2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

teşekkür ederim canım içim rahatladı valla önümüzdeki hafta perşembe gidicem ozamn belli olur heralde kaç haftalık olduğu

sağa dönüp yatmak daha iyidir diye düşünüyorum çünkü sola dönünce kalbin üstüne ağırlık verilir.

hayır canım nasıl rahat edıyoorsanız öyle yatın bende ilkhamıleliğimde sola dönüp yatın dıye bı yazı okudum genelde öyle yattım doğum yaparkende bebek sola yer etmiş ebeler o taraftan iteledi durdular normal doğumdu buarada.bence nasıl rahat dersen öle yatılmalı takılmayın bunlara

ah anlasam bende anlamadımki doktor aynen böyle dedi diğer ultrasyonda bakan doktorda herşey sağlıklı dedi ama 7. haftada anca kesemi görünür ya

ultrasonda bakan doktor kaç haftalık olduğunu anlamalıydı. benim de 6 haftalık olması gerekiyor ama 5 haftalık boyutu.1 hafta geç yumurtlamışım.
sen de o zaman 4 ya da 5 haftalıksın.çünkü 6 ya da 7.haftada kalp atışı görünür

sağa yatmak peygamberimizin sünneti olduğu için bir hikmeti vardır elbet. tabi nasıl rahat ediliyorsa öyle yatmak lazım

sağa yatmak peygamberimizin sünneti olduğu için bir hikmeti vardır elbet. tabi nasıl rahat ediliyorsa öyle yatmak lazım

sünnetle ilgisi yok anatomik olarak sol yanımızda kan pompalanması yapıldığı için bebeğin beslenmesi daha kolay gerçekleşeceğinden tamamen BİLİMSEL nedenlerle sol yanımıza yatmamız gerekiyor.

kızlar ben henüz dr a gitmedim bikaç haftaya kadar gitmeyı düşünüyorum kısmetse ilk giden arkadaslar dr sadece folık asıtmı verdı kan ilacı yada baska ilacda verdımı bılgilendırırmısınız ...

folik asit kullanmak önemli zararlı şeyleri yemeyeceksin gazlı içecek aşırı yağlı adaçayı maydonoz patlıcan vs bir de kan tahlili yapıyorlar kan durumun nedir die kansızsan ona göre besleniyorsun et yemeği yerken yoğurt yemiyorsun yanında mesela

evet muhtemelen öyle zaten doktor şuan herşey sağlıklı demese ben ne hale gelirdim bilemiyorum perşembe günü belli olur artık ve ben sat a göre perşembe günü 8+3 oluyorum yinede baya geriden geliyo

sünnetle ilgisi yok anatomik olarak sol yanımızda kan pompalanması yapıldığı için bebeğin beslenmesi daha kolay gerçekleşeceğinden tamamen BİLİMSEL nedenlerle sol yanımıza yatmamız gerekiyor.

bilimsel yazıları biraz daha araştırmanız lazım çünkü kan pompalanması yapıldığı için kalbe ağırlık verilmemesi gerekiyor.

Sağ tarafa yatılması durumunda, sağ burun deliği tıkanmakta, sol burun deliği açılmaktadır. Sol burundan yapılan nefes alma ile sağ beyin yarımküresinin aktivitesi artar.

Sağ beyin yarımküresinin uyarılması, parasempatik sinir sistemimizin faaliyetlerini artırmasına, kalp hizimizin yavaşlamasına, tansiyonumuzun düşmesine ve mide-bağırsak faaliyetlerimizin yavaşlamasına neden olur... Dolayısıyla kalbimiz daha az yorulur,uykuya dalmamız daha kolaylaşır, bu da istirahatimizin daha iyi olmasına imkân sağlar. Diğer yandan sol tarafa yatılırsa ne olur?

Sol burun deliğinin tıkanması ile birlikte sağ burun deliğinden nefes alınması, sempatik sinir sisteminin faaliyetlerinde artışa yol açar; bu durumda kişi heyecanlanmış gibi olur ve kalp atışlarındaki hızlanma ile kalp daha da yorulur. Bu yüzden uykuya dalma zorlaşır.

