2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Biran önce geçer İnşallah, bol meyve tüket.
Ben 2 haftadır hastanedeyim bunaldım. O kadar önemli ki, o yoksa hiç birşeyin önemi yok. :KK50:

Çok sağol cnmm.
Allah şifanı versin cnm seninde..
Hep diyorum ya hani Allah beterinden saklasın bugünümüze çok şükür
En azından kpss ye girebilicek kadar sağlıklıyız çok şükür
Giremiycek olan kardeşlerimizde var cnm

düz liseyim cnm..
evet atananmanın çok zor olduğunu biliyorum...
zaten yazmış daha önce de asıl amacım 2014 deki...
ama yine buna da full çalışıyorum temelim sağlam olsun die ...
ve 40bin soruyla nasıl bi puan alıcam kendimide görmek istiyorum açıkcası...
bu sene ygs ye başvurdum giricem 2 yıllık aöf yazıca okurum nasipse... seviyorum ders çalışmayı...
sonrada 2014 nasipse benim hedefim olucak inş...

Maşallah cnm
DErs çalışmayı sevyormuşsun
Bence sen bu seneeyi hedefle Allahın izniyle kazanırsın
önlisansı da sadece maaşını artırmak için düşün
İnşallah kazanırsın cnm..
Hayırlısı olsun tabi en başta o

Kızlar ben bugünde ders çalışamayacağım, yarında.
Geçen haftadan beri ders mers yok çok üzülüyorum :KK43:
Haftaya dolu dolu devam etmeliyim.
canım vicdan azabı oluyor bende de kpss gece bir-iki saat çalışacağım aöf sınavlarına kadar bu kadar. çok üzülme canım epey yol katetmişsin daha sınava altı ay var sıkma canını. ben anca bir ay çalıştım kpssye bu kadar.

merhaba arkadaşlar bende bu sene kpss ye girmeyi düşünüyorum lise mezunuyum ve 10 sene önce mezun oldum okumaya karar verdim derdime ne olduysa :):) işletmenlik sertifikam var kpss de nereleri tercih etmem gerekiyo sertifika işe yarıyomu düz lise mezunu olarak bilgisayar işletmenliği bölümünü tercih edebilirmiyim yazdıklarımdan da anlaşılır hiç bir bilgim yok

birde ygs ye başvurdum nisanda kpss de avatajı olması için hangi bölüm okumalıyım yardım ederseniz sevinirim

cnm aynen ben de senin gibiyim..
bu sene ygs ye gircem ama aöf den hangi bölümü yazacağımı şaşırdım :KK43:((
hiç karar veremedim..
mebden bilgisayar işletmnliği sertifikasını alıcam ben de... havalar biraz güselleşsin gidip kayıt olucam nasipse...

off kızlar ya şu coğrafyadaki ilk konuları nasıl halletcem bana bi akıl verin hele :KK50::KK50:
enlem boylamı felan anlamıyorum :KK50:

off kızlar ya şu coğrafyadaki ilk konuları nasıl halletcem bana bi akıl verin hele :KK50::KK50:
enlem boylamı felan anlamıyorum :KK50:

Uzman karıyerın coğrafya öğreten soru bankasındaki sorularu tek tek çözmeni öneririrm. Çözdükten sonra o konuyu anlamış olacaksın garantilidir:)

aldım tatlım aldım ama yine anlamıyorum. İnternetten de konuları izliyorum ama gene kafama girmiyor. :KK50::KK50:
Napcam ben yaaa:26:

Ben daha başlamadım coğrafyaya. aslında tümü için bile yeni başladım şimdi matematikten ilerliyorum ufak ufak da öss zamanından hatırladığım coğrafyada pek zorlanmadığımdı, hani severim de konuları o yüzden ben başlayınca yardımcı olmaya çalışırım ama sen konu anlatımı kısımlarına iyice bak derim ve hatta etrafında coğrafya öğretmeni varsa onlara da sorabilirsin bence

Uzman karıyerın coğrafya öğreten soru bankasındaki sorularu tek tek çözmeni öneririrm. Çözdükten sonra o konuyu anlamış olacaksın garantilidir:)

şimdi baktım da fiyatları çok uygun göründü uzman kariyerin, ben de teşekkür edeyim hazır buradayken :))

Önerin için teşekkür ederim tatlım. :KK16:
Yarın bi bakayım o kitaba.

