2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar erken gelir dedikleri için oda erkenden geldi adı yardım ama ne yardım stresten doğuramıyorum ben
uzaktan herşey güzelmiş canmlar balımlar ama yakında olunca huyunu gösterdi eğer aynı şehrde yaşasak(ki onun oraya taşınalım diye türlü laflar söylüyo) biz kanlı bıçaklı oluruz
bide son olarak bu günlerimiz k.validemle balayımızmış nasıl balayıysa ne demek istediyse benm aklım almadı

Seni o kadar iyi anlıyorum ki, bizimki de türlü bahanelerle ayın 5 inde damladilar.uzagiz çok şükür ama insan bı yerden sonra delirecek gibi oluyo.bi deneni hic umursamiyo,varsa yoksa torunu ve babası,ben de sadece taşıyıcı !

merhaba arkadaslar
2011 aralık annesiyim 7 aylık kızım var.merak ettim bu ay doğum yapacakları topiğinize girdim.
38+3 de kontrolüm yapıldı açılmam varmış.suyum gelmeden beni doğumhaneye aldılar.suni sancı ile doğum yaptım.evet zor bir sancı ama inanın geçiyor.doğumdan hemen sonra kalktım hiç birşey yokmuş gibi yürüdüm.işlerimi yaptım.
sezeryan olan tanıdıklarım ise 15-20 gün kımıldayamadan yattılar sanılarının çok olduğunu söylediler (kişiden kişiye değişir tabi) ama size tavsiyem normal doğumu tercih edin.özel hastanelerde doktorlar sezeryana yöneliyorlar daha çabuk bitiyor.ve her sezeryan başına fark aldıkları için devletten...eşim sağlıkçı oradan biliyorum..özel hastaneye giden arkadaslar doktor sezeryan olacak dediyse birde devlet hastanesine gidin bakın sizi nasıl normal doğuma teşvik edecekler...olması gerekende bu zaten.sezeryan yapan çoğu annelerin hemen sütü gelmiyor bebeklerine dünyaya gözlerini açar açmaz mama vermek zorunda kalıyorlar ama normal doğumda böyle değil.yani normal doğumun avantajları çok fazlaa....ben sizlere yaşayan biri oalrak fikrimi yazmak istedim..hepinize hayırlı karar ve hayırlı doğumlar diliyorum.sağlıcakla bebişleri alın inş.kucağınıza dünyanın en güzel duygusu.....:21:

aa kızlar yabancımısınız ekleyiverseydiniz listeye kendinizi

busmai,ncakir89,glmt,bengu38,akkusni,ftsvrgn,mavigibi,karakız,çağl aşlı, ilknur_007,mgeee,busra1980,,borntobemother,pinkpri nces,elifnaz,hullus,gamzeligamze,forum_2,minita ve ben tabiki

olduk mu 20 kişi:KK1:

benimle beraber 21..bugunn doguramadım hala..umıdmız pazartesıı..artık sunı sancı fılan Allah ne verdıyesee:)

canım bende varım ekliyorum en inatçı bebek benim oğlum sanırım 40+4olduk deliricemmmmmmmmmmmmmmm:KK47:

BEKLEYENLER LİSTESİ:emir_bebek:
busmai,ncakir89,glmt,bengu38,akkusni,ftsvrgn,mavigibi,karakız,çağl aşlı, ilknur_007,mgeee,busra1980,,borntobemother,pinkpri nces,elifnaz,hullus,gamzeligamze,forum_2,minita ,ecrinn08,kuvarss

bekle arkadaşım beklee... niçin sıkıntıya girsin bebek??? birşey olacaksa her halükarda olur. kendini germe bu şekilde. iri bebek kolay doğar derler hep. bir de bebek doğumdan önce kan ve sıvı olarak ağırlığının %30'a kadarını plasentaya bırakır. Yani ultrason verileri asla doğru değildir. Ya 3500 ise bebeğin? Emin misin 4 kilo olduğuna... Nice anneler bu şekilde aldandı... 4-5 kilo denen bebekler 3,5 kiloyu bile bulamadan doğdu...

benimde 3.600 denen bebeğim 6 temmuzda 4.130 gr doğdu.. 10 saat suni sancı cektim we sadece 1 cm acılmam oldu.. bebek bana zarar wermeye aslayınca doktor sezeryan kararı almıs.. iri bebek oldugu icin kanala inip acılma yapmadı sıpam..
yani durum tam tersi de olabilir..
kendinizi tek doğum sekline sartlanamyın sakın.. ben hep normal doğum istedim şartladım.. az kilo aldım, cok yürüdüm, bol hurma yedim ama nafile.. 40+5 de , 10 saat suni sancıyla 1 cm acılmam oldu.. sonuc sezeryan.. cok üzüldüm ama hayırlısı böleymiş..
yediğim hurmalar da suan bol bol süt yaptıgıyla kaldı :)

