2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün inş.
iltihap neden olmuş ? nasıl anlaşıldı ?

slm kızlar ben minik kızıma kavuştum çok şükür.bdt 5 temmuzdu hiçbir doğum belirtisi yoktu ama 1 temmuzda kızım dünyaya gözlerini açtı o kadar güzel bir duyguki size anlatamam dünyanın en güzel varlığı sanki sadece kontrol amaçlı başka doktorun fikrini almak istediğim için vakıf guraba hastanesine gittim ve gider gitmez üstüme doğum kıyafetlerini giydirdiler suyum azmış günün dolmuş bebeği fazla bekletmeye gerek yok seni normal doğurtturmaya çalışcaz dediler 1 gün boyunca açılma olsun die alttan ilaç verdiler ve her 2 saatte bir nst ye bağladılar ama ne açılma ne sancı oldu en sonunda suni sancıyı verdiler ama çok kötü bişeymiş o normal doğum sancısından bin beter bişey.1 gün boyuncada suni sancıyı çektim ama kendimi parçalamışım artık kendimi kaybettim benim bağırmamdan bebeğe oksijen gitmemeye başlayınca ve açılmada hala 5 cm olunca sezeyana almak zorunda kaldılar zaten yalbarıyodum artık beni sezeryana alın dayanamıyorum die.yoksa doktor 10 cm olsun die bekliycekti ama ben dayanamadım biraz vicdan azabı çekiyorum o yüzden şu an neyse pazar akşamı saat 21:07 de dünyaya geldi minik kuşum 2 gün hastanede kaldık şu an evimizdeyiz.3.750 gr doğdu bebeğim.Rabbim hepinize kolay hayırlı doğumlar nasip etsin inş.sağ sağlim kavuşun miniklerinize.ve bu günlerin kıymetini bilin şu an uykusuzluktan ölüyorum hala yanımda mızırdanıyo hiç uyku yok ve doymak bilmiyo 24 saat uyusa bile emmek istiyo canım çok yanıyo göğüslerim yarıldı ama onun için dayanmak zorundayım.herşeye değer napalım.bu güzel duyguyu hepiniz yaşarsınız inş.Rabbime emanet olun ...

canım aynı seylerı yaşamışız senınle.maşallah bebeğine,sağlıkla buyusun inşallah.bebeğin emiyo mu peki?,sütün geldi mi hemen.benım sütüm daha yenı yenı gelmeye basladı,bebeğim de göğsümü yakalayamıyor,boğuşuyoruz resmen.neysekı bugun göğüs başlığı aldırdım da onunla emdi azıcık da olsa

kozmatıkcıgım
benım sezaryen olmak ıstememın tek nedenı korku. normal doğumdan coooooooooooooooooook korkuyorum. epıdural bıle odumu patlatıyor.o nedenle genel olacak.

sen sezeryan ol da sonrasına bı bak bakalım.keske doğum sancısı çekseydım de normal dogursaydım dıyeceksın.ne o turabılıyorum ne kalkabılıyorum hala.doğuralı 4 gun oldu.biri benı kaldırmazsa yataktan kalkamam.tuvalete zor oturuyorum.yurumem ayakta durmam mumkun değil.sırt ustu yatmaktan sırtım belım tutuldu.gülemıyorum,öksüremıyorum.yatakta sağıma soluma dönemıyorum.bebeğimi kucağıma alamaıyorum.daha anlatıyım mı?ve bu durumun daha ne kadar sureceğini bilmiyorum.asabım bozuldu.yavrumun tadına bıle varamadım.kendıme hayrım yok ki.

kızlar bugün sezeryan için çarşamba günü saat 9'a randevu aldık.Anestezi uzmanıyla da görüştüm.Panik bir yapın genel yapaılım dedi.Aslında ben de paniğimdir ama bebeğimin ilk anını görmek istiyorum ama o anda ameliyat ortamında ne halde olurum şimdiden kestiremiyorum.İkisi arasında kaldım şimdi?Sizce hangisini tercih etsem?
Ayrıca anestezi uzmanı dedi ki;epiuralin hem iğnesi daha kalınmış hem de bazı durumlarda bir taraf uyuşurken bir taraf uyuşmayabiliyormuş dedi.+500 epidural fazla olmasına rağmen önermesi epidurali.Bana biraz garip geldi ama...

