2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar,

ilk basta tebrikler:)
bebek haraket edene kadar acaba kalbi atıyormu diye hep merak ediyordum, sonra bunu gösteren bi alet oldugunu ögrendim cok basit bir alet benim pimpirikliğimden aldı, her sabah akşam dinledim bebişimi, hala da arada bakıyorum.

sizde isterseniz 12. haftadan itibaren dinleyebilirsiniz.

angelsounds fetal dopler

bide fiyatı uygun aklınızda olsun...
bence hamilelikte en yararlı alet:)

canım sen ne iş yapıyorsun nöbet filan demişsin de?

rabbim bebişlerimize sağlıcakla kavuşmayı ve güzel anlamlı isimler verebilmeyi nasip etsin amin.

amin canım inşallah:nazar:

aynen
size yadigimda vardi simdi gecmis
ama belim agriyor simdi de :KK1:
neyse bebegim saglikli olsn cekerim hepsini
bunlar tatli tatli geliyor simdi bana:nazar:

evet dimi sanki bizimle olduklarını daha bir hissediyorsun böyle şeylerde:KK49:

kızlar bugün hiç keyfim yok midem coştu gündüzleri nisbeten iyi oluyordu ama bugün sabahtan beri kötüyüm çıkarmıyorum ama sabahtan beri yediklerim 1 dilim ekmek 3 kaşık barbunya yemeği 4 galeta çubuğu1 mandalina ve biraz leblebi başka da bir şey yiyemedim:KK37:

bu arada ben hep rüyalarımda kız bebek görüyorum hayırlısı olsun. Kız olursa ayça ya da miray erkek olursa da utkan koyacağız nasipse

Utkan ismi çok güzelmiş cnm anlamı ne ??

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos

Aslan bebeği herşeyden önce gürültülü bir bebektir. Yani uzunca bir süre uykuyu unutabilirsiniz. Ne yapar ne eder kendini size duyurur ve ne istediğini size anlatana kadar da durmaz. İlginizin ve dikkatinizin merkezinde olmak ister. Bütün aileyi bir mıknatıs gibi kendine çeker ve etrafında pervane ettirir. Aslan bebeği gösterilerine erken başlar; seyirciyi sever. Bu yüzden pek çok aslan bebeği ileride büyük bir star olur. Rekabetçi bir yapısı vardır. Sık sık diğer bebeklerle kavgaya tutuşup yaralanabilir. Oyun alanında ya da herhangi bir sosyal çevrede eğer ilginin merkezindeyse çok kolay arkadaş edinir ve arkadaşlığını başarıyla sürdürür. Ama rolünü, sorumluluklarını ve hatta oyuncaklarını paylaşma konusuna gelince, büyük zorluklar yaşar. O kral/kraliçedir çünkü. Kuralları koyan o olmalıdır.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz

Su grubunun bir belirtisi olarak, yengeç bebeği muhtemelen diğer bebeklere göre daha hassas ve duygusal olacaktır. Bu da "gözyaşı" demektir. Çok ağlar. Bu yüzden onu kucağa almak, ona dokunmak ya da onu rahat hissettirebilen diğer şeyler, çok büyük önem taşır. Kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Evdeki huzursuzlukları hisseder ve bunlardan çok çabuk etkilenir. Bu konuda duyarlıdır. Onun yanında tartışmamaya çalışın. Ayrıca çok iştahlı bir bebektir. Büyük olasılıkla ona yemek yedirememe derdiniz olmayacaktır. Aile, yengeç bebeği için çok önemli bir kavramdır. Bu yüzden, özellikle de ailesi içerisinde ona kendini güvende hissettirmeli ve onu koruduğunuzu göstermelisiniz. Genellikle annesini rol model seçer, onun davranış ve tavırlarını taklit etmeye çalışır. Geçmişe dair anılarını saklamaya eğilimlidir. Kötü de olsa iyi de olsa, anılarını hafızasında tutar.

merhaba kızlar,

ilk basta tebrikler:)
bebek haraket edene kadar acaba kalbi atıyormu diye hep merak ediyordum, sonra bunu gösteren bi alet oldugunu ögrendim cok basit bir alet benim pimpirikliğimden aldı, her sabah akşam dinledim bebişimi, hala da arada bakıyorum.

sizde isterseniz 12. haftadan itibaren dinleyebilirsiniz.