Ben daha başlamadım coğrafyaya. aslında tümü için bile yeni başladım şimdi matematikten ilerliyorum ufak ufak da öss zamanından hatırladığım coğrafyada pek zorlanmadığımdı, hani severim de konuları o yüzden ben başlayınca yardımcı olmaya çalışırım ama sen konu anlatımı kısımlarına iyice bak derim ve hatta etrafında coğrafya öğretmeni varsa onlara da sorabilirsin bence

Tatlım dershaneye gidiyorum ben ama o konulara ben yetişemedim.
Yardımcı olalım canım ya birbirimize .

aldım tatlım aldım ama yine anlamıyorum. İnternetten de konuları izliyorum ama gene kafama girmiyor. :KK50::KK50:
Napcam ben yaaa:26:

ekol hocada kpss konu anlatım bölümünde coğ var cnm ve kadın çok güsel anlatio...
coğrafi konumu hiç anlamiodum ama bu matrak hocayla çok ii örendim

merhabalar hemen hergün ziyaret ediyorum burayı şevklenmek açısından.aöf derslerim bitti sayılır zaten bu yıl tekrar ediyorum 3. sınıfı.üç dersim kalmıştı.onlarda rahat rahat yetişti.bunun dışında bu yıl deneme açısından gircem lisans kpss ye.yavaştan konu çalışıyorum seneye sıkışmamamk adına. coğrafya ve matematik bitti. tarihi de yarıladım şu anda sadece konu çalışıyorum.bilgiler taze zaten. yaza da inşallah aöf sınavlarından sora kitap alıp tekrar başlıcam. bi de bi sorum var ben çeko okuyorum nereleri tercih edebilirim a dan girmey düşünüyorum gelir uzman yardımcılığı falan var ama net bilgim yok. kaç puanla atanmış atatnanlar. ya da aranızda böyle atanan var mı????

canım 2012 kpss klavuzuna bak osymden ordan cekonun nitelık koduna bak birde bilg sertifikaların ,bilg muhasebe sertifikaların vs varsa onlar içinde nitelık kodlarına bakıp artık o nıtelık kodlarına göre tercih yerlerine bakacaksın.. yani bölüm kodun neyse arama yerine o kodu yazacaksın birde listeler halinde gelen yerlerin her birini googlede arastır maas durumu-calısma kosulları-tayın durumu-lojman-kadroda yukselme durumu vs..
linki bulamadım yaa :KK43: ama bu kpss forumunda bi yerde gormustum öyle hatırlıyorum yani..

bende bu sertifikaların hepsi mevcut mesela.. bolum kodumuda oğrenıp baktım bi tercih sıralaması yaptım, tabi düz memurluk için ... A için acıkcası hiç cesaretim yok :)

umarım yardımcı olabılmısımdır... basarılar dilerim..

canım 2012 kpss klavuzuna bak osymden ordan cekonun nitelık koduna bak birde bilg sertifikaların ,bilg muhasebe sertifikaların vs varsa onlar içinde nitelık kodlarına bakıp artık o nıtelık kodlarına göre tercih yerlerine bakacaksın.. Yani bölüm kodun neyse arama yerine o kodu yazacaksın birde listeler halinde gelen yerlerin her birini googlede arastır maas durumu-calısma kosulları-tayın durumu-lojman-kadroda yukselme durumu vs..
Linki bulamadım yaa :KK43: ama bu kpss forumunda bi yerde gormustum öyle hatırlıyorum yani..