merhaba arkadaslar
2011 aralık annesiyim 7 aylık kızım var.merak ettim bu ay doğum yapacakları topiğinize girdim.
38+3 de kontrolüm yapıldı açılmam varmış.suyum gelmeden beni doğumhaneye aldılar.suni sancı ile doğum yaptım.evet zor bir sancı ama inanın geçiyor.doğumdan hemen sonra kalktım hiç birşey yokmuş gibi yürüdüm.işlerimi yaptım.
sezeryan olan tanıdıklarım ise 15-20 gün kımıldayamadan yattılar sanılarının çok olduğunu söylediler (kişiden kişiye değişir tabi) ama size tavsiyem normal doğumu tercih edin.özel hastanelerde doktorlar sezeryana yöneliyorlar daha çabuk bitiyor.ve her sezeryan başına fark aldıkları için devletten...eşim sağlıkçı oradan biliyorum..özel hastaneye giden arkadaslar doktor sezeryan olacak dediyse birde devlet hastanesine gidin bakın sizi nasıl normal doğuma teşvik edecekler...olması gerekende bu zaten.sezeryan yapan çoğu annelerin hemen sütü gelmiyor bebeklerine dünyaya gözlerini açar açmaz mama vermek zorunda kalıyorlar ama normal doğumda böyle değil.yani normal doğumun avantajları çok fazlaa....ben sizlere yaşayan biri oalrak fikrimi yazmak istedim..hepinize hayırlı karar ve hayırlı doğumlar diliyorum.sağlıcakla bebişleri alın inş.kucağınıza dünyanın en güzel duygusu.....:21:

ben mecburen sezeryan oldum. 10 saatlik suni sancı sonucu 1 cm acılmada kaldı.. tabiiki isteezdim ama mecbur kaldık.. ben hala cekerim derken doktorum izin wermedi çünkü 9 ay 16 günlük olmustum..
söylemek istediğim hemen sütümde geldi, ayrıca 2. gün ayağa da kalktım.. suan 8. günümüzz cok skür cok iiyim.. ilk günden beri bebeğimle hep kendim ilgilendim herseyiyle.. ew işlerine anneler yardımcı oldu ama suan kendimde yapabiliyorum..
dipnot : ANNELİK HAKKATEN EN GÜZEL DUYGU :)

bende bekleyenlerdenim. Ama bu pazartesi sezeryan olacağım.bebeğin kilosu 3900-4000 civarı olduğu için normale riskli olabilir diyor.2 günüm kaldı ama hala kararsızım normali beklesem doğumda sıkıntı çekersem ya bebeğe bişey olursa korkusu var. Sizce ne yapmalıyım. öğretmenim memlekete bile gitmedik evde bekliyoruz. Diyorum başka doktora gidip normal doğumumu beklesem.
Sezeryan olanların önerileri neler? Genel anestezi alayım diyorum..
Hepimize allah kolaylık versin.

canım ben haziran annesiydim 6 temmuzda temmuz annesi olum.. Son güne son ana kadar bekledim normal doğumu ama bebeğimiz gelmedi 4.130 gr iriydi.. Ben genel anesteziyle sezeryan oldum ama uyanısım cok zor we acılı oldu. öncesinde de 10 saat suni sancı cekmiştim onunda etkileri sürüyodu hala..
Epidural olan arkadaslar daha bi memnunlar daha az ağrı oluyomus. şahsen ben ikincisini epidural düşünüyorum..

bugun annem anneannemin batıl inancını anlattı gülerek,iste hamur yoğurmak dogumu kolaylaştırıyor derdi rahmetli,ne komik filan diyo. Ben de artık o kadar bunaldım ki doğdu mü doğdu mü diye sorulmasından,hemen un kurabiyesine koyuldum ,yoğurdum da yoğurdum :) bu gece de doğurmazsa, mantı hamuruna koyulacam söyle en sertinden :) iyce kafayı yedim yani :)

bebegım bende oğlana bugun sarılık testı yaptırdım sonuc 14.3 cıktı hafıf varmıs sık sık besle dedı . acepp hızlı gecırmek ıcın ne yapmak lazım ???

Bizim bugün 8.günümüz dün bizimde 14.3 dü sarılık değerimiz..
cokta değil az da değğil takip edicez dedi doktorumuz.. bol bol emzir dedi bana da. ben sık emziriyorum ama sürekli de ışıkta tutuyorum..gündüzleri de pencerenin önüne koyuyorum ana kucagıyla. direkt günes almıyo ama gün ısıgı alıyo.. kimileri sekerli su weriyomus ama esim izin wermedi ben deneyemiycem.. pzt kontrolümüz war, yenidoğan hemsiresi olan arkadasım mama wermemi söyledi 2 gün. hem emzirip hem biraz mama wericez. umarım hemen atlatırız..