angelsounds fetal dopler

bide fiyatı uygun aklınızda olsun...
bence hamilelikte en yararlı alet:)

Ayy baktım nettende ilginç bir aletmiş ilk defa duydum :))

canım türkçe bir isim zafer kazanmış muzaffer demek. Diğer anlamı da şerefli,onurlu soydan gelen. benim de çok hoşuma gitti anlamı

Ben de Utku ismini düşünmüştüm Utku zafer demek, Utkan da ordan geliyor demekki daha önce hiç duymamıştım, çok güzelmiş. Ben de isim seçerken Türkçe kökenli olmasına dikkat ediyorum:)

Ben de Utku ismini düşünmüştüm Utku zafer demek, Utkan da ordan geliyor demekki daha önce hiç duymamıştım, çok güzelmiş. Ben de isim seçerken Türkçe kökenli olmasına dikkat ediyorum:)

Utku ismini de çok severim ama dayımın ismi olduğu için koyamadım:KK9:

kızlar sabahtan beri bende kahverengi akıntı olmaya başladı çok korkuyorum doktora söyledim hemen normal dio ama içim hiç rahat değil ya :18:

kızlar sabahtan beri bende kahverengi akıntı olmaya başladı çok korkuyorum doktora söyledim hemen normal dio ama içim hiç rahat değil ya :18:

eczaneden progestan tablet alıp başlayabilirsin canım bebeğin tutunmasını sağlar zarar vermez rahatlıkla içebilirsin bide yatak istirahati önemli ayağa tuvalet dışında hiç kalkma doktorada gitsen yapacağı bişey yok şu durumda bebiş büyüdüğü için yer açıyorda olabilir korkma hemen oldu mu ama istirahat et

Selam kızlar, mide bulantısına ne yapıyorsunuz????????
Cok kotuyum, kusmuyorum ama bulantım cok :KK43: :KK43: :KK43:

as canım bende bulantı yok ancak burada arkadaşlardan bildiğim kadarıyla ayva yiyorlar iyi geldiğini söylüyorlar. Birde sarı tuzlu leblebi midedeki suyu emiyor bulantıyı engelliyor. azar azar devamlı beslen mideyi boş bırakma benim herhalde ondan bulantım olmuyor. sadece sabahları kötü oluyorum. Gün içinde azar azar devamlı beslenmeye çalışıyorum.

as canım bende bulantı yok ancak burada arkadaşlardan bildiğim kadarıyla ayva yiyorlar iyi geldiğini söylüyorlar. Birde sarı tuzlu leblebi midedeki suyu emiyor bulantıyı engelliyor. azar azar devamlı beslen mideyi boş bırakma benim herhalde ondan bulantım olmuyor. sadece sabahları kötü oluyorum. Gün içinde azar azar devamlı beslenmeye çalışıyorum.

Merhabalar, evet yemege calısıyorum ama olmuyor cok kout hissediyorum kendimi. Yemek düşündükçe midem bulanıyor, biraz bir seyler yedigimde düzeliyorum. Moralim cok bozuk sürekli aglıyorum. Okuyorum burada cok kişi sürekli aglıoyor sanırım. 10. haftanın içindeyiz, 7. haftada basladı mide bulantısı umarım 13. haftada biter, genelde bitiyormus..

iyi aksamlar herkese...

ara ara sanirim agrisiz da olsa kanamalrimiz olacak...agrili olursa ve bitmezse endiselenmeliyiz diye düsünüyorum, hala bebislerimiz cok minik ve calisma yapiyorlar..icinizin rahat etmesi icin doktorunuzu arayabilirsiniz..Allah im bebislerimize uzun ömür saglik versin insallah:nazar:

yorulmadım ama işteydim doktorumu aradım bir hafta izle sonra kontrole gelmemi istedi ama benim içim rahat degil

yorulmadım ama işteydim doktorumu aradım bir hafta izle sonra kontrole gelmemi istedi ama benim içim rahat degil

canim olumlu seyler düsün..doktoruna aciklamana göre seni acilen cagirmadigina göre muhim birsey degil demekki..icini ferah tutmaya calis, bende de olmustu ama ultrasonda kanamanin sebebi görunmedi bile..doktor bise yok dedigi halde ben de senin gibi endiselenmstim kalp atislarini görene kadar da sikintidaydim..karin agrilan vs var mi ya da devam ediyo mu kanama?

X