canım seninki ağır geçio demekki ... benim arkadaşım epidural sezaryenle ikizlerini dünyaya getirdi valla akşamına ayağa kalkıp bebeklerinle ilgilenmeye başladı... hatta aaa ben 3. yü bile doğururum demişti:)) işte bünyeden bünyeye değişiyor.. umarım senin de ağrın sızın kalmaz bir an önce iyileşirsin.

bana da garip geldi canım öyle söylemesi... epidurali herkes beceremiyor diyor eşim de... belki de kendine o konuda güvenemediği için genel yapalım demiştir. o daha kolayına geliodur ama o da yarı ölü gibisin ben olsam epidurali tercih ederdim... neyse tabi kararı sen vericeksin tatlım umarım herşey istediğin gibi olur. gününü de almışsın artık geriye sağlıkla bebeğini kucağına almak kalıyor:))

benim doğum tarihim de sizden 2 gün önce ama durumumun sizinkinden pek farkı yok..beklemek çok kötü bişemiş ..insan hem doğum yapmaktan hemde doğuramamaktan korkuyor.çelişkiler içindeyim.. sancı adına hiçbir belirtim yok..akşamları yürüyorum gündüzleri temizlik falan arada bir de yere çömelik kalkma hareketleri yapıyorum belki sancı falan olur diye..valla aklıma ip atlamak bile geldi ne yalan söyleyeyim..hepimizi allah tez zamanda sağlıkla kurtarsın diyorum..

Herkese selamlarr..bugun kontrolumuz vardı yıne..nst ye gırdık vee sancılarımızz 75 ı buluyordu..sanırımm yakınızz ınsAllah Allah nasıp ederse mutlu sona..mucızelerımızle bulusmamamıza az kaldı sanırım..doktorumuzz da son kez sordu bıze normal den bır cayma fılan yok degılmı dıye:)yoksa bugun alırdı hastaneye heralde benı ..adam hafta sonu yok dıye..artık kısmet dedım yanii..hakkımızda hayırlısı vaktımız varsa beklerız sızı 16 na..yoksada yapacak bısey yokk:)hastanenın nobetcı doktoru hakkındada orda dogum yapan bayandan olumlu seyler duydum bıraz rahatlattı benı acıkcası..5 ay bı doktora gıt sonra o dogum zamanı kayınbıraderının dugunune gıtsın sehır dısına..buda bı kısmet..herseyde vardır bı hayır dıyorumm..persembe gunu dogurmazsamm eger tabıı:)son kontrolumuz var..artık kendım soyluyecem valla doktora catı muayenesı yapmadınız dıye..cok ısteklı degılım ama..eksık bıseyde kalsın ıstemıyorumm..sayılı gunlerde beklemekk cok garıp duyguymus yaa..yatarken gece kalkacam suyum vs gelecek dıye yatıyorumm..ruyalarımdada devam edıyorumm bu duruma:)Allah kolaylıklar versınnn hepımızee..

hayırlısıyla kızımı normal doğurmak istiyorum doğurmak için tüyo istiyorum sabahtan beri temizlik yapıyorum kraliçe de yatıyor tınlamıyor oh oğlan anası olmak ne güzel diyip sadece dinleniyor içerde uyumuyor zıplayan sinirlerime hasbinallah çekerek susuyorum
sabahki muhabbetimiz şöyleydi kahvaltı hazırlıyorum bir taraftan eşim pantolonunu sordu yıkadım kurumuştur deyip odasına sessizce girdim birde ne göreyim süslenmiş püslenmiş oturuyor pantolonu aldım günaydın kraliçem dedim günaydın bende ayak altında olmıyım herşey bitsin öyle geliyim dedim diyor
e olurmu öyle ayak altında dolaşacak ne var kahvaltı hazırlıyorum misafirlik 3gün sürer ondan sonra bu evde herkes ev sahibi oğlunun evinde misafir olacak değilsin ya annecm dedim ve sonunda mutfağa teşrif etti
kızlar ben mi abartıyorum acaba kadının davranışlarını diyorum

