2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

GAP ın uygulanmasıyla sulama imkanlarının artacağı düşünülürse bölgede sırasıyla ekim alanı daralan ve genişleyen ürünler hangisinde doğru verilmiştir?
A.mercimek-pamuk
b.arpa-turunçgil
c.zeytin- pirinç
d. mısır-pamuk
e.pamuk-ayçiçeği

kızlar merhaba .nasılsınız ? buarada kızlar sınav yerleri ne zaman açıklanıyor biliyor musunuz ?

sulama gelişince tahıllar kuru tarımla yetiştiği için yani az su istedikleri için alanları daralır yani mercime azalır, bol su isteyen pamuk,pirinç mısır meyve sebzenin alanı genişler
Bu yüzden mercimeğin alanı daralır pamuğun ki artar cevap A.

Ben pamuğun nemli yerlerde yetişmesini karıştırıyorum. Yani pamuk su ister ama nem istemez dimi

Kızlar yokmu sorularınız ya hu.Hadi ekleyiverin gariii sorunuz varsa ekleyinde çözelim

Ben pamuğun nemli yerlerde yetişmesini karıştırıyorum. Yani pamuk su ister ama nem istemez dimi
pamuk hem kuraklık ister hem de su ister şöyle düşün pamuk karadenizde yetişseydi ne olurdu ıslanırdı dimi Islak pamuk da üreticinin elinde kalırdı. Kimse ıslak pamuk satın almak istemezdi :))) Pamuk diyor ki başımdan su döküp beni ıslatmayın dibime su dökün köklerim alsın yeter diyor. Ben böyle aklımda tutmuştum pamuğu.

Süper bi mantık ya sen böyle yazsana kurduğun mantıkları çok iyi oldu

kızlar merhaba .nasılsınız ? buarada kızlar sınav yerleri ne zaman açıklanıyor biliyor musunuz ?

sağ ol canım kaale alıp cevap verdiğin için hoşça kal.

O ne demek bacım ben görmemişim. Sınav yerleri genelde 2 hafta kala açıklanıyor. Ömms sınavında bir hafta kala açıklanmış hatta.

Son düzenleme:
O ne demek bacım ben görmemişim. Sınav yerleri genelde 2 hafta kala açıklanıyor. Ömms sınavında bir hafta kala açıklanmış hatta.

Canım bazen sorularımız kaynıyo görmeyebiliyoruz yanlış anlama sakın
:) sende yazsaydın sanada ayrıyetten tesekkür ederdim canım hani değer verip cevap verdiği için öyle dedim sizde yanlış anlamayın d...ciğimm sana 2 gündür sana yakın yerlerdeydim kız

:) sende yazsaydın sanada ayrıyetten tesekkür ederdim canım hani değer verip cevap verdiği için öyle dedim sizde yanlış anlamayın d...ciğimm sana 2 gündür sana yakın yerlerdeydim kız

Vay vay vay ve haber etmiyosun kız küstüm

Hanımlar merhabalar.. Öncelikle herkese sabır ve başarılar diliyorum. Benim KPSS ile ilgili danışmak istediğim şey şu, sınava girdik belli bir puan elde ettik ondan sonraki aşama nasıl olacak? Nereya nasıl başvurucaz, nereden takip edicez? Şimiden teşekkürler..

ösymnin sitesinden açılan kadrolara göre başvuru yapıyorsun puan sıralamasına göre ösym atanma hakkı tanıyor sana. kısacası her şeyi ösymnin sitesinden takip edeceksin

Küçük baş hayvancılığın yaygın olduğu yerlerde aşağıdakilerden hangisinin yetişme olanağı azdır?
A.Buğday
B.Arpa
C. Nohut
D.Trunçgil
E.Mercimek
Bu sorunun çözümünü açıklayabilirmisiniz kızlar?

Emin değilim ama arpa mı doğu anadoluda arpa var gibi aklımda kalmış ama yulafla karıştırıyor da olabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…