2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

cok haklisin arkadasim burda konusulan konular bazende cok isimize yariyo kizima hamileken bisi bilmezdim subat annelerile herseyi ogrenmistim doguruncada cogu seyi arkadaslarlan konusa konusa ogrendik kotu konulari okumicak kafaya takmicaksiniz
birine olan ila bizede olucak dil allah hepimiz icin hayirlisini verir burda paylasicaz konusucaz ki bir biirimizden ogrenicez cogu gereken konulari olumsuz dusunmicez konusmicaz ki hersey iyi olsun burda 9 ay beraber konusup herseyimizi paylasicaz doguruncada bebislerimizi konusucaz ne kadar guzel :nazar: hepimiz arkadasiz burda bir birimizin fikrine saygi gostericez

herkes birbirine akıl veriyorsa herkes işine yarayan önerileri paylaşıyor demektir ben mesela limonlu ayvayı burda öğrendim Allah söyleyenden razı olsun. Kimse kimseyi zorla tutmuyor arkadaşlar hoşçakalın:KK3:

bende artık kahve içmiyorum senin sayende canım ALLAH razı olsun :KK66: ben de senin gibi faydalı olduğunu düşünüyorum, ama herkesin görüşü aynı olmuyor saygı göstermek lazım :KK66:

slm arkadaslar benıde loısteye eklıyebılırsınzı bugun gıttık keseyı gorduk 5 haftalık olarak cıktı gec yumurtlamısım yas 27 ıkıncı bebegım kılo 61 boy 1.65 en son adet tarıhım 10.10.2011

kımse kımseyı burda zorla tutmuyor arkadasım buraya uye oldysak ve bu gruba gırdıysek herkesı ay ay nerler yasadıklarını ogrenmek yapılan uygulamaları bılmek kımseyle konsuamadınız seylerı paylasmak ıcın buradayız benım ıkıncı hamılelıgım ve ben ekım ayında dunyay getırdım kızı muhtesem bı k.k ekım annelerı grubumuz va rayrıca faceten de grup actık ...komple grubu evımdede agırladım cok gzel dostluklar yasıyoruz bence bunlar cok onemlı ve guzel seyler

selamm arkadaşlarr nasıl geçiyor günlerinz ben hiç bişey yiyemediğim için dün gece acile götrddü eşim serum bağlandı :KK43: ama bu arada cok güzel bişey oldu bebeğimn ilk kez kalp atışlarını duydum dünyada duyduğm en güzel sestii ALLAHım herkese nasip etsn :)

arkadaşlar benşm bir sorunum var cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim sorunumu anlatan konu açmıştım buraya da kopyalıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

herkese marhaba...

2 düşük ve bir ameliyattan sonra 2009 da başlayan anne olma isteğim sonunda gerçekleşiyor derken yine sorun ve çoook mutsuzum...sorun mu var doktor mu yanlış değerlendirdi sizlere, daha önce yaşamış olanlara danışmak istedim....

27 ekim son adet tarihimdi 22 kasım beklenen adet tarihimdi ve adet olmadım 23 ünde test yaptım pozitif bu pazartesi kan testi yaptırdım değerim 1787 çıktı ve küçücük keseyi gördük...doktor daha önce sorun yaşadığım için beta HCG takibi istedi bugün aldığım sonuç 3038 yani tam ki katı değil değer 3400 3500 lerde olmalıydı...vajinal ultrasonla bebeği görmek istedik ama göremedik...kesenin boyutu 6.6 mm...

doktor dış gebelik ya da boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar beta HCG istedi...sonuç önemli dedi...

şimdi sorum şu: alper mumcunun sitesinde kese 12-16 mm olmadan yolk sac görünmez embriyo hiç görünmez diyor....ama doktor bu değerlere göre kesede bişeyler görünmeli dedi...diğer gebeliklerimde geç döllenme olmuştu bunda da böyle bişey olmuş ve doktor anlayamamış olabilir mi???

beta hcg ve kese boyutuna göre bebeğin görünmesi gerekir mi? haftam 4,6 sizler ne zaman görmüştünüz bebeklerinizi....yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşınki içim rahatlasın ya da en azından başıma geleceklere hazırlanayım...lütfen....:KK43:((

Son düzenleme:
canım benim de başta acayip kabızlığım ve gazım vardı kabızlık için günde ara ara 3-4 er kayısı kurusu yiyip üstüne ılık su içeceksin sadece sabah yeme yani. Ben de işe yaradı baya

doğru diyorsun aslında biraz leblebi alayım ben

evet yaa muhteşem gerçekten ve eşi de ne kadar anlayışlı

arsime senle aynıyız ben de 6. haftaya girince başladı hiç bişi yoktu. Çok şükür kusacak kadar olmuyorum ama iştahımı yitirdim kokular garip..

aynen ben de öyleyim:KK43: okuldan saat 8 gıbı geldım akşam dersim vardı bugun,evde yemek yok tabi,bi çorba söylıyım dedım.hala gelecek 1.5 saattir.geberdim yani:KK43:adama izah edıyorum hamıleyım dıyorum gonder mıdem bulanıyo dıyorum hala yok ortada corba:KK43: ben açken midem cok bulanıyor.kazınıyor içim kıyılıyor,kokular mahvedıyor,yakında evımden tıksıncem,banyoya ve mutfağa burnumu tutarak gırıyorum:KK43: ne zaman bitecek bu işkenceler:KK43:anne olmak ne zormuş

aynen ben de öyleyim:KK43: okuldan saat 8 gıbı geldım akşam dersim vardı bugun,evde yemek yok tabi,bi çorba söylıyım dedım.hala gelecek 1.5 saattir.geberdim yani:KK43:adama izah edıyorum hamıleyım dıyorum gonder mıdem bulanıyo dıyorum hala yok ortada corba:KK43: ben açken midem cok bulanıyor.kazınıyor içim kıyılıyor,kokular mahvedıyor,yakında evımden tıksıncem,banyoya ve mutfağa burnumu tutarak gırıyorum:KK43: ne zaman bitecek bu işkenceler:KK43:anne olmak ne zormuş

senin bulantıların falan yoktu ne zman başladı canım yaa? keşke dışarda çorba içip gelseydin diyeceğim ama restaurantların kokusu berbat zaten. bir daha tedbirli davran okuldan gecikicek olursan çok önceden sipariş ver ki bekleme böyle bebişin acıkmıştır annesi. :) atıştırmalık kuruyemiş falan varsa evde açlığını yatıştırır hemde midene iyi gelir.