Bende bu sertifikaların hepsi mevcut mesela.. Bolum kodumuda oğrenıp baktım bi tercih sıralaması yaptım, tabi düz memurluk için ... A için acıkcası hiç cesaretim yok :)

umarım yardımcı olabılmısımdır... Basarılar dilerim..

canım gelır vergısı uzmanlık sınavı ayrı sanırım kuzneımden bılıyorum gırdı yazılı sınav mulakat seklındede dıye hayırlıyorum arastır ıstersen bır

canım 2012 kpss klavuzuna bak osymden ordan cekonun nitelık koduna bak birde bilg sertifikaların ,bilg muhasebe sertifikaların vs varsa onlar içinde nitelık kodlarına bakıp artık o nıtelık kodlarına göre tercih yerlerine bakacaksın.. yani bölüm kodun neyse arama yerine o kodu yazacaksın birde listeler halinde gelen yerlerin her birini googlede arastır maas durumu-calısma kosulları-tayın durumu-lojman-kadroda yukselme durumu vs..
linki bulamadım yaa :KK43: ama bu kpss forumunda bi yerde gormustum öyle hatırlıyorum yani..

bende bu sertifikaların hepsi mevcut mesela.. bolum kodumuda oğrenıp baktım bi tercih sıralaması yaptım, tabi düz memurluk için ... A için acıkcası hiç cesaretim yok :)

umarım yardımcı olabılmısımdır... basarılar dilerim..

teşekkür ederim cevaplar için. ben bu yıl 3.sınıfım.öylesine gircem.seneye de sadece alandan giriliyo ya düz memurluk yok o yüzden mecbur alan yani

biraz önce baktım biraz kendi bölümüme genlede ptt il özel idaresiv.i.h.k bölümleri var. bunlar için a dan mı yapmak gerekir b den mi?? çok kafam karışık. a dan herhangi bi bölüme rastlamadım

canım gelır vergısı uzmanlık sınavı ayrı sanırım kuzneımden bılıyorum gırdı yazılı sınav mulakat seklındede dıye hayırlıyorum arastır ıstersen bır
aynen öyle canım zaten A'dan direk atama yapılmıyor diye biliyorum hangi kuruma basvurursan o kurum kendine ait önce yazılı sonra sözlu sınava yani mülakata tabi tutuyor..birde dil bilmek çok önemli ,bazı kurumlar dil sınavıda isteyebılıyor veya kpds yada toelfden yuksek dereceleri olanlara öncelık tanıyorlar..
bakanlıklarada aynı şekılde once kurumlar sınavına tabi tutuluyorsun sonra danıstayın gözetimi(yani danıstay mülakat olack yere kamera yerlestırmıs) altında mülakata giriyorsun hani torpil olayı olmasın diye.. gecen sene baya heveslenıp bolbol arastırma yapmıstım hatta girecegım kadronun mülakatında ne gibi sorular cıkıyor vs gogglden bulup oğrenmıstım ama okadar ugrastan sonra acıkta kalma ihtimalinide göze alırsak bence B bana daha garantı gelıyor.. tabıkı herkesın kendı fıkrıdır..
teşekkür ederim cevaplar için. ben bu yıl 3.sınıfım.öylesine gircem.seneye de sadece alandan giriliyo ya düz memurluk yok o yüzden mecbur alan yani
soyle dusun Bler 2yılda bır yapılıyor ya.. yani B nin 2yıl gecerlık suresi var..bu yıl temmuzdaki sınava cok calıs ve iyi bir puan yap .cunku klavuzda mezun olunan/olunacak fakulte ısmı vs diyor .. okul bittiğindede tercih hakkını ozaman kullansan olmazmı? yani böyle bişey varsa bence sen bu hakkını kullan derim..
birde aklıma gelmısken sen aöftun demi şimdi aöflulerde kredili sistem cıkmıs acaba bi ust sınıfın derslerını erkenden alıp bitirme sansın varmı? daha erken bıtırırsın okulu bu sayede..
birde yanlıs anlama ama aöfler örgunlere göre aynı dersler evet ama hem eksık hemde daha yuzeysel goruyorsunuz dersleri oyuzden eger Aya gıreceksen şimdiden cekonun kpss A için alan dersleri kitaplarını alıp calısmalısın bu sana hem eksıklerını gidermende hem daha iyi oğrenmeni saglayacaktır ,kurumların yapacagı sınav ve mulakatlarda ilerlemene yardımcı olacaktır.nasıl gy-gk kultur için farklı farklı yayınları alıp calısıyoruz ,alan derslerı içinde farklı farklı yayınları alıp evde calıs..
bazı kurumlar dil istiyor oyuzden yazın bir dil kursuna gitmeni öneririm.. ve bence dil kesınlıkle oğren maasında ve kadronda daha cabuk yukselmenı saglayacaktır..
sen sımdı uzman yardımcılı istiyorsun ya işte bununla ilgili olarak Adan yuksek puan aldıktan sonra bu kuruma müracat ediyorsun sonra kurum senı hem yazılı hemde sözlü (mülakat) sınava tabi tutcak sen boş bi vakit buldugunda bu soruları netten arastır ,mülakatta ne tip sorular var onları arastır..

