2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

4 e d yazmısım ya b yazcağıma 7 . sorudan bende kuşku duydum şimdi hiçte kuşku ifadesi göremedim.ünlem sevinç ,coşku,acıma ifadesi olarak kullanılmıyormuydu.soru ünlem olmasaydı kinaye derdim bu soruya

Son düzenleme:
bir coğrafya sorusuda bende.
Türkiye ikliminde meydana gelebilecek uzun süreli bir değişiklikten aşağıda verilen endüstri kollarından hangisi etkilenmez.
a.gübre endüstrisi
b.konserve end.
c.şeker end.
d.yağ end.
e.içki end.

çok garibime gitti cevabı acaba bir şey mi kaçırıyorum sorudamı var sakatlık .cevapları bekliyorum ,bilhassa kandilden

Cnm aklima en yakin cvp o geldi. Ulkenin her yerinde seker pancari uretimi oldugundan dolayi o da.
Cvp neymis peki?
Bu arada yemek vaktimiz.
Ondan sonra ugrarim yine.

Cnm aklima en yakin cvp o geldi. Ulkenin her yerinde seker pancari uretimi oldugundan dolayi o da.
Cvp neymis peki?
Bu arada yemek vaktimiz.
Ondan sonra ugrarim yine.

cevap e miş canım.ben mi soruyu farklı düşündüm acaba.iklimden en aaz etkilenen diyor burada iklimle alakası olmayan tek seçenek gübre geldi bana.yağ,şeker,içki (hammaddesi arpa)konserve yani yağmurla çamurla ilgisi var ama gübrenin :26:

Yok cnm onemli degil.
Icki end neden peki?
Arpa sicak -kurak iklim kosullarini istemiyor muydu?
Iklim degisikligini uzun sureli kar kis diye dusunursek eger, nasil icki end oluyor?

Yok cnm onemli degil.
Icki end neden peki?
Arpa sicak -kurak iklim kosullarini istemiyor muydu?
Iklim degisikligini uzun sureli kar kis diye dusunursek eger, nasil icki end oluyor?

Canım onu ben şöyle düşünerek cevaplandırmıştım.
Hani rakı kuru üzümden, şarap yaş üzümün mayalandırılmasından elde ediliyor ya yani üretime girmesi için biraz zaman geçiyor.
Ve üretimi kapalı ortamlarda yapılıyor.
Yağmurdan, selden etkilenecek bir durumu yok.
Gübre ( kötü hava şartlarından etkilenebilir.)
Şeker pancarı, yağ ve konserve( meyve ve sebzenin taze olması) işlemleri için ham maddenin uygun iklim ve hemen işleme girmesi gerekir.
Bu şekilde düşününce içki diğerlerine göre daha ez etkilenir diye düşündüm.
Sen nasıl düşünmüştün şeker end için?

Uzum diye hic dusunmedim ben. Raki diye bakmadim olaya. Icki diyince sdc birayi baz aldim.
Arpa diye dusundum onuda. Kafam neye calisiyorsa artik:))
Seker pancari ulkemizin her yerinde yetistiginden, her turlu iklime uygun yetismesi diye dusundum.
O yuzden seker pancari demistim.

Arpa sadece birada diye biliyordum ben yani genellemedim yanlış biliyorda olabilirim:44:

arkadaşlar kpss geçmiş yıllar çıkmış soruların kitabını almak istiyorum bana önerebileceğiniz eğer sizlerde varsa memnun kaldığınız yayınları rica etsem söylermisiniz

arkadaşlar kpss geçmiş yıllar çıkmış soruların kitabını almak istiyorum bana önerebileceğiniz eğer sizlerde varsa memnun kaldığınız yayınları rica etsem söylermisiniz

murat yayınlarının kitapçık deneme seti şeklinde son 10 yılın çıkmış kpss soruları var yıl yıl hemde çözümlü tavsiye ederim

murat yayınlarının kitapçık deneme seti şeklinde son 10 yılın çıkmış kpss soruları var yıl yıl hemde çözümlü tavsiye ederim

evet canım bende bi araştırma yaptım şöyle nette murat yayınları baya iyiymiş tavsiyen içinde sana çok teşekkür ederimmm :) hafta sonu alıcam inşallahhhh :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…