiştim
çok güzel hamilelik geçirip çok kolay doğuranda var inşallah sizinki çok güzel ve kolay olur

selam kızlar pc nin yerını unuttum aradım zor buldum uykusuzluktan gozlerımı acamıyorum vallahı
ee kızlar sızde ne var ne yokk anlatın bakalımmmmmm

selam kızlar pc nin yerını unuttum aradım zor buldum uykusuzluktan gozlerımı acamıyorum vallahı
ee kızlar sızde ne var ne yokk anlatın bakalımmmmmm

canım ne olsun bebişle uğraş dur. yağmur uyudu mu ben de uyuyorum. bide bebek görmeye gelenler var haftasonu yatılı misafirim vardı. yemek yap iş yap vskit geçiyor.

temizlerim ben yaaa hiç sorun değil yeterki ona bişey olmasın :) bi de ilk doğum benimki o yüzden herşeyi takıyorum kafaya 1 hafta sonra belki açılma maçılma olur da bu kdr strese girdiğimle kalırım...normal için elimden geleni yaptım diye söyleyebilmek de güzel olur tabi haklısın bakalım nasıl ve ne zaman sonuçlanacak doğumlarımız..Rabbim hepimiz hakkında hayırlısını nasip etsin inş...
kesinlikle anlayış lazım ama en olmadık yerde işte böyle çıkışlar çok üzüyor insanı :S benim doktorun demesi 41 + ları bile geçiyo ben de anlamadım işte hiçbirşey ....
canımmm çok teşekkür ederim desteğin için çok haklısın yazdıklarında ama biliyorsun çok uzun zaman oldu ben strese gireli o nişan geldikten sonra hergün doğuracağımı sanıyorum ama durum gittikçe uzuyor işte ve ben de sürekli bişeyler kuruyorum kafamda ama haklısın hiç değilse ben denedim olmadı derim hem belki o zamana kadar bi sürpriz yapar da gelir benim paşa :) kendi derdimden seni soramadım sen nasılsın bebiş nasıl büyütmüşsündür artık :) umarım sen de o da çok iyidir...kendine çok ama çok dikkat et...
hımmm o ordan anlaşılıyomuymuş ben yapıyo kimse de farkına varmıyo sonra çocukcağız zehirleniyo falan diye baya bi senaryolar yazmıştım oysaki kafamda :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…