çok üzüldüm canım yaa inşallah bir çabukta iyileşirsin Rabbim acil şifa versin

asudecim gözün aydın...
Sağlık sıhhat ile büyüt kuzunu...
Bebeğin çok güzel doğmuş...
Cnm doğum hikayeni temmuz anneleri doğum hikayeleri bölümünde de paylaşırmısın???
*

senin bdt den kaçtı ?
Doğum yapan kimde doğum yapmış?
Nasıl yapmış?
Neler dedi?
Bu perşembe mi itcen hastaneye?ben bu perşembe doğurcam nasipse:)))
o dediğin durum tüm son anına gelmiş annelerin yaşadığı durumla aynı...
Hepimiz su nişan diye zırt pırt kontrol ediyoruzdur eminim...

cnm çok normal bu kadar sinirlenmen...
Seni gerçekten düşünüyodur ,belki senin düzenini bilmediğinden ortalığı karıştırmıyordur fln...ama ne olursa olsun zaten işe yaramayacaksan ne diye bakıyormuş moduna girip insanı rahatsız ediyolar anlamıyorum...
Güya geline baktım...
Doğumda gelinin yanına gittim diyecekler ya...

kızlar bu gün son kontrolümü oldum ve son defa usg den oğlumu gördümmm .. suratını göstermedi bize oğlumm cee eee yapacak doğumda . sabah 8 bucukda kan aldılar 10 bucukda sonuclar cıkacaktı onları bekleyene kadar medıkal muhasebeyle konustuk 850 tl dedıler hersey dahhil. sonra anestezi uzmanıyla görüştümm asık suratlı ukala bi hatun gıcık oldum onaaa. neyse sonra tahlıllerımı verdım doktora oğluma baktı 50 cm 3300-3400 arası dedi. hertsey yolunda kan degerlerınde masallah ıyı sabah gel bebeği cıkaralım o daracık yerden dedi. bide hastanede normal dogumda epidural sezeryanda spınal oluyormus . bende spınal oluyorum yani..sabah 7 bucukda doguma gırecegımm. ve hepınızden dua beklıyorummmm .. durum bu

zeynep hadi uyu dinlen bu gece yarın daha heyecanlı olup dinlenemezsin

Son düzenleme:

sadece meraktan geldi çok kilo almış mıyım iş yapabiliyor muyum bide bebeğin ismini kendi adını koyarmıyız diye komşunun kızının ismide aynı bu isim çok kymetli bak diyip duruyo ikiye bir birde arkadaşalrıyla telefonda konuşmalarını duydum bir iki kere tatildeyim canm rahatım yerimde oh diyor ya

canımmm rabbim senin de bizim de yardımcımız olsun ne güzel bir duygu yaaa yarın bu saatlerde yakışıklı paşan kucağında olacak hayırlısı ile darısı biz kuzucuklarını bekleyen hamişlerin başına inşallahhhhh

kızlar ben büyük tuvaletimi yaparken we yaptikdan sonra cok kötü sancım oluyor
belde karında ölüyorum normal mi :26:

bende haber bekliyordum canımn bakındım sana baya şükür her şeyin yolunda gitmiş. artık oğlışunun yüzünü doğumda görüceksin D sende anestezi uzmanını merak edip duruodun, gördün mü :))) sana bütün kalbimle dua edicem canım beniim allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzzuuummm .. valla ben bile heyecanlandım ama olsun bu heyecan çok güzel bişey herşey güzel olucak ve oğluşunuzla beraber güle oynaya evinize dönüceksiniz tatlıım allah yardımcınız olsun en kısa zamanda haber bekliorummm

dualarımız seninle canm ömür anneyi üzmeden gel tamam mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…