bugun annem anneannemin batıl inancını anlattı gülerek,iste hamur yoğurmak dogumu kolaylaştırıyor derdi rahmetli,ne komik filan diyo. Ben de artık o kadar bunaldım ki doğdu mü doğdu mü diye sorulmasından,hemen un kurabiyesine koyuldum ,yoğurdum da yoğurdum :) bu gece de doğurmazsa, mantı hamuruna koyulacam söyle en sertinden :) iyce kafayı yedim yani :)

başka bir topikten alıntıdır

bölüm 1; kocayı halvet etmeye ikna etme

dadadadannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
kaynana kaynatayı ve herkesleri bir depoya al kol ayak ağız ne varsa bağlayıp bertaraf etme
güzel bir akşam yemeği, mum ışığı, romantik müzik, seksi iç çamaşırları ve gecelik, şuh bir hava, güzel kurgulanmış bir konsept

bölüm 2; dağlar kızı reyhan olma durumu

dağ tepe demeden kendini yollara vurma durumu. Yürü babam yürü yolun gittiği yere kadar; hatta hastane eve uzak, sen evden başla yürümeye hastaneye vardığında belkilim doğum başlamış olur.

bölüm 3; sıcak su dolu küvet

akla gelen her fırsatta sıcak su dolu küvette oturmak, açılmaya yardımcı diye okumuştum.

tuvalet molası :KK60:
tuvaletden kalkamicam sandim sert birşeye dokundum
agri var di zaten yatınca gtti
aman sabah temzlk bnyo yapcam ondan sonra gel kizim :KK9:

teşekkür ederim cevapladığınız için.. Başından beri iri bebek deniyor. Doktorun ölçümlerine göre 3 hafta önde. Kilo 4.. Doktor normal doğum taraftarı bir doktor. Benle beraber doğuracak kişileri bekletiyor.ama bana iri bebek sezeryan diyor. Yani isterseb bekle normal doğumu ama yüzde 90 gene sezeryana alırız diyor. Karnım falan da baya büyük. Ben de normal doğum isterken iri bebek allah korusun başı falan sıkışır kalır diye korktum.. Bu kilolarda normal doğuran var mı temmuz annelerinde.. Kendim ve bebek için en iyisi normal doğum b iliyorum ama kilosunun yüksek çıkması korkutuyor. Ben çok şiştim belki de bebek şiştir onu da bilmiyorum.. Zor bir durumdayım. Ağrım falan da yok.. :KK43:

o zaman gerçekten bir başka dr.dan görüş almanızı öneririm. isterseniz kilosu 4 kilodan fazla olan bebekleri çatır çatır doğurtan doktorlara ulaşabilirsiniz sanırım. özelden bir dr. ismi yazayım size... yine de kendiniz ölçüp biçmeden inanmayın hiçbir doktora... temmuz annelerinde 4 kilo üzeri doğuran olsa da olmasa da dünya üzerinde pek çok anne bu kilolarda bebek dünyaya getiriyor... inşallah doğru insanlara denk gelirsiniz...

benimde 3.600 denen bebeğim 6 temmuzda 4.130 gr doğdu.. 10 saat suni sancı cektim we sadece 1 cm acılmam oldu.. bebek bana zarar wermeye aslayınca doktor sezeryan kararı almıs.. iri bebek oldugu icin kanala inip acılma yapmadı sıpam..
yani durum tam tersi de olabilir..
kendinizi tek doğum sekline sartlanamyın sakın.. ben hep normal doğum istedim şartladım.. az kilo aldım, cok yürüdüm, bol hurma yedim ama nafile.. 40+5 de , 10 saat suni sancıyla 1 cm acılmam oldu.. sonuc sezeryan.. cok üzüldüm ama hayırlısı böleymiş..
yediğim hurmalar da suan bol bol süt yaptıgıyla kaldı :)

sanrıım size hiç açılmanız yokken suni sancı verilmiş. daha önce bu topiğe uğradığımda eğer açılma yokken suni sancı verirlerse bunun sonucu yüksek ihtimalle sezaryene varır diye annelerimizi uyarmıştım. bebek siz niye zarar vermiş olsun? sroguladınızmı hiç? dr. diyor diye herşeye inanacak mıyız? normalde 42. hafta dolana kadar beklenebilir. hiçbir sakıncasıyoktur. bunun sebebi döllenme zamanının tam olarak bilinememesidir. siz SAt'ınızdan birkaç gün sonra da gebe kalmış olabilirsiniz 3 hafta sonra da gebe kalmış olabilirsiniz. 42. hafta zannettiğiniz aslında sizin 40. haftanız olabilir. suni sancı maalesef işi sezaryene vardırıyor çoğu kez. hele de açılma hiç yokken verilmişse. 6-7-8 cm.deyken verilince belki işe yarıyor olabilir. ama yine de suni sancı masıum bir uygulama değil. hamilelikte içki sigara içmeyip, sağlıklı beslemeye gayret eden anneler bebeklerini düşünerek bunu yapyor. ama suni sancı alırken bebek etkileniyor mu diye düşünmüyoruz maalesef. hala ciddi bir doktor terörü var ülkemizde... anneye bebeğe doğuma saygı yok, müdahale çok... doğum doğal bir olaydır.

sıcaklarda hamilelik ayrı bi zormuş göbüşüme bakıp bakıp hadi kızım gel diyorum nazlı anacım bu senenin çocukları pek nazlı

X