2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Canım o kadar olmaz heralde yaa vardır onda bi yanlışlık hem illa belirtin olacak diye bişey yokki benim bi arkadaşım bebeğini 3,5 aylıkken farketti o sırada regli de oluyordu hiçbir belirtisi de olmadı rutin kadın doğum kontrolüne gittiğinde aaa bide baktılarki bebek var hemde cinsiyetini bile öğrendi :KK1:

maşallah ne kadar şanslıymış arkadaşın ne güzel hepsini birarada öğrenmiş nasıl sürpriz olmuştur

Merhaba kızlar.. ağustosta boş gebelikten dolayı yaptığım düşükten sonra şimdi tekrar hamileyim. Ve ilk doktor randevum bugündü. Sat'a göre 7+0 ama ultrasona göre 6+4üm. Hamdolsun bugün keseyi, bebeğimi ve kalp atışlarını gördüm. Bir haftadan beri çektiğim bulantılar, kusmalar, baş ağrıları.. uçup gitti, hiçbir önemi kalmadı.. Rabbim bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin..

Aramıza hoş geldin... Aminnn tüm hamilelerin inşallah...

Bu arada paylaşmak istediğim bir şey daha var. Şuan hamile olan üç arkadaşım var, üçünün de bebeklerinin cinsiyeti 'kız', Bana kalırsa 2012 KIZ BEBEK SENESİ olacak.. Sizce??? :KK66:

Bak bu fikrine katılıyorum. Benimde kardeşimin iki görümcesi hamile ikisi de kız. Şirkette bir arkadaşım hamile o da kız. Bir arkadaşımın kardeşi de hamile vee oda kız. Olsun olsun kız bebek senesi olsun bence hiçç mahsuru yok :21:

arkadaşlar ya ben bugün 6.haftamdayım tam ve belimin sağ tarafımı desem böbrekmi bilemyorum çok ağrım var. pazartesi randevm. sistit vardı birde böbrek taşı falan oluşmuş olabilirmi ya böyle bi durumda kalan varmı çok korkuyorum çok sancım var:KK14::KK14::KK14::KK14:

Cnm pazartesi benimde öyleydi. Batar giriyordu sanki. Sanırım üşütmeyle alakalı. O akşam sıcacık bir duş aldım. Sıcağı hiç sevmememe rağmen kat kat örtündüm ama sabah kalktığımda hiçbir şeyim kalmamıştı. İçini ferah tut. Belki seninki de bu tarz birşeydir.

Benimde bugün dr randevum vardı. 5+2 keseyi gördük 10 gün sonra kalp atışlarını dinlemek için gideceğiz inşallahh..

Ohh ne güzel. Bir de kalp atışlarını duysak rahata ersek bende gün sayıyorum... Emir Bebek

slm kızlar rabbime binlerce şükür bende keseyi bebişi gördüm ve kalp atışlarını duydum çook güzeldi ALLAH herkese nasip etsin ...

Gözün aydın cnm. Amin darısı başımıza inşallah... :KK34:

selm akadaşla..
ben de keseyi gördümm dün..:)
ama spiralim çok yakındı keseye..doktor vajinal ultrason ile çekti aldı spirali,kurtulmuş oldumm:) 6 haftalık göünüyor benm minişim de..ama ben sat ı bilmiyorum. son 2 ay not etmemişim tarhleri ama hesaplamalarımla 12 ekim çıkıyor..neyse bakalımm...saat 8 de tahliller için gidicem hastaneye..sevgiler:KK16:

Bu kadar kolay kurtulmana çok sevindim cnm senin de gözün aydın...

günaydın kızlar dün akşam gidip kesemizi gördük 5 aralıkdada inşallah kalp atışlarını duymak için çağırdı:KK16:

Günaydınnn... Gelsin artık şu aralığın ilk haftası da duyalım kalp atışlarını bebişlerimizin...

