2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaslar bende yeni uye oldum.Ikinci cocuga hamileyim.(5 haftalik)
Birde kizim var 2,5 yasinda.
allah izin verirse 23 haziranda bebisimizi kucagimiza alacagiz.
hamile olanlara hayirli ugurlu olsun diyorum.
hamile kalmak istiyenlerede allahim sizlerede nasip etsin diliyorum.

Hoşgeldin canım tebrik ederim Allah rahat bir hamilelik hayırlı bir evlat nasip etsin. benim de ikinci bebeğim olacak ve ilki kız:)

arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum sizlere,
Benim doktorum keseyi gördüğünde birde diğer yumurtanın normalde olması gerekendn daha büyük olduğunu bü yüzden hareketlerime dikkat etmemi söyledi. Böyle bir durumla karşılaşan varmı aranızda? Düşük riski varmı dedim yokmuş ama ben birde sizlerden bu konuda destek istiyorum :KK43:

arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum sizlere,
Benim doktorum keseyi gördüğünde birde diğer yumurtanın normalde olması gerekendn daha büyük olduğunu bü yüzden hareketlerime dikkat etmemi söyledi. Böyle bir durumla karşılaşan varmı aranızda? Düşük riski varmı dedim yokmuş ama ben birde sizlerden bu konuda destek istiyorum :KK43:

hımm hiç blgim yok.. ama düşük tehliken yoksa korkma zaten hepimize doktor kendını yorma dikkat et fırsat buldukca yat dedi

slm arkadaşlar ben 4-4 günlük hamileyim kan testinden öğrendim doktora gitmedim henüz doktor alttan mı bakar utlrasondan mı ben alttan bakılmasından çok rahatsız oluyorum ama doktor kese fln göremezse alttan bakıyomuş o yüzden diom biraz daha geçsin öyle gideyim mesela ay sonu fln

Son düzenleme:
selam arkadaşlar, nasip olursa ben de haziran annesi olacağım inşaallah, kesemiz görüldü çok şükür, iki hafta sonra da kalp atışını duymak için gideceğiz inşaallah... Allah herkese hayırlı ve sağlıklı gebelik ve doğum nasip etsin...

Tebrikler hoşgeldin aramıza:)

göbüşü çıkan avr mı kızlar yaaa
benim çok hafif çıktı...

teyzeleri merhabaa...:nazar: :emir_bebek: :CüvCüv:
biz geldik doktordan 7+1 olmus melegim:emir_bebek: kalbi atiyor ,herseyi normal c,ok sükür biraz kücük gözüküyormus ama igne ile oldugu icin normal dedi doktor rabbimden ne isteyebilirimki ben hep doktordan aglayarak gelirdim hic böyle güzel sözler duymamistim :gitme:diger bebeklerimde, dilegim hep böyle devam etmesi ins...
gözün aydın canım Allah tamamına erdirsin....

Kizlar asitli icecekler ile araniz nasil cola, fanta vs. dikkat ediyormusunuz? Bende daha yeni ictim vallah) Bide dün Fast foodcuya gittim yedim canim cok cekmisti ne yapim:)
ben içmiyorum canım kesinlikle
mümkün olduğunca katkı maddeli şey tüketmemeye çalışıyorum...

selam arkadaşlar, nasip olursa ben de haziran annesi olacağım inşaallah, kesemiz görüldü çok şükür, iki hafta sonra da kalp atışını duymak için gideceğiz inşaallah... Allah herkese hayırlı ve sağlıklı gebelik ve doğum nasip etsin...
Gözün aydın canım...Allah tamamına erdirsin hoşgeldin

kızlarr kolay doğum için avucunuza bildiğiniz duaları okuyun sonra gobişinize sürüp dua edin allahım bana saglıklı evlat kolay dogum nasip et die
çok güzel bir paylaşım sağolasın, uygulayacağım...

yapılan testler anneyle ilgili hemogram toxoplazma idrar kültürü falan bakılıyor
bana bu testler 5 haftalıkken yapılmıştı, her dr. farklı mı anlamadım ki?

slm arkadaşlar ben 4-4 günlük hamileyim kan testinden öğrendim doktora gitmedim henüz doktor alttan mı bakar utlrasondan mı ben alttan bakılmasından çok rahatsız oluyorum ama doktor kese fln göremezse alttan bakıyomuş o yüzden diom biraz daha geçsin öyle gideyim mesela ay sonu fln

Hosgeldin canim..
Bilmiyorum orda nasil benim doktorum genelde hep alttan bakiyor. Bi zarari yok zaten aksine daha iyimis. Sorun oldugu zaman daha anlasiliyormus.

ben ilk gittğimde görmedı alttan bakayım mı die sordu ben istemedım cünkü düşük riski oluyomus yerınde olsam biraz beklerdim alttan baktırmazdım ama adet gününden 10 15 sonra kese görülüyor die biliyorum

Arkadas sormus göbek ciktimi diye. Suan daha cok erken sanirim. Ama gaz yüzünden suan sanki 4 aylik hamileyim :)

kola içerdiği kafein nedeniyle zararlı gebelikte tabi birde şeker olayı var o yüzden tüketmemekte ya da dikkatli tüketmekte yarar var

sen istemezsen alttan bakmaz canım bana söledi ben istemedim dr git folic asit falan yazar tekrar bhcg ister...5 haftalıktı benim karnımdan göründü kesesi

Arkadas sormus göbek ciktimi diye. Suan daha cok erken sanirim. Ama gaz yüzünden suan sanki 4 aylik hamileyim :)

ne biliyim :KK70::KK70::KK70: kaydirigubbakcemile3 soriyim dedim benim varda gazdan tabikide elliyom yumuşak geliyo böle yumuşak olmaz herhalde kaydirigubbakcemile3

hahhaahah gecen gün ben böle aynı durumdaydım bana dediki biri senın ki ikiz galiba valla ciddiyim :)):) bu zamanda göbek cıkmazmıs benım ki cıkmış die

kola içerdiği kafein nedeniyle zararlı gebelikte tabi birde şeker olayı var o yüzden tüketmemekte ya da dikkatli tüketmekte yarar var

ben uzman tvde dinledım doktor dioki 10 uncu haftaya kadar bebek zaten anneden beslenıyo yanı onu ye bunu ye die bişe yokmus 10 uncu haftadan sonra .. günde 2 bardak süt günde 2 tane ceviz 4 parca meyve .. haftada 2 balık haftada 2 gun sebze 2 gunde beyaz yada kırmızı et dio du

X