şunu soyleyebılırım kımıne çok kolay kımıne taaa dıdısının dıdısı soruları gelmiş mülakatta .. unutmaki bu mülakatları kazanan tek kişi sen olmayacaksın kurumda zaten en iyisinin iyisini sececek yani bunu dusunerek çok calısmalısın ve dil kesınlıkle oğrenmelisim iyi derece hemde (dil bilmen diğer bilmeyenlere göre senı listenın basına tasıyacaktır)
biraz önce baktım biraz kendi bölümüme genlede ptt il özel idaresiv.i.h.k bölümleri var. bunlar için a dan mı yapmak gerekir b den mi?? çok kafam karışık. a dan herhangi bi bölüme rastlamadım

ptt kitler belediyeler univler vhki bunlar Bden alım yapıyorlar canım..

- KPSS-A ne demektir?

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcılıkları ile kaymakam adaylığı kadrolarına A grubu kadrolar, bu kadrolara atanabilmek için yapılan sınava da KPSS-A denmektedir. Örnek gerecek olursak, Maliye Bakanlığı Hesap Uzman yardımcısı, TEDAŞ Müfettiş Yardımcısı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Kontrolör yardımcısı kadroları KPSS-A kadrolardır. Bu kadrolara genel olarak SBF, Hukuk, İktisat, İİBF ve İşletme Fakültesi mezunları başvurabilmekte olup, nadiren de olsa bazı kurumlar mühendislik veya diğer dört yıllık bölüm mezunlarının da müfettiş, denetmen, kontrolör ve uzman yardımcılığı kadrolarına başvurabilmelerine imkan tanımaktadır. Ancak şunu belirtmek gerekmektedir: KPSS-A kadroları temel olarak İİBF, Hukuk, SBF, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunlarına yöneliktir. Sadece çok az sayıda kurum bu fakülteler dışındaki fakülte mezunlarının da başvurularını kabul etmektedir. Bu kurumların hangi kurumlar oldukları, başvuru kılavuzunda yer almıştır.

cnm aynen ben de senin gibiyim..
bu sene ygs ye gircem ama aöf den hangi bölümü yazacağımı şaşırdım :KK43:((
hiç karar veremedim..
mebden bilgisayar işletmnliği sertifikasını alıcam ben de... havalar biraz güselleşsin gidip kayıt olucam nasipse...

bende hangi bölümü seçicem bilmiyorum kpss de faydası olacak bir bölüm olsun istiyorum adelet düşünüyorum ama kararsızım

arkadaşlar lise mezunu olup işletmenlik sertifikası olan kpss de bilgisayar işletmenliği bölumünü tercih edebilirmi ?

kızlar dayanamadım yargının osru bankasını aldım memurfoniden umarım memnun kalırım kullanan varmı aranızda :KK1:

X