Son düzenleme:
günaydın herkeze dünkü konuşmalara baktım şöle bi ne güzel haberler bunlar hamile oldugunu öğrenenler keseyi görenler kalp atışlarını duyanlar allah hep böle hayırlı güzel haber almak nasip etsin hepimize bu iğde bulantıları bendede yok varda rahatsız edicek derecede deil gebeliğimin 7+2 haftasında olmama rağmen sanırım herkezde aynı olmuyor miğde bulantısı olan arkadaşlara çok geçmiş olsun diyorum bi acıdan bakarsak aslında güzel birşey bebeğiniz sizinle oldugunu hissettiriyor

kızlar bugün kan tahlili sonuçlarım için aile hekimime gittim ve bebeğin 7.haftasında sadece kese olduğunu söyledim bugün tam 7+3 doktor dediki sat kaç 3 ekim muhtemelen ayın 20 si 22 si gibi gebe kalmışsındır şuan anca 4 haftalıktır hatta geç yumurtladıysan 3 haftalık bile olabilir dedi belkide hiç belirtimim olmaması bu yüzden daha yeni başlıcak

canım merak etme dokdorun haklı olabilir bana sorarsan kan testinda kaç haftalık olduğu belli olur.benimde yumurtlama geç olduki sata göre hesabım tutmadı en son ıkıncı kontürolümde ancak dokdor ne kadarlık oldugunu soyleye bıldı ultrasonla olçöm yapatı nerdeyse 2 hafta gerı attı sata göre.zaten 4 haftalıksa kesyı görme ihtimali çok zayıf kan testi yaptır kesin kaç haftalık olduğun belli olur.

arkadaşlar hepinize selamlar benimde ilk hamilekyim ikiz bebeklerimi bekliyorum 5 haftalık oldular daha kalp atışlarını bile dinliyemedim ama çok heyecanlıyım çok uzun zamandır siteyi takip ediyorum birçok şeyi burdan öğrendim teşekkürler birkaç sorum olacak lütfen yaşayanınız varsa cevaplaybilir mi? sağ bacağım beni uyutmuyor çok ağırıyor 8 ay sonra hamile kaldım yardım lütfen kasılma çekilme yaşıyorum üşütme olabilir mi masajla biraz geçiyor doktorum bir sürü ilaç verdi bu kasılmalar normal mi düşük olur mu lütfen yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

merhaba kızlar ben dün gittim doktora pıt pıtları duydum:))) çok heyecanlandım:)))) ama doktor dedi ki SAT 30 Eylül olmasına rağmen doktor bebeğin 6 haftalık olduğunu söyledi. Bu durumda SAT olarak 12 Ekimi kabul etmek zorundayız diyor. Yani bu durumda ben 6+2 ymişim. Biraz tuhaf geldi benimle aynı durumda olan var mı?

dora merhaba ağrılarının şiddeti çok mu bende çok, sağ tarafım çok kötü doktor bana düşük önleyici verdi ama bakalım kötü düşünmek istemiyorum ilk hamilleliğim 8 ay sonra tuttu ikizlerim olacak daha kalp atışlarını duyamadık 4 haftalıklar
allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsib inşallah

herkese günaydın kızlar biz de bugün Allah nasip ederse keseyi görmeye ve şansımız yaver giderse kalbini de duymaya gideceğiz öğleden sonra. işten izin aldım bakalım görebilcekmiyiz keseciği:KK49:

arkadaşlar hepinize selamlar benimde ilk hamilekyim ikiz bebeklerimi bekliyorum 5 haftalık oldular daha kalp atışlarını bile dinliyemedim ama çok heyecanlıyım çok uzun zamandır siteyi takip ediyorum birçok şeyi burdan öğrendim teşekkürler birkaç sorum olacak lütfen yaşayanınız varsa cevaplaybilir mi? sağ bacağım beni uyutmuyor çok ağırıyor 8 ay sonra hamile kaldım yardım lütfen kasılma çekilme yaşıyorum üşütme olabilir mi masajla biraz geçiyor doktorum bir sürü ilaç verdi bu kasılmalar normal mi düşük olur mu lütfen yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ne kadar güzel canım hayırlı olsun ikiz kendiliğinden mi oldu yoksa tüp bebek mi? bu arada bacak kasılmaları hamileliğin 6. ayında başlar benim bildiğim kdarı ile bu kadar erken olmasının nedenini hç bilmiyorum:26:

