2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

82 yaşindaki Haldun Dormen'in eski eşi 82 yaşındaki Betûl Mardin'den kadınlara öğütleri

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini “update” et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)
5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç üşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
8. Olumlu olacaksın.
9. Bazı şeyleri kabul edeceksin: Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!

--------------------------------------------------------------------------------
Okumus muydunuz daha once?

Korkutmayin beni de... Ben de pko luyum da..eyvahedigeldismile

bende de pko var. düşük riski pko.lularda daha yüksek. ben de çok korkuyorum bir şey olacak diye.

kızlar ya pko düşüğe sebep oluyormu aklıma takıldııı :bbo:

ayyyy canım korktum şimdi bende pkoyum pko düşüğemi sebep oluyormuş ? yandık o zaman eyvahedigeldismile
kizlar allahimiza emanet bebislerimiz ve biz ,elimizden geleni yapiyoruz ,ilaclarimizi kullaniyoruz,beslenmemizede dikkatte ediyoruz rabbim verecekse ins hic birsey engel olmaz icimizi ferah tutalim rabbimize birakalim herseyin hayirlisi korktugumuza ugramasin ins :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq::Saruboceq: :Saruboceq::Saruboceq:

82 yaşindaki Haldun Dormen'in eski eşi 82 yaşındaki Betûl Mardin'den kadınlara öğütleri

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini “update” et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)
5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç üşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
8. Olumlu olacaksın.
9. Bazı şeyleri kabul edeceksin: Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!

--------------------------------------------------------------------------------
Okumus muydunuz daha once?
okumamistim daha önce ne kadar dogru ve icten yazmis cok begendim vereliniortak

kizlar benim doktorum ananas suyunu önermisti daha öncede yazmistim %100 olanlardan bir bardak tüketiyorum ben ayni puregestonda olan sari kan hücresi turuncu ve sari meyvelerde varmis düsügü engeller ve bebegin tutunmasini kolaylastirir dedi doktorum aklinizda bulunsun yerimseniben

merhaba haziran anneleri...

herkeze sağlıklı doğumlar diliyorum....

sizlere sormak istediğim bişiler war.
ben de bugün itibariyle 5+3 haftalık hamileyim.
reglime 3 gün kala 80 beta hcg olarak öğrendim. ama dün doktor üstten göremeyince hcg istedi 7100 çıktı. yani 9 gün içinde bukadar artmaı onuda şüphelendirdi we alttan baktı alttan minicik keseyi yerinde gördük. ama ben çok huzursuz oldum. değer neden bukadar fırlamış? 9 günde normalde 2000 bilemedin 2500 olmalıydı hesaplara göre. 7100 çok geldi. doktor bile hoşlanmadı. şimdi çok korkuyorum çünkü geçen sene kalbi atmayan bir gebelik kürtajım war we bunu kaybetmek çok yıkar. ne diyorsunuz? fikrinizi belirtirseniz çok sewinirim. şimdiden teşekkürler.

canım içini ferah tut çoğul gebelik de olabilir.sonuçta kese gözükmüş yani dış gebelik belirtisi ortadan kalkmış duruumda.bence geriye çoğul gebelik kalıyor.Allah hayırlısını versin canım.duanı eksik etme.

Arkadaşlar merhaba,
Nasılsınız, umarım her şey yolundadır sağlığınızla ilgili. Yavrularınıza ve size sağlıklı ve rahat bir hamilelik dönemi dilerim. Sizden bir ricam var. Ben daha önce de belirtmiştim ama listeyi düzenleyen arkadaşın dikkatinden kaçtı büyük ihtimalle. Ben de haziran anneleri listesine girmiştim büyük bir mutlulukla, sonradan yavrumu kaybettim, bir düşük yaşadım, okuyanlar bilir. Listeyi düzenleyen arkadaşa özel mesaj atamıyorum. Sizlerden rica etsem, müsait olan birisi Listeyi düzenleyen arkadaşa mesaj atıp benim adımı sildirebilir mi? Hepinize sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum. Sevgiyle kalın...

