2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canım bence sen doktorunu değiştir bende ebeyim doktor kadar olmasada az çok biliyorum bişeyler kese küçükte olsa göründü diyorsun kese göründüyse bu dış gebelik asla ve asla olamaz dış gebelikte kese görünmez çünkü geç döllenme falandır sen içini ferah tut ve doktorunu değiştir canım rabbim yar ve yardımcın olsun

doktorunu değiştirme imkanın varsa değiştir derim değerlerin güzel gidiyor

canim bence de doktorunu degistir..ben de 5+1 ken gördüm kesemi..daha da beklenebilir diye biliyorum.sikinti yapma bence ve her doktr maalesefki dogru tahminlerde bulunamayabiliyor , doktorunu degistirmekten bise kaybetmessin bence..

insallah sihhatle kucagina almak nasip olur bebisini:nazar:

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar...

doktora güvenmememin sebebi keseyi görüp dış gebelikten bahsetmesi...devlet hastanesine sadece kan testi için gitmiştim pztesi. daha önce yaşadığım sorunları anlattım hemen dış gebelikten vsvs bahsetti. dün gittim beta hcg değerim iki günde 1787 den 3038 e çıkmış..düzenli artmıyor dedi daha 4+6 daydım onu hesaplayıp kese boyutunu da (henüz 6.6 mm) hesaba katmadan bu değerle kese içinde birşeyler görünmeli dedi...ama bugün içim daha rahat...akşam kendi doktoruma gideceğim gelişmeleri paylaşırım sizinle...tekrar teşekkür ederim arkadaşlar...Dilerim hepimiz sağlıklı sıhhatli rahat hamilelikler geçirip alırız bebeklerimizi kucağımıza..

doktora güvenmememin sebebi keseyi görüp dış gebelikten bahsetmesi...devlet hastanesine sadece kan testi için gitmiştim pztesi. daha önce yaşadığım sorunları anlattım hemen dış gebelikten vsvs bahsetti. dün gittim beta hcg değerim iki günde 1787 den 3038 e çıkmış..düzenli artmıyor dedi daha 4+6 daydım onu hesaplayıp kese boyutunu da (henüz 6.6 mm) hesaba katmadan bu değerle kese içinde birşeyler görünmeli dedi...ama bugün içim daha rahat...akşam kendi doktoruma gideceğim gelişmeleri paylaşırım sizinle...tekrar teşekkür ederim arkadaşlar...Dilerim hepimiz sağlıklı sıhhatli rahat hamilelikler geçirip alırız bebeklerimizi kucağımıza..

canım oncelıkle guzel haberler alırsın umarım . ama benım aklım karıstı kezeyı gorduyse zaten yerınden bellı olur dıs gebelık olup olmadıgını. yanı benım suan 2 hamılelıgım ılkını aldırmak zorunda kalmıstık yanlıs yerde olusmustu benım cıft rahmımden dolayı. sımdıkı hamılelıgımde bakarkenden kese rahım ıcınde dedı nasıl baktıgında anlamaz dısmı onu anlamadım kesınlıkle baska bır doktora gıt. bırde dıs gebelıkte asırı agrı olur dıye bılıyorum ama dayanılmaz derecede ve gecmeyen bır agrı.

canim ben 5 küsürdeyim icini göremioyrum 10 gün sonra yine gel dedi..ben de 2 hafta sonra gittim kalp atisi da wardi fasülyemde ordaydi..senin icin bence cok erken o gicik doktora bi daaha ugrama bence insanin moralini bozmaktan baska bi ise yaramiolar..her söleneni zaten dikkate alioruz endiselenioruz accik dikkatli olsalar ölürler

canim ben 5 küsürdeyim icini göremioyrum 10 gün sonra yine gel dedi..ben de 2 hafta sonra gittim kalp atisi da wardi fasülyemde ordaydi..senin icin bence cok erken o gicik doktora bi daaha ugrama bence insanin moralini bozmaktan baska bi ise yaramiolar..her söleneni zaten dikkate alioruz endiselenioruz accik dikkatli olsalar ölürler

bidaha işim olmaz zaten uğramam bile yanına...ben daha bugün 5 oldum kese çok düzgün ama içinde bişey görünmüyo...hem ben doktoruma haftaya gitmeyi düşünüyordum erken diye..öyle hemen ultrasona alınca böyle endişelendirdi işte.... kaç haftalık olduğunu, SAT'ı sormadı bile...

fasülyene de sana da Allah sağlıklı sıhhatli uzuun bir ömür versin :)))

