2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlaaaaaaaar benim bulantılar gece başlıyo istifrada var kafamçokkarıştı ne geçirir bu bulantıyı yaaa

herkese merhabalarr
ben bu hafta hamıle oldugumu ogrendımm.5 hafta 4 gunlukmus, :)
mutluluktan yerımızde duramıyoruz kalp atıslarını sabırsızlıkla beklıyoruz.
hayırlıysa Allah tamamına erdırsın
ıkızler bebegımı olacak bızımkılerr??kaydirigubbakcemile3

benimki yengeç olcak ya yengeçler çok sivridilli oluyo sevinmedim yengeç olacagına ( 23 haziran doğum inşallah)

benimki yengeç olcak ya yengeçler çok sivridilli oluyo sevinmedim yengeç olacagına ( 23 haziran doğum inşallah)

aaa niye öyle diyorsun. ben yengecim, çevremde de çok fazla yengeç var. sessiz sakin, evcimen olur yengeçler. hatta ben hep derdim çocuğum olursa yengeç olmasın benim gibi olmasın diye. kaydirigubbakcemile3 benim de şu anda yengeç görünüyor ama büyük ihtimalle daha erken doğar ikizler olur. benim de en sinir olduğum burç ikizlerdi. kısmet işte. sağlıkla doğsunlar da...

nemlendırıcı roll on ıle ılgılı bır bılgım yok ama beslenme konusunda doktorum onerılerde bulundu onları paylaşabılırım
oncelıkle ıkı canlısın bol bol ye derler sakın dınleme dedı:))mutlaka sabahları yumurta ogunlerdede yogurt ayran aksamları sut dedı.öğün aralarında cevız fındık kuru kaysı cantanda tasıyabılırsın aralarda atıstırman ıcın dedı.haftada bır balık haftada 2 gun kırmızı etyemelısın salata mutlaka olmalı ,balık yıyemıyorsan salata uzerıne ton balıgı ayrıca kıs sebze ve meyvelerındede yemelısın dedı.
bırde elevıt ve ferrum verdı folık hapı oncesınde kullanmaya baslamıstım gun asırı alabılırsın dedı .Yanı bır gun ferrum alıyorsan folık erteı gun al dengele dedı.

birde beslenme konusunda doktorunuzun önerileri neler?

12. haftadan sonra beslenmenin daha önemli olduğunu söyledi benim doktorum. kırmızı et, tavuk, balık, yumurta vs. önemli dedi. her gün bir bardak süt içmeye çalış dedi. yağlılardan, kızartmalrdan, çikolatadan uzak durmamı söyledi.

bir de daha önce de söylemiştim ama yatarken sol tarafa yatmaya çalış dedi. o şekilde daha iyi beslenirmiş bebek.

nemlendırıcı roll on ıle ılgılı bır bılgım yok ama beslenme konusunda doktorum onerılerde bulundu onları paylaşabılırım
oncelıkle ıkı canlısın bol bol ye derler sakın dınleme dedı:))mutlaka sabahları yumurta ogunlerdede yogurt ayran aksamları sut dedı.öğün aralarında cevız fındık kuru kaysı cantanda tasıyabılırsın aralarda atıstırman ıcın dedı.haftada bır balık haftada 2 gun kırmızı etyemelısın salata mutlaka olmalı ,balık yıyemıyorsan salata uzerıne ton balıgı ayrıca kıs sebze ve meyvelerındede yemelısın dedı.
bırde elevıt ve ferrum verdı folık hapı oncesınde kullanmaya baslamıstım gun asırı alabılırsın dedı .Yanı bır gun ferrum alıyorsan folık erteı gun al dengele dedı.

Merhaba,
Istanbul'da hangi hastane ve hangi doktora gidiyorsun diye merak ettim arkadasim

aaa niye öyle diyorsun. ben yengecim, çevremde de çok fazla yengeç var. sessiz sakin, evcimen olur yengeçler. hatta ben hep derdim çocuğum olursa yengeç olmasın benim gibi olmasın diye. kaydirigubbakcemile3 benim de şu anda yengeç görünüyor ama büyük ihtimalle daha erken doğar ikizler olur. benim de en sinir olduğum burç ikizlerdi. kısmet işte. sağlıkla doğsunlar da...

Ben de ikizleri sevmezdim hic. bir de koc, akrep,basak sevmem.
Boga, oglak, aslan olabilirdi. Nasipte ikizler olmasi varmis.. :1rolleyes:

benim ki 3gün balık verdi :) seviyorum allahtan. birde bana sadece folik verdi başka bir ilaç vermedi ne işe yarıyormuş ki o ilaçlar?

ya benim doktorum cebini vermiyor acil birşeyu olurda buraya gelirsen benim haberimolur korkma diyor ama arkadaşlarımın bazılarının doktoru cebini vermiş. ne yapsam şimdi degiştirsemmi ki doktorumu sizdende fikir rica ediyorum. herkeste doktorunun teli var ı? bu arada gittigim hastane özel

florance nıgthıngale de herman ıscı ye gıttım ve ona devam etmeyı dusunuyorum.Bu muayenede kesecık gorundu cok yenı dedı kasımda tekrar gıdıcem ayrıntıları o zaman anlatırım.muayeneyı ve bılgılendırmeyı asıstanı esengul hanım yaptı.guleryuzlu ve hamılelıgımden mutluluk duymus sankı aıleden bırı gıbı davrandı.bu davransı benıde rahatlattı :)
hamılelık oncesı smear testı ıcınde dora hastanesınde dr hakan peker var ona gıtmıştım o da ısını cıddye alan ve hastaya her turlu acıklamayı yapan bır doktordu.

benimde ablam yengeç felaket bişy acayip sivridilli lafınıesirgemez sinirli alıngan -tatlicadiarzu- öyle olmasın ya :KK1: belki erken doğar ikizler olur 21 ine kadar ikizler ama ben ikizleride sevmiyorum ya :bbo: sanki seçme şansım varmış gibi kaydirigubbakcemile3 hayırlı bi evlat olsunda napalım artık opuyorumnanaktan

X