bende de pko var. düşük riski pko.lularda daha yüksek. ben de çok korkuyorum bir şey olacak diye.
ayyy aynen ya ödüm kopuyo bişy olcak diye dediğin gibi bizde risk yüksekmiş
Korkutmayin beni de... Ben de pko luyum da..eyvahedigeldismile
bende çok korkuyorum Allahım korusun bebişlerimizi
tamam tamam demedim bir şey. pko.lu olup da sorun yaşamayan tanıdığım da çok benim. olumlu şeyler düşünelim :emir_bebek:
inşallah bizlerde sağ salim doğurabiliriz ya bebeklerimizi
Tatlim benim 10 gun kadar once pembe lekelenmem olmustu. DR progestoronu dusugu onlemek icin verdi. Tabi hepimiz Allah'a emanetiz..
benimde önceden bi düşüğüm var diye önlem olarak verdi doktor inş. bi daha yaşamazsın canım lekelenmeyi dikkat et aman

kizlar allahimiza emanet bebislerimiz ve biz ,elimizden geleni yapiyoruz ,ilaclarimizi kullaniyoruz,beslenmemizede dikkatte ediyoruz rabbim verecekse ins hic birsey engel olmaz icimizi ferah tutalim rabbimize birakalim herseyin hayirlisi korktugumuza ugramasin ins :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq::Saruboceq: :Saruboceq::Saruboceq:
pkolulara ayrıca bir ilaç veriliyormu canım düşük engellemek için eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile
kizlar benim doktorum ananas suyunu önermisti daha öncede yazmistim %100 olanlardan bir bardak tüketiyorum ben ayni puregestonda olan sari kan hücresi turuncu ve sari meyvelerde varmis düsügü engeller ve bebegin tutunmasini kolaylastirir dedi doktorum aklinizda bulunsun yerimseniben

ananas suyunu duymuştum canım ama her yerde olmuyo büyük marketlerde bulunuyo genelde inş. yakın zamanda gidebilirsem stok yapcam bende kaydirigubbakcemile3

canım çok sıkılıyor ya hem açım hem tok ne yesem midem yanıyo bişe yemeğe korkuyorum offf

pkolulara ayrıca bir ilaç veriliyormu canım düşük engellemek için eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

ananas suyunu duymuştum canım ama her yerde olmuyo büyük marketlerde bulunuyo genelde inş. yakın zamanda gidebilirsem stok yapcam bende kaydirigubbakcemile3
canim ben tedavi ile hamile kaldigim icin hem destekleyici igne hemde puregeston hapi kullaniyorum zaten ignenin icerigindede puregeston var simdilik böyle devam edilicek 2 hafta sonra kan sulandirici igneye gecicegimi söyledi doktorum ....
ananas suyunu bencede bulmaya calis canim insanin direncini arttiriyor gercekten

canım çok sıkılıyor ya hem açım hem tok ne yesem midem yanıyo bişe yemeğe korkuyorum offf
bendede ayni sorun var canim ben sürekli meyve yiyorum sanirim o daha az yanma yapiyor yani bende öyle ...

kızlar ya bişy sorcam makyaj yapmak zarar verirmi bide nemlendirici kullanmak yüze ele filan?
zannetmiyorum canim nemlendirici bilmiyorumkismileneden zararli olsunki bilmiyorumkismile

bendede ayni sorun var canim ben sürekli meyve yiyorum sanirim o daha az yanma yapiyor yani bende öyle ...

zannetmiyorum canim nemlendirici bilmiyorumkismileneden zararli olsunki bilmiyorumkismile

kimyasallar var diye merak ettim canım ama olmasa iyi olur buranın havası çok kuru kullanmazsam olmaz gibi opuyorumnanaktan

neye katılmadın anlamadım mujdes nemlendiricinin zararlı olabilme ihtimalini düşünmek gayet doğal değilmi? sonuçta makyaj dahi önerilmiyor birçok doktor tarafından ...

hepinize günaydın iyi pazarlar..
cuma günü yaptığım testle ve dün yaptırdığım kan testiyle ben de hamile olduğumu öğrendim, artık aranızdayım, haziran annesiyim. hala şaşkınım, Allah'a çok şükür tattırdı bu güzel duyguyu. isteyen herkese nasip olur inşallah bu tarifsiz mutluluk.
satım 19 eylül tahmini doğum tarihim 26 haziran.
Allah hepimize çok rahat bir gebelikgeçirmek ve sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin..

X