Son düzenleme:
canım oncelıkle guzel haberler alırsın umarım . ama benım aklım karıstı kezeyı gorduyse zaten yerınden bellı olur dıs gebelık olup olmadıgını. yanı benım suan 2 hamılelıgım ılkını aldırmak zorunda kalmıstık yanlıs yerde olusmustu benım cıft rahmımden dolayı. sımdıkı hamılelıgımde bakarkenden kese rahım ıcınde dedı nasıl baktıgında anlamaz dısmı onu anlamadım kesınlıkle baska bır doktora gıt. bırde dıs gebelıkte asırı agrı olur dıye bılıyorum ama dayanılmaz derecede ve gecmeyen bır agrı.

ağrı, kanama, lekelenme hiçbişey yok...keseyi de gördük...ama içinde bişey göremedi..bakalım bugün kendi doktorum ne diyecek...

ağrı, kanama, lekelenme hiçbişey yok...keseyi de gördük...ama içinde bişey göremedi..bakalım bugün kendi doktorum ne diyecek...

ya doktormuydu sana bakan ya bence deılmıs valla ben sat a gore 7 haftalıgım doktora gorede 6 haftalık kalp atısını gorduk oda nokta kadar vede ılk keseyı gordugumuzde sadece mercımek boyunda sıyah bırsey vardı sımdı de fazulye kadar kese merak etme bence doktorun sana guzel seyler soyleyecek.

bidaha işim olmaz zaten uğramam bile yanına...ben daha bugün 5 oldum kese çok düzgün ama içinde bişey görünmüyo...hem ben doktoruma haftaya gitmeyi düşünüyordum erken diye..öyle hemen ultrasona alınca böyle endişelendirdi işte.... kaç haftalık olduğunu, SAT'ı sormadı bile...

fasülyene de sana da Allah sağlıklı sıhhatli uzuun bir ömür versin :)))

amiiiin insallah:nazar: hepimizinkini

aynen ben de öyleyim:KK43: okuldan saat 8 gıbı geldım akşam dersim vardı bugun,evde yemek yok tabi,bi çorba söylıyım dedım.hala gelecek 1.5 saattir.geberdim yani:KK43:adama izah edıyorum hamıleyım dıyorum gonder mıdem bulanıyo dıyorum hala yok ortada corba:KK43: ben açken midem cok bulanıyor.kazınıyor içim kıyılıyor,kokular mahvedıyor,yakında evımden tıksıncem,banyoya ve mutfağa burnumu tutarak gırıyorum:KK43: ne zaman bitecek bu işkenceler:KK43:anne olmak ne zormuş

sen hala mutfağa banyoya giriyo musun:) ben mutfağı 6. haftada bıraktım, o zamanlar sadece bulantım vardı her kokuya karşı aynen sen gibiydim... sıvı sabun bile midemi bulandırıyodu değiştirip fresh bi el sabunu aldım, banyoyu öle hallettik biraz, salona girmiyorum zaten kapıyı kapattık, koridorda da yeni evli olduğum için bi mobilya kokusu:S onun için de okyanus kokulu oda spreyi aldım daha da olmuyo artık evi terkedip anneminkine gidicem yarın umarım orası iyi gelir.

5 haftalikken kalp atsiimi gormeyi planliyormus dr un canm ..6+larda gozukuyor kalp atisi bende dungitt
5 haftalik dedi gec yumurtlama olmus buyuzden adet tarihinden farkli cikiyo dr degisikligi yap canim

kizlar merhaba
bebislerinizle guzel bir gun diliyorum:KK34:
benim karnimin alt kisminda gerilmeler var, yani vajinanin ustunde:KK17: bir darip hissediyorum sanki birseyler yirtiliyor gibi iceride. rahim buyurken baskilar normalmis ama baya alt tarafta hissediyorum ya normal di mi? boyle oldu sizde de? bir de baya baya bir akintim var ya, hep islak hissediyorum:nazar:

arkadaşlar benşm bir sorunum var cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim sorunumu anlatan konu açmıştım buraya da kopyalıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

herkese marhaba...

2 düşük ve bir ameliyattan sonra 2009 da başlayan anne olma isteğim sonunda gerçekleşiyor derken yine sorun ve çoook mutsuzum...sorun mu var doktor mu yanlış değerlendirdi sizlere, daha önce yaşamış olanlara danışmak istedim....

