2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bir sürü baa büyük olan sütyenim vardı geçen büyük temizlikte atacaktım sonra ne de olsa ocakta hamile kalmak istiyorsun bilgililgili atma o zaman lazım olur demiştim kendi kendime,,,, şimdiden onlara transfer oldum ben ve göğüslerime krem sürmeye de başladım çatlak olmasın diye o kadar şiştiler ki ve çok hassaslar.

arkadaşlar affedersiniz ama bişey sormam lazım: sizde de benim gibi yoğun gaz sorunu var mı acaba? geçen akşam iki saat dolaştım evin içinde bu koku ne diye farkında bile değilim benden geldiğinin, dün akşam anladım o kokunun sahibi benim o kadar çok çıkıyor ki gerçekten bazen farketmiyorum, askeriye koğuşu gibi yaptım evi, kendimde kaçamıyorum kaçabilsem hemen giderim o kadar kötü:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

:)))))))) ya süpersin valla beni güldürdün allahda seni güldürsün inşallah. bu aralar çok normal bendede oluyodu hatta eşim benden bucak bucak kaçıyodu kokuyu almasa bile ben gülmeye başlar başlamaz odadan çıkıyodu ama azaldı artık üşütmemeye özen göster özellikle ayaklarını birazda üşütmekten kaynaklanıyor.

ya gerçekten öyle bir de eşime çıkıştım geçen akşam senden mi geliyor bu koku diye :KK9:

canım ben şimdiden başladım kullanmaya sabahları sürüyorum, ne olur ne olmaz şimdilik günde bir defa sürüyorum sonra daha da gerginleşirse arttırırım dedim.

gaz bende de var ama tutabiliyorum allahtan :)
yani farkına varmadan kaçırmadım hiç
ama inanılmaz bi gaz sancısı çekiyorum
ayaklarıma su torbası koyunca iyi geliyor karnımıda ovuom hep

ya gerçekten öyle bir de eşime çıkıştım geçen akşam senden mi geliyor bu koku diye :KK9:

canım ben şimdiden başladım kullanmaya sabahları sürüyorum, ne olur ne olmaz şimdilik günde bir defa sürüyorum sonra daha da gerginleşirse arttırırım dedim.

ay hala gülüyorum valla işyerindeyim etfarımdakiler de bana bakıyor ne oldu diye :KK9: Olabilir canım bende var ama sadece şişkinlik yapıyor şimdilik ayağını sıcak tut gaz yapacak şeyler yiyip içme dikkat et kendine :KK1::KK34:

hmm haklısın aslında bende alayım o zaman dün gittiğim arkadaşta verdi kullanırsın diye ama orda unuttum hangisinden alsam acaba ? :44:

gaz bende de var ama tutabiliyorum allahtan :)
yani farkına varmadan kaçırmadım hiç
ama inanılmaz bi gaz sancısı çekiyorum
ayaklarıma su torbası koyunca iyi geliyor karnımıda ovuom hep

ya işte benim sancım falan olmuyor çünkü gazlarım çok özgür başlarına buyruklar hiç içimde sıkışıp kalmıyorlar:KK8:

ya işte benim sancım falan olmuyor çünkü gazlarım çok özgür başlarına buyruklar hiç içimde sıkışıp kalmıyorlar:KK8:

özgür ruhlu :)
ama sancı çok fena belkide daha ii bölesi :)
önceden böyle deildim bi ameliyat oldum ondan sonra gaz sancısı çeken bi insanoldum

merhaba arkadaşlar
geçmişi okudumda herkesler iyi maşallah :nazar:allah nazarlardan saklasın, bulantı ve kusmaları yoğun arkadaşlarda varmış kolaylıklar diliyorum ama başka bişi olmasın ne diyelim.. bende hiç belirtisi olmayanlardanım sadece göğüslerim hassas onun dışında hiçbirşey yok hımm bir de fena kabız problemim var...ve bundan sanırım kilom artmış görünüyor ve moralim bozuluyor...çünkü ben sizlerden çok daha fazla kilolu hamile kaldım o yüzden şu ilk zamanlarda kilo almak istemıyorum hatta sonrasında da çok az kilo alarak tamamlamalıyım...inşallah aminnnnn...

günaydın herkese
ağrısız bulantısız güzel bir gün diliyorum

Allah razı olsun canım :KK49:

dün eve giderken bi minibüs sıkıştırdı beni baya panik oldum kastım kendimi
eve gidene kadar çok ağrım oldu evde de hep yattım
tabi gaz sancımda çoktu ağrı ondanda olabilir bilmiyorum
artık araba kullanmıcam :KK50: en azından doktora gidip sorana kadar
bugünde biraz ağrılarım var ara ara gelip gidiyor kasıklarıma

canımm korkma o kasılmalardan
özellikle bu haftalarda çok sık yaşayacaksın o kasık ağrılarını
kan gelmediği sürece korkma hiç:KK51:

mrb arkadaşlar ben geldim..
burası ne güzel bir forum böyle epey de kalabalıkmış... dünden beri ara ara okuyorum henüz bitiremedim....
temmuz anneleri arasında kısmetse ben de olacağım.
Rabbim hepimize hayırlısıyla sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder inşallah...
sevgiler...