kızlar yardım eder misinizz ??
22 kasım 24.08
25 kasım 54.13
28 kasım 91.22
bugün ise yani 30 kasım 185.9
olmuş değerim
arkadaşlara sordum değerin iyi olduğunu yükseldiğini söylediler...
doktorum 2 gün sonra bidaha istedi beta hcg :26:

arkadaşlar benşm bir sorunum var cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim sorunumu anlatan konu açmıştım buraya da kopyalıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

herkese marhaba...

2 düşük ve bir ameliyattan sonra 2009 da başlayan anne olma isteğim sonunda gerçekleşiyor derken yine sorun ve çoook mutsuzum...sorun mu var doktor mu yanlış değerlendirdi sizlere, daha önce yaşamış olanlara danışmak istedim....

27 ekim son adet tarihimdi 22 kasım beklenen adet tarihimdi ve adet olmadım 23 ünde test yaptım pozitif bu pazartesi kan testi yaptırdım değerim 1787 çıktı ve küçücük keseyi gördük...doktor daha önce sorun yaşadığım için beta HCG takibi istedi bugün aldığım sonuç 3038 yani tam ki katı değil değer 3400 3500 lerde olmalıydı...vajinal ultrasonla bebeği görmek istedik ama göremedik...kesenin boyutu 6.6 mm...

doktor dış gebelik ya da boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar beta HCG istedi...sonuç önemli dedi...

şimdi sorum şu: alper mumcunun sitesinde kese 12-16 mm olmadan yolk sac görünmez embriyo hiç görünmez diyor....ama doktor bu değerlere göre kesede bişeyler görünmeli dedi...diğer gebeliklerimde geç döllenme olmuştu bunda da böyle bişey olmuş ve doktor anlayamamış olabilir mi???

beta hcg ve kese boyutuna göre bebeğin görünmesi gerekir mi? haftam 4,6 sizler ne zaman görmüştünüz bebeklerinizi....yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşınki içim rahatlasın ya da en azından başıma geleceklere hazırlanayım...lütfen....:KK43:((

canım bence sen doktorunu değiştir bende ebeyim doktor kadar olmasada az çok biliyorum bişeyler kese küçükte olsa göründü diyorsun kese göründüyse bu dış gebelik asla ve asla olamaz dış gebelikte kese görünmez çünkü geç döllenme falandır sen içini ferah tut ve doktorunu değiştir canım rabbim yar ve yardımcın olsun

kızlar yardım eder misinizz ??
22 kasım 24.08
25 kasım 54.13
28 kasım 91.22
bugün ise yani 30 kasım 185.9
olmuş değerim
arkadaşlara sordum değerin iyi olduğunu yükseldiğini söylediler...
doktorum 2 gün sonra bidaha istedi beta hcg :26:

canım yükseliyor işte çok şükür kötü düşünme sen sakın adetinde geçti kimyasal olamaz artık rabbim yardımcın olsun:KK16:

Arkadaşlar;

Benim en az haftada 1 kez karnımda çekilmeler kasılmalar oluyor..sanki adet oluyormusum gibi..Böyle yukardan aşağıya doğru tırmalanıyormuş gibi acılı bir kasılma ve batma..Sizde de oluyor mu??Bazı sancıların normal olduğunu biliyorum ama bu da onlardan mı acaba?:18:

Arkadaşlar;

Benim en az haftada 1 kez karnımda çekilmeler kasılmalar oluyor..sanki adet oluyormusum gibi..Böyle yukardan aşağıya doğru tırmalanıyormuş gibi acılı bir kasılma ve batma..Sizde de oluyor mu??Bazı sancıların normal olduğunu biliyorum ama bu da onlardan mı acaba?:18:

bende de oluyor canım ilk zamanlar akıntıyla birlikte olunca adet oldum işte deyip lavaboya gidiyordum sonradan dank ediyordu :KK1: halada var öyle ağrılarım canım bebişler büyüyor kendilerine yer açıyor kolay değil tabi ama ilerisi nasıl olacak şimdiden düşünmeye başladım valla:18:

bende de oluyor canım ilk zamanlar akıntıyla birlikte olunca adet oldum işte deyip lavaboya gidiyordum sonradan dank ediyordu :KK1: halada var öyle ağrılarım canım bebişler büyüyor kendilerine yer açıyor kolay değil tabi ama ilerisi nasıl olacak şimdiden düşünmeye başladım valla:18:

Aynen bende başlarda aynı tepkiyi veriyordum..O zman bel ağrısı falan daha çoktu bende..şimdilerde sancılar azaldı sadece ara ara vuruyor..korkutuyor tabi :)

merrhaba kızlar bende 7+4 haftalık hamileyim ..bugün dr gittim minik mucizemin kalp atışlarını duyduk inanılmaz bişeydi hepimize hayırlı olsun . sağlıkla gelsinler inşallah..hepinizi öpüyorum görüşmek üzere

herkese marhaba...

doktorunu değiştirme imkanın varsa değiştir derim değerlerin güzel gidiyor

X