herkese günaydın kızlar biz de bugün Allah nasip ederse keseyi görmeye ve şansımız yaver giderse kalbini de duymaya gideceğiz öğleden sonra. işten izin aldım bakalım görebilcekmiyiz keseciği:KK49:

ne kadar güzel canım hayırlı olsun ikiz kendiliğinden mi oldu yoksa tüp bebek mi? bu arada bacak kasılmaları hamileliğin 6. ayında başlar benim bildiğim kdarı ile bu kadar erken olmasının nedenini hç bilmiyorum:26:

Rabbim tamamına erdirsin inş canım kaç haftalık canım bebiş bende henüz keseyi görmedim

Kızlar günaydın, çok kalabalığız maşallah Allah azaltmasın, herkesin bulnatıları bir an önce geçer, en büyük sorunumuz da bulantı olur inşallah :) Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.

tartılma saatin çok önemli canım sabahları tartıl devamlı tartılma değişim o zaman netleşir. bence o 1 kilo su ve yediklerindir. üzme kendini kilo verilir önemli olan bebiş sağlam olsun sağlıklı olsun tam organlarının oluşma dönemi kiloyu dert etme. benim bi arkadaşım 30 kilo aldı doğumdan sonra incecik oldu manken gibi. üzülme sakın bebeğin etkilenmesin..

sağol canım bu sabah kilo almamışım o kadar çok sevidim ki sabah sabah biraz dikkat etsem olacak inşallah, Hergün sabah kalkınca kahvaltıdan önce, wc.den sonra tartılıyorum canım maalesef öyle bir yanlışlık yok yani. Canım aslında alacağım kiloları bebekten sonra nasıl veririm değil benim derdim. Zaten kilolu hamile kaldığım için ve normal doğum istediğim için bebişimin iyiliği doğumun iyi ve sorunsuz geçmesi için çok kilo almak istemiyorum. İnşallah bundan sonra dikkat edeceğim çok :)

Slm kızlar uzunca bir aradan sonra yine geldim benim mide bulantıları aldı başını gidiyor nasıl başetceğimi şaşırdım pazartesi günü hastaneye yattım 3 tüp serum yedim sonunda ama değişen bişey olmuyor yine aynı kusmalar ve bulantılar tüm şiddetiyle devam ediyor hatta eskiye göre daha da şiddetlendi :KK43: bu arada bebeğimin kalp atışlarını gördüm pıt pıt nasıl bir mucizedir Allahım süper bir heyecandı kendisi henüz bi fasülye büyüklüğünde bebeğimin artık bebek denirse ahahhahah ve yine vajinal muayenede görebildik kendisini karnımdan hiç birşekilde seçilmiyor doktor su iç sıkışta diyemiyor çünkü suyu içtiğim anda kusuyorum başka çaresi olmadığı için vajinal ultrasonla bakılacak bir süre :KK37:

Geçmiş olsun canım, kalp atışını görünce her zahmeti unutmuşsundur herhalde ama gerçekten mide bulantısı çok kötü ben bir kere kustum ama devamlı tetikte kaldım sonrasında yine olur diye korku içindeyim, inşallah bir an önce geçer canım hepsi, güle oynaya büyür bundan sonra inşallah bebişin içinde:KK55:

tabiki canım sezeryanı kolay sanıyor insanlar sancısız doğum diye ama asıl sancı doğumdan sonra oluyor

Evet canım benim de çevremde herkes daha doğrusu benim yaşıtım ve doğum yapmamış arkadaşlarım yok doğum sonrası cinsellik yok o bu diye illa sezeryan diyorlar ama ben daha sezeryan yapmış ve göbeği olmayan bir Ebru şallıyı gördüm , ayrıca sezeryandan sonra dikiş yeri devamlı ağrıyormuş hatta teyzemin üzerinden yıllar geçti halen kışın üşütsün falan dikişleri sızlar, normali öyle mi hiç misss missss..... inşallah hepimiz bir çırpıda kolayca sağlıcakla doğururuz bebişlerimizi.:KK76:

merhaba parpalm seninle aynı haftadayız sen keseni ve kalp atıslarını duydun mu canım ??

bizim de günümüz aynı ben de 6+1im bugün:KK8: sen kalp atışları için ne zaman gideceksin canım?