bende hamileyim bende pazartesi gittim keseyi göremedik canım 5 aralıkta gidicem inş bir sorun çıkmaz keselerimizi görmek nasip olur Allahın izniyle..dualardan eksik etmeyin canım bugün cuma sela ile ezan arası dua edelim birbirimize..boş gebelikten falan çok korkuyorum keseyi görmediğimiz için inş öyle bişeyle karşılaşmam diye öyle dua ediyorum onun belirtileri nasıl oluyor bilginiz varmı hiç

amin canım inşallah yaa sakın kötü düşünme olur mu
birde bende ara sıra kahve leke oluyor ödüm kopuyor korkuyorum doktora gittim normal parça şeklinde adet şeklinde gelmediği sürece dedi

benim doktorum da o trz lekelerin doğal olduğunu söylemişti endişelenme tatlım:KK19:

kızlar bir sürü baa büyük olan sütyenim vardı geçen büyük temizlikte atacaktım sonra ne de olsa ocakta hamile kalmak istiyorsun bilgililgili atma o zaman lazım olur demiştim kendi kendime,,,, şimdiden onlara transfer oldum ben ve göğüslerime krem sürmeye de başladım çatlak olmasın diye o kadar şiştiler ki ve çok hassaslar.

arkadaşlar affedersiniz ama bişey sormam lazım: sizde de benim gibi yoğun gaz sorunu var mı acaba? geçen akşam iki saat dolaştım evin içinde bu koku ne diye farkında bile değilim benden geldiğinin, dün akşam anladım o kokunun sahibi benim o kadar çok çıkıyor ki gerçekten bazen farketmiyorum, askeriye koğuşu gibi yaptım evi, kendimde kaçamıyorum kaçabilsem hemen giderim o kadar kötü:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

aynen aynen benimki kendi başına çıkmıyor ama çıkarmazsam çok sancım oluyor. ama bilgilicim bi yöntem buldum canım kabızlığım için kullanıyordum normalde ama baktım gaza da etki etti kuru kayısının karası var gün kurusu, ondan yiyip gün içinde 4-5 tane üstüne ılık su iç canım. Bir de soğuk süt içme, fasülye, nohut gibi gaz yapan yiyecekleri abartma, ayağını sıcak tut. Benim bulduğum çözümler bunlar. Yine normale göre gazım oluyor ama en azından aşırı değil

Kızlar ben uykuda farkında olmadan yüzüstü uyuyorum bir problem olurmu şu aşamada ya farkında olmadan dönüyorum:26:

günaydın kızlarr....

dün akşam kontrolümüz vardı, ilk kez bu kadar net gördüm bebeğimi, kalp atışlarını ilk kez bu kadar net duydum.. herşey yolundaymış çok şükür, bebeğim çok iyimiş. 3 hafta sonra yine kontrolümüz var, ikili taramamız yapılacak, umarım hepimiz böyle güzel haberler alırız...

bu arada doktorum saç boyasını kesinlikle yasakaldı, beyalzarımla naparım bilmiyorum.......
ama beeğimin sağlığı için herşeye değer:))

selamlarr....kan verdimm geldim..:KK70:
okula da gitmedim artık..eve geldim bir gzel kahvaltımı yaptım,keyfime bakıyorum..:KK9:

merhaba kızlar ben dün gittim doktora pıt pıtları duydum:))) çok heyecanlandım:)))) ama doktor dedi ki SAT 30 Eylül olmasına rağmen doktor bebeğin 6 haftalık olduğunu söyledi. Bu durumda SAT olarak 12 Ekimi kabul etmek zorundayız diyor. Yani bu durumda ben 6+2 ymişim. Biraz tuhaf geldi benimle aynı durumda olan var mı?
o zaman seninle aynı gidiyouz cnm..
ultrason bebeğin gelişimine göre zaten ne kadarlık olduğunu gösteşyo cnm otomatik..doktorunun dediği doğrudur.

dora merhaba ağrılarının şiddeti çok mu bende çok, sağ tarafım çok kötü doktor bana düşük önleyici verdi ama bakalım kötü düşünmek istemiyorum ilk hamilleliğim 8 ay sonra tuttu ikizlerim olacak daha kalp atışlarını duyamadık 4 haftalıklar
allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsib inşallah
ikizlerin hayırlı olsun cnm.tüp bebek mi?

sata göre 6+4 canım ama bakalım doktor ne diyecek 1 hafta küçük ya da büyük çıkabiliyor ölçülerine göre. Keseyi göremeyince daha moda giremedim ben:KK9: yalnız göğüslerim abartmıyorum 75 bedenden 80e çıktı gittim sütyen aldım daha şimdiden ve hala uçları deli gibi kaşınmaya ve komple sızlamaya devam ediyor. çok sıcak bir de
daha da büyüyecekler dur bakalımmm ,,hele ki süt doluncaaa..off off:KK1:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Allah iyiliğini versin koptum gülmekten yaa :KK9::KK9::KK9::KK9: gaz sorunu bende de var ama o kadar değil :KK1:

göğüslerim benimde baya büyüdü yaa :26: ama krem falan kullanmadım henüz kullanmak gerekirmi şimdiden acaba :44:
kremi hem göbeğinize,hem belinize ve göğüslerinize şimdiden düzenli olarak kullanmaya başlayın bence.atık ne kullanıyosanız yağ mı,krem mi...