27 ekim son adet tarihimdi 22 kasım beklenen adet tarihimdi ve adet olmadım 23 ünde test yaptım pozitif bu pazartesi kan testi yaptırdım değerim 1787 çıktı ve küçücük keseyi gördük...doktor daha önce sorun yaşadığım için beta HCG takibi istedi bugün aldığım sonuç 3038 yani tam ki katı değil değer 3400 3500 lerde olmalıydı...vajinal ultrasonla bebeği görmek istedik ama göremedik...kesenin boyutu 6.6 mm...

doktor dış gebelik ya da boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar beta HCG istedi...sonuç önemli dedi...

şimdi sorum şu: alper mumcunun sitesinde kese 12-16 mm olmadan yolk sac görünmez embriyo hiç görünmez diyor....ama doktor bu değerlere göre kesede bişeyler görünmeli dedi...diğer gebeliklerimde geç döllenme olmuştu bunda da böyle bişey olmuş ve doktor anlayamamış olabilir mi???

beta hcg ve kese boyutuna göre bebeğin görünmesi gerekir mi? haftam 4,6 sizler ne zaman görmüştünüz bebeklerinizi....yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşınki içim rahatlasın ya da en azından başıma geleceklere hazırlanayım...lütfen....:KK43:((

Merhaba canım..
Bir kez daha doktor seçiminin ne kadar önemli olduğunu yazdıklardan görmek üzücü..
Doktorluk maalesef diğer mesleklere benzemiyor,direk insanla ilgili ve hakkıyla görevini icra etmeyenler bir çok insanın hakkına giriyorlar.
Diğer anne adaylarınında dediği gibi ,doktor değişikliği isabetli bir karar olur.

kizlar merhaba
bebislerinizle guzel bir gun diliyorum:KK34:
benim karnimin alt kisminda gerilmeler var, yani vajinanin ustunde:KK17: bir darip hissediyorum sanki birseyler yirtiliyor gibi iceride. rahim buyurken baskilar normalmis ama baya alt tarafta hissediyorum ya normal di mi? boyle oldu sizde de? bir de baya baya bir akintim var ya, hep islak hissediyorum:nazar:

canım yasadıklarının hepsı normal kasıklardakı gerılım azalıyor 6. haftada akıntı da normal bende sureklı ıslagım gunde 3 kez camadır degısıyorum .endıse edıcek bırsey yok

canım yasadıklarının hepsı normal kasıklardakı gerılım azalıyor 6. haftada akıntı da normal bende sureklı ıslagım gunde 3 kez camadır degısıyorum .endıse edıcek bırsey yok

aynen akinti konusunda daha once de cok duymustum, gecen adet gunumden beri baya bir islagim, ben de 3 kere falan degistiriyorum.
genelde karinda gerilmeler diyorlar ya benim kasiklarda agri falan yok sadece iste o bolgede gariplikler arada hafif kramp gibi birseyler oluyor. 2, 3 gun baya yoklamisti ama bu gun arada bir geliyor. degisik birsey, ama hissediyorum iceride calismalar hizla devam ediyor :nazar:

aynen akinti konusunda daha once de cok duymustum, gecen adet gunumden beri baya bir islagim, ben de 3 kere falan degistiriyorum.
genelde karinda gerilmeler diyorlar ya benim kasiklarda agri falan yok sadece iste o bolgede gariplikler arada hafif kramp gibi birseyler oluyor. 2, 3 gun baya yoklamisti ama bu gun arada bir geliyor. degisik birsey, ama hissediyorum iceride calismalar hizla devam ediyor :nazar:

evet canım içimizde buyudukce neler hıssedeceyız kımbılır ama en cok merak ettıgım hareket etmeye basladıgında ne hıssedecegımız :)

gunaydn kızlar dogum gunu hedıyemı aldm fasulyemın pıt pıtlarını gordm cok tatlı ya mınıcık 7+2ym:emir_bebek::nazar:

doğumgünün kutlu olsun, gerçekten en güzel hediyeyi almışsın, allah kucağınada almak nasip etsin, darısı başıma inşallah bugün bende duyarım miniğimi :)

biz iyiyiz:nazar: siz nasilsiniz?

Çok şükür bizlerde iyiyiz.glmt cnm bizim seninle aynı haftalarımız.seninda sat 14 ekimmi?

hapsucum sanırım daha iyisin bugünlerde? benim çok hafif bulantıalr geliyor ve gidiyor.inşlh çoğalmaz.

pnrali çok sevindim cnm inşlh sağlıklada kucağımıza alırız bebişlerimizi biz bu hafta sonu inşlh duyarız pıt pıtlarımzı?

X