Canım o kadar olmaz heralde yaa vardır onda bi yanlışlık hem illa belirtin olacak diye bişey yokki benim bi arkadaşım bebeğini 3,5 aylıkken farketti o sırada regli de oluyordu hiçbir belirtisi de olmadı rutin kadın doğum kontrolüne gittiğinde aaa bide baktılarki bebek var hemde cinsiyetini bile öğrendi :KK1:

maşallah ne kadar şanslıymış arkadaşın ne güzel hepsini birarada öğrenmiş nasıl sürpriz olmuştur

Benim de eve temizliğe gelen kadın hep hastayım hastayım diye dr. yolunda kalmıştı, o kadar dr.a gitti kimse anlamadı en sonunda 4 aylık hamileymiş şans eseri öğrendiler resmen :)

Son düzenleme:
Rabbim tamamına erdirsin inş canım kaç haftalık canım bebiş bende henüz keseyi görmedim

sata göre 6+4 canım ama bakalım doktor ne diyecek 1 hafta küçük ya da büyük çıkabiliyor ölçülerine göre. Keseyi göremeyince daha moda giremedim ben:KK9: yalnız göğüslerim abartmıyorum 75 bedenden 80e çıktı gittim sütyen aldım daha şimdiden ve hala uçları deli gibi kaşınmaya ve komple sızlamaya devam ediyor. çok sıcak bir de

sata göre 6+4 canım ama bakalım doktor ne diyecek 1 hafta küçük ya da büyük çıkabiliyor ölçülerine göre. Keseyi göremeyince daha moda giremedim ben:KK9: yalnız göğüslerim abartmıyorum 75 bedenden 80e çıktı gittim sütyen aldım daha şimdiden ve hala uçları deli gibi kaşınmaya ve komple sızlamaya devam ediyor. çok sıcak bir de

bende hamileyim bende pazartesi gittim keseyi göremedik canım 5 aralıkta gidicem inş bir sorun çıkmaz keselerimizi görmek nasip olur Allahın izniyle..dualardan eksik etmeyin canım bugün cuma sela ile ezan arası dua edelim birbirimize..boş gebelikten falan çok korkuyorum keseyi görmediğimiz için inş öyle bişeyle karşılaşmam diye öyle dua ediyorum onun belirtileri nasıl oluyor bilginiz varmı hiç

birde bende ara sıra kahve leke oluyor ödüm kopuyor korkuyorum doktora gittim normal parça şeklinde adet şeklinde gelmediği sürece dedi

merhaba kızlar ben dün gittim doktora pıt pıtları duydum:))) çok heyecanlandım:)))) ama doktor dedi ki SAT 30 Eylül olmasına rağmen doktor bebeğin 6 haftalık olduğunu söyledi. Bu durumda SAT olarak 12 Ekimi kabul etmek zorundayız diyor. Yani bu durumda ben 6+2 ymişim. Biraz tuhaf geldi benimle aynı durumda olan var mı?

benim sat ta 29 eylül ilk kontürolümde dokdor sat a göre hesapladı 4+5 oldugunu söyledi ama ıkıncı kontrolümde (2 hafta sonraki) ise gebeliğim yapılan ultrason ölçümüne göre 6+5 olması gerekirken 6 haftalık olduğunu söyledi doktor yani bir hafta geride sata göre . 12 ekim dediği sat deildir büyük bi ihtimal döllenme tarihidir diye düşünüyorum yani bi yanlış anlaşılma vardır dokdorlar ilk etapta sata göre hesap yapsalarda sonrakı kontrollerde bebek gelişdikce ultrason olcümlerine göre hesap yapıyolar bebegin ölçülerine göre yani

kızlar bir sürü baa büyük olan sütyenim vardı geçen büyük temizlikte atacaktım sonra ne de olsa ocakta hamile kalmak istiyorsun bilgililgili atma o zaman lazım olur demiştim kendi kendime,,,, şimdiden onlara transfer oldum ben ve göğüslerime krem sürmeye de başladım çatlak olmasın diye o kadar şiştiler ki ve çok hassaslar.

arkadaşlar affedersiniz ama bişey sormam lazım: sizde de benim gibi yoğun gaz sorunu var mı acaba? geçen akşam iki saat dolaştım evin içinde bu koku ne diye farkında bile değilim benden geldiğinin, dün akşam anladım o kokunun sahibi benim o kadar çok çıkıyor ki gerçekten bazen farketmiyorum, askeriye koğuşu gibi yaptım evi, kendimde kaçamıyorum kaçabilsem hemen giderim o kadar kötü:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

ya sorma kız hiç bizim gibi merakla beklemedi pat diye görüverdi kızını :KK1:
Benim de eve temizliğe gelen kadın hep hastayım hastayım diye dr. yolunda kalmıştı, o kadar dr.a gitti kimse anlamadı en sonunda 4 aylık hamileymiş şans eseri öğrendiler resmen :)
Ya evet canım bizede zaman geçmiyor p.tesi doktora gideceğim vakit geçmiyor valla :18: ;Dün akşam bebek görmeye gittim bende bi akrabaya maşallah o kadar tatlı bişeyki Allahım bize de kucağımıza almayı nasip etsin :KK16:

kızlar bir sürü baa büyük olan sütyenim vardı geçen büyük temizlikte atacaktım sonra ne de olsa ocakta hamile kalmak istiyorsun bilgililgili atma o zaman lazım olur demiştim kendi kendime,,,, şimdiden onlara transfer oldum ben ve göğüslerime krem sürmeye de başladım çatlak olmasın diye o kadar şiştiler ki ve çok hassaslar.

arkadaşlar affedersiniz ama bişey sormam lazım: sizde de benim gibi yoğun gaz sorunu var mı acaba? geçen akşam iki saat dolaştım evin içinde bu koku ne diye farkında bile değilim benden geldiğinin, dün akşam anladım o kokunun sahibi benim o kadar çok çıkıyor ki gerçekten bazen farketmiyorum, askeriye koğuşu gibi yaptım evi, kendimde kaçamıyorum kaçabilsem hemen giderim o kadar kötü:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Allah iyiliğini versin koptum gülmekten yaa :KK9::KK9::KK9::KK9: gaz sorunu bende de var ama o kadar değil :KK1:

göğüslerim benimde baya büyüdü yaa :26: ama krem falan kullanmadım henüz kullanmak gerekirmi şimdiden acaba :44:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Allah iyiliğini versin koptum gülmekten yaa :KK9::KK9::KK9::KK9: gaz sorunu bende de var ama o kadar değil :KK1:

göğüslerim benimde baya büyüdü yaa :26: ama krem falan kullanmadım henüz kullanmak gerekirmi şimdiden acaba :44:

ya gerçekten öyle bir de eşime çıkıştım geçen akşam senden mi geliyor bu koku diye :KK9:

canım ben şimdiden başladım kullanmaya sabahları sürüyorum, ne olur ne olmaz şimdilik günde bir defa sürüyorum sonra daha da gerginleşirse arttırırım dedim.

günaydın herkese
ağrısız bulantısız güzel bir gün diliyorum

canım çok teşekkürler bende yazmıştım birşeyler ama henüz özel mesaj hakkım yokmuş :) duamdasın.

Allah razı olsun canım :KK49:

dün eve giderken bi minibüs sıkıştırdı beni baya panik oldum kastım kendimi
eve gidene kadar çok ağrım oldu evde de hep yattım
tabi gaz sancımda çoktu ağrı ondanda olabilir bilmiyorum
artık araba kullanmıcam :KK50: en azından doktora gidip sorana kadar
bugünde biraz ağrılarım var ara ara gelip gidiyor kasıklarıma

X