Kızlar ben uykuda farkında olmadan yüzüstü uyuyorum bir problem olurmu şu aşamada ya farkında olmadan dönüyorum:26:
yüzüstü yatmak problem olmaz cnm merak etme.ama 3 ay sonuna kadar..karnın belşrginleşince zaten rahat edemediğin için yatamayacaksın.3. aydan sonra sol-yan yatış pozisyonu en doğrusu:KK16:

ay hala gülüyorum valla işyerindeyim etfarımdakiler de bana bakıyor ne oldu diye :KK9: Olabilir canım bende var ama sadece şişkinlik yapıyor şimdilik ayağını sıcak tut gaz yapacak şeyler yiyip içme dikkat et kendine :KK1::KK34:

hmm haklısın aslında bende alayım o zaman dün gittiğim arkadaşta verdi kullanırsın diye ama orda unuttum hangisinden alsam acaba ? :44:

ya bu işyerinde devamlı kapıyı açık bırakıyorlar kocaman kağıt astım kapıyı kapatın diye ama anlayan kim? ondan üşütüyorum herhalde ayakalrımı kapı açık kalınca aşağıdan ayaklarıma soğuk geliyor :2:

canım benim eşim çok araştırdı çatlak olayını sağolsun bodyshopun kakao kremi çok iyimiş, çok kadın kullamıp memnun kalmışlar onu dene istersen ben onu kullanıyorum onu istemezsen de sarı kentoron mu ne bişey vardı ya onun yağı bir de kakao yağı iyiymiş yine, onlardan da alabilirsin.

özgür ruhlu :)
ama sancı çok fena belkide daha ii bölesi :)
önceden böyle deildim bi ameliyat oldum ondan sonra gaz sancısı çeken bi insanoldum

evet benim önceden ayda bir falan öyle gaz sancım olurdu be bu özgür gazlara razıyım sancı daha kötü :)

5 aralıkda gelin kalp atışlarını duyalım dedi canım :KK34:

hadi bakalım hayırlısı ben de 1 aralıkda gideceğim inşallah :)

merhaba arkadaşlar
geçmişi okudumda herkesler iyi maşallah :nazar:allah nazarlardan saklasın, bulantı ve kusmaları yoğun arkadaşlarda varmış kolaylıklar diliyorum ama başka bişi olmasın ne diyelim.. bende hiç belirtisi olmayanlardanım sadece göğüslerim hassas onun dışında hiçbirşey yok hımm bir de fena kabız problemim var...ve bundan sanırım kilom artmış görünüyor ve moralim bozuluyor...çünkü ben sizlerden çok daha fazla kilolu hamile kaldım o yüzden şu ilk zamanlarda kilo almak istemıyorum hatta sonrasında da çok az kilo alarak tamamlamalıyım...inşallah aminnnnn...

canım kilolu hamile kalan biri olarak önceki iletilerimi de okuduysan anlarsın seni çok iyi anlıyorum ama senin büyük ihtimalle kabızlıktan dolayıdır fazla gözükmen ben de 3,200 kg. almıştım bu sabah -200deydim kilo vermek değil derdim ama şuanda kilo almak gereksiz, bugün +da çıkmadığım için o kadar mutlu oldum ki... dün dikkatli beslendim biraz işe yaradı sanırım. sen de kabızlık için gün kurusu dene o işe yarıyor diye biliyorum ben, kabızlıktan kurtulursan kilonda normale döner moralin düzelir :) inşallah daha da dobiş olmadan atlatırız bu işi aminnnn :2:

aynen aynen benimki kendi başına çıkmıyor ama çıkarmazsam çok sancım oluyor. ama bilgilicim bi yöntem buldum canım kabızlığım için kullanıyordum normalde ama baktım gaza da etki etti kuru kayısının karası var gün kurusu, ondan yiyip gün içinde 4-5 tane üstüne ılık su iç canım. Bir de soğuk süt içme, fasülye, nohut gibi gaz yapan yiyecekleri abartma, ayağını sıcak tut. Benim bulduğum çözümler bunlar. Yine normale göre gazım oluyor ama en azından aşırı değil

canım benim hiç kabızlık sorunum yok maşallah günde 2 3 kere hallediyorum o işi üşütüyorum sanırım o yüzden oluyor artık daha da dikkat edip peşimi bırakmayan şu kokudan kurtuluacağım, Allahtan iş yerinde olmuyor akşam mayışıyorum herhalde evde oluyor ne oluyorsa

X