Çünkü kalp atım hızının, tansiyonun, heyecan ve dikkatin artması uykuya engel olabilir. Sol tarafımız üzerine uyumada ise vücudumuz daha çok yıpranacaktır.

Sırtüstü veya yüzüstü yatınca durum ne olacaktır? Yüzüstü yatmak zaten uzun süre mümkün olmadığı gibi, kalp, akciğerler ve mide bu durumda baskı altında olduğu için, ciğerlerimiz ve midemiz sıkışıp rahatsızlık verebilir. Sırtüstü yatıldığında ise bu rahatsızlıklar olmayabilir. Ancak uykuya dalmada gecikme olabilir. Bu durum da vücudun tam dinlendirici bir uykuya geçmesine ve dinlenmesine engel olabilir. Çünkü bu durumda gündüz olduğu gibi iki burun açık olacak ve parasempatik sistem uyarılamayacaktır. Ayrıca sırtüstü yatılması durumunda mide ve bağırsakların fonksiyonlarını gerçeklestirmesi biraz daha zorlaşacaktır.

En faydalı ve belki de en az zarar görebileceğimiz yatış pozisyonun: "Sağ yana yatarak ve ayakları vücuda doğru çekerek uyuma" şeklinde olduğu, yapılan araştırmalarla doğrulanmıştır.

4,5 aydır folıkasiti kullanıyorum cnm cevız aldım bugün evet kansızım çok üşüyorum resmen donuyorum yaa.
teşekürler kızlar cvpnız için

bende sola yatmak gerekiyo diye duydum ama bak senin sola yer etmiş gerçi benim aklıma bile gelmiyo bi yayılıyorum yatarta artık neresi denk gelirse

bende sola yatmak gerekiyo diye duydum ama bak senin sola yer etmiş gerçi benim aklıma bile gelmiyo bi yayılıyorum yatarta artık neresi denk gelirse

kızlarrr ne olur bana yardımcı olun ya 5 haftalık hamileyim 2 gündür kahve leke geliyor ve adet sancısı gibi karın ağrısı oluyor ne olabilir kızlarr

ne güzel sayemde siz de araştırmış oldunuz herşeyi dini bir nedene ve sonuca bağlamak köhneleşmek ve yozlaşmayı beraberinde getirir.

kızlarrr ne olur bana yardımcı olun ya 5 haftalık hamileyim 2 gündür kahve leke geliyor ve adet sancısı gibi karın ağrısı oluyor ne olabilir kızlarr

tatlım adet sancısı gibi sancılar normal ama akıntı benim hiç başıma gelmedi bir doktora gitsen daha iyi olmaz mı hemen panikleme hemde

ne güzel sayemde siz de araştırmış oldunuz herşeyi dini bir nedene ve sonuca bağlamak köhneleşmek ve yozlaşmayı beraberinde getirir.

Amacımız burada birbirimizi yermek,yada düşüncelerinden dolayı eleştirmek değil.Aynı duyguları ve değişiklikleri yaşadığımız bu günlerde,birbirimize destek ve bir nebze yardımcı olabilmek.

kahverengi olmuştu benim ilk hamileliğimde neden olduğu anlaşılamadı 12. haftaya kadar progestan kullandım sonra geçti taze kırmızı kan tehlikeliymiş canım ama bir an önce dr a gitmelisin

kahverengi olmuştu benim ilk hamileliğimde neden olduğu anlaşılamadı 12. haftaya kadar progestan kullandım sonra geçti taze kırmızı kan tehlikeliymiş canım ama bir an önce dr a gitmelisin

doktora gittim progestan verdi ama kendi doktorum çok rahat davrandı ya sinir oldum değiştircem doktorumu gebeliğimi öğrendiğim gün ki doktora gidicem o çok araştırmıştı o zaman en azından bişey varsa bile biliyim boş yere kendimi kasıyorum yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…