2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

aynen canım, bende sürekli kalkıyorum ders başından sıkıldıkça, bi 10 dk mola daha iyi geliyor aslında, bi 40 dk çalışıp bi 10 dk ara vermek daha verimli oluyor gibi geldi bana. ben öyle yapıyorum.

bende başlıyorum tarihe şimdi canım tekrar kolay gelsin hepimize.

Madenleri sanayileri ezberlerken bi yöntem uyguluyormusunuz kızlar?

cnm madenlerle ilgili bi yöntem uygulamıyorum ama haritadan bakıyorum, sorularla pekişiyor zaten, tek tek ezberlemek çok zor oluyor, şöle diyeyim mesela krom hep tatil yerlerinde var gibi ,fethiye muğla antalya gibi:)

bi hoca söylemişti krolar hep tatil yerlerinde:)

önemli olan madenleri daha cok bilince, sorularda onlar dışında olan yerler oldugunda direk cevabı bulabiliyorsun

Teşekkür ederim cnm zaten ezber oldumu uçup gidiyo bi yerde.Bende kağıt fabrikalarını ezberledim sabah kahvaltıda.Belki burda okuyunca senin de aklında kalır Kağıt fabrikaları da ağaçlık olan karadenizde çoğunlukla
Çaycuma
taşköprü
taşucu
aksu
dalaman
balıkesir
senin dediğin gibi bi harita bulup ondan bakmak lazım.

aynen dediğin gibi ormanlara yakın yerlerde orman çokolan yerlerde fabrikasıda oluyor genelde.teşekkür ederim.
harita bulunca zaten daha da netleşiyor.

daha cok demir, bakır, krom, bor, linyit, alüminyum(boksit) volfram mesela bunlara öncelik verdim

bakır cıkmayan bir yerde bakır işletmesi olabiliyor mesela.

yani ayrım yapabileceğin şeyleri çıkar mesela, bakır çıkmıyor ama orda fabrika var,
hammaddeye yakın olan ve olmayan fabrikalar ve santaller var mesela,olanlar ve olmayanlar olarak direk ayırabilirsin.

bu şekilde çalışınca daha çok akılda kalıyor

Son düzenleme:
Evet cnm sanayilerin bazıları hammaddeye yakın olmak zorunda şeker pancarı,cam gibi.
Oyüzden bunlar ve bunlara benzer ürünlerin dışında kalanların hammaddeye yakın olma zorunluluğu yok.
Zaten kromu artık çok iyi anladım sağol :)
Birde belki aklında kalır Kütahyada ilçede özel bi madde olan bor var mesela.
Ve magnezyumda kütahyada işlenir.Bunlarda aklında kalsın

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hafta sonunu iple çekiyorum bir bitse artık şu aöf. Bir ders çok kasıyor valla oldu oldu olmadı büte ne yapayım bende insanım kaç parçaya bölüneceğimi şaşırdım.
Evde yemek yok, iş çok, kpss var, aöf var, spor var, arada namazlar var.
var oğlu var.

mesela canım fosfat dışardan alınır, bizde fosfat yatakları azdır, fas'tan alınır. Buda şu şekilde aklında kalsın FOSFAS

mesela canım fosfat dışardan alınır, bizde fosfat yatakları azdır, fas'tan alınır. Buda şu şekilde aklında kalsın FOSFAS

Evet bu da iyiymiş güzel oldu.süper oldu bu bildiklerimizi paylaşmamış ya daha akılda kalıcı oluyo.
İhraç ettiğimiz ürünleri de bilirsek bizde hangi ürünlerin fazla olduğunu biliriz diye düşünerek ihraç edilen ürünlerimizi yazıyorum..
Ben Miyim Karda OTuran

Bor-mermer-krom-oltu taşı-tuz.

saolun:S aslında yersiz oluyor. şeytan getiryor işte bu düşünceleri
hayırlısysa inş olur atanırız bu yıl..

Kızlar sorum görünmedi sanırım bi cevaplayıverseniz

Canim eger gorsel hafizan iyiyse haritalara bak oradan calis benm harita gozumun onune geliyor. Birde cam fabrikalari denize yakin yerlerde oluyor genellikle hammaddesinde kum oldugu icin. Bende tarih tekrari yptm ilke inkilap ic dis politika kaldi artik yarin devam ederim. Soru cozup vat bitirmem lazim. Kolaygelsin havada fena yikiliyor ortalik

Son düzenleme:

çoçukta var.var varda var...

ooo baya kaynatmışsınız

ben daha hiç çalışmadım sayılır.sadece 40 soru çözdüm. dişim ağrıyor biraz. çürük de değil . 20lik dişim çıkıyor sanırım.
uzanmıştım biraz uyumuşum:26: yarın bi doktora görüneyim en iyisi ...

esocial yazım yanlışlarında bende çok zorlanıyorum. bir de iki nokta ve noktalı virgül kullanım yerlerini hep karıştırıyorum. bol soru lazım sanırım bunu aşabilmek için

Noktali virgul gordugun yere ama fakat getirebiliyorsan noktali virgul. İki noktadan sonra sirali cumle disinda buyuk harfle baslar Alinti ve aciklamalarda kullanir. Belki bu sekilde ayrim yapabilirsin :)

Noktali virgul gordugun yere ama fakat getirebiliyorsan noktali virgul. İki noktadan sonra sirali cumle disinda buyuk harfle baslar Alinti ve aciklamalarda kullanir. Belki bu sekilde ayrim yapabilirsin :)

çok teşekkür ederim

kızlar araya kaynamış olmasın..bir önceki mesajımda verdiğim linki bi daha veriyim

hakan dede diyorummm!! sezon finali diyorummm!! (her ne kadar kemal karakayacı olsam da )

http://vimeo.com/42889446

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…