2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

inşallah canım allah tüm emeklerimizin karşılığını eksiksiz alacağımızı garanti etmiş, emek varsa karşılıkta var inşallah . . .

aminnn canımm çok haklısınn yeterki dua edelimm elimizden geleni yapıp gerisine tevekkül edelimm ...

kızlarr 2010 kpss ile ösym alım yapıyor bilginiz olsun yapmak isteyenler son şans bizim için

Allah başvurularımızı hayırlı eylesin.
Herkes için hayırlara vesile olsun bu sınav inşallah..

selamün aleyküm kızlarr :)
hep bilgimi paylaşacağız sizlere ders çalışırken ve sınava girerken okunacak bir dua yazıyorum

"Rabbi zidni ilmen ve fehmen " sınavıma az kaldı hayırlı dualarınızı bekliyorum bende sizler için ediyorum .Rabbim hepimizin duasını hayırlısıyla kabul etsin inşallah :)

dualarım seninle canım,bu topikteki herkes için dua ediyorum.Allah yardımcımız olsun.

kızlarr 2010 kpss ile ösym alım yapıyor bilginiz olsun yapmak isteyenler son şans bizim için

KPSS-2012/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme

anasayfada böyle bir yazı var, bundan mı bahsettiniz?

Çok çok teşekkür ederim bu yazınızı yayınladığınız için. Ben daha önce hiç tercih yapmadım.
Aslında Bakanlık 'Gıda Teknikeri' almıyor diye biliyordum ama İstanbul içim 1 kişi alıyormuş :) o da güzel.
Bu kılavuza ayrıntılı bakmak için nerden temin edebiliriz?

Çok çok teşekkür ederim bu yazınızı yayınladığınız için. Ben daha önce hiç tercih yapmadım.
Aslında Bakanlık 'Gıda Teknikeri' almıyor diye biliyordum ama İstanbul içim 1 kişi alıyormuş :) o da güzel.
Bu kılavuza ayrıntılı bakmak için nerden temin edebiliriz?

ösym de yokmu klavuz

Kızlar mal bildirimi siyasi haklardan ama sorularda hep hangisi siyasi haklardan değildir diye geliyor ve cevabı mal bildirimi
bunu biri açıklayabilir mi?

Konu : Temel hak ve hürriyetler

1) Hangisi 1982 Anayasası'na göre siyasi hak ve ödevlerden biri değildir?
Cevap: Mal beyanında bulunma

2) 1982 A. 74. maddesinde dilekçe hakkı başlıklı madde gereğince yabancıların dilekçe hakkından faydalanmasının temek koşulu nedir?
Cevap: Tr de ikamet etmek ve karşlılığının olması

3)Temel hak ve h. hangisi savaş, seferberlik, olağanüstü hal veya sıkıyönetim olsa bile asla durdurulamaz?
Cevap: Masumiyet Karinesi

4)Hangisi 1961 A. da sosyal ve ekonomik bir hak olarak düzenlendiği halde 1982 A. a göre kişinin hak ve ödevleri arasında düzenlenen bir haktır?
Cevap: Mülkiyet hakkı

5)1982 A. a göre hak ve hürriyetlerden hangisi 2010 A. değişikliği ile birlikte ilk kez hukukumuza gelmiştir?
Cevap: Bilgi edinme hakkı

6)Temel hak ve hürriyetlerin sınırlanmasında " ölçülülük" kriteri hangisi ile anayasamıza girmiştir?
Cevap: 1982 A. 2001 değişikliği ile

7)
I- Sadece olağanüstü durumlarda uygulanma
II- Hakkın özüne dokunmama
III- Laik Cumhuriyetin gereklerine uygun olma
Yukarıdakilerden hangileri temel hak ve hürriyetlerin hem sınırlanması hem de durdurulmasında yer alan ortak hükümlerden değildir?
Cevap: Hepsi

8)
I- Tarihi eserlerin korunması
II- Yeni ormanların yetiştirilmesi
III- Tarım reformunun uygulanması
Yukarıdakilerden hangileri kamulaştırma bedelinin taksitle ödenebileceği hallerden değildir?
Cevap : Yanlız I

9) Hangisi Tc vatandaşlığını ispat eden belgelerden değildir?
Cevap : Ehliyet

kızlar hangı bankaya yatırıcaz 35 tl birde internetten basvurucaz sanırım. ve bukadarı yeterlı mı osym burosuna ayrıyetten gıtmeye gerek var mı?

selam kızlar ben başvurumu yaptım hayırlı olsun. ziraate gittim dışarıdan bankamatikten yatırabiliyorsunuz 35 tl. bizim burdaki lise alıyormuş başvuruları gittim müdür yardımcısı işlemleri yaptı ilk defa girenler benim gibi okul müdürlüklerinde yaptırıyor başvuruyu önce girenler kendi internetten yapabiliyormuş. bilgisayara kendi yazıyor adam herşeyi. siz sadece söylüyorsunuz mezun olduğunuz tarih girmek istediğiniz yer vs. sıra yoktu iyi oldu son güne